Bulharská Základná škola v Bratislave

supersperkysk
27. sep 2011

Naša malá - veľká škôlkárka bude mať 6 rokov - treba nám hľadať školu. Našli sme túto: http://www.sk.bsou.sk/
je to bulharská ZŠ na Záporožskej ulici. Máte s ňou niekto skúsenosti? Vopred ďakujem za informácie. 🙂

hellokitty2017
25. apr 2017

Ahojte tak dnes som zaniesla prihlasku do 1. rocnika a potvrdili mi ze den otvorenych dveri je 26.4.2017 od 8-12:30, mala by byt funkcna uz aj obnovena webova stranka kde je tento oznam.

marielik78
25. apr 2017

@kikina84 my ideme na dve hodinky aj s detmi, lebo tam prestupia v septembri do tretieho rocnika, tak nech to vidia v reale 🙂 A potom sup do svojej terajsej skoly...

bibko
28. máj 2017

@mirkabebe neviete mi prosim povedat ako sa vola nova stranka skoly? Dakujem

daria_xavier
7. aug 2017

@kikina84 nastúpiť sa môže aj na druhý stupeň a ona nastúpila do 7. t.

kikina84
8. aug 2017

@daria_xavier diky za info..ale my ideme do inej školy nakoniec..pekný deň 😊

marielik78
30. aug 2017

Ahojte, chcem si overit zaciatok skolskeho roka 2017/18 - pondelok 4.9.2017 o 8:00 h? Na stranke ani na skole nie je ziadna info a nasa dcerka so spoluziakmi tam prestupuju do 3. rocnika... Je potom hned prvy tyzden/mesiac aj nejake volno v ramci bulharskych sviatkov a pod.?
Dakujem 🙂

mirkabebe
30. aug 2017

@marielik78 Ahojky, áno a je tam informácia ale asi len ak máš stránku v bulharčine,

http://bsu-bratislava.com/bg/novini/item/46-201...

no a čo sa týka sviatkov, neviem to s úplnoou presnosťou, my tam chodíme do MŠ a Matejko nastupuje do druhého ročníka, ale minulý rok boli takéto dni voľna: vid príloha, začína to september 2016 a postupne dalšie mesiace.... cervené štvorčeky sú bulharské sviatky zelené sú slovenské a modré sú tuším spoločné prázdniny....takže minulý september začínali až 7/9 lebo 5-6/9 sú bulharské sviatky... či to tak bude aj tento rok, neviem s istotou povedať...malo sa čosi v legislatíve meniť, ale či sa zmenilo, neviem.....

mirkabebe
31. aug 2017

OZNAM!

Základná škola Christo Boteva oznamuje cteným rodičom, že Šk.rok 2017/2018 sa začína dňa 4/9/2017 tj. v pondelok o 8,00hod.
Tešíme sa na Vás!

zdroj: pani riaditeľka Daniela Doinová

dnes pribudne tento oznam aj na školu aj na web v slovenskom jazyku....🙂

mirkabebe
31. aug 2017

OZNAM!

Základná škola Christo Boteva oznamuje, že dňa 6/9/2017 tj. streda oficiálne št.sviatok - Deň Spojenia, bude pre deti v ročníkoch 1-4roč. zabezpečená družina v časoch od 8,00 - 16,00hod. (ostatné ročníky majú voľno!)

mirkabebe
31. aug 2017

Rodičia, maminy, ktoré máte záujem o informácie, ohľadne Bulharskej školy Christo Boteva v Bratislave, vytvorila som verejnú skupinu s názvom Bulharská škola Christo Boteva, a tam budeme pridávať jednotlivé informácie, ktoré sa školy týkajú, nech nevzniká tisíc rôznych fór a otázok....

marielik78
3. sep 2017

@mirkabebe Dakujem, kde je ta skupina? Nech sa pridame... 🙂 A v utorok sviatok nie je?... minuly rok bol...

mirkabebe
4. sep 2017

@marielik78 Ahojky, tu na MK, ja mám pocit, že som posielala aj pozvánku...🙂 zajtra sviatok nie je, len o strede sa hovorí.

dskjhfdlkdjhl
29. sep 2017

Mate niekto dieta aj na bulharskom gymnaziu?

rebeca_richard
4. okt 2017

@marielik78 dcera chodi druhy rok do bulharskej skoly a doma sa neucime nic 🙂 Takze je to individualne ;) Vsetko stiha v druzine, kde si porobi vsetky domace ulohy a doma si len precita knizku, ktoru si sama vyberie (samozrejme v slovencine)

marielik78
4. okt 2017

@rebeca_richard Tak to mate super - asi to zavisi aj od ucitela, nasi tretiaci dostavaju dost vela uloh, hlavne prepisy z blg, vlastivedy ci prirodovedy aj na 4-6 stran v zosite... a to teda nestiha ani omylom, tak aspon cast z toho dorabame pocas vikendov...
A ked nahodou stihne vsetky ulohy (ak nemaju tak dlhy prepis robit), tak aj tak iba tesne pred tym, ako po nu o stvrtej prideme a to hned uteka na trening, takze pre nu je to obrovska zmena oproti prvy dvom rokom na slovenskej skole - tam mala ulohy za polhodinu a cely cas v druzine sa hrali (mali to zariadene ako obyvacku - hernu), alebo vyrabali, alebo boli vonku... Teraz sa stazuje prave na to chybajuce hranie...

