Nezodpovednosť 7 ročnej dcérky

manamani1
13. jan 2012

Akoby ste riešili, keď doteraz bolo čo sa týka zodpovednosti na jednotku, vždy všetko spravené, upratané...a zrazu...moja dcérka pozabúda veci v družine, doma, v škole! Začalo to, časopisom z ktorého sa mala naučiť básničku, potom na krúžku si zabudla mikinu aj mobilný,a dnes to bol peračník v družine. Toto za 1 týždeň. Neuveriteľné. Takže mobil vypnutý, a ďalej neviem ako riešiť....

manamani1
autor
15. jan 2012

@lea1333 moja nepis, len ti poviem,ze zbytocne...

cherry1981
15. jan 2012

Baby uz by aj stacilo nie? Uz nerozoberajte temu kazdy nech si robi ako uzna za vhodne 😉

manamani1
autor
15. jan 2012

@lea1333 lebo okrem
@nikolca su tu este ludia, ktory takuto hnusnu robotu nerobia, ale jej prispevok je odoslany na kontrolu, co sa nesmie robit,statusy kopirovat, a som rada ked mi napise aj ktory nie je priatelom, lebo je tu vela dobrých sŕdc ktore poradia, popisu, a nie su priatelmi...

manamani1
autor
15. jan 2012

@cherry1981 len nech slecna nicol nekopiruje statusy do fora, ale jej status je odoslany na kontrolu, takze v poho...

nikolca
15. jan 2012

@lea1333 ja som jej nepisala vyhražky kolko maš rokov????no ako si od kial zobrala,ak som ja niečo take napisala čo i len spravu kde som sa jej vyhražala,tak to skopiruj,vyhražanie nie je môj spôsob jednania,no mamička ked založi temu,musi ratať aj z kritikou,a nie brat len nazory ktore jej dobre padnu,a tymto aj ukončujem tematiku 🙂 😉

manamani1
autor
15. jan 2012

@nikolca IP-cko si mi ty nepisala, tam som mena nepisala, dotycne vedia o koho sa jedna, kto mi pisal,a jedna uz dostala upozornenie...

nikolca
15. jan 2012

@manamani1 ak ta môžem poprosiť,skopiruj mi to ip,lebo od kedy sem posielam,nejaku tu radu,neviem o tom že by som ti akukolvek ip poslala,takže ta poprosim,ak neklameš ip skopiruj a ak klameš tak žiadnu ip sem nedaš 🙂

manamani1
autor
15. jan 2012

@nikolca nechapes, ze nie ty si mi pisala IP-čko? uz ti to pisem v 2 prispevku!!!!!!!!!

nikolca
15. jan 2012

@manamani1 ta tvoja kamaratka pisala že je trapne sa vyhražať že kolko máš rokov?a napisala to k mojmu niku,ja som sa ti nikdy nevyhražala a ani v jednej sprave som ti nepisala kolko máš rokov?? ☹

manamani1
autor
15. jan 2012

@nikolca ale toona sa ta pyatal, ze ty kolko mas rokov,nie?

nikolca
15. jan 2012

@manamani1 a nechaj to už tak,od začiatku ti chcelo dať kopec báb rady,no ty si vedela prijať len to čo teba hladilo na duši,a ked ti niekto napisal niečo proti srsti tak už bolo zle ☹

manamani1
autor
15. jan 2012

@nikolca to je jedno proste je to dost divne nie opisovat niekoho statusi!!!!a mamina je moja kamaratka tak ze som na jej strane a to ze nesuhlasis z jej vychovou tak to sa da aj inak napisat ako trapne vvyhrazky kolko mas rokov???

toto je prispevok mojej kamaratky, o ziadnych IP-čkach nepisala, pytala sa teba kolko mas rokov,a na vyhrazanie myslela, tiez ten skopirovany status!

nikolca
15. jan 2012

@manamani1 za ten status sa ospravedlnujem ale ako vyhražka mi to neprišlo,prosim ta už nezakladaj temu ked nemôžeš straviť nazory inych,je to verejne forum a treba s tym ratať,že niekomu sa pači,no vela ludi z nazormi i praktikami nesuhlasi 🙂 😉

nikolca
15. jan 2012

@manamani1tato tema mi pride ako raz jedna mamička založila temu niečo v zmysle nepamätam si už presna názov či isť na potrat alebo nie?vieš kolke sa do nej pustili???kolke by chceli mať deti a nemôžu?len trošku inym štýlom prijímala kritiku 🙂 😉

pici
15. jan 2012

@manamani1 popros o uzamknutie temy. najlepsie hned rano. toto sa neda citat. male soplave deti v skolke, to ona to ona povedala, to ona napisala, to ona dirigovala, ona sa starala. ked si to tu nechcela rozoberat a chcela si pocut ake je uzasne ze sa takto chovas k svojej malej, nemala si to sem pisat. zakladas tri temy, z ktorych zial podla tvojich vlastnych slov vychadzas ako uplne zakomplexovana matka co absolutne nezvlada svoje dieta. kazdy kto ti napise radu, je pre teba supermatka, kazdy kto nespieva tvoju pesnicku... na toho stekas a utocis. neviem co si ty za osobu, ale uplne smiesne tu z toho celeho vychadzas,v style ja ta pozalujem adminom. pomoooooooooooooooooooooc

manamani1
autor
15. jan 2012

@pici ano, su prispevky ktore som poslala, kedze ma uz tema nezaujima, mozno mas vacsie vychovne problemy ako ja, ale o nich nehovoris, ten rozdiel je...poziadala som, nikto neodpoveda...

manamani1
autor
15. jan 2012

@pici sorry,ty nemas dieta, tak neviem, naco to citas..

manamani1
autor
15. jan 2012

@nikolca ano ciatal som ju a sledovala tiez, aj som jej pisala, nakoniec to bola asi len vymyslena osoba, alebo osoba s druhym nickom 🙂

pici
15. jan 2012

@manamani1 ja nemam ziadne vychovne problemy moja. a dokonca ani tvoja dcera. ta ma len prepnutu mamicku evidentne. vyhladaj pomoc, lebo tvoja snaha mat z dietata 100percentneho cloveka sa minie ucinkom a tvojim deptanim jej sposