Nespravodlivé hodnotenie

vina11
13. apr 2015

Na poslednom rodičovskom združení som bola na konzultácii u vyučujúceho, u ktorého mala dcéra známky medzi 1 a 2, tak bližšie ku dvojke. Opýtala som sa učiteľa, či sa ešte má posnažiť a prihlásiť, či to vidí na jednotku alebo na dvojku. Jeho reakcia bola, že ešte môže byť aj trojka. Dosť ma vtedy jeho odpoved zaskočila, lebo bola neadekvátna situácii. Neskôr dcéra prišla po chorobe do školy, písali písomku z učiva, ktoré prebrali, ked chýbala. Učitel ju písomku nechal napísať aj napriek tomu, že ho upozornila, že prišla po chorobe. Dostala trojku, ktorú jej zapísal do klasifikačného záznamu. Pred týždnom písali písomku na ktorú sme sa spolu pripravovali, aby ju dobre napísala. Domov prišla s tým, že dostala trojku. Na písomke mala tri chyby. Včera si ju vložila do knihy, že sa na to opýta učitela. Ráno sa ho pýtala na bodovanie. Povedal jej, že ho nemá pri sebe, že na poslednej hodine, ktorú s ním mala mať to budú riešiť. Medzitým ich poslal z triedy preč, že bude potrebovať triedu pre iných žiakov. Ked sa dcéra vrátila, prevrátila celú tašku, ale písomku nenašla. Trieda je monitorovaná kamerami. Ako by ste to riešili?

kulinan
13. apr 2015

u nás,teda ked dieta je týžden PN,alebo aj menej, syn bol mimo 3dni čo vracal, potom hnačkoval...prešiel víkend a nastupil. Ak by prišiel do školy a písal hned písomku,určite by som sa ohradila aj ja,nie je to správne. Ano dobrat latku si musí,ale aby dieta ktoré je mimo pre chorobu a doma budem vyžadovat aby sa doučil látku ,to čo brali v škole je trošku choré...Doberie si to postupne po návrate do školy a určite by som riešila ak by po návrate napísal písomku na trojku,toto nie je na mieste a normálny učitel toto nie je schopny urobit. Nášmu dala po týždni test ,ktorý oni písali počas jeho choroby. Takže tu nesedí prístup učitela.....a za tri chyby trojku je tiež pritiahnute za uši,niekto si niečo kompenzuje...je to aj choré...a vačšina z vás stojí na učitelovej strane,ani sa nezamyslíte nad tým čo urobil. A po ulohy som išla ako rodiči aj ja....ale na posledný den...a nerobili sme všetko lebo toho bolo vela a nebudem žiadat od dietata ktoré nebolo schopne ničoho,aby za víkend dobralo to čo oni za týžden práce..či vy máte také geniálne deti?

sardinka333
13. apr 2015

@kulinan ja nemám vobec geniálne deti, žiadnych kandidátov na Oxford v 9 rokoch. Ak dieťa chýba 3 dni tak sa zvyčajne nepíše písomka z nového učiva, ktoré preberali len pred 3 dnami. Píše sa z celku, ktorý sa preberal nejaku dlhšiu dobu, diktát je normálna vec. A normálne je aj to ak som dlhšie chorý tak si pozistujem ulohy a len čo mi je lepšie tak ich začnem robiť čo pri bežných chorobách je na cca 3 den. Tak sa to robilo ešte v čase dinosaurov ked som ja chodila do školy. Po týždni válania sa doma potom dieťa príde a pozerá ako tela na nové vráta kým nabehne na systém. Samozrejme ak niečomu nerozumiem opýtam sa ihned po návrate do školy učitelky. Takýto prístup skor ocení (pozrel som si látku, prešiel som si to, snažil som sa) ako začať vyskakovať, že čo si to dovoluje vobec na dieťa prehovoriť. Potom sa mnohí čudujete, ako je to možné ,že to moje dieťa nedostalo jednotku ale trojku? No ja sa vobec nečudujem s takýmto prístupom. Šak na čo to bude dopisovať je toho vela, ved načo si plniť povinnosti ked sa z toho možem vyzuť a určite je to chyba učitela aj ked netvrdím, že sa nenajdu aj zlí učitelia tak ako v každej profesii. Ale to, že dieťa bolo dajme tomu z PNky 3 dni važne choré a zvyšok prečučalo do PC, tabletu, telky....na to choré už nebolo.

jeennyv
13. apr 2015

@vina11 som toho nazoru, ze som sa cely cas pocas navstevy skoly nevidela za tri chyby znamku trojku, jedine ked ucitel oznamil, ze piseme nejaky takyto sialeny diktat ci pisomku.......toto spravanie ucitela povazujem za cielene, akoby by takzvane zasadnutie si na ziaka, a nie je mozne, ze ak znamkovanie je v poriadku, aby pisomka zmizla, ak ju treba prehodnotit....ja by som to riesila...taketo spravanie ucitela je demotivujuce....a plus znamkovanie sa ma brat komplexne nie podla poslednych dvoch znamok....niekedy ked citam niektore prispevky mam pocit, ze niektori sa minuli povolaniu a na ucitela nemaju vobec dispozicie...

kulinan
13. apr 2015

@sardinka333 ak je tri dni dieta vygrcane....vyhnačkované, tak potom nesedí celý den pred telkou a pc, tablet nevlastníme. predstav si ,že nestihol si za ten víkend,teda tie dva dni dopísat to čo napísali a prebrali oni za tri dni,lebo toho a je vela,furt dohánajú zameškané,furt nestíhajú...dookola. Tak bolo toho tolko že cez tie dva dni cez ktoré mu bolo "lepšie" nesedel na záchode celý den....tak nesedel ani za stolom a nedopisoval...stihol si dopísat látky z dvoch predmetov...to bolo všetko . Ostatne sa doučil počas týždna a dalšieho víkendu. Ešte že ho to chytí raz do pol roka-roka.lebo pri tomto tempe a systéme v škole,by sme neviem čo robili keby býval chorý častejšie.....Vobec nepripustís,že nie vždy to je možné a ja ked je dieta na tom lepšie,radšej pošlem do školy,,,,aby nevymeškalo...takže nevála sa doma týžden pred tou tvojou telkou a PC,,lebo na to ani ja nemám čas ....vyložit si nohy a neriešit čo ho potom čaká v škole. Tak to neskresluj a nehovor to ako o praxi všetkých .....A nevyskakujem na učitelku,urobila by som to,ak by som vedela že na to nemá právo...syn chodí do školy pripravený ale nie je génius a ked je chorý tak je chorý a ked je zdravy tak chodí do školy a učí sa....a nevyzuje sa z ničoho....ale všetko má svoje hranice

alby2014
13. apr 2015

@jeennyv Ja som ucitelka ( ale inak normalna) ....predstav si, ze dal 10 otazok, tri mala zle ( neviem, ci to bol diktat, alebo co). V tom pripade je to pisomka na 70% a to je za 3 naozaj. Ta trojka ma najvacsi rozmach od 74,9% po 50%... Mozno to bolo tri otazky za najviac bodov.

Osobne neskusam dieta, ak bolo tyzden predtym chore, velka ohlasena pisomka je aspon tyzden dopredu a teda ak dieta pride po chorobe a vedelo o nej predtym, nez ochorelo... tak ma to nezaujima ( ale zas ja ucim pubetiakov 🙂 )
NEVIEM SI PREDSTAVIT, ze by ucitel, kde je kamera sa hrabal dietatu v taske kvoli pisomke, co je v krajnom pripade urrcite obhajitelna ( je to prekvapenie, ale neznamkujeme od buka do buka).... to je fakt sci -fi. Odporucam malej sa prihlasit, ze chce opravit znamku...este je len april ...

