Dať dieťa do školy v Malinove, alebo voziť do Bratislavy?

doory
11. jan 2012

Dobrý deň maminky,ktoré už máte školáčika aj tie ktoré len zvažujete,ktoru školu...?? Riešime vážnu dilemu. Budeme sa na jar sťahovať do Malinova a dcérka by mala v septembri prvýkrát nastúpiť do školy. ZS Malinovo máme veľmi blízko k domu, no trochu ma zaráža,že je len 4.ročná. Neviem akým štýlom sa tam vyučuje,akým tempom a či by dcérka po spomínaných 4rokoch nemala problém zaradiť sa do kolektívu pripadne tempa v škole v meste . Ako ste to riešili vy?

dankadina
11. jan 2012

ja bývam v moste pri ba a vela rodičov, nosí deti do zš k nám do dediny, je 9 ročná z celkom dobrou profileraciou a sme 1 dedina pred malinovom. Skús porozmýšlať. Ja mám jednu škôlkarku a jedno babatko a už sme sa s manželom dohodli, že budú chodiť do zš tu.

doory
autor
11. jan 2012

Ďakujem, nad tým som tiež trošku rozmýšlala..počula som,že je Vaša Zš veľmi dobrá! 😉 Bývať tam, neváham.. zajtra navštívim tú našu.. Vieš, máme ju takmer hneď vedľa domu. Dcerka by bola hneď doma. Keby to tak nebolo...možno nad ňou vôbec nerozmýšlam...ale ako vravím,zajtra zajdem na DOD a uvidím... každopádne ďakujem za tip 😉

doory
autor
11. jan 2012

Nenajde sa tu ziadna mamina,ktorej drobca chodi do ZS v Malinove?

evpa
16. jan 2012

Ahoj, moje chlapatko chodi do ZS v Malinove, a sme velmi spokojni. Teraz je prvacik a je ich v triede 14. Okrem ucitelky maju v triede asistentku, nakolko maju v triede 2 integrovane deticky. Pani ucitelka je velmi sikovna a moj syn chodi do skoly rad. Obedy sice nemaju v tej istej budove, ale aspon sa trochu prejdu a vyvetraju si hlavicky, tych 300m tie mlade nozky polahky zvladnu. Jedine negativum, zatial, vidim v nie velmi kvalitnej mimoskolskej aktivite, ale nakolko moje deti navstevuju plavanie od 4 rokov v BA, u nas ziadna zmena nenastala a vozime ich. Dalsie aktivity mame v Malinove, tak sa to da zvladnut 🙂 Tiez sme zvazovali, ci dat deti do ZS v dedine alebo vozit do BA, no a vyhrala blizkost skoly, komfort deti necestovat kazde rano a kazde poobedie v zapchach, mnozstvo kamaratov -ved ti su velmi doleziti 🙂, nakolko chodil aj do MS v Malinove a vacsina deticiek ostavala v dedine, a urcite aj pocet deti v triede rozhodol.
Myslim, ze prvy stupen ZS je aj tak o stasti na sikovnu p.ucitelku, a to mi nevedia zaistit ani vo vacsich skolach, ze ta nasa bude ta naj. No a prestup po styroch rokoch? Uvidime ako zvladneme, ale dieta je tvor prisposobivy a ak sa zadari, mohli by aspon piaty rocnik zriadit, co by pomohlo sikovnym detickam ist rovno na osemrocne gymnazia, ak este dovtedy budu🙂

evpa
16. jan 2012

ale dodavam, som s najmladsim na MD a dalsi je v malinovskej skolke, ak by som pracovala v BA, rozhodovanie by dopadlo inak...

