Zníženie výživného

andrejuska83
2. sep 2012

Moj priatel ma dieta na ktore plati vyzivne 120 eur. V marci sa nam ma narodit babatko. Kedy by sme mohli poziadat o znizenie vyzivneho. Aku mame sancu? Priatel plati uver a byt. Je to dost vela z vyplaty mu ostava malo. Ja budem dostavat len pridavky, myslim ze je to okolo dvesto eur. pretoze pracujem len na dohodu. Keby by bolo najlepsie poziadat o znizenie? Ma niekto podobnu skusenost? Nechcem to tu moc rozvadzat lebo je to stara zalezitost. Syna ma velmi rad, aj ked je vlastne nechceny. Ale stalo sa..Ma uz sedem rokov. Poradte prosim...

blondiee83
4. sep 2012

@miskax2 pytas sa ma na to uz druhykrat - tema nie je o mne a o tom, ci by mi chybalo alebo nechybalo 30 eur v penazenke...neviem, preco riesis mna - ja nie som v takejto situacii...ale aby som ti usetrila dalsiu zbytocnu otazku...nie, nechybali by mi - som v inej financnej situacii...a poprosim vsetky, ktora sa teraz chcete do mna pustit - usetrite si cas a nechajte to tak...

miskax2
4. sep 2012

@kvetka_ odpoved jej uz bola dana neviem presne kde nejdem to tu hladat........a moja odpoved na otazku pre
@andrejuska83 poziadaj o znizenie az ked bude dieta na svete a budes realne vidiet ake jsu jeho naklady na zivot a ako to ovplyvnuje vas rodinny rozpocet
a ked sme uz detailistky ani ty si jej neopovedala kedy ma poziadat o znizenie 😀

miskax2
4. sep 2012

@blondiee83 ja som to nemyslela v zlom ale pisala si ze podla teba by jej nechybali lenze ty niesi ani v jej situacii ani nemas s takouto situaciou skusenost...... etse raz nic v zlom

blondiee83
4. sep 2012

@miskax2 ani mna to uz nebavi..bolo pisane, ze ex zarobi okolo 800 eur, k tomu vyzivne je 130 eur, plus urcite dostava prispevok na dieta, atd..(neviem, ake su vsetky prispevky rodicom za dieta)...cize dostava spolu skoro 1000 eur a ma vlastny byt, cize hypoteku neplati- preto som pisala, ze jej 30 eur chybat nebude a za tym si stojim.

barbora01
4. sep 2012

@blondiee83 ale ved ja som nepisala, ze si povedala ze ex su chamtive potvory, ja som povedala len, ze ten nazor obhajujes.
a k tvojmu - "aj tebe radim, aby si sa naucila citat s porozumenim" - kde som napisala, ze zboznujem svojho ex a priatelovu ex ? Nikde. Keby som milovala mojho ex, tak sa s nim snad nerozvediem. Takze aj ty citaj s porozumenim. A k mojho priatela ex, alebo k novej priatelke mojho ex mozem povedat len tolko, ze ju nepoznam a teda neviem povedat aka je. Lebo to co viem z rozpravania, bud mojho priatela (o jeho ex) alebo o novej priatelke mojho ex (z rozpravania mojich deti) je tak strasne malo, ze si nedovolim posudzovat ani jednu z nich. Ano moze sa mi nieco nepacit, ale je to moj problem. Z coho si si urobila nazor, ze ked nenadavam na mojho ex, alebo na priatelovu ex, tak ze ich hned zboznujem? Ano stojim si za tym, ze by som priatelovym detom nezobrala ani korunu, ale to predsa nema suvis s ich matkou, opakujem deti za rozvod nikdy nemozu. A to je presne ta vec, ktoru sa ti snazila povedat @sisaha pokial nemas vlastne deti, su urcite veci, ktroym nemozes rozumiet

dominikabartlova
5. sep 2012

@andrejuska83 sud prihliada na deti, sud da detom aj keby muzovi malo ostat len zivotne minimum..... to nieje len prcat a prcat a prcat..... masi uvedomi kde pcha vtaka .... tot ako moj otec - si mysli ze ked mal dalsiu dceru ze mi sme uz pase...