Odvrknutie ucitela beriem tak, ze mna tiez v duchu tocia rodicia co chcu riesit dvojky ( ved to je dobra znamka) a mozno nemal len svoj den a podobne - sme ludia.

henamichal
13. apr 2015

Neuveriteľné, že vždy učiteľ je na vine! Rodičia vkuse riešia známky a sami vedia, že život vôbec nie je o známkach! V živote sa nikdy nikto neopýta tvojej dcéry aké známky mala.

marllik
13. apr 2015

v dnesnej dobe, ked ma kazdy pristup na internej a kazdy mobil - i deti v skole, mi pride divne vyhovarat sa na to ze pisala pisomka z uciva na ktorom chybala.. od spoluziakov si mala moznost zistit ci bude pisomka a z coho bude.. ak dava ucitel neohlasene pisomky - ma na to pravo - o to viac by som si dala pozor na to co sa preberalo

silvia07
13. apr 2015

@vina11 ty si tu pisomku videla?...a aky predmet?

jeennyv
13. apr 2015

@alby2014 nehovorim dnes to tak moze byt, este stale chodim do skoly, ale na vysku coz je ine, ale percentualne sme to vyjadrene nikdy nemali ani na zakladke ani na strednej, ale dnes sa vsetko meni....

alby2014
13. apr 2015

@jeennyv Na to su dnes nariadenia ( aspon na strednej urcite) a je to dobre aj pre ucitela..proste percenta nepustia.. Dokonca na celej skole je ta stupnica rovnaka s vynimkou cudzich jazykov, kde je to este prisnejsie.... tam myslim konci dvojka pri 80%

ria_zuzolova
13. apr 2015

@alby2014 ahoj, prosím ťa o názor na iný prípad, keď už si začala o tých percentách... že 5ka za 67 % správnych výpočtov v matematike (40 rovnocenných príkladov), prváčka na ZŠ... v podstate chyby z nepozornosti a bolo ich veľa, to mi je jasné. Ale ma to aj tak zarazilo, lepšie povedané práve preto, že to nebolo, že nerozumie učivu (princípu), ale že už neudržala pozornosť (psychologička už pred tým navrhla vyšetrenie na poruchy pozornosti a i., čakáme na termín, učiteľka o tom vie, ale zatiaľ oficiálne nie je integrovaná).
Ak sa na vyšetrení ukáže porucha učenia, mám potom právo žiadať o to komisionálne preskúšanie, či ako? Kde by sa proste ukázalo, že ona tie počty vie, možno nie na jednotku, ale tak dvojka-trojka by to určite bola - ale skrátka po 15 príkladoch už pozornosť odchádza.

alby2014
13. apr 2015

@ria_zuzolova Ako to, ze prvacka na ZS ma znamky? ja fakt ucim na gymku toto je novum pre mna a za 67% ma byt jasna 3, toto je pripad na konzultaciu s ucitelom... mas pravo na komisionalne preskusanie, po zaokruhleni znamok...ale 67% za 5 je masaker. To je fakt velmi dobra trojka. Chod si dat vysvetlit, preco dostala taku znamku, idealne stylom, ze sa chcete zlepsit a popracovat este na tej matike... etc. Kym oficialne nie je iontegrovana, akykolvek ustupok je len na dobrom srdic ucitela... bez papiea ho prroste nedonutis.

meluela
13. apr 2015

skola je hlavne na to aby

1) sa v nej dali odlozit deti a pracovna sila mohla nerusene makat na vytvarani ekonomickych hodnot (aby bolo z coho platit stat/v pripade slovenska aby bolo z coho kradnut)
2) aby sa jedinci prostrednictvom znamok neustale dali triedit na looserov, mensich looserov a chytrejsich looserov ... co sa zide pri delbe prace a ideologicky ako politicky korektne vysvetlenie socialnych rozdielov
3) aby sa do deti dala naliat jednotna ideologia (v tomto smere nastastie su na slovensku momentalne len chaoticke nie koordinovane snahy)
4) socializacia jednotlivcov do sposobu zivota ktory spolocnost potrebuje
5) odovzdanie par poznatkov, ktore by sa dali odovzdat aj za nepomerne kratsi cas

