Akú školskú tašku pre prváčika?

zuzinr
5. apr 2009

Maminky, kt. máte už prváčikov za sebou, neviete mi poradiť aká je dobrá školská taška pre prváčika? Čo je dobré aby taška mala, naopak čo je úplne zbytočné, lebo tích tašiek je na trhu dosť a už som sa po nejakej pozerala pre syna, ale neviem ako to teraz v škole chodí, čo si treba na taškách všímať, okrem toho aby mala pevný chrbátik. Pokiaľ by ste vedeli aj nejakých výrobcov alebo značky šk. tašiek, dajte pls vedieť.

squella
15. jún 2017

Ahoj. Mrkni Herlitz tasky. Su top.

gacek
16. jún 2017

@gacek pozrela som ich stranku, tak tie aktovky reybag sa vyrábajú v Srbsku a naša firma robí dizajn. Ja by som skôr niečo ako klasický batoh.

squella
17. jún 2017

Herlitz je kvalitná nemecká firma a vyrábajú školské tašky aj batohy a nevážia viac ako 900 gramov.

katka0123
17. jún 2017

@gabikkas tie klipy kletties, som objednala z nemecka original. Cez web som za par eur objednal siroky suchy zips, vystrihla kruhy zipsu, nasila to rucne na tasku, co bola teda trochu makacka, ale slo to v pohode a kletties na tom drzia na paradu. 🤗

ajkabb
25. jún 2017
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

@gacek Neviem, ktorý typ tašky Stil sa ti páčil, ale tento rok ich školské tašky pre prváčky majú už magnetické zapínanie. Mala som ho možnosť vyskúšať a funguje naozaj perfektne. Už je to aj na youtube, link je tu: http://stil.sk/batoh-anatomicky-fidlock/p665840c1011

Mne sa ale zapáčili aj nové junior batohy, čo sú vlastne zmenšeniny študentských batohov, pozri napr. tu: http://stil.sk/batoh-anatomicky-junior/p665842c1011

gacek
25. jún 2017

@ajkabb ahoj no presne tie sa mi pozdávajú najviac. Už ich dostali do predajne v Lipanoch, tak pôjdem mrknuť. Zaujíma ma, ako je riešený chrbát. Na fotkách to nie je moc vidieť.
Na nete ich mali najlacnejšie na www.skolske-tasky.sk

gacek
26. jún 2017

@ajkabb takze uz som bola pozriet, ale som trochu sklamana. Batoh bol ľahučký, aj chrbát celkom v pohode, ale materiál sa mi zdá slabší, takže som zapochybovala, či to vydrží do 4. ročníka.
Batohy topgal sú fakt kvalitnejšie, no aj ťažké, tak sa neviem rozhodnúť.☹

ajkabb
26. jún 2017
Používateľ ajkabb je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ajkabb.

@gacek Tak potom skús ešte Bagmaster batohy, sú veľmi podobné Topgalom. Mne sa páči napr. tento: https://www.loria.sk/skolsketasky/eshop/15-1-Skolske-tasky-pre-prvakov/0/5/2712-BAGMASTER-Skolsky-batoh-ALFA-7-A

maja2039
1. júl 2017

Ahojte neviem presne ci to sem patri no mam otazocku. Je vulgarny vzor na tej taske ??? Dakujem
Je to kvalitna znama znacka Bagmaster

lenocka80
1. júl 2017

@maja2039 vulgarny? Keby ste to nenapisala, nikdy by ma to veru nenapadlo...Takze podla mna, nie nie je.

maja2039
1. júl 2017

@lenocka80 tiez nevidim

katka0123
1. júl 2017

@maja2039 ups, my dospeli to neriesime a vidime tam nejaky indiansky vzor, ale deti isto vidia kosostvorce. Ale mozno nikto nebude mat hlupe poznamky. Za to by som vsak ruku do ohna nedala.

kamka17
4. júl 2017

tak už máme aj my doma tašku...úplne náhodou sme šli popozerať a kúpili sme 👍sadla jej najlepšie zo všetkých skúšaných značiek, je s mačičkou a navyše aj v zľave...takže som spokojná 😎

ejkam
21. júl 2017

@lili777 Ahoj, prosím ta tiez uvazujem nad touto taskou konkretne ten model ako si uviedla http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas.... Chcem sa spytat ked ste ju nosili ta modra cast zadna sa velmi nešpini? Ja by som z praktickych dovodov vybrala tmavsiu chrbtovu cast, ale synovi sa tato paci najviac🙂 On nie je na auta, motorky a futbalky🙂 Dakujem

lili777
22. júl 2017

@ejkam ahoj, sme uplne spokojni, vobec sa nespini. Cez prazdniny planujem vycistit a vysprchovat vo vani. Ale ziadny problem s nou nie je. Ani ziadnu spinu na nej nevidno. A moj syn ju teda nesetri.

ejkam
22. júl 2017

@lili777 ahoj, dakujem krásne, to si ma potešila😃

monuska342
1. aug 2017

Ahojte mate skusenost s taskou ergobag? My sme ju teraz objednali ale citala som že važi viac ako kilo tak neviem ci nebude moc tazka..