dominikabartlova
5. sep 2012

@andrejuska83 moja zlata vies aky je pocit ked sedis na sude? oproti tvoj vdacny tatko ktory caka s druhou dieta a dal mi na vyzivne 40EUR mesacne???? moja mama mi davala cca 250eur mesacne aby som v klude dostudovala.... ani nevies ako sa bude ten jeho syn citit...a ty si presne ako moja macocha...len osklbat...tahaj robit do kym mozes.... ako si ma yvtocila.... ja pojdem na matersku ked odrobim 270dni aspon co mam mat na matersku, lebo zase berem ze robotu si trvalu zazko najdes.....

dominikabartlova
5. sep 2012

@abbey1 ja som dostala 40eur 😀 😀 😀 😀 😀 na sude neobstalo ani zoznam ze co mi treba.... moja mamina mi platila cez 200eur na ruku a to nevravim co pomimo, pretoze byvala v inom meste a chceli sme ze si dorobim skolu-maturitu..... moja Mamina s velkym Msa uskromnila v prospech mna...a moj otec????? ze on ma na ceste dalsie dieta tak nemoze davat nic....... a aj 40eur mu bolo vela....... a to mi dal sudca v roku 2009 😕 😕 😕 😕

dominikabartlova
5. sep 2012

@blondiee83 tvoj manzel nieje rozvedeny to nechapem...... to zijete v bigamii??? nieje to trestne??? 😀 😀 😀 😀

dominikabartlova
5. sep 2012

@andrejuska83 prepac to hadam nemohol byt taky debil aby dal akoze,,spermie´´za dobre slovo ze nikdy nebude nic chciet...... to si robite snad prdel.... jasne ze bude pytat vyzivne a on je POVINNY ho platit jej a aj tebe ked si poziadas..... iba HYPOTETICKY ak sa ty s nim rozides tak budes brat na novu jej priatelku ze chudiatku to nevychadza kedze on mus platit UZ na dve deti?????????

blondiee83
6. sep 2012

@dominikabartlova ty si studovala na vysokej skole??? nezda sa.....

tristanianz
6. sep 2012

@blondiee83 prajem veľa úspechov a hlavne veľa zdravia, šťastíčka a radosti vám a vášmu budúcemu potomkovi.. Nech je šťastné a zdravé. Hlavne, aby sa vo vašom živote v budúcnosti neobjavila neaká iná žena, ktorá sa bude pýtať podobnú otázku a riešiť znižovanie výživného za vás a partnera.. Nemyslím to ironicky, ale úprimne..

blondiee83
6. sep 2012

@tristanianz dakujem, je to od teba mile.

dominikabartlova
6. sep 2012

@blondiee83 asi ti nerozumiem.....

alex31
6. sep 2012

@andrejuska83 ... Ahoj asi Ta velmi nepotesim ale velku sancu na znizenie nevidim ... ani za podmienok co mate a budete mat a viem o com hovorim ..mam osobnu skusenost ... moj manzel plati podobnu vysku (117e) na dceru ... ked som cakala nasho spolocneho syna dali sme tiez pre podobne dovody ziadost o znizenie na sud ... pojednavanie bolo ked maly mal uz takmer rok a dopadlo to tak ze ja som mala pocit ze danu pani sudkynu vobec nas syn nezaujimal ... ani to ze uz som bola doma na materskej a vyrazne nam klesol spolocny prijem ani to ze mame pozicky, hypoteku a podobne .... urcite vies o com hovorim .... na sude sme pri tom ziadali len o znizenie na urcite obdobie ... vedela som ze do prace budem musiet nastupit skor ako maly bude mat tri roky a potom by sme opet platili danu sumu ... ale pani sudkyna rozhodla tak ze vyzivne znizene nebolo ... bola som dost nahnevana ... vsetko to vyzeralo tak ze na dceru a ej vydavky bol aj matka aj otec ale financne zabezpecenie nasho syna bolo iba na mna .... otec akoby ani nebol ... naco ????!!! ... "mila" pani sudkyna dokonca ani len nepozrela na nase vtedajsie vydavky, vobec nerespektovala ze uz som nemala ten skvely plat ale len matersku ... jednoducho nic ....ale to bol nas pripad ... dufam ze nebudes mat "stastie" na taku "skvelu" pani sudkynu ako sme mali my ktora obranovala len dceru a novo narodeneho syna???? akoby pre nu ani neexistoval a akoby moj manzel bol len otcom dcery a nie aj nasho syna .... drzim silno palceky pretoze po mojich skusenostiach nase sudy su jedna velka hanba .... maximalne subjektivne ... respektuju len to co sa dotycnemu sudcovi alebo sudkyni paci ....