evpa
17. jan 2012
doory
autor
17. jan 2012

@evpa Veľmi pekne dakujem za tvoj prísevok, názor a skúsenosť. Stále zvažujeme. Takže máš tiež tridetičky? kolko ma najmenší drobček? 🙂

evpa
17. jan 2012

@doory mam troch chalanov, najmensi ma rok a pol. Vy sa kedy rozrastiete? 🙂

doory
autor
18. jan 2012

@evpa my až v auguste 😉 tak by sme to mali relatiiivne stihnut aj so stahovanim 😀 Nuž ale práve nasnežilo a ochladilo sa ato nam mali robiť strechu ☹ tak ostáva len dúfať,že sa t ovšetko do toho maja stihne🙂 Inak mame parik a to tretie zatial netusim 😉

evpa
18. jan 2012

No drzim palce, nech to v klude postihate, si pamatam ked sme my stavali...a babo, hlavne nech je zdrave, je jedno ci chlapcek, ci dievcatko, nie? treba vychovat aj jedno aj druhe. Na nas obcas tak "sucitne" pozeraju, ze traja chlapci, naco vam bol ten treti, chuda zena...nechapem taketo reakcie ludi, akoby to nebolo jedno. A kde staviate? A preco ste si vybrali Malinovo? 🙂

yanielka
11. nov 2013

ahojte, oprasujem temu, je tu niekto komu chodi dieta na ZS v Malinove?? Ste spokojne? ake su vase skusenosti? caka nas rozhodnutie tuto zimu, byvame tu 3 roky, mala tu chodi do skolky, odradza ma iba to, ze su tu iba 4 rocniky, navyse mame aj mladsieho syna, ktory ak pojde do skolky tak pojde za dva roky tiez tu do Malinova a neviem si predstavit to rozvazanie ak by sme ju dali do skoly inde aj ked neviem kde....dakujem

doory
autor
20. dec 2013

@yanielka Ahooj, píšem asi neskoro,ale teda. Naša chodí už do druhej triedy.Tiež som mala na začiatku dilemu,či nebude lepšia mestská 9ročná škola,ale músím povedať,že sme sa rozhodli správne. Ja som maximálne spokojná. Prístup učiteľov je tu taký ľudskejší,súkromnejší, také domovskejšie je to. Všetci sa poznáme a aj učiteľky. Tie svoje "naše" deti poznajú všetky do jedneho a sú k nim velmi mile.. ani nie ako učiteľky,ale ako ich tety.. moja dcérka sa tu rýchlo adaptovala. Syn pojde na jesen do prvej a o dalsich 5rokov sem dam aj tretiu. 😉 Ešte ak porovnam so skolkou tu v Malinove, mám pocit,že sa učiteľky na Zš deťom ďaleko viac venujú. Teraz k vainociam nam pripravili naozaj nádhernu Vianočnú besiedku.. a aj počasiných sviatkov im vymýšlajú parádny program. Držím palce pri výbere.Ak sa rozhodnete pre Malinovo, verím,že budete spokojní všetci. A ešte nám psychologička poradila,že sa máme rozhodnúť podla seba,ako je nám rodičom príjemnejšie. Vraj najhoršie je ak sme vystresované z vozenia a tým prenášame stres aj na dieťa.. nech to je celé čo najpohodovejšie.. Tak krásne sviatky prajem!

zzuzzik
20. dec 2013

@doory ahoj my sa stahujeme do malinova na jar, moja mala ma sice len 4,5 roka ale ani neuvazujem, ze by som ju trapila vozenim hore dole. som velmi rada, ze tu citam dobre referencie na malinovsku skolu. je fakt skoda, ze je len 4 rocna, podla mna by mali omnoho viac deticiek, lebo rodicia vahaju, hlavne kvoli tomu. ale ine nevyhody vobec nevidim. prajem krasne sviatky. 😉

yanielka
21. dec 2013

@doory dakujem za pozitivne hodnotenie nie je neskoro ja som velmi spokojna aj so skolkou obela viac ako v Ba to asi zalezi od uciteliek a my mame super a hlavne jednu takze dakujem este raz ja som sj tak bola na 99%presvedcena ze ju dame sem

doory
autor
21. dec 2013

@zzuzzik
@yanielka Dámy, som rada, že som mohla aspoň trošku prispieť k lepšiemu pocitu pri rozhodovaní sa. Verím, že budete maximálne spokojné. Tak krásne a hlavne pohodové sviatky 😉

yanielka
21. dec 2013

Dakujeme aj vam @ doory