Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bojím sa šoférovať, aby som neublížila dieťaťu

katulka2992
1. jún 2020

Ahojte maminky, po nejakej dobe som si urobila vodicsky (asi pred rokom),a teraz som kúpila auto, prosím poraďte, bojím sa šoférovať neskutočne, hlavne preto, zesa bojim, že by som mohla zabiť svoje dieťa,i keď sa bavíme o jazde v meste atď., Začínam lutovat,že som s ivodicak neurobila ako lpada a hlúpa, teraz mám zbytočne strach a to i keď som sama v aute sa bojím iba vyparkovat, lebo si môžem n vsimnou auto, co pôjde po hlavneja za chvilu mám voziť dceru.Tohoto sa bojím najviac, v podstate mojek zaciatocnickej nevedomosti, a ublizim malej. keď máte skúsenosti Prosím askusenosti akékoľvek, či pozitívne, alebo negatívne.

pribinak
2. jún 2020

Dala som citat tuto diskusiu v práci, všetci sa zhodli, že za tvoju zničenú sebadôveru môže aj fakt, že ešte si len vyliezla z autoškoly, už tá aj začali oducat akože zlozvyky.
V podstate ti len povedali, že nevieš dobre jazdiť. Toto máš teraz v hlave a neveríš si.

Ďalšia zhoda bola v tom, čo sme ti tu už písali, zober si kondične jazdy. Nič iné ako začať jazdiť ti nepomôže. Nikto nepríde a neurobí s čarovným prútikom čary-mary fuk a ty budeš odrazu smela a skúsená šoférka

To že auto je take či onaké sú výhovorky. Ani to že nevieš, kto je idiot za volantom. Lebo to nevie nikto.

mischelin89
2. jún 2020

@katulka2992 ty sa nebojis jazdenia...ty sa bojis toho, ako jazdia druhi. S tym ty nikdy nic nespravis a nikto ti tu neporadi.... skratka to prijmi, je to fakt. Kazda jazda je hazard aj ked ides ty najbezpecnejsie ako vies, lebo ten oproti nemusi... to iste vsak je v autobuse, peso, na bajku nestastia sa deju, aj ked ich obete dodezuju vsetky pravidla. To je zivot, tomu sa neda priecit. Aj keby si doma na zadku sedela, sa ti moze stat nieco zle. Aj malej.
Zivot prinasa iste riziko. To uz je tak. Skus sa zamerat na to pekne - vdaka tvojmu soferovaniu mozete ist na vylet 🙂

lalalagirl1
3. jún 2020

@mischelin89 super napísané 😊 tiež sa bojím šoférovať, nesedela som za volantom asi cca 11 rokov. Viem, že sa musím odhodlať no neviem kedy príde ten deň. Raz určite, mam 2 malé deti a potrebujem jazdiť.

zuzulkazu
3. jún 2020

Ja som si robmila vodicak ked som mala 18, odvtedy som nejafila, odkladala som zo co to dalo ale ked som sa chystala po materskej do prace, deti rozvazat a rychlo sa prepravovat bola nevyhmutnost, tak som si dala 3 kazdy s instruktorom a potom s muzom, vsade kam sme sli som soferovala, trvalo to par mesiacov kym som si zacala verit, ale teraz si trieskam hlavu ze som to tak dlho odkladala...

zuzka_bluzka24
4. jún 2020

Ja som si tiež robila vodičský ako 26 ročná, stres som mala riadny. Vodičský som urobila, jazdila som s mužom aj otcom. Keď mi dali vodičák, tak pred policajnou stanicou muž si sadol na spolujazdca, a ja som musela volant...od vtedy jazdím, manuálna prevodovka, nove auto , stále mám rešpekt... zmenila som robotu a dochádzam do LM - diaľnica , ešte lepšie ako RK :D prikláňam sa ku ženám ,že zopár kondičných jázd pomôže...

1mina
4. jún 2020

@betulinka1 ja presne preto nejazdim.... mam strach neviem dobre odhadovat situacie ani vobec odhad pri soferovani proste naozaj cele zle ..... vsetci okrem muza do mna vecne rypu ze musim jazdit musim musim ale proste nie ked sama viem zeby to nedopadlo dobre

lucia147852
4. jún 2020

@katulka2992 ja som si robila vodiča pred rokom práve kvôli dcére. Mala som 28rokov. Teraz jazdím svoje trasy úplne sama aj s dcérou. Zo začiatku som si ich prešla s mužom, potom s mužom a dcérou a potom to šlo. Prvýkrát mi buchalo srdce jak na infarkt. Ale teraz pohoda. Musíš si veriť. V aute není priestor na strach. Ten môže tvoje dieťa ohroziť najviac. Strach za volantom znamená ze môžeš robiť blbosti. Ak máš s kým tak najskôr jazdí s nim aby si získala nejakú sebadôveru. A strach potom hodiť za hlavu. Aj keď ideš pešo môže vás zraziť auto.

matuskajfy
4. jún 2020

@lalalagirl1 ja presne tak isto 😀

nanka1986
4. jún 2020

Výhovorky, prečo nie, prečo sa to nedá. Aši nie si nútená šoférovať, inak by si sadla a neriešila 😋

betulinka1
4. jún 2020

@1mina uzasne, ze si si to uvedomila. Kolko je takych na cestach,ze to clovek vidi strach v ociach. Na druhej strane aj so strachom aj s fobiou sa da pracovat. Je to to iste ako strach z vysky alebo mysi. Ja mam fobiu s mysi a tiez by som sa jej nikdy nedotkla. Nastastie ma to neobmedzuje a nemusim to riesit 😉.

kittykat22
11. jún 2020

@katulka2992 ako ti to ide? Jazdis? Ja som bola dnes a skoro som umrela od strachu 😅

katulka2992
autor
11. jún 2020

@kittykat22 ahoj, chodím a začínam si pomaly zvykať, zatiaľ iba kúsok, ešte som nebola ani na druhej strane mesta😂 vyhýbam sa zatiaľ semaforom a hlavnému ťahu, lebo tam pretlrabaju jeden úsek a sú tam totálne zmätky. Strach mám stále totálny, a šoféri sú úžasný, prednosť na kruhovom nedostanem, včera sa nejaká dobrá duša rozhodla, že preletí popri mne, v jednom pruhu, takže si už hovorím, že kašlem asi na prednosti, ale púšťam všetkých, ak nepustia mňa, lebo je to des. Držím palce aj tebe, snáď to dáme.

panorek
9. sep 2020

To nemá význam kto chce a potrebuje šoférovať bude kto nie nie smiešne toto aj v škôlke si musela ostať raz sama a tiež nepredvídateľné sú iné deti a žiješ veď z klacna do cutkova musím zasoferovat bez oči bez rúk bez nôh hotovo

gercakovci
9. sep 2020

@katulka2992 ja som sa velmi bala soferovat a vodicak som si spravila az ako 22 rocna. Myslim ze ked sa bojis, zatial nesoferuj. Pretoze ak spanikaris mozete si ublizit

lucia147852
9. sep 2020

@gercakovci pokial si nezvykne vždy sa bude báť. Strach stratí až tým keď nadobudne pocit že to vie. Nejazdiť nie je riešenie. Riešenie je jazdiť s niekym mimo hlavne ťahy a v čase keď nejazdi veka aút aby a zzila s autom a postupne ísť na vyšší level

gercakovci
10. sep 2020

@lucia147852 no mne stacili 2 roky a teraz soferujem s 2 drobcami vkuse. Ked ma takyto strach, moze lahko spanikarit.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli