Zmena priezviska po rozvode. Urobili ste to?

levandula8
4. sep 2013

Ahojte, tak na 99% som rozhodnutá po rozvode prijať svoje dievčenské meno. Vnímam to ako akési očistenie od mena osoby, ktorá mi veľmi ublížila- utajovaná nevera, život v bigamii dá sa povedať, fyz. násilie, nutnosť odsťahovať, keďže dom bol jeho, a začat v podstate od začiatku. reakcia okolia je viacmenej asi taká, že kvôli dcérke by to nerobili -že bude mať iné meno ako ja....ale dcérku lubim rovnako a ona mna, nech máme meno aké máme, na našom vzťahu sa nič nemení.
a ako ste na tom vy????

juliana77
4. sep 2013

@levandula8 Dievčenské meno si nechávajú aj ženy, ktoré rozvedené nie sú 🙂 . Tak čo riešiš? Už len to , že ťa to vôbec napadlo je podnet, aby si to zrealizovala.

svetluska82
4. sep 2013

@levandula8 ja som si nechala meno po ex práve kvoli synovi.....

usiko
4. sep 2013

@levandula8 ja mam priezvisko ine ako moje deti a vobec to nikomu nevadi.....ak to tak chces, urob to....nie sme v stredoveku....

kristi84
4. sep 2013

asi by som sa vratila k dievčenskemu menu ako to chceš urobit ty. Vobec nevadi že deti budu mat ine priezvisko ....

jatamido
4. sep 2013

@levandula8 kamarátka sa teraz nedávno po rozvode vrátila k svojmu dievčenskému menu....má dvoch synov 12 a 16,chlapci majú priezvisko po otcovi a nemajú vôbec žiadny problém...

magica78
4. sep 2013

kludne si zmen ked to tak citis 🙂 ved keby si sa vydala 2x tak budes mat tak ci tak ine meno ako dieta , uz sa to tak neriesi ako kedysi lebo vela deti sa rodi ,,slobodnym matkam ,,

stellamaris
4. sep 2013

@levandula8 ja mam stale priezvisko po ex-,dokonca aj moj novy manzel a nas rocny syn 😉

zemruska
4. sep 2013

Da sa po rozvode aj odstupom casu vratit k dievcenskemu priezvisku?

anatalia77
4. sep 2013

@zemruska áno dá sa

jatamido
4. sep 2013

@zemruska áno,dá...ale len do určitých mesiacov je to zadarmo,potom sa zato platí

zemruska
4. sep 2013

@jatamido aj ked mi konci platnost dokladov a chcem tu zmenu zaroven? Co k tomu potrebujem nahodou nevies?

magica78
4. sep 2013

@zemruska to musis cez matriku najprv vybehat 🙂

jatamido
4. sep 2013

@zemruska tak toto presne neviem,musela by som sa spýtať tej kamarátky(písala som vyššie)..zajtra s ňou budem,popýtam sa viac 😉

zemruska
4. sep 2013

@jatamido bud tak zlata....dakujem uz vopred

jatamido
4. sep 2013

@zemruska určite sa ozvem 🙂

zuzana030
4. sep 2013

ja som si priezvisko nechala kôli dcérke, potom som sa znovu vydala a mám ďalšiu dcérku, teda priezvisko iné s tou prvou máme aj tak 😀 😀 😀
a nič sa nedeje....mnoho ľudí si myslí, že ju mám za slobodna a ja nemám potrebu vysvetľovať a riešiť to, nech si myslia , čo chcú...
hlavne nech ste šťastní a nech sa vám darí...

ginger_fox
4. sep 2013

sestra mojej mamy si po druhom rozvode menila priezvisko na priezvisko svojho prveho manzela, s ktorym mala deti, aby mala rovnake priezvisko ako deti. Po svojom tretom rozvode, ked mala priezvisko manzela a svoje rodne sa vratila k rodnemu priezvisku a to si nechala aj vo svojom sucastnom stvrtom manzelstve. Porozumeli ste niekto? 😀

anatalia77
4. sep 2013

@ginger_fox 😀 vie,čo zmena priezviska obnáša,tak si ponechala rodné priezvisko-po rozvode o starosť menej 😀

alena16
4. sep 2013

@levandula8 Ja som si nechala po ex, nechcelo sa mi riešiť zmenu dokladov. I tak, čo tým vyriešiš, keď tvoje dieťa bude mať aj ďalej to nenávidené priezvisko...

petraxy6
4. sep 2013

@ginger_fox chaooos 😀 a teta sa ide do kedy vydávať? 😀 a chodí na tú istú matriku furt? 😀 Ale nie je to jej vec, že? 🙂

ginger_fox
4. sep 2013

@petraxy6 inac, mam pochybnost a je mozne, ze medzi prvym a druhym mohol byt este jeden, ale to som bola prilis mala, to si uz velmi nepamatam. V zasade oficialneho tretieho manzela klofla obstarozneho francuza v nemenovanom slovenskom kupelnom meste, s ktorym ked deti z prveho manzelstva boli plnolete, odisla do Francuzskala. Tam sa s nim rozviedla a nasla si dalsieho tiezFracuza. S tymi francuzskymi manzelmi zotrvava na priezvisku zo slobodnych cias. Stari rodicia mali proste fajn priezvisko 😀

zuzana030
4. sep 2013

@ginger_fox
no teda, som bez slov a čítala som 3x, či som dobre prečítala, pochopila a dobre spočítala 😀 😀 😀 😀
no šiková je teda fakt...hehe

anatalia77
4. sep 2013

@zuzana030 pri jej častej návštevnosti by som to videla na pernamentku 😀

ginger_fox
4. sep 2013

@petraxy6
@zuzana030
@anatalia77 kocky, ale zas ma 56 rokov, vydavala sa prvykrat, ked mala nejakych no povedzme, ze 22. Ona to tak priebezne meni, teda manzelov. V milencoch som sa prestala orientovat, ked mi starsi brat hovoril ako bol na sude vypovedat, ked ju jeden z nich okradol. Uznajte, ze clovek zas nemusi vsetko vediet 😀

petraxy6
4. sep 2013

@ginger_fox 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Aspoň si môže na sklonku života povedať, že si užila život so všetkým čo k nemu patrí 🙂

zuzana030
4. sep 2013

@ginger_fox
no ja som si myslela, že to len moja svokra je prij..., keď si svojho muža zobrala 2x vo vyššom veku, je alkáč, ale ospravedlnila som to jej papierom z psychiatrie zas, lebo nie je v pohode s hlavičkou, a v druhom rade, jeho bankomat. kartou, lebo bez neho by zdechla, keďže nepracuje roky a ruky má naopak, len ústa má akosi v pohodičke dosť veľké, ale teda toto.... 😀 😀 😀

zuzana030
4. sep 2013

@petraxy6
@ginger_fox
baby , ja som sa riadne pobavila pri predstave a tiež by som sa asi pri toľkých svadbách vybodla na priezvisko, veď kto by to vybavováááál.... 😀 😀 😀

ginger_fox
4. sep 2013

@zuzana030 tato, keby zabludila k psychiatrovi, tiez by mala papier 😀

petraxy6
4. sep 2013

@zuzana030
@ginger_fox ináč, ja od témy trošku. Aj svadba riadna vždy bola? lebo ja už ani neriešim kto s kým, kedy zmena priezviska atď., mňa ako prvé napadli svadobné koláče 😀 to by som sa mohla vydávať aj 100x 😀

ginger_fox
4. sep 2013

@petraxy6 prva bola riadna-stari rodicia zacvakali, to som bola pritomna v maminom bruchu, pri druhej uz boli len svedkovia na urade, tam sa moja mama este ako svedok zucastnila. O dalsich viem len z pocutia, stara mama sa priznala, ze si toho francuza nakoniec zobrala, ked bola tretia svadba. No a o stvrtej svadbe viem, ze bola len preto, ze na dedicskom po starej mame sa s tym mojej mame priznala. Mimochodom, na institut manzelstva ako zakladnej jednotky spolocnosti treba mysliet, nie na kolace.