Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

katka0123
1. aug 2017

@dai dakujem za tip!!

mery34
7. aug 2017

@dai kde v centrali ste kupovali skolsku tasku?

bonaquaba
7. aug 2017

Ja tiez teraz riesim tasku, mam taku dilemu, Kampala mi chce dat po svojej dcere, lebo ma Topgal a ja som mojej prave taku chcrla kuupit a ona, ze naco ze mi posunie po svojej, co nato poviete, bo predsa len by som mojej najrad see j novu kupila do.prveho rocnika

dai
7. aug 2017

@mery34 ahoj - nazov predajne ti nepoviem - do centralu chodim malo ( len kvoli procare😉) ale je to predajna hned vedla billy, ked z garaze vyjdes tymi prvymi schodami hore:-/ take velke papiernictvo😉 dufam ze ti to pomohlo😉

mery34
8. aug 2017

@dai pomohlo dakujem. Byvame nedaleko. Musime to poskusat, moja miniaturna prvacka nech to nema tazke.

jovana100
11. aug 2017

Ahojte, tiez som minuly rok kupila synovi ergobag a som uplne spokojna..teraz som ju vyprala v pracke a je ako nova.Tento rok budem mat opäť prvaka a nad inou ani nerozmýšľam...nemecka kvalitka ;)

daniela09
11. aug 2017

Ja pracujem v papiernictve, u nas najpredavanejsie tasky su topgal, je na vyber aj z roznych velkosti, daju sa prat v pracke, zatial ziadne reklamacie. Bagmaster su tiez kvalitne, no o nieco drahsie, reybag, slovenske tasky, vhodne do 1. rocnika, maju tvar aktovky. Stil ma tiez dobry vyber, je to ceska znacka. Vsetky spomenute znacky splnaju vsetky kriteria, co ma mat skolska taska.
Ja ked som kupovala synovi tasku do 1.roc. prve co ma zaujimalo bola vaha tasky, vystuzeny chrbat a popruhy na taske, vacsina tasiek uz ma aj odvetrany chrbat, aby sa nepotil,nepremikavy material, a potom uz komu co vyhovuje, zapinanie na pracku,alebo zipsy,niekto uprednostnuje aby bola jedna priehradka a dieta vidi co kde ma,alebo rozdelene na 2_3 casti. Hlavne vyberajte s dietatom,ono tu tasku bude nosit par rokov, nech si vyberie podla svojho vkusu. 🙂

ilaryja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ilaryja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mija_ja
4. máj 2018

Ahojte, nemáte niekto školskú tašku na kolieskach? Malý bude prvák a triedu majú na prízemí, takže vážne zvažujem aj túto možnosť, máte niekto skúsenosť ?Díky 🙂

dai
4. máj 2018

@mija_ja osobne neodporucam kedze tahanie tejto tasky vykryvuje chrbat

penelopa
18. máj 2018

@jovana100 Ak je vyrobená z PET fliaš je to dobrá voľba?Tiež nad ňou uvažujeme,ale to má odrádza.

michaelas88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelas88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelas88
29. máj 2018

Pripajam sa k teme. Dlho som rozmyslala aku skolsku tasku kupit. Rozhodla som sa pre batoh Ergobag. Dnes mi ju kurier dorucil a som velmi milo prekvapena. Je pravda, ze cena je otrasna, ale ja som vsadila na kvalitu. Vela som citala, porovnavala a velmi mi pomohli recenzie. Chcela som tasku na viac rokov, nie s detskym motivom. Nakoniec som rozhodla o znacke a dcera si vybrala farbu. Tie obrazky sa daju menit podla nalady a casom dokupime ine varianty. Mala by vydrzat pocas celeho 1. stupna a potom vyuzijeme na vylety. Za mna zatial spokojnost, batoh splna vsetko co som chcela. Velkost popruhov a chrbtovej casti je nastavitelne podla velkosti dietata (az do vysky 150 cm). Nechala som dcerku poskusat az doma nakolko som ju objednala cez internet bez toho, aby som ju niekedy videla nazivo a skusala v predajni alebo pri nejakej kamoske. Dieta ju lahko ovlada (zapinanie, manipulovanie so sponami, orientovanie v komorkach - su len 2 - 1 velka a 1 na prednej strane batohu ).Uvidim ako sa osvedci v praxi, ale nemyslim si, ze budeme sklamane.

katka0123
30. máj 2018

@penelopa podla mna je to dobra volba. Ludom nevadi pit z pet flias, ale vadi im ze sa recykluju na tasky?... tie tasky maju podla mna za sebou vela testiv vo viacerych krajinach, takze za mna palec hore.

penelopa
2. jún 2018

Už sme ju aj my kúpili spolu s peračníkom a vreckom na úbor,len uvidím aká bude údržba.Nedá sa prať v práčke.

penelopa
2. jún 2018

Inak my sme ju skúšali naživo a potom objednali.

meja3
1. aug 2018

Neviete dat niekto tip, kde alebo v akom obdobi zohnat ergobag v akcii? Kludne aj v Nemecku. Zhanam rok dopredu, lebo dufam, ze sa da zohnat mozno niekedy vyhodnejsie ako pred zaciatkom skolskeho roka.

katka0123
2. aug 2018

@meja3 ahoj, to by zaujimalo aj mna. Nasla som len ebay, obcasne amazon. Osfatne internetove obchody si drzia cenu a ziadne zlavove kupony na ergobag neplatia. Vsade vsak priplacas za postovne. Co mi pride relativne najvyhodnejsie, je kupit tasku priamo z www.ergobag.com. Koli lacnemu, alebo ziadnemu postovnemu az na slovensku. Daj tip, ked nieco najdes. Este pomimo, Belmil podla mna okopiroval batoh ergobag pavk. I Belmilu je to rada Comfy. Cena je viac ako o polovicu lacnejsia. Len neviem, ci aj ergonomia. Co sa mi vsak nepaci, cu farby. Z dievcenskych maju 4 odtiene fialovej (neznasam fialovu) a jednu ruzovu s potlacou. Chlapcenake su take nudnejsie modre.

zemem
2. aug 2018

@daniela09 skutočne sa ta topgal taška da prať v práčke, ma na lístku napísané že len ručne, neznicim ju?

zemem
2. aug 2018

Baby, ktoré ste ju už prali, mate skúsenosť, nezničila sa?

meja3
2. aug 2018

@katka0123 Pozrela som si ten belmil na youtube a je to fakt kopia, uz podla videa sa mi zda kvalita niekde inde. Ja chcem, aby ta taska par rokov vydrzala, pripadne ju zdedi mladsia dcera po starsej. Aj pri kociku sme vsadili na nemecku kvalitu a neolutovali sme. Ked nezozeniem ergobag v zlave, kupim ho aj za plnu cenu. Ale budem sa snazit ho niekde vystrachat vyhodnejsie, ved mam rok cas. Ked nieco najdem, dam vediet 🙂

katka0123
3. aug 2018

@meja3 ved to, ze neviem ten belmil porovnat v reale. Ked najdes zlavu, daj echo. Aj ja pozeram. Dam vediet.

emita
3. aug 2018

@zemem ja som prala neraz. Pre istotu na 30 stupňov a nízke otáčky žmýkania (600). Po vypraní ako nová 🙂

emita
3. aug 2018

@zemem ak máte model s vyberateľnou výstužou chrbta, tak samozrejme vybrať...

zemem
3. aug 2018

@emita ďakujem krásne, skusim teda, a peračník ste tiež skúšala, ci ten radšej ručne kefkou

daniela09
3. aug 2018

@zemem áno môže. Osobne mi to povedal obchodák z topgalu.

penelopa
22. aug 2018

@meja3 Máme fajn.

meja3
5. sep 2018