Bulharská Základná škola v Bratislave

supersperkysk
27. sep 2011

Naša malá - veľká škôlkárka bude mať 6 rokov - treba nám hľadať školu. Našli sme túto: http://www.sk.bsou.sk/
je to bulharská ZŠ na Záporožskej ulici. Máte s ňou niekto skúsenosti? Vopred ďakujem za informácie. 🙂

marielik78
6. apr 2017

@ninan2 Na Dudovej je naozaj uzasna riaditelka a vobec ta symbioza medzi vedenim a rodicmi a detmi, velmi sa mi tam pacilo, ked sme sa rozhodovali 🙂 A odklad nedavajte urcite, nasa isla skor do skoly a aj tak sa nudi... Drzim palce pri rozhodovani a aj na IQ testoch (tie su pre dieta unavne, ale vela napovedia) 🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninan2
6. apr 2017

@akronop myslim ze v prvackych este menej, 18... az v tych dalsich rocnikoch to byva postupne viac. Otvaraju 3 triedy a okolo 50 nastupilo myslim minuly rok, s tym ze na zapise bolo cez 60, ale vela odkladov bolo este.

ninan2
6. apr 2017

@marielik78 Tak to rada pocujem 🙂 Boli sme tam aj s kamoskou na DOD minulu sobotu a fakt super vsetko, aj organizacia toho dna aj vsetci zamestnanci. Kecala som s prvackou uckou aj s riaditelkou a bola som velmi spokojna. Aj prostredie tam maju pekne. My patrime na Cernyservskeho a tam je vsetko ovela horsie. Jedina vyhoda ze je to blizko peso. Vy ste teda sli na Bulharsku ci kam? Jedna kamoska mi ju aj doporucovala, ma tam uz trochu starsie dieta... Vsetko sa mi tam pozdavalo okrem tej bulharciny 😀

marielik78
6. apr 2017

@ninan2 My prestupime do 3. rocnika na bulharsku 🙂 Rozhodovali sme sa medzi Dudovou a Bulharskou 🙂

marielik78
6. apr 2017

@ninan2 Ten pocet deticiek si over, my sme tam prave preto napokon nenastupili, v kazdej triede mali cez 20 deti, hranicne pocty okolo 24-25 vlastne... este by nas napchali, ale uprednostlili sme mensi pocet deti v triede, co je na tej bulharskej... 🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninan2
6. apr 2017

@marielik78 Ale to uz myslis vyssie rocniky ci hned prvakov? Ono to je zial bezny pocet vsade v tychto statnych... A Dudovu ste vybrali ako naj skolu v Petrzalke ci je vasa spadova?

ninan2
6. apr 2017

@akronop no aj tie prázdniny veru... Nemáme tu nikoho

mirkabebe
6. apr 2017

@marielik78 myslím, že zákon určuje že max. počet prvákov v triede je 26. čo je podla mňa totálne brutálny počet deciek na písanie a čítanie, počítanie a vobec adaptácia na školu.... čo sa týka bulharčiny, je jednoduchá, a zaujímavá, veľmi blízka ruštine. Synátor si bežne pozerá ruské rozprávky, číta ruské texty, a hovorí: mama to je len trošku iná bulharčina....takže to je to posledné, čoho sa báť, čím viac jazykov vieš, tým máš väčšiu výhodu...a podľa smerovania, si myslím, že sa raz ešte všetci budeme azbuku učiť🙂)

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marielik78
7. apr 2017

@akronop Suhlasim, ja som sa ucila nemcinu a anglictinu, rustina ma iba obtrela, potom som sa ucila aj taliancinu a spanielcinu a napokon finsky trochu 🙂 Mne pride fajn, ze budu vediet azbuku a aj anglictinu a ostatne sa rozhodnu. Trosku mi prekaza, ze na samotnej skole nie je este na vyber dalsi jazyk od druheho stupna aspon, nemcina alebo francuzstina, ale nemozem chciet vsetko...

