9 ročný chlapci - váha a výška

teskoma
19. júl 2015

Ahojte maminy,
mám doma 9,5 ročného vrabca a trochu ma začína znepokojovať čo sa s ním deje. Doteraz,teda do minulého leta to bolo tenké vrabča,veci mu boli čo do šírky dobré aj dva roky,ale posledný rok sa mi mení pred očami. Má momentálne 150 cm a 41 kg,čo mi teda príde dosť.Rastie mu brucho,zadok, boky,stehná,už má pomaly druhú bradu.Keď je oblečený ani to nevidno ,ale keď sa povyzlieka ☹ .Pritom je to športovec-3x do týždňa plavecké tréningy,vkuse je na bicykli,1x do týždňa floorball,čo sa stravy týka,ja som maniak na to čo jeme - pečivo iba celozrnné, biely cukor ani múku nepoužívame, sladké jedlá varím výnimočne,žiadne zápražky a pod.,zeleninu majú ku všetkému.Čo občas má je pizza,nanuky iba ovocné vodové..Neviem, nechať to tak ,že sa vytiahne, alebo začíname mať problém ?Je to inak úplne zdravé dieťa,chorý bol hádam naposledy pred 2 mi rokmi.Nechcem vyzerať ako hysterka, no ja som si v detstve užila peklo s mojimi kilami navyse.Je fakt , že teraz mám 168 cm a 53 kg, no doteraz sa neviem schuti najesť bez toho ,aby som nemala výčitky svedomia...Ale to je iný príbeh..Preto to chcem ak máme problém radšej riešiť skôr ako pozde.Kým pôjdem s malým ku doktorke,nechcem ísť zbytočne.viete mi napísať koľko vážia a merajú VAši 9 ročný chlapci ?Keď na narodil,mal 3200 g a 50 cm, manžel má 187 cm a 98 kg
Dakujem 😉

bosoriak
19. júl 2015

@teskoma 150 cm a 41 kg je BMI 18.2, co je podvaha.

dadulko1
19. júl 2015

@bosoriak ale to sa počíta takto dospelým a nie deťom, určite nemá podváhu

philipha22
19. júl 2015

no nas ma 6 rokov...123cm a 30kg... Ale myslim si ze najlepsie to vidis ty ako matka.... lebo to co pises, kolko sa venuje sportu, aku ma stravu atd.... tak mna by to asi tiez trosku prekvapilo.... Ale na druhej strane tvoj manzel je dost vysoky takze je dost mozne ze sa potom pusti a bude rast do vysky a to sa potom skoriguje... nas je ok kym je obleceny...ale ked sa vyzlecie je ako maly spek 😀 ale on sa zase zeleininy a ovocia ani nedotkne....a o nejakom sporte ani nehovorim...

ragulca
19. júl 2015

@teskoma buď rada, je to normálny zdravý chlapec. Môj starší bude mať 11, výška okolo146cm váha plus mínus 36-37 kg a určite nie je tučný, a mladší má 8 rokov výška okolo 142 cm a váha 50 kg. Áno, mladší je tučný, ale predpokladám, že sa vytiahne postupne. Zatiaľ to nejako neriešim.

bosoriak
19. júl 2015

Tu su nejake rastove grafy - http://www.szu.cz/publikace/data/seznam-rustovy...
Este by som to neriesila, mozno na preventivke by som sa opytala.

puklica13
19. júl 2015

Skus vysetrenie stitnej zlazy

cerez
19. júl 2015

Píšeš váhu a výšku seba, ale nie otca dieťaťa. Na 9 ročného chlapca 150 cm mi príde, že je vysoký chlapec. Váha mi teda pri jeho výške nepríde zlá. Vyzerá, že to bude vysoký chlapec. Mám synovca, neviem jeho váhu, ale sestra mi povedala, že za posledný rok nabral na váhe. Ale chlapec vyzerá dobre. No výšku má tak ako moja dcéra a to 138 cm. A to ide mať v auguste 10 rokov. Tak len na porovnanie.

teskoma
autor
19. júl 2015

@cerez je to tam, na konci prispevku ,manzel a tatino maleho ma 187 cm 😉 .Inak aj moj brat je taky vysoky,pradedo mal 2m,od 1 triedy je najvyssi v triede.Vyska ma netrapi, len vaha a akesi rychle priberanie aj napriek fakt dost dobrej telesnej aktivite. Od septembra maju mat 2 fazove plavecke treningy,3x do tyzdna,uz o 6 rano bude vo vode, tak som zvedava, ako to bude zvladat ..

loginexistuje
19. júl 2015

@teskoma uplne normalne dieta ... a na zaciatku puberty je normalne ze sa zagulatuje aby sa mal potom z coho vytiahnut .. neni co riesit...

cerez
20. júl 2015

@teskoma Prepáč, vôbec som si to nevšimla. Ale fakt mi nepríde, že by mal zlú váhu na svoju výšku. Podľa mňa ti vytiahne, keďže manžel je vysoký. 🙂

deniska11
20. júl 2015

ja mam 9,5 rocneho je 153 cm vysoky a 53 kg. a to je uz vela. sice nevyzera ako tucko, ma brucho, ale je vsade rovnako siroky🙂
takze aby si vedela, su horsie pripady...🙂
inak je to uz predpubertalny vek. a v puberte chalani mozu pribrat aj 1-2 kg za mesiac!!!! sice vyrastu ale ja mam uz vopred z puberty strach.
150 cm verzus 41 kg nie je vela. ked sa pozres na pravidlo ze idealna vaha dospelej osoby , je vyska minus 10 kil je to idealny chlap... neboj sa vyrastie a bude z neho fešák. a ked sportuje tolko kolko si pisala budu baby slintat za ním....

eeffka
20. júl 2015

@teskoma vôbec neries nejake BMI, sama vidis ako pises ze mu rastie brucho, zadok... mam doma to iste ale dievca. Ak jej neskrtim pridely pribera... Tiez mam 168/56 ale keby som sa nestrazila asi by to bolo 168/65 cize ma po kom naberat.
Jedlo jej vydelujem, pohybu ma dost, za pol roka schudla na pohlad nevazim ju. Vydelujem znamena ze ranajky rozok 1, obed maso 1...... lebo ona je schopna jest stale 😒
Svokrovci sice na mna potzerali ako na krkavciu mat, kym ich 2vnuska nezacala mat ten isty problem a videli ze u nas sa to skorigovalo, svagrina ma na haku, sama je obezna...

zuzanah75
20. júl 2015

Moj syn 9,5 ma 146 cm a 42 kg. Tucny nie je, ale je fakt, ze od minuleho leta zacal viditelne viac papat a pribral za pol roka asi 5 kg bez toho, ze by narastol. Asi pred 2 mesiamo sa zas o par cm vyhupol a teraz je zas normalne. Ja som to brala tak, ze sa chysta na rastovy spurt a hold blizi sa puberta, kedy sa este asi poriadne vytiahnu 🙂 moj syn teraz nevyzera tucny, aj ked pevnejdi nez predtym, tvoj ma o par cm este viac, takze sa podla mna nemas coho obavat. Hlavne ze je zdravo a sportuje 😉

teskoma
autor
23. júl 2015

dakujem baby za prispevky..trosku som sa skludnila..uvidime co bude dalej..na stravu davam pozor, pohybu mame dost,tak hadam to bude fakt iba to obdobie,kedy priberie a potom sa vytiahne.Vsak ked nahodou pôjdeme k doktorke, urcite sa jej na to spytam..som zvedava,co ma v puberte caka 😀

tykat
23. júl 2015

Tak moj cerstvo 9 rocny 145cm a 32kg, stihly, brucho ziadne ale zje toho za troch, stále hladný, v kuse cosi srotuje, sladkemu sa nevyhyba, pohyb taky primerany nic narocne. Dcera 15r. to iste, stihla, brucho ploche, a srotuje v jednom kuse. To bude aj genetikou, len neviem po kom kedze my s muzom sa snazime zhodit lebo stale bojujemes nadvahou, a deti vychudnute ako zajace. 😀

eeffka
24. júl 2015

@tykat ja mam taku mladsiu dceru... cela nasa rodina z mojej aj muzovej strany ma problem s avahou/resp sa strazi, a moja mladsia ako zo sudanu... ale!!! nasli sme u muza jedneho jeho uja co su vsetci taki vyziabnuti 😀 😀 😀

mata128
24. júl 2015

Moja dcera mala v juni 10rokov, ma 152cm a 48kg...nie je chuducka,ani tlsta,jej otec ma presne takuto stavbu tela,ale teda.dcera na 10vobec.nevyzera,tipuju jej 13-14rokov...minule pytala listky v buse a.autobusar sa jej pytal,ci plati aj za sestricku 😀

mircalla
8. okt 2018

Syn mal 8 ma 137 cm a 27 kilo, 50 kil u 8-9 rocnych deti je podla mna neskutocne vela. Tolko som vazila ked som mala 17-18 rokov a 166 cm

matula55
22. júl 2019

Náš má 8,5 a akurát teraz začal jesť jedna radosť . Má 134 cm a 27 kíl keď je najedený 😂 zatiaľ tintitko

lublu
22. júl 2019

Moj maly ma 9 rokov a 46 kg. Ale tatino ma 193 cm a 100kg tak sa snad potatil🙂 A doktor povedal ze je to ok.

tomas18
27. sep 2019

@bosoriak pozri váha a výška dieťaťa je tam tabuľka