katka0123
1. aug 2017

@monuska342 nemam skusenost s ergobag. Ale 100 az 200g nerobi rozdiel. Ked ma taska vyborny chrbat, polovica vahy sa prenesie na bedra a rozlozi. Bedrovy pas zial chyba mnohym taskam. Aj ja som po nej pokukovala, googlila, citala recenzie, no je prilis draha. Daj potom vediet, ci stoji za tie peniaze. 😃

monuska342
1. aug 2017

@katka0123 jooj to dam objednali sme komplet verziu tak za tie peniaze sa snad už bude nosit aj sama 🙂 pošlem foto ked dorazi 🙂

dai
1. aug 2017

@monuska342 ahoj. moj maly ju uz kazdy den skusa😉 je super... to ze je trosku tazsia vobec nic neznamena - ma ten pas okolo pasu a tym padom dieta vahu viac menej neciti - ma tiez kompletku, doobjednali sme len nalepky space - tie sa mu velmi pacili😉 aj batoh na telesnu je perfektny

monuska342
1. aug 2017

@dai važne tak to je super už sa na nu moc tešim zajtra by mala prist🙂 a čo je v tom peračniku? Tie dosky sa mi zdaju neake chabe ale snad niečo vydržia 🙂

dai
1. aug 2017

@monuska342 tie dosky su dobre - moja dcera bude 5tacka a velku satchku sme jej kupovali minuly rok - dosky su velmi dobre...
peracnik je akurat - hodim ti fotku😉

dai
1. aug 2017
monuska342
1. aug 2017

@dai jeej super mi budeme mat take biele dosky a peračnik ten velky tak snad ta taška vydrži štyri roky kedže malemu je jedno aku tašku ma jemu sa pačili všetky 🙂

dai
1. aug 2017

@monuska342 tak my sme ich skusali - ja som mala summies vybratu - tu mala dcerka -pacili sa mi lebo boli take detske... ten satch vymyslel muz minuly rok pre starsiu lebo to vyhralo nejake ocenenia ci co - boli sme to vo viedni kupovat lebo u nas nemali... a teraz som nasla v ba v centrali aj pre prvakov - zobrali sme tam drobca - vyskusal od topgal , step by step vsetko... ale vybral si tuto - on je malinky ale tato mu bola pohodlna...
ak si kupovala ten velky balik za 215 euro tak tam mas aj ten maly peracnik, dosky, velky peracnik a dalsi batoh - velmi fajn aj na vylety - ale ten uz nema bedrovy pas...
Inak moja dcera ma vztah k taskam podobny ako ja - cize ziaden - smari to kde prave pride - teraz mala svoju rok, normalne v pracke som ju vyprala a vyzera ako nova ... ja ratam s tym ze ked ju prestane bavit tak bude mat z toho normalny batoh do hor - tie vacsie su super - so vsetkymi tastickami, tajnymi vreckami, miestom pre mobil aj sluchadka😉

monuska342
1. aug 2017

@dai objednali sme set s peračnikom a tym vreckom a k tomu take biele dosky ergobag so zelenym napisane.Potrebujem to do soboty a toto mali hned skladom myslim že bude stačit som naňu velmi zvedava 🙂 Hej aj moj tak on sa stara iba o hračky taketo veci mu nič nehovoria 🙂 Ked budem spokojna nabuduci rok kupujem aj druhemu synovi 🙂 Aj po topgale som pozerala ale toto ma neako viac oslovilo 🙂

dai
1. aug 2017

@monuska342 pre chrbatik je toto uplne super - vies si to nadstavit presne na vysku svojho dietatka - my sme malej teraz prestavovali lebo si ju dala na chrbat ( sa hned s malym isli hrat na skolu 😉 ) a povedala mi ze jej uz nie je tak pohodlna ako minuly rok - narastla asi 7 cm pritom za rok... malemu to pekne v obchode priamo na neho nadstavili... na youtube su presne videa ako co mas vytiahnut a nadstavit...
moj maly topgal ani poriadne na seba nedal - hned mrncal ze ho to tlaci na chrbate☹ a pritom taky krasny vzor som nasla - som myslela ze nato sa hned chyti😉

katka0123
1. aug 2017

@monuska342 Super. uy som kupila beckmann, ale kedze mame aj mladsieho adepta, v buducnosti to moze byt aj ergo. Budem potom pozerat zlavy,aj ked sa mi zda, ze oni cenu drzia.

henrikir
1. aug 2017

cenu drzia ale niekedy je to aj v zlave ako hovoris 🙂 treba poriadne pozerat zlavy a vychytat to 🙂

dai
1. aug 2017

@katka0123 ja som ich videla na vivrehome v zlave - neviem ci tieto prvacke ale urcite ich mali ( my sme este vtedy necedeli ktoru budeme kupovat☹) v normal obcgodoch ale maju cenu presne taku istu ako od dodavatela....