marielik78
7. apr 2017

@mirkabebe ano, dcerka bola vlani v triede, kde ich bolo 24 a teraz tiez tolko (hoci niektori odisli, ini prisli), takze to bude uuuuuzasna zmena buduci rok 🙂 Iba 11 v triede 🙂

marielik78
7. apr 2017

@ninan2 Nie, myslim od prveho rocnika... take pocty nam hovorili v druhych rocnikoch, mali zoznamy pred sebou, nechce sa mi verit, ze by tam mali iba 18 prvakov v kazdej triede... Mozno tak v jednej, neviem... Kazdopadne im tam kazdorocne pristupuju deti, takze ak aj zacne niekto s poctom 18, po polroku ci roku to bude 23 a viac... Ale to je jedine minus z mojho pohladu na danej skole (teda este jedalen mi prisla neprijemna a vstup stiesneny), a ak niekto nepreferuje individualny pristup, skola je priamo super...

A nie, Dudova nie je nasa spadova, ja s malou mam trvaly pobyt v NR, spadovu tu teda nemame a podla bydliska sme isli najblizsie na Nobelovo... Dudova a Pankuchova sa nam zdali top v Petrzalke, preto sme uvazovali o prestupe tam, ale Pankuchova beznadejne plna, Dudova by nas este vopchala do max. poctu, ale rozhodli sme sa pre bulharsku napokon...

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marielik78
7. apr 2017

@akronop Anglictinu maju tusim od druheho, nie som si ista... nasa ju mala aj vlani v prvom, aj teraz v druhom, ale to je velmi slaba anglictina, ziadne zosity, sem-tam obrazky, v skolke mali lepsiu v ramci kruzku, tak som zvedava, ako to bude na bulharskej skole.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marielik78
7. apr 2017

@akronop Matika by tam problem byt nemal, udajne maju inu metodu a idu popredu 🙂 Uvidime 🙂 Tiez ale dufam, ze tie predmety budu na top urovni, ked uz slovencinu budeme riesit vo velkom doma 🙂

mirkabebe
7. apr 2017

@marielik78
@akronop ono to nie je, že riešite slovenčinu doma, deti majú do týždňa 4 hodiny slovenčiny, čiže len o jednu hodinu menej ako deti na slovenských školách. idú rýchlejším tempom, takže aj preto sa slovenčinu učíme aj doma,píšeme a čítame čítanku, nič extremne náročné. Matematiku sa skutočne učia inak, vždy so záujmom sledujem Matejka, ako sa popasuje s príkladmi a úplne inak, ako počítam ja, to vypočíta on...a správne, takže spokojnosť.

nelinka2009
7. apr 2017

Ja na statnej skole by sme sa doma ucili... Len nie len slovencinu, ale aj ine predmety. Tu sa skutocne doma venujeme len slovencine.

nelinka2009
7. apr 2017

@marielik78 doma,sa tej slovine nebudete venovat o nic viac, akoby ste sa venovali na slov. skole

marielik78
10. apr 2017

@nelinka2009 My sa neucime doma nic (minuly rok ako prvacka doma robila ulohy iba, tento rok si ich robi v druzine), iba ked maju projekt, doma robime... alebo citame rozne knizky (svojvolne viac menej)... tak preto to bude nezvyk 🙂

hellokitty2017
20. apr 2017

Dnes sa tam idem pozriet, zaujalo ma toto forum.

marielik78
21. apr 2017

Ahojte, neviete, kedy bude DOD? Mal byt v aprili, ale stale sme nedostali presnejsiu info a april uz nam pomaly aj konci... Dakujem 🙂

kikina84
22. apr 2017

@marielik78 čo je to DOD

nelinka2009
22. apr 2017

Den otvorenych dveri

hellokitty2017
24. apr 2017

Bola som sa pozret na skole a spominali ze tuto stredu 26.4 by mal byt den otvorenych dveri. Pani riaditelka bola velmi mila a ustretova.

marielik78
24. apr 2017

Ano, prisiel mi uz mailik a aj mi volali 🙂 V stredu doobeda 🙂

kikina84
24. apr 2017

@marielik78 je potrebné tam ísť aj s deťmi? Rešpekt..Je potrebné tam celkovo ísť?

nelinka2009
24. apr 2017

Nie, to je dobrovolne, len ak chces vidiet skolu...