sisaha
6. sep 2012

@alex31 taky je život....

ivetka2007
6. sep 2012

@blondiee83
Uplne s tebou suhlasim vo vsetkych tvojich prispevkoch.A tie, co ti pisu, ze pochopis ked budes sama matkou nepocuvaj, lebo ja som rovnaky pripad ako ty. Mne to tiez vsetci vraveli, ze az potom to pochopim a zmenim nazor... Odvtedy som porodila a vychovala zatial jedno dieta, ale bude mat uz 5 a moj nazor je stale ten isty 🙂. Jednoducho su pripady, kedy naozaj nic ine neostava, len skusit poziadat sud o znizenie. Aj ked len docasne... Starsiemu dietatu a ex to neublizi a novej rodine a novorodencovi pomoze...
@alex31
Tiez ma sokuje tvoj prispevok.. Mna by tiez velmi nahnevalo a bolelo, keby moje novorodeniatko sudkyna nebrala do uvahy a brala ho ako kus nabytku ci interierovy doplnok... A na druhej strane starsie dieta vyzdvihovala do nebies, lebo potrebuje hento ci tamto... A ten novorodenec nepotrebuje??? Neviem ako vy baby, ale co si pamatam, ked sa mi maly narodil som bola kazdy druhy den v drogerii, lebo daco bolo treba a aspon raz do tyzdna v lekarni, lebo zas nieco... A tie plienky?? Som mala pocit, ze mi chodi niekto kradnut 😀 . Bohu som dakovala aspon za to mlieko, co som mala v prsiach, lebo maly bol teda poriadny papkac...
Neda sa a nikdy sa ani dat nebude urcit spravodliva hranica ci dajaka tabulka na vyzivne... A este dlhe dlhe roky sa budu ludia dotahovat, hadat a vlacit po sudoch... Ach jaaaaaj... A onedlho budu prispievat do diskusii uz aj samotne deti. Nechapem naco je dobre ich do toho zatahovat... Akurat ich to poznaci este vacsmi ako samotny rozvod rodicov a budu to mat v zivote pomylene ☹. Vid prispevky vyssie... Prd sa tomu rozumeju a uz sa tahaju po sudoch s otcom ci materou... Tu sa mi naskytuje otazka: Je to naozaj nevyhnutne?

mia333
10. sep 2012

Ak tvojmu partnerovi vznikne dalsia vyzivovacia povinnost a inak sa jeho financne pomery nijak nezlepsili, myslim, ze sud na tuto skutocnost bude prihliadat a jeho ziadosti by mohol vyhoviet. A ak mozem podotknut k vyske vyzivneho.. sama som rozvedena, vyzivne dostavam 100 eur. Ked som podavala ziadost o rozvod, ratala som s tym, ze vychova bude po kazdej stranke zvacsa na mne, teda aj po financnej. Ale myslim, ze ked sumu vyzivneho vynasobim dvomi, teda aj moj prispevok na vyzivu dietata, tak tych 200 eur pokryje ten zakladny standard , ktory moje dieta potrebuje. A vsetko to "viac" co ma, mu dam ja. Ved je predsa v mojej opatere!

mia333
10. sep 2012

Ak tvojmu partnerovi vznikne dalsia vyzivovacia povinnost a inak sa jeho financne pomery nijak nezlepsili, myslim, ze sud na tuto skutocnost bude prihliadat a jeho ziadosti by mohol vyhoviet. A ak mozem podotknut k vyske vyzivneho.. sama som rozvedena, vyzivne dostavam 100 eur. Ked som podavala ziadost o rozvod, ratala som s tym, ze vychova bude po kazdej stranke zvacsa na mne, teda aj po financnej. Ale myslim, ze ked sumu vyzivneho vynasobim dvomi, teda aj moj prispevok na vyzivu dietata, tak tych 200 eur pokryje ten zakladny standard , ktory moje dieta potrebuje. A vsetko to "viac" co ma, mu dam ja. Ved je predsa v mojej opatere!

mnamko
15. okt 2012

@alex31 ty si mala asi našu sudkyňu,manžel ma 5hod.pracovný čas zárobok 300eur ,máme spolu 1dieťa,na dospelú dcéru platí 83eur/nie je jeho v čase zaľubenosti si ju adoptoval/ a na syna mu teraz zdvihla na 160eur a na otázku sčoho to má platiť tak mu odpovedala,že nech zarobí.Žiadne životné minimum ani to že máme dieťa ju nezaujíma.Syna nevidel od februáramá 16 rokov a musí držať hubu a opatrovať jej ďalšie dieťa keď sa ona zabáva po baroch zo svojim terajším manželom,ktorý vraj je nezamestnaný.

