Môžem dieťa odhlásiť zo škôlky?

zuzana1909
25. sep 2019

Ahojte,obraciam sa na Vas o radu oh.odhlasenia dietata zo skolky prip.prerusena dochadzka. Podla mojich info uz malu velmi nemozem odhlasit zo skolky, kedze by uz nikoho ineho namiesto nej nevzali a asi by sme mali problem potom s nastupom dalsie roky. Dopocula som sa ze sa to da robit aj tak ze nejake dni chodi skolky a nejake je doma. Pani riaditelka vraj nie je moc prijemna tak nemam odvahu to s nou velmi riesit tak sa zamyslam ze co a ako kedze sme zmenili nazor aj napriek tomu ze mala tam rada chodi no finance to neutiahneme kedze sa nam niektore veci skomplikovali. Este sa vraj da vybavit aj papier od lekarky a moze byt napr. mesiac dva doma a potom nachvilu do skolky len zas nechcem aby mala v hlavke z toho mis mas. Prosim si Vase rady ako by sa to dalo vyriesit, nakolko tie peniaze potrebujeme a po dalsie ja som s mladsou doma tak snad by to slo ( i ked pri rozhodovani o nastupe do skolky vela zavazilo to ze ja som nebola ok zdravotne ale snad to uz bude ok).Prosim fakt iba o rady a nie o ziadne nemiestne komentare lebo dost je to tazke aj tak..Vdaka

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@ptmt1011 myslim ze zatial by nam nic nevyslo

patka06
25. sep 2019

@zuzana1909 40 Eur mesačne za škôlku?? v tom je už aj strava ?

phoebee1
25. sep 2019

@zuzana1909 nemáte ho v šatni? Je to zvláštne, rodičia by mali byť oboznámení so školským poriadkom. My sme ho vždy v septembri museli podpisovať, akože s ním súhlasíme. Tak si ho vyžiadajte od učiteľky.

martulka1990
25. sep 2019

@zuzana1909 nebojte sa ,vezmú. Ona tam je zaevidovana ,len prerušuje dochádzku.. Vás nemôže "vyhodiť" ... A k 15.9 posielajú pani riaditeľky zoznamy deti pre "štát", aby ich podporil finančne a je zapísaná aj tam... A keby šla aj vyradiť dieťa zo škôlky musí dať pani riaditeľka dôvod a prerušenie nie je dôvod na vyradenie z MS

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@phoebee1 nebudem za trapnu?pozriem sa v skolke ked pre nu pokdem...

ceklis
25. sep 2019

@zuzana1909 Ries to určite úprimne a priamo s riaditeľkou. Nastala krízová situácia u vás v rodine a nemôže sa na teba nijako zle pozerať. Toto nie je sranda. Ak bude chodiť len na pár dni, alebo na pól dňa len, aj tak musíte platiť cely mesiac. Ak ide o financie, tak asi prerušiť škôlku aspoň do januara zatiaľ aby ste nemuseli nič platiť.

phoebee1
25. sep 2019

@zuzana1909 ešte ma napadlo, že sociálne slabí rodičia mali nejaké zľavy alebo neplatili za skolku. Keď máte takúto situáciu, treba to na rovinu povedať. Nemajú sa prečo urážať a mstiť. Každému sa môže situácia rôzne skomplikovať. Drzim vám palce.

zuzana1909
autor
25. sep 2019

Dcerka bola 3 tt PN lebo ochorela a trochu lutujem ze som ju tam tento pondelok dala ....lebo teraz ak jej poviem ze tam nebude chodit ta neviem ona je dost temperamentna a asi sa bude zlostit lebo to fakt zatial obre zvlada a po prvom dni mi povedala ze ani neidde domov :/ ale to je zas dalsia vec no jedna vec je to ze ako to berie ona dalsia vec su potom tie veci s kt. sa pasujeme....no musime si na to este raz s manzelom sadnut a ked tka pojdeme za riaditelkou....