bibko
11. okt 2017

@marielik78 moja dcera chodi 4-ty rok na skolu. prestupila v druhej triede , vzdy jej zo vsetkym pomahali. teraz je v 5 triede a tych uloh je akurat.

marielik78
11. okt 2017

@bibko Nemozem povedat, snazia sa aj tym nasim styrom detom, co spolu prestupili pomahat, ale v tej triede je poriadne velka chorobnost zatial, ze niekedy su tam iba nase styri deti plus jedno, ktore trochu vie bulharsky a tomu sa prekladat nasim nechce... a ucitel nevie slovensky... a v druzine je to podobne. Ale tak nejako bolo a bude, netlacime na to, musi to prist postupne... aj testy su zaujimave, kedze nase deti iba opisu komplet to, co prisediaci spoluziak, lebo inak sa to neda... Najprv ma to mrzelo, ale teraz uz to neriesime nikto.... O rok bude lepsie :D

barborav
13. nov 2018

ahojte. Mohli by ste ma pridať do skupiny? Resp nejako mi ešte napísať, podľa čoho berú deti? (či sa stane že niekoho aj nepríjmu na ZŠ? Ďakujem vopred za info.

mirkabebe
16. jan 2019

@barborav pridám ťa, no problem...

barborav
16. jan 2019

@mirkabebe dakujem krásne 🙂

bibko
16. jan 2019

@barborav staci podat prihlasku nepocula som este ze by nezobrali

mirkabebe
16. jan 2019

@bibko Škola má svoje kapacity, a škola uprednostňuje vytváranie tried o počte do max. 16detí....aspoň čo viem od pani riaditeľky. Dnes som v skupine Bulharská škola tu na MK pridala aj link na žiadosť o prijatie, v utorok budem vedieť aj termín Dňa otvorených dverí pre rodičov a deti, ako aj množstvo detí, ktoré bude škola prijímať.

tinushka13
24. máj 2019

@mirkabebe ahoj prosim ty si prismo v nejakom spojeni s touto skolou?pripadne mozes ma pridat do skupiny?dakujem

sadoney
21. okt 2019

@mirkabebe dobrý den, mozete prosim aj mna prijat do skupiny s informaciami o tejto skole? mala by som par otazok. dakujem

lucia_lucia
19. jún 2020

Baby, mohla by som poprosit do tej skupiny? Nabuduci rok je syn predskolak a zaciname hladat. Spadame pod Cernysevskeho a toho sa bojim ako cert kriza

akluj123
2. okt 2020

Tiež viem prispieť skúsenosťou: nám tam chodia dve deti. Syn prestúpil až v piatej triede zo slovenskej školy, a veru, z matematiky musel veľa dobiehať. Bulharskí piataci boli riadne popredu z matematiky. Čo sa týka bulharčiny, tú ho individuálne doučili v priebehu polroka. Bulharská školská dochádzka je o jeden rok kratšia než slovenská, takže deti o rok skôr maturujú, a tým aj skôr sa osamostatnia. Myslím, že pri malom množstve žiakov v triede sa dá učivo preberať omnoho efektívnejšie, takže mi nevadí množstvo prázdnin a voľných dní, čo majú. Lebo majú aj slovenské aj bulharské prázdniny. Nevýhodou je, že tam nie sú žiadne krúžky pre deti a teda tie musíme platiť inde. Ale družina pre prvý stupeň je zadarmo, a poplatok za školu sa neplatí žiaden.

katkacsehova
21. máj 2022

@mirkabebe ahoj, ja neviem nájsť túto skupinu na fb, funguje ešte? Zvažujeme akú ZŠ vybrať pre syna, sidce aktuálne to bude v 2024 ale rozmýšľame a pýtame sa aby nás to potom na poslednú chvíľu nestresovalo..dakujem

mirkabebe
8. jún 2022

@katkacsehova Ahoj, neviem na FB si skor nie, ale ak mas akekolvek otázky, nech sa páči, mam dve deti skolopovinne na bulharskej skole a dcerku v materskej skole

katkacsehova
8. jún 2022

@mirkabebe môj syn je tiež v Bulharskej škôlke a paci sa mu veľmi.. preto zvažujeme aj túto základnú školu, ak teda môžeš zhrnúť pre a proti, budem vďačná za názor na túto ZŠ 🙂