Chcelo by to aj naucit rozmyslat, ale to skolstvo nema v plane (lebo naco by statu/politikom) bol rozmyslajuci jednotlivec a ani nie je dostatok ludi v skolstve ktori by vedeli deti naucit rozmyslat ... prevazna vacsina vie len rapotat fakty a preskusavat ci naspat su odrapotavane rovnako znejuce fakty zo strany ziaka

anetkaadamko
14. apr 2015

podľa mňa si na ňu zasadol a písomku jej z tašky ukradol......dala by som to prešetriť....

sandracs
14. apr 2015

@kulinan Konečne jeden normálny názor.

heni79
14. apr 2015

@vina11
Hovorí ti niečo zákon na ochranu osobných údajov? Nie je možné, aby hocikto šiel za riaditeľov, presnejšie správcom kamier (kto ním je?) a čokoľvek si chcel pozrieť. Bol spáchaný trestný čin? Ak áno, kontaktuj orgány činné v trestnom konaní, čiže políciu. Oni si vyžiadajú kamerový záznam. Ale len v prípade spáchania trestného činu.

sardinka333
14. apr 2015

@kulinan ja som nepísala o tebe, čo si vzťahovačná. Ide o prístup k veci, k povinnostiam. A z toho sa mnohí chcu len uliať, vyzuť a ideálne mať jednotky za nič. Ak mám problém, nie som si istá tak idem za učitelom a slušne sa opýtam a nebudem konšpirovať ako zakladateľka temy a vidieť hned vinu všade inde len nie na svojom dieťati. Včera sme mali rodičko, den pred tým sme doma písali cvičný diktát a syn ho napísal na 4ku. Tiež som bola v šoku, ved sme to cvičili. A nakoniec som zistila na rodičovskom, že chyby mal nie v tom čo sme cvičili ale dlžen, bodka. snad v každom slove. No, nespravodlivá učitelka nie?

heni79
14. apr 2015

@vina11
A ešte pozor na krivé obvinenie!
Nechápem prečo si myslíš, že písomku vybral z tašky učiteľ!
Naozaj si myslíš, že je taký hlúpy?

Btw. dcéra si pamätá počet bodov?
Aká teda bola tá stupnica?
Podľa teba mala 3 chyby, aké? O aký predmet šlo? Tie tri chyby hodnotíš ty? Boli to 3 nevypracované úlohy, alebo čo vlastne?

bajana
14. apr 2015

Ešte by som doplnila možné vysvetlenie reakcie učiteľa, ktoré spustilo túto paranoju - pýtať sa v apríli (alebo to bolo skôr?) na výslednú známku je podľa mňa veeeelmi prehnané, predčasné (bola už vobec trištvrteročna klasifikačná porada?) a akési - čo ja viem, ako to nazvať - ambiciózna a hovadiny riešiaca matka sa príliš a nemiestne zaujíma o niečo, na čo ja netuším odpoveď....tiež by som reagovala podobne - ešte može byť aj trojka....
A matky-neučiteľky, čudovali by ste sa, koľko učiteľov na žiakoch nesedí a nerieši svoj problém s rodičom cez dieťa....ono je strašne jednoduché a pre rodiča pohodlnejšie tvrdiť, že "moje dieťa chudiatko, XY na ňom sedi"...