zuzana1909
autor
25. sep 2019

myslim ze ak budem chciet prerusit dochadzku mala by som do konca tyzdna lebo potom to bude pre nu horsie asi....uvidime co bude dnes ked pride domov....

olivnik
25. sep 2019

@zuzana1909 ale na.to je papier ze ste v nudzi a nemusite platit ani skolne ani stravne

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@olivnik moment.to nesplname ked este je manzel v praci ale neviem ako to bude opotom n aj napriek tomu zarobi malo...

mirro
25. sep 2019

@zuzana1909 ja ti radím,nerieš či budešza trapnu. Normalne choď za riaditeľkou,vysvetli jej,do akej situacie ste sa dostali a isto poradí,ako to riešiť s MŠ. Ak mužovi dovolí zdrav.stav, a bude sa môcť starať o deti, ty sa poobzeraj po brigade hoc aj na 4hodiny,alebo víkendy. V živote sa stáva všeličo, neboj sa,ustojíte to. O pol roka sa obzrieš a pomyslíš si,že bolo to iba blbé obdobie.

eliska13
25. sep 2019

@zuzana1909 Všetkému rozumiem len nie prečo si ju vôbec prihlasovala, keď vieš ako to je a dávala ju po chorobe do škôlky.To, že Ti ju nemuseli vziať kvôli trvalému pobytu mala pravdu riaditeľka.
Odhlásiť ju môžeš treba zájsť za riaditeľkou a povedz situáciu nerieš to s učiteľkou.Ci Ti ju vezmú o rok je vo hviezdach.mas veľké plus, že sa dcérke páči ideál by bol dávať ju polden či niektoré dni aj ty budeš mať čas na mensiu , ale to Ti nepomôže tiež platiť musíš.
Nemôžu finančne pomôcť rodičia, svokrovci?
Či máš nárok na úľavy neviem skús zájsť na úrad obecný, či na sociálne?

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@eliska13 dala som sa ukecat kedze nam svokrovci vela pomahaju mne byvalo casto zle tak som na to pristupila ale aj mne aj mladsej mylsim ze starsia chyba doma a dalsie veci su financie a to co som pisala...no uvdiime....

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@mirro chcela som doucovat ale mi pride ten cas poobede ked pride starsia zo skolky natolko vzacny ze si enviem predstavit byt v tom case namiesot toho na doucovani a zas vecer robit pripravy...to je tak vsetko ma svoje za a proti asi je to o tych prioritach

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielahamar
25. sep 2019

Nemyslím si, prepáč, že tie financie sú az taky problém, cele toto mi pride skôr o tebe, ako o situácii v rodine, neber malú zo škôlky, ak bude muž doma, pomôže ti s mladšou, zato staršiu nemusíš nechávať doma, a druhá vec, určite by som si hľadala nejakú brigádu, ak by to bolo mozne

janage
25. sep 2019

@zuzana1909 no to vyriesis jednoducho. Do skolky, zo skolky bude chodit v "nedelnom" v skolke bude mat starsie veci a ani jedna sa nebudete stresovat, ze sa zafarbila, zababrala od plasteliny, hliny a pod. Nas skolka poziadala nech aj na vonku dvor, dame starsie veci nech sa deti v klude vyhraju a neriesia, ze su spinave. Vonkajsie sme brali domov vyprat raz, dvakrat za tyzden. Nemyslim ze potrebujes viac oblecenia ako doma

janage
25. sep 2019

@zuzana1909 a rataj s tym ze prvy rok bude s velkou pravdepodobnostou viac doma ako v skolke. Takze za stravu ti vratia. A suma ide dole. Nehovoriac o tom, ze si nemyslim ze za tie cca 2 e denne co ma stravu dennu, ty jej doma nachystas lacnejsie.

ejanjelik
25. sep 2019

Ja si myslim, ze riaditelka oceni,ked k nej prides a povies pravdu. Predatav si,ze ju budes chciet dat na buduci rok a ona zisti,ze si spekulovala jasne, ze ti ju nezoberie.

