Chorá školáčka a domáce úlohy

agnes28
10. feb 2018

Pekný deň prajem. Zaujímalo by ma, ako je to u vás s domácimi úlohami počas choroby. Moja dcéra je štvrtáčka a stále jej musím úlohy a učivo zháňať ja. Mám pocit že by už mohla byť samostatná a vyžiadať si učivo od spolužiačok. Ona mi tvrdí že všetci rodičia takto ešte zabezpečujú úlohy spolužiakom. ako je to u vás? ďakujem vopred za reakcie 🙂

zuzana76
12. feb 2018

manazeri, sorry

loginexistuje
12. feb 2018

@zuzana76 ja nikomu neberiem benefity v skolstve ale z mojich skusenosti aj ucitelky kedysi aj matky ucitelia odchadzaju poibede pokial nemaju kruzok co neni kazdy den alebo rodicovske ci poradu 4 krat do roka ale ja to beriem normalne ale mali by teda davat info pre rodicov do edupage ako napr skola kde chodi dcera

zuzana76
12. feb 2018

@loginexistuje my máme poradu každý druhý týždeň, plus xy mimoškolských aktivít, nielen krúžky, mám pocit, že neustále sa niečo deje čo treba riešiť, okrem toho stíhať administratívne záležitosti a prípravu na vyučovanie, daj teda typ na takú školu, kde končia o jednej, aby som mala čas na vlastné deti, a ideme sa pripravovať na zajtra nech sú deti po chorobe naučené a pripravené

fokuska
12. feb 2018

@zuzana76 Ja velmi dobre viem ako to ucitelia maju ;) Okrem toho ucitelia nemaj prazdniny, tie maju deti, ucitelia cerpaju dovolenku, ktora ani nevystaci na cele prazdniny. Preto su minimalne prvy a posledny tyzden prazdnin v skole... akurat ze maju narok na vacsi pocet dni ako ini ludia...

hettinka
12. feb 2018

V škole verte, či neverte, nie vždy majú učitelia bezproblémový prístup na počítač. Často je jeden spomalený starý repasovaný PC v zborovni na 20 učiteľov a ak by mal každý sedieť a vypisovať každej triede všetky úlohy extra + bežné zápisy hodín, chýbajúcich, tak asi ideme domov o 20:00.
Ja používam svoj osobný tablet aj počítač, ktoré som si odniesla do školy, aby som mohla riešiť školské veci, takže áno, síce mám super benefit 45 dní dovolenky (nie prázdnin), ale školu dotujem ako asi každý učiteľ, vlastná elekronika, vlastný kancelársky papier, všetko nosíme....

Áno, bolo by to super, ak by mala každá triedy vybavenie, kľudne aj nejaký lacný 300-eurový PC a pripojením na net, aby to mohol každý učiteľ riešiť priamo z triedy, ako zadáva úlohy, rovno ich zapisovať na edupage ... bohužiaľ, na Slovensku utópia.
Ja ich zvyknem zadávať, ale ako som už písala, žiaci si to aj tak ani nepozrú, ak chýbajú, automaticky sa ospravedlňujú a ja nie som taká "sv...a", aby som presne týchto vyvolala, alebo dávala 5 za DU.
A najnovšia výhovorka je, že nemajú edupage appku nainštalovanú, no hlavne že majú všetky sociálne siete ...

danielahamar
12. feb 2018

my sme prišli teraz po troch dňoch do školy plus dva dni víkend a spolužiak mu nadiktoval len polovičku z toho čo robili, takže u nás to funguje takto, má si to všetko dobrať, to je všetko pekné, ale kedy netuším, kedže sa učí nové veci , čo dnes preberali