bajana
14. apr 2015

@kulinan úúúúplne zbytočne si vyskočila na @sardinka333, píšeš o konkrétnom prípade tvojho syna, ale veď všetci dobre vieme, že je bežná situácia, ktorú popísala vo svojom príspevku....
ak dá učiteľ písomku "len tak", teda neohlásenú, má na to právo, ale vačšinou tú známku aj tak berie..drvivá vačšina písomiek je ohlásená aj týždeň dopredu a len trochu mysliace dieťa aj odhadne, kedy sa asi bude písať (aha, končíme v knižke nejaký celok, opakujeme = bude písomka)

veronikax
14. apr 2015

Nemala pisat pisomku...ked prisla po chorobe.. Ved aj u nas tak bolo...ze ucitel nechal cas...aby ziak si to dobral. A dokonca aj povedal..kedy si tu pisomku napisem. Alebo vyskusal ziaka. Nie kazdy ucitel to ma v hlave ok. Niektoremu staci ...ze sa rodic opyta ci sa ma dieta este prihlasit aby malo 1 a nie 2 :P a ucitel co na to odpovie ...ze moze mat este 3 a robi vsetko preto...aby to dieta aj tu 3 malo...tak asi nie je vsetko v poriadku. Este napisem...ze je rozdiel ak ide za riaditelom alebo ucitelom otec alebo matka. Chlap ma vacsi respekt :P Ten zosit sa dodnes nenasiel?? Od 4 do 9 tridy na nne sedela slovencinarka ... tak sa kusok viem do toho vcitit... ;) Len ide o to....ci sa to este nahodou viac nevystupnuje ...ak to budete chciet nejako riasit 🙂 No skuste sa porozpravat ...ze dieta bolo chore...ci nemoze ist radsej odpovedat nabuduce ... a uvidite..ako bude ucitel reagovat. Drzim palce 🙂 Nie je nic horsie...ako hrdy ucitel :P

kiki68
14. apr 2015

no moj kamos na zakladke zasiel tak daleko, ze si po takychto nezhodach s ucitelkou s rodicmi vyziadali komisionalku. Tam dopadol celkom fajn, o stupen lepsie ako ho hodnotila ta ucitelka. Ale to bol extrem a viem,ze sa neznasali s tou ucitelkou do konca studia na tej skole. Aj ked ja som ho chapala,lebo si nechcel nechat robit prieky len tak. Ako ja keby som na Vasej pozicii,tak skusim poziadat z tej jednej pisomky, kde bola nepripravena ucitela o preskusanie. A teda skusit znamku opravit. Este bude urcite nejaky dalsi test, casu je dost, je len april,tam to vytiahnut na jednotku a bude z toho pekna dvojka. Na jednotku to nebude, to je jasne, to jedine ze by ste isli az do tej komisionalky.A okrem toho znamka nie je vsetko, je to velmi subjektivne vyjadrenie o tom,ake su realne vedomosti, ktore budu pouzitelne na nejakom monitore alebo o nejaky cas.

sardinka333
14. apr 2015

@bajana dakujem za tvoj prispevok. Ja som tiež na svoje deti ,,háklivá,, a zlá známka ma iste nepoteší. Ale prvé čo ma napadne je, že zase sme polavili, syn si urobil ulohy za 15 minut a mali sme klud...nemusela som sa o nič starať a zrazu príde 3-4 a ja sa chcem čudovať? Necvičila som s ním diktáty, nepočítala ani netuším či látke rozumie a či nie, ale chcem jednotky. A to naša učitelka je taká, že sama mi povedala, že netreba denne nad deckom hodiny sedieť a drilovať ho, ale raz do týždna trošku popozerať čo sa učia, či rozumie, napísať si cvičný diktát. A poviem ti, že presne toto (nepísať pisomku po marodke) chcela aj jedna žiačka u nás v škole a iná mamička sa mi na to sťažovala, že ake ulavy ma dotyčná, že ako oni k tomu pridu ked ona denne chodí pre ulohy, alebo si zavolá kamaratkam a snaží sa byť pripravená aspon ako tak. Myslím si, že dnešné deti maju na starosti ,,len seba,, a su (netvrdím že všetky) preťažé kružkami a rodičov vidia tak večer. Ked to porovnám so sebou vo veku cca 10 rokov...pomahala som doma mame v domacnosti, v sobotu sa upratovalo, mali sme zahradu tam sme pleli burinu či sme chceli a či nie, a nemala som vobec nešťastné detstvo, práve naopak naučila som plniť si svoje povinnosti.Lebo aké základy dostane dieťa vo formovatelnom veku - take bude aj v dospelosti. Ak sa naučí ulievať, nedokončiť čo začal len preto, že ,,už sa mu nechce,, a užíva si ,,mama hotel,, tak potom nečakajme, že naši synovia (konkretne aj moj syn) bude v dospelosti zodpovedný mladý muž, ktorý si bude važiť partnerku, rodinný typ, zodpovedný, neinklinujuci len ku kamaratom. Benevolenciou, prehnaným ochranárstvom a ofukovaním, bez základných pevných ale láskavých pravidiel z neho bude akuráta tak hajzlík o akých tu snad denne čítame - chlapi čo na rodiny kašlu a ženy čo im otročia.