surriana
25. sep 2019

Jednoducho ju necháš doma, odhlasis zo stravy a po nejakých 3 mesiacoch si vypytaš papier od lekárky že zo zdravotných dôvodov bola doma. Na základe toho papiera ti vrátia školné za tie tri mesiace........ Takto to funguje u nás a mojom okolí.

namornicka
25. sep 2019

Kym nie je manzel na PN tak to neries. Potom mozes ist pracovat ty ak on ostane doma. Ak sa malej v skolke paci tak ju tam nechaj. Radsej sa vy prisposobte a odoprite si pohodlie. Ked si das kazdy den jedno doucko v case do 16 hod kym bude dieta v skolke tak jej nic neujde. Pripravy si urobis vecer ked zaspi.

zuzana1909
autor
25. sep 2019

@namornicka s pripravami je to narocnejsie ja musim aj oddzchovat lebo sa mi vratia moje stavy......

zuzana1909
autor
25. sep 2019

dakujem za pomoc

eliska13
25. sep 2019

@surriana Myslíš, že lekarka jej len tak dá potvrdenie na 2,3 mesiace?a čo vyhrá nič ...len zaberá miesto pre iné dieťa.financie sa asi nezmenia a čo bude potom ako špekulovať?
@zuzana1909 tak si nemala dať na rady svokrovcov oni nevedeli ako ste na tom?nechaj ju doma, ak to je tak zle.Rozhoduj sama za seba do budúcnosti sa vyhnes problémom.Ideal pre všetkých by bol polden či niektoré dni nech chodí asi potrebuješ oddych....ak bude muž na PN neviem čo mu je...môžeš si na doobedie nájsť brigádu upratovanie, dokladanie tovaru niečo....neviem príde mi to nepremyslené a robíš zle malej nemala si ju tam vôbec dávať.

mysicka753
25. sep 2019

@zuzana1909 stačí požiadať o prerušenie dochádzky, my sme v septembri boli 2 hodiny v škôlke, zaplatili sme si všetky poplatky za daný mesiac a podpísali žiadosť, do konca roka z rodinných dôvodov, potom sa dá dohodnúť s lekárom a preruší sa zo zdravotných dôvodov. Miesto nám ostáva, riaditeľka mi to takto navrhla ale zase poznáme sa. Papierovo to ide, mne žiadosť dávala triedna učiteľka, ona pripravila papiere a dala riaditeľke, hotovo.

luciferkax
25. sep 2019

Ak je tam mala spokojná, nechaj ju tam. S oblečení m si nerob starosti, ved potrebuje to, čo ma aj doma, ci?

sara07
25. sep 2019

@lili235111 ano dá sa len na 4 hodiny ale platíš poplatok za škôlku aj tr fond aj všetko ako keby chodilo dieta na 8 hod

gabi32
25. sep 2019

Ahoj. Mrzi ma vasa situacia, hlavne ak sa malej v skolke paci.. Aj my mame skolkarku a tak ma napadlo ze aspon na stravnom sa da usetrit tak ze jej ju budes chystat doma a nosit do skolky.. Toto sa robi v pripadoch ked ma dieta dake alergie a dietu..

niza
25. sep 2019

Tak a týmto skúsenosti máme habadej.aj so synom aj s dcérou.u syna som vybavila papier od dr. Ale dieťa môže byť a vami doma do 6 rokov.ja som s dcérou.povinna predškolská bude až od septembra 2020. U vás nieje žiadna zodpovednosť dávať dieťa do škôlky.je to vaše rozhodnutie.kes tak napíšte oznámenie do škôlky o tom že dieťa odhlasujete.nikohobnwmusi zaujímať príčina,dôvod...môžte ho uviesť ,ale nemusíte.lwn na socialke nahláste ak sa zmení situácia a dieťatko bude s vami doma.to je cele. Žiadne škôlky,pokiaľ je mamina doma niesu potrebné a vôbec nie nutne.