8,5 ročná dcéra sa nevie bicyklovať

jarus1
5. sep 2017

Ahojte, naša 8,5 ročná dcéra sa ešte nevie bicyklovať. Od malička mávala kolobežky, neskôr bicyklíky s pomocnými kolieskami, ale bicyklovať sme ju nedokázali naučiť. Tento rok sme jej kúpili opäť väčší bicykel, ale pomocné kolieska už nemá. Vôbec sa jej nedarí a navyše sa mi zdá, že to ani sama nechce. Celkovo jej šport (teda okrem plávania) nič nehovorí. O rýchlom pohybe či behu môžem snívať 🙂. Povahovo je skôr kľudná, pomalá osôbka...
Máte s tým skúsenosti?
Ďakujem

zuzanadringus
7. sep 2017

A co je na tom také strašné? Vie sa sama najesť, obliecť ? Použiť toaletu? Po toalete si umyť ruky? Určite VIE... To ze sa nevie bicyklovat nie je žiadny problém - všetko sa naučí...

dai
7. sep 2017

@libawet hm... mozno z mojej strany zle zvolene slova - ja som to uz pisala vo vela temach - moje prispevky nemyslim nikdy osobne... skor subjektivne vychadzajuc z mojich skusenosti - preto vzdy jasne pisem ze by to bolo pre MNA zlyhanie - pre inych nemusi byt vobec - kazdy ma predsa ine vychovne modely, ine ciele a pod. ....

akireakire
7. sep 2017

Náš malý má 6rokov a to isté. Od 6mesiacov plávanie, od 2rokov kovové odrážadlo, baví ho aj kolobežka, no z bicykla má strach že padne, nedovolí odmontovať pomocné kolesá... Nenútime ho. Príde aj jeho čas...

modrava
7. sep 2017

dai ma pravdu, kazda mame ine kriteria.
pre MNA ako matku by boli vychovnym zlyhanim moralne a charakterove vady a nedostatky dietata. bicyklovanie je blbost a nepodstatnost :o)

libawet
7. sep 2017

@dai ja to chápem, len autorku to mohlo trošku raniť...ale OK, vysvetlila si, snáď si to prečíta. ( čo sa týka mňa, ja s Tebou veľmi rada konfrontujem, lebo je to konštruktívne a vždy sa niekam posunieme, mám rada takéto prispievateľky, lebo aj mám z toho osoh. )

dahra
7. sep 2017

@jarus1 - tak ja som bola také dieťa, nikdy som ani na preliezky a smykacky neliezla, bala som sa, že sa zraním, nestálo mi to zato. V skolke mi stacilo sediet v besiedke a kukat sa na druhe deti. Bicyklovať ma 8ročnú naučil ujo, čo sa nemohol na to dívať, že neviem. Nedokázala som mu povedať nie, hanbila som sa. Síce som párkrát skončila v prhlave v jarku, ale nakoniec som to zvladla, no posledných 15 rokov som na bicykli nesedela. Plávat neviem, nemám rada vodu, topím sa aj v sprche 🙂)))), ked ma postavili na lyze, drzala som sa zábradlia - kto z koho, nakoniec to vzdali, korcule nejaky rok - dva na rybniku s kamoskami ako ZS-karka. Keby sa ma v skole pýtali ci budem radsej cvicit alebo pisat diktat ci pisomku z matiky, tak bez mihnutia oka volim to druhe a tretie 🙂)))))) Ale milujem chodit peso, ani nemam vodicak, tak chodim vsade pesobusom. To je moj sport, aj takí nesportovci ako ja sú.

dai
7. sep 2017

@modrava ono jedno a druhe sa nevylucuje - tych priorit mozes mat vo vychove viac😉
@libawet dakujem - ja mam tiez rada prispievatelov tvojho typu, ktori sa pytaju a su schopni prijat vysvetlenie, nie sa hned urazit lebo veci pochopili po svojom ( tiez ma to vela uci kedze ja ako cholerik mam niekedy tendencie volit to druhe spravanie, ktore sa mi ale zaroven nepaci🙂)

kofa77
8. sep 2017

syn je rovnako stary a tiez nevie, pritom sportuje, uplava kilometer ako nic, hra futbal, ide mu golf, bedminton, troska tenis, nechodi, ale beha, skace...

ale ma znaky AS a tam ta motorika a rovnovaha je taka slabsia, ja to neriesim, podla mna s anauci neskor, ked aj v tejto oblasti dozreje.
a ked mu bude trapne to nevediet.

pre mna bolo dolezitejsie vediet dobre plavat, vsetky styly, spravna technika, bo chlap, co chodi po hladine a s rukami predstiera, ze plava prsia, no 😂

/true story/

ninah1486
1. dec 2021

my sme toto nikdy nemuseli riesit, nasich to praveze bavilo

saxana000
1. dec 2021

Na odrazadle jazdila?nasa ma 5 a odrazadlo pomaly skusa az teraz.bicykel s pomocnymi ma tiez ale vobec ju to nebavi.na kolobezke lieta ako sarkan.proste pride cas ked ju to chyti a ked nie tak bude za kamaratmi musiet utekat po svojich.

beahavala
2. dec 2021

nasi lietali aj na odrazadlach a teraz stale bicykluju