gabrielkaa
14. apr 2015

No ja teda neviem, čitala som si iba pár príspevkov...Ale keď mám dieťa choré, tak predpokladám, že leží, je mu zle a nemôže sa učiť...keby sa mohlo tak asi sedí v škole nie?? Okrem prípadov zlomenín, že sedí dlhodobo doba a učiť sa môže. Nechápem teda, niektoré poznámky tipu, že dieťa sa má aj počas choroby pekne doučovať aby mu nič neušlo...Trošku nerozumiem tej pointe...Dospelý keď si zoberie PN kôli nejakej silnej chrípke, tiež si berie prácu z kancelárie domov? alebo ?
@vina11 ja by som to tak nenápadne prešetrila. Haló by som z toho nerobila určite. Ja som taký "stred" poznám obe strany, aj lenivších žiakov aj pohľad učiteľa, keďže mamu som mala učiteľku 40 rokov...a príbehy som počula rôzne. Porozprávaj sa s dcérou ako to ona vidí? Ako sa ona cíti, na akú známku....A čo ostané známky, má jednotky?

renab
14. apr 2015

@sardinka333 a aj ostatné mamičky, kde sa vyskytujete? Ja som si dodnes myslela, že v synovej triede som ja tá vadná. A ako vidím, tak je nás viac 🙂. Rodičia by boli najradšej, keby deťom padali pečené holuby z neba a vôbec si neuvedomujú, ako im tým škodia. Nikdy som nechodila za učiteľmi riešiť známky svojich detí. Okrem toho, dnešný smer v školách je skôr opačný. Treba deťom dávať dobré známky, lebo deti sú peniaze pre školu a spokojný rodič je potencionálny volič ☹. Okrem toho rozsah učiva sa neustále znižuje, takže aj nároky na žiaka. A odpoveď učiteľa, keď som sa opýtala, za čo má môj syn jednotku z jazyka, keď ho podľa môjho skromného názoru neovláda, ma naozaj dostala: "Keď jemu nedám jednotku, tak čo dám ostatným?"

prasiatko30
14. apr 2015

ja neviem ale napr moja starsia dcera minuly rok bola aspo raz za mesiac doma chora a veru boli aj take navraty po chorobe ze v pondelok prisla prvy den do skoly a pisala 3 pisomky z fleku - dve co dobiehala, lebo spoluziaci pisali pisomky pocas jej chorobu a jednu co o nej ani nevedela. lenze ja som ju uz mala tak naucenu ze chudera po dvoch dnoch tych najhorsich horucok a ked uz bola na tom lepsie uz zacala hned trosku dobiehat a ucit sa

