Chystajú sa vaši druháci do školy sami a kedy?

15. máj 2023

Maminy, ktoré máte druhákov/druháčky - chystaju a učia sa už do školy sami? Alebo potrebujú ešte mať nejaký dohlad od vás?
Ak sa s nimi učíte, kedy to robíte? Hneď po príchode zo školy, alebo ich necháte nech si najskôr oddychnu a potom sa učite?
Ja sa priznám, že na učenie večer už popri všetkých povinnostiach nemám naladu a som unavená, tak sa snažim vybavit to hned ako pride o 15 00 z družiny. A máme pokoj.
Len rozmyšlam, či to pre neho nie je nápor, že či nepotrebuje aspon nejaký čas pre seba a až potom sa učiť. Aj ked nemávaju vela uloh, ale snažime sa každý den pisat diktaty, nakolko mu nejdu a aj čitat niečo.

luccija
16. máj 2023

@miadi a školsky autobus ju privezie domov?to je tiež výborná vec.U mamy v dedine nemajú školu škôlku deti chodia o 3 dediny ďalej, ale starostka zariadila, že majú pána čo vozí deti na mikrobuse až pred dom.Vyborna vec nemusí budiť druhé dieťa, niekam chodiť úspora času..

miadi
16. máj 2023

@luccija Hej pred domom ju vyzdvihne a zas vyklopi. Tu je taky zakon ze ked stoji skolsky bus auta musia zastat a cakat . Cize sama prejde z busu na druhu stranu cesty ked sa vrati domov. Ja som ju najprv vozila do skolky aj s malym vo vajci ( Mala som g1 licence ze som mohla jazdit s druhym soferom vedla - chodila svokra najprv potom svokor somnou) lenze som nespravila g2 Lebo stresujem na jazda test a Neviem dobre cuvat 😅potom este chvilku ju vozil svokor stym ze som sla Aj Ja a maly no slo mu to na nervy . + jemu uz expiroval vodicak. Ale ako uz bola vacsia prvacka Dala som ju na bus. ( som sa bala ze vybehne tam pri skole na cestu) O rok zacne maly chodit snou tym istym do skolky Lebo ta je v skole., je to super vec Lebo cesta hore dole skoro 2h som zabila.

luccija
16. máj 2023

@miadi ju drobec malý teraz sa narodil a už ide do školky:(a co máš v pláne pôjdeš k mužovi pracovať?je to super vec, keď deti vozia

miadi
16. máj 2023

@luccija no v najhorsom pripade k nemu. Ale este si chcem skusit splnit kreativny sen. Uz som zacala len sa dokopat pokracovat 😂

luccija
17. máj 2023

@miadi pokračuj...u muža ás vždy dvere otvorené, ale keď sa dá vyhla by som sa tomu nerobí to dobrotu🙂

yanni
17. máj 2023

@miadi ono na svete je vela krajin a vela skolskych systemov. Moja najskor chodila do skoly v krajine mimo Europy, tam nie do lokalnej ale do British School a ako je to v UK normalne, mala aj tam vyucko od 7:45 do ca. 3 pm. Com vyssi rocnik, tam sa vyucko koncilo neskor. Ale v tom su uz velke dlhe pauzy, hodina obed atd. Teraz zijeme v DE a je to tu podobne ako na SK. najskor chodila do celodennej skoly, vyucko 8:30 do 15:30 ale to mali 4 vyucovacie hodiny roztahane na cely den a pomedzi to dlhe pauzy. Jej to nerobilo dobre. Teraz chodi do klasiky, normalne vyucko doobeda, je tretiacka, 7:40 do 12:45 (dlhy den), 12:00 kratky den. Prestavky kratke. Do druziny nechodi. Pride hned domov, naobeduje sa, urobi ulohy, nieco precita, ak maju pisat nejaku pisomku, tak si tiez nieco precita a hotovo. 5 krat do tyzdna ma hobby, to je neskor vecer (od ca. 17:00), domov hodime o ca 8smej vecer, to by uz ziadne ulohy nerobila. Takto je to super, moze ist s costou hlavou na trening a nic ju netazi. Vecer prideme domov ma pokoj.

miadi
17. máj 2023

@yanni Ja viem ze na svete je vela krajin zila som v niekolko 🤣. Mne to nemusis vysvetlovat. Moja mà najradsej tie dlhe prestavky. Pred covid sme stihali chodit na plavanie po skole o 5 casu dost . Ale nie sme kruzkovy. Opakujem kazdemu vyhovuje nieco ine ☺️