alex31
16. okt 2012

@mnamko ... co na to povedat .... sama vies ako to funguje ..... jedno dieta moze mat vsetko a to druhe .... nuz postarajte sa samy a bude dobre ..... ale neva ... ja uz len dufam ze sa nasa mlada nerozhodne ist na vysku a pojde o tri roky pekne do prace a aj ked jej budeme nadalej davat peniaze (co urcite budeme ved predsa je to len manzelova dcera) tak ich aspon konecne bude dostavat priamo ona a nie jej matka ktora jej z toho mam pocit neda ani to minimum a dievca si aj tak napriek vysokemu vyzivnemu stale pyta este nejake peniazky od nas .... keby aspon bolo mozne rozdelit tie peniaze na dve casti kde polka by isla exke a ta druha niekde na ucet s ktorym by dieta mohlo disponovat po 18r a ktore by mu dovtedy nikto nemohol vybrat .... tak by som aspon bola spokojna ze tie peniaze idu na tie ucely ako maju a nie na nove sukne a kostymceky a relaxacne pobyty pre exku a slecna chodi vo veciach z cinaku ak jej nieco znackove nekupime my 🙂

maminuska
16. okt 2012

@alex31" ja uz len dufam ze sa nasa mlada nerozhodne ist na vysku a pojde o tri roky pekne do prace " zaujímavý prístup druhej partnerky 😒

tristanianz
16. okt 2012

druhá partnerka muža určuje čo a ako s jeho dieťaťom a nie jeho mama..., hm...

alex31
16. okt 2012

@tristanianz
@maminuska ..... len pre info .... tazko o niecom hovorit ked nepoznate celu situaciu a tazko niekomu nieco vysvetlovat ked sa neocitne v pozicii "druhej partnerky" 🙂

maminuska
16. okt 2012

@alex31 nemusím poznať celu situáciu , stačí mi tvoje konštatovanie. Smutné a choré.

tristanianz
16. okt 2012

@alex31 ale rozhodne sa viem vcítiť do partnerky prvej... Veď práve to, že sa tá druhá strana nikdy k tomuto nemože vyjadriť..

alex31
16. okt 2012

@tristanianz .... to ano ale pokial ta "dcera" chodi za druhou partnerkou castejsie ako za svojou mamou a riesi s nou zivotne otazky ktore by mala riesit s vlastnou mamou ale ta na nu bohuzial "nema" nikdy cas ani chut a aj tak ju posiela vzdy len za otcom a "druhou" partnerkou tak mozno by bolo vhodne aj zvazit v akej vyske by vlastne vyzivne malo byt (lebo toto sa v tejto teme vlastne riesi).... a pre koho je v takychto situaciach vlastne urcene .... pre dceru ktora aj tak prosi vzdy peniaze otca ajeho "druhu" partnerku lebo jej mama si za vyzivne pre nu v podstate kupila dalsi vylet do Tatier a na dcerenku bohuzial nezostalo ... ale ved co ... idu kolegyne tak preco by nevyrazila aj ona ved je v vlastne slobodna a dcera ????? neva ... otec a jeho "druha " partnerka si musia vikend zariadit tak aby dcera ostala pri nich .... neva ze maju aj mozno ine plany ... tak len tolko ... ale naozaj su to nazory a zivotne skusenosti z dvoch uplne inych stran ktore sa asi nikdy nepochopia takze viac to nerozoberajme aj tak sa v tejto diskusii riesi uplne nieco ine ....

mnamko
16. okt 2012

@maminuska nevyjadruj sa keď nie si v podobnej situácií,asi sa máš moc dobre a nevieš ako je to žiť zo 6eur na deň

mnamko
16. okt 2012

@alex31 dcéra partnera ak má 18rokou má podľa zákona platiť jej buď na účet alebo šekom

maminuska
16. okt 2012

@mnamko vyjadrovať sa budem k tomu čo uznám ja za vhodné a nie to čo ty napíšeš. 🙂 . Mám sa dobre, to máš pravdu , lebo som si to tak zariadila a rovnako ako ty bojujem za svoje deti .Predtým ako som mala v ďalšom vzťahu a manželstve ďalšie deti , stačí tak málo , rozmýšľať.