Ako donútiť dieťa učiť sa?

vefi89
20. sep 2010

Ahojte, mám špecifický problém. S manželom sa staráme o jeho 11-ročného syna. Dostali sme ho do opatery po tom, čo ho jeho matka nezvládala. Ale neviem ho nijak donútiť aby sa učil. Jednoducho si nič nepamätá. Skúšala som ho motivovať aj trestať, ale nič nepomohlo. Najhoršie na tom je asi to, že jemu absolutne nič neprekáža, Nevadí mu keĎ nemôže ísť von, keď nesmie pozerať TV, keď mu zoberiem hračky..Ani motivácia ho neoslovila. Jediné čomu sa chcem vyhnúť je motivovanie peniazmi a trestanie bitkou (aj keĎ by som ho najradšej zrúbala)..a aby som nezabudlla dodať, matka sa mu nevenovala tak ako mala a mentálne sa správa ako 5-ročný

dioliana1
20. sep 2010

poraď sa so psychológom čím skorej...

terez34
20. sep 2010

myslim ze naozaj je tam zrely psycholog sama si snim neporadis a mas babo a musis sa venovat aj jemu

cicimotinka
20. sep 2010

určite sa čím prv poraď s odborníkom. Ja som tiež s naším malým bola u psychiatra (väčšina známych sa vyjadrila, že som asi iná, s ročným deckom k psycháčovi), neľutujem. Veľmi nám to pomohlo a už po cca 3 týždňoch vidím zmeny v správaní malého. Aj keď niekedy dodržať všetko, čo lekár prikázal, je ťažké a nie vždy sa mi to podarí, ale základ tu je. Hlavne sa neboj a hľadaj takého lekára, čo malému "sadne". Nášmu prvá doktorka nesadla (a parádne jej to dával najavo), skúsili sme druhého doktora a trafili sme. Držím palce 🙂

sssimi
20. sep 2010

Jednoznačne je tu treba pomoc odborníka. On možno za to ani chudáčik nemôže. Museli to spôsobiť životné situácie počnúc zlým rodinným prostredím, nasledný rozvod a teraz prechod od matky k Vám. Treba mu dať šancu. Na všetko si musí zvyknúť a to chce hlavne čas. A samozrejme keď ti nereaguje na zákaz nepomôže ani bitka a ani motivácia peniazmi. On to má proste hlboko v hlave. Možno aj všetko vie, ale nevieš čo sa mu odohráva v hlávke. Naozaj treba psychológa a hlavne opatrne na neho.

Z osobnej skúsenosti-ja som nebola nikdy dobrá žiačka. Moji rodičia sa stále hádali. Keď som mala 14 otec sa odťahoval. Vzťahy v rodine sú od vtedy perfektné a ja som vyštudovala VŠ.