Je v poriadku, keď učiteľka urobí na telesnej prekážku z dieťaťa?

miskacool
9. feb 2022

Dobry den. Je bežne ked v 2.triede spravi ucitelka na telesnej z dieťaťa prekážku cez ktorú ostatne deti skáču do kotúla? Naša dcéra ma nadváhu a kotul dlho nerobila, ked sa to teraz učili a ona sa bála (predpokladám, lebo aj doma sa bála ho urobiť na posteli) tak ju dala uc.ako prekazku pre chlapcov. Pre dievčatá robil prekazku iny chlapec. Čo si o tom myslite?

maciatkolulu
12. feb 2022

@linduska86 fakt tri roky? Mne sa nezdá. Ja som prvý Lockdown zachytila v marci 20. A telesnú majú koľko x do týždňa? Korona, nekorona, myslím, že rodičia mohli s deťmi von na čerstvý vzduch a trochu niečo robiť.

maciatkolulu
12. feb 2022

@akvi dobrý nápad a nechať robiť dieťa o ktorom viem, že je obezné a nevie robiť kotrmelce, nech sa strapnuje👍👍👍

maciatkolulu
12. feb 2022

@salonka22 formou? A čo zlé sa stalo? Hold, kebyže ho nechá cvičiť, tak z toho bude zase šikana. A ten chlapec? Jeho matka má tiež obavy o sexuálne nie vhodný akt od učiteľky, plus ze to bolo preňho ponižujúce. Ja úprimne ľutujem učiteľky, naozaj.... V tejto dobe to môžu robiť jedine osoby s pevnými nervami. Vkuse niečo, že decko volajú inak ako sa mu páči, že robí prekážku, že dá sedieť jessicu k oknu a tam ťahá a liamko dostal 5,lebo blabla.... Klobúk dole, pani ucitelky

akvi
12. feb 2022

@maciatkolulu ak by si si prečítala moje predošlé komentáre, tak by si videla, že ja by som žiadne dieťa nenechala robiť niečo, v čom sa necíti ok.

miskacool
autor
14. feb 2022

Dobry vecer. Necitala som celu diskusiu. Len prvu stranu, dakujem za nazor kazdemu. Myslim ze to bolo dcere neprijemne, ze len ona z dievcat robila prekazku. Keby mi to sama nepovedala ako prve ked prisla zo skoly tak by som to ani neriesila. Nie som jedna z tych premotivovanych mamiciek, ktore maju deti ako v bavlnke..ale sikanovat si ju nenecham. Ano pamatam si ze aj my sme to na zakladnej robievali, preskakovali sa atd ale mohlo by to byt na striedacku si myslim. Nie ze po pol roku mame telesnu(doteraz im chybala uc.a bola korona-necvicilo sa) a kto nevie hned teraz kotul ten si lahne na zem a nech ho chlapci udieraju do rebier a do hlavy. To ze nevie kotul je kapitola sama o seba. Som si toho vedoma. Nie ze by ho nikdy nerobila,v lete na trampoline určite ano, ale na zinienke asi nie. Ked uz sme u toho, neuci sa spravna technika práve na TV? Nie je uplne sportove poleno si myslim a nie je ani obezna, ma nadvahu. Lyzuje, bycikluje, korculuje, beha,skace cez svihadlo, hra bedminton,skace na trampoške...napr. Ona ma skor problem skusit novu vec prvy krat.to jej ide casto tazko. Priklad-chcela ist na kolotoc uz pre vacsie deti a nez nabrala odvahu tak sa naň dva dni pozerala. Ked uz mala listok v ruke,odhodlala sa az na tretie jazdu 🤷‍♀️ (uz vidim ako mi nalozite 🤣 ze kotul je nova vec🤣 qle poviem vam ze ked som ja teraz robila ten kotul tiez mi v tej posledmej sekunde nez som sa odrazila nebolo vsetko jedno a asi o tej poslednej sekunde rozpravam-nuz, kto ma bude chciet pochopit, ten ma pochopí)
Ucitelke som za to nepisala. Doma sme si kotul nacvicili a vysvetlila som jej ze ju chcela uc.zapojit do kolektivu a ze je to lepsie ako stat v rohu, ako ste viacere pisali. Takze dakujem za nazor kazdemu.

miskacool
autor
14. feb 2022

Este doplnim ze ona nechcela robit tu prekážku, ze povedala uc.2x ze to robit nechce, ale uc.na to ze musi. Tak sme jej vysvetlili ze nech nabuduce povie ze sa bude najskor pozerat q ked naberie odvahu/ked uvidi co sa od nej ziada tak to potom spravi sama.

baska19
14. feb 2022

Tu je jasne vidieť postoj dnešných rodičov, nečudo že sa ucitelia boja čokoľvek s detmi robiť lebo spravia kotule na telesnej a už sa to rozobera na koniku prečo to robili tak a nie inak, no ak by sa buchli o lavičku asi by to bolo vhodnejšie a zas pri kotuli ak nejdu s rozbehom tak ani nejaka možnosť úderu nie je skôr je tu aj ucenie pre deti ako majú aj takuto vec robit s ohľadom aby neublizili sebe ale ani spolužiačke určite ak sa niekto zľakne tak sa na nu nehodí ale skôr zabrzdí. Dnešný ucitel aby pred hodinou robil anketu s rodičmi co moze a co nemôže robiť, nas syn prisiel s obrovskou modrinou lebo sa boli na telesnej korculovat no jašili sa a spadli nikomu z nosa neodpadlo a vsetko sa zahojilo.

akvi
14. feb 2022

@miskacool je úplne v poriadku, že dcéra ti povedala o tom, že jej to je nepríjemné a bolo by super, ak by to dokázala povedať aj učiteľke. A ja tvoju dcéru úplne chápem, ja aj sportujem od malička a tiež mám problém niektoré veci robiť lusknutim prsta. Tiež sa často musím dlhšie pozerať, kym sa vôbec odvážim niečo spraviť. A to nie je nič zlé, treba to proste rešpektovať. Ja sa pamätám, ako som sa bála na VŠ skočiť cez kozu. Mám totiž z toho traumatický zážitok zo ZŠ, ked si spolužiačka, ktorá skákala predo mnou, zlomila ruku. Ja som sa vtedy skoro pozvracala z toho, keď som to videla. A na zapocet ked som mala skákať, tak som povedala učiteľke, že skočím len raz a že nech sa pozerá poriadne, lebo určite to opakovať nebudem. Skočila som úplne bez problémov a učiteľka sa cudovala, ze preco take caviky okolo tohto. No proste trauma. To pochopí len ten, kto zažil.

abriela
15. feb 2022

Nečitala som komentáre, ale teší ma aspoň fakt, že sú ešte školy kde deti cvičenia. U nás deti nerobia nič ☹. Keď som bola dieťa, bežne sme to robili, kotuľ cez živú prekážku a nikto to neriešil.

sidicek
15. feb 2022

@miskacool ako sorry, ale aspoň tie odpovede si si mohla prečítať, keď už si založila takúto diskusiu.

h2
15. feb 2022

@miskacool Nechcela robiť kotúľ, preto ju asi učiteľka dala robiť prekážku. Ostatné dievčatá zrejme s tým problém nemali, keď mala byť prekážka len ona. Lenže ona nechcela ani to. No tak čo mala učiteľka robiť? Fakt ju posadiť na lavičku? A ostatní by robili aj kotúle, aj sa striedali, ako prekážka? Už v tom, že ju učiteľka nenútila ten kotúľ aspoň skúsiť, jej vyšla v ústrety.

matenka
15. feb 2022

@miskacool podla toho dlheho monologu si premotivovana mamicka, ides si stale svoje, ale nie je chyba v ucitelke, spravila maximum, skus si precitat vsetky odpovede, zalozila si temu, baby si dali namahu a dali ti plno dobrych odpovedi, najmenej co mozes spravit je si ich precitat a zamysliet sa nad sebou a dcerou

cickamon
15. feb 2022

@miskacool prepac ale podla teba je spravne ze tvoje dieta zjednava s ucitelkou ako keby boli seberovne? ona nechce, ona nespravi a jej sa to nepaci a ty ma ucka respektuj lebo ja som povedala? a este ju posielas nabuduce zasa nech ide za ucitelkou a dava jej vlastne navrhy ze ona spravi ked sa bude na to citit? prepac ale cele zle...ona nema co vyjednavat a diskutovat svoje podmienky co je podla nej ok a ako sa ma ucitelka k nej spravat, ona ma robit co je dane a prinajhorsom poprosit o pomoc s cvikom ze sa na to neciti nech jej vysvetli a pomoze. pochybujem ze stakym pristupom by mala ucitelka problem, keby poprosila o pomoc a nie odignorovala uplne danu ulohu, nas by pri nerespektovani ucitela posielali do riaditelne s pokarhanim, a doma by sme mali este vynadane a zaracha, nie ze ok zlatko skus zjednavat inak ako trucovanim a zalepit ucitelke oci ze ty si to napozeras... ja pozeram olympiadu ale neverim ze som sa naucila spravit hociktory cvik z pozerania 😀

matullienka
16. feb 2022

@cickamon super napísané, u nás platilo nechceš robiť to čo ostatní,sadni si a máš neospravedlnenu hodinu. Nikto nám nikdy nedával alternatívy tak si vyber niečo iné. Teraz aby sa učitelia podvolovali deťom či budú a čo nebudú robiť. A už neviem od koho tu zaznelo, že má jej vymyslieť inú činnosť ako nech sa na mňa nehnevaju, keď bude mať učiteľka každému vymýšľať činnosti podľa ich zbozneho želania tak doma po večeroch nebude robiť nič né.