6 ročná doma papuľuje

tina7729
31. jan 2019

Zle spravanie u 6 rocnej
AHOJTE. Chcem sa poradit mozno mate niekto podobne problemy co robit alebo navstivit psychologa? Moja 6 r. dcerka zacala chodit do skoly je prvacka. Vsetko je super zaciatky boli trosku tazsie ale teraz je chvalena v skole , je naozaj sikovna a velmi rozumna. Len doma je velmi nepocuvna, papuluje odvrava nadava rodicom a bije ich. Zjape za vsetko , chyti hysak a nic nepomaha aby prestala a ukludnila sa. Vzdy bola od malicka take zive dietatko nikde neobsedela zle spavala aj revala za hluposti. Myslela som ze ako bude syarsia ju to aj prejde. A zas ano je trochu rozmaznana je jedinacik ale nema zas vsetko ani dovolene. Pride mi ako v puberte to spravanie. No niesme si dovolovat udret rodica a bit taka nepocuvna. Naozaj neviem si uz dat rady skusala som aj po dobrom aj po zlom nic nepomaha. Snazim sa jej aj vysvetlovat vela sa rozpravat. Viete niekto poradit? Ci uz je lepsie asi zajst k pschylogovi?

motkosko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika_sk
11. feb 2019

@motkosko to su snaď dve rozdielne veci, nie? vieš čo si pamatam? že som raz mame povedala hlupaňa, strelila mi po papuli a odvtedy mi to v živote nenapadlo sa s ňou takto baviť. maš pravdu, mam z toho obrovske nasledky, napriklad viem čo si možem k svojej mame dovoliť. slniečkarom ťažko vysvetliť rozdiel medzi jednou vychovnou a tyranim. a hlavne uvadzať ako priklad že mne keby manžel dal po hube 😅😅😅 kedysi davno keď bol maly, tiež od svojej mamy dostal aj po hube, aj po riti a vďaka tomu sa sprava uctivo.

motkosko
11. feb 2019

@dominika_sk keby ti dal muz po papuli, uz vy to bolo fyzicke nasielie. Preco bit dieta? 😞

motkosko
11. feb 2019

@dominika_sk to je dost smutne, ze vdaka tomu, lebo dostal po papuli sa teraz sprava uctivo, respekt a ucta vznikaju niekde inde

motkosko
11. feb 2019

@dominika_sk preco by to mali byt dve rozdielne veci? Muz uz je dospely, tak uz vy mal vediet ako spracovat hnev, takto male dieta to este nevie, najma ak mu to este nikto neukazal a nenaucil ho to

dominika_sk
11. feb 2019

@motkosko šesťročnym ťažko vysvetliš, ale keď mysliš... veď každe dieťa je ine. tvojmu možno stači vysvetliť, aj keď sa mi zda že deti nemaš, mojmu stačilo dať jednu vychovnu za x rokov pretože dohovaranie nepomohlo

motkosko
11. feb 2019

@dominika_sk mam 4,5 rocnu a uz v troch rokoch sa jej dalo pekne vysvetlit, my jej vysvetlujeme od mala, nie len zakazat a bud ticho.

dominika_sk
11. feb 2019

@motkosko dobre, už sa ukludni

motkosko
11. feb 2019

@dominika_sk teraz si mu vysvetlila len to, ze ak bude robit nieco, co sa ti nepaci, tak dostane po zadku, takze sa boji. Mam dve deti, 4,5 a takmer 2 roky, viem o com hovorim, uz aj 2 rocnemu sa da krasne vysvetlit. Len si to vyzaduje pracu na sebe, zmenit pristup, akym sme boli my vychovavani. Nie kazdemu sa chce. Je to tazka praca.

dominika_sk
11. feb 2019

@motkosko mňa vôbec nezaujima tvoj nazor na moju vychovu, pochopila?

motkosko
11. feb 2019

@dominika_sk to je v poriadku, ja sa snazim poradit autorke prispevku, nekazem ti zmenit svoju vychovu 😉

tina7729
autor
13. feb 2019

@motkosko dakujem😊

vasica
12. mar 2019

@tina7729 ma aj v skole podobne spravanie? ak nie, tak je jasne, ze ma pocit, ze doma si to moze dovolit - nie preto, ze by ste to robili zle, ale asi ste na nu maksi ako ucitelia plus v skole sa asi nechce strapnit pred ostatnymi - kedze je ale jedinacik tak doma asi skusa. Zacalo to skolou byt horsie? ak ano, moze byt, zetam daco odpozoruje a doma skusa. U nas plati metoda cukra a bica - su veci, ktore si nemoze dovolit a ak to spravi (buchne, krici) tak jej je velmi pevnym hlasom povedane (nie krikom) ze tak toto nie. Zbytocne vela nevysvetlujeme, len ze do rodicov sa nekope a pod. Ak neposluchne, ode za trest do izby kym sa neukludni a nepovie prepac. Samozrejme ak to trva dlhsie ze je v tej izbe tak pridem za nou a vysvetlujem, preco je to zle. Netreba prilis vela vysvetlovat ani byt prilis chapavy podla mna, musi jasne rozumiet, zespravila zle a ze sa hnevam. Ak zmeni spravanie, objimem a pochvalim a hrame sa. Dobre je potom aj povyzvedat akych ma spoluziakov ci tam nie je nejaky spor