Môžem napísať učiteľke ospravedlnenku z telesnej?

evkaaadamko12345
7. dec 2023

Môžem napísať učiteľke ospravedlnenku z telesnej,keď sa žiak neciti dobre,ale je na vyučovaní?ďakujem za radu...

anjelicek26
7. dec 2023

Syn mal teraz velmi dlhy zapal zaludka a aj vela schudol a este dva tyzdne som mu do skoly napisala, ze sa zotavuje po chorobe, nech ho nechaju sediet na lavicke... plus to komunikovala ucitelke este cez mail, aky to ma dovod...

galganka
7. dec 2023

...ak sa necíti dobre, má byť doma.
A po chorobe bežne píšem, aby necvičili.

deti95060810
7. dec 2023

áno môžeš...bežne píšeme že zo zdr. dôvodov dieťa nebude cvičiť...napr. prechladnutie, ...

blondinera
7. dec 2023

@evkaaadamko12345 samozrejme môžeš ,kľudne napíš triednemu - triednej že na hodine t.v.nebude dieťa cvičiť nakoľko sa necíti dobre ,je to ok.Popripade vieš poslať lístok po dieťati a dá priamo učiteľke/-ovi telesnej výchovy,aj ja som už písala dcére,nakoľko mala svoje dni ,aby necvičila.

pininka1
7. dec 2023

Nám povedali ze ak je prítomný na vyučovaní tak musí cvičiť, jedine ze ma od lekára po chorobe necvicit. Čiže u nás to neakceptuju

evkaaadamko12345
autor
7. dec 2023

@blondinera ďakujem

evkaaadamko12345
autor
7. dec 2023

@deti95060810 ďakujem

letfenixa
8. dec 2023

@evkaaadamko12345 napíš nie triednej, ale vyučujúcemu telesnej.

negymama
8. dec 2023

syn ked bol po operacii palca, jednodnova chirurgia...tak chodil do skoly a 3 tyzdne necvicil /aj na odporucanie chrirurga, aby sa mu neuvolnili stehy, prvy tyzden bol dokonca doma. Ale zase som nevidela dovod aby bol skoro mesiac doma, ked inak bol v poriadku a mohol chodit, i ked len stupal na patu.
Takze ano, na tie 2 tyzdne mal ospravedlnenie z TV aj ked chodil do skoly.

kristiii
8. dec 2023

@evkaaadamko12345 akurát som pred chvíľou synovi písala do slovníku, včera sa šmykol a udrel sa. Doma nemá dôvod byť. Okrem toho ho bolieva koleno z rastu, to som tiež asi dva týždne dozadu písala učiteľovi na edupage, lebo syn mi volal ráno do roboty. V pohode ospravedlnil. Píšem priamo telocvikárovi, nie triednemu.

silviaeli
18. dec 2023

@evkaaadamko12345 nám vždy píše dr..na ospravedlnenku..napr…TYZDEN NECVIČIŤ, alebo si dopiste sama😊