sardinka333
14. apr 2015

@renab nič si z toho nerob 🙂 v tomto smere som iste vadná. Proste chcem a vyžadujem aby si deti plnili školské povinnosti a preberali zodpovednosť za to ako sa učia, ako sa správajú. Samozrejme nie v horučkach a sračkách, ale ked sa im ulaví a vidím, že už im začína byť dlho, pušťaju telku taha ich to k tabletu lebo von isť nesmu. Ak sa vyskytne problém tak nejdem nadavať kolegynke (žial, robím v škole) ale idem sa opýtať v čom je problém, čo synovi nejde a hladáme riešienie, ale nie riešenie typu - vieš čo Reni, nemohla by to byť jednotka?dvojka? Nepreskusaš ho ešte? a ja viem že som tomu učivu nevenovala ani minutu cvičenia so synom doma. Praveže trvám na tom, aby syna nešetrila a pritlačila ak je treba. ,,Žádné crcání...,, Neznášam ulievákov, lajdákov a besné decká čo si robia čo chcu, žiadne hranice, ucta k dospelému a ešte s prekvapeným vyrazom pozeraju ako telata čo od nich vlastne chceme? Ved oni su v škole snad omylom. Česť výnimkám samozrejme, ja mám našťastie väčšinu zlatých detí s ktorými sa dá a aj väčeina rodičov je otvorená komunikácií a riešeniu problémov ak sa niečo vyskytne.

renab
14. apr 2015

@sardinka333 ja už na rodičovské ani nechodím, lebo som si tam pripadala ako Alenka v ríši divov. Rodičia obviňovali učiteľov z priveľkých nárokov (dostávalo ma to do kolien, lebo ak je priveľký nárok na dieťa, aby v piatej triede ovládalo násobilku a napr. čo je to trojuholník), že stresujú ich deti, s ktorými sa oni doma učia celé dni a noci. Asi zabudli na časy, keď sme chodili do školy my a učiteľ bol niekto, kto mal pravdu. So mnou mama nikdy nediskutovala o vyjadreniach učiteľa, o známkach, o správaní. Čo povedal učiteľ, to bola skutočnosť a koľkokrát sme boli radi, keď sa rodičia nedozvedeli, čo sme vyparatili. Zabudli asi aj na rozsah učiva, keďže sa dnes bijú do pŕs, že deti toho majú veľa. Ja sa len nechápavo pozerám: učiva v škole je menej a deti stále nestíhajú a rodičia chcú dobré známky. Mňa známky nezaujímajú, pre mňa sú dôležité vedomosti a správanie mojich detí.

natalym
14. apr 2015

@renab Mne sa chce vždy na rodičkách grcať, ale nie z učiteľky ale z iných rodičov. To čo tam niektorí vypúšťajú z úst sa fakt nedá počúvať. A ešte tá učiteľka mu to trpezlivo vysvetľuje, minule doniesla aj učebné plány a ako sa hodnotia na papieri, sa musela obhajovať ako posledná chudera. No ďakujem pekne za také zamestnanie. 🙂

lubiduch
14. apr 2015

ja by som nic nevysetrovala a to z dovodu ze ked budes za svoje dieta vetko riesit a vysetrovat nenauci sa ze svet nie je taky o akom snivame. Ano ucitelia u nie vzdy spravodlivi, na druhej strane my ako rodicia nase deti velmi casto nevidime objektivne, ten ucitel mozno ano.
1,2 alebo trojka? zivot sa nekonci, znamky este nikomu k nicomu nepomohli, vedomosti su hlavne...

ak to je naozaj chyba ucitelka co pises tak mozno to nechat a skor viest rozhovor ze svet nie je vzdy fer, lenze tak to bude na vyske (tam tvoju dceru uplne kludne vyrazi nejaka stara jezibaba zo skusky len za to ze ma podla nej kratku suknu alebo ze ma prilis vystredne nausnice....ano, tak to je...), alebo sa zamestna a sef tiez nebude vzdy fer....A dieta raz musi pochopit ze mama nie je vsemocna a nevyriesi vsetky krivdy sveta....
Ak sa hodnotenie dcere nabuduce nebude zdat, nech ide ona za riaditelom, za ucitelom...tiez som bola decko a napr ako 12 rocne deti sme vedeli presne co je fer a co nie, kedy a kam sa mame ist stazovat....Mozno prave preto, lebo nam mamy nebehali okolo zadku v tychto veciach....u nas doma to bolo "ucitel ma pravdu", ak ju nema, sama som to riesila....a robim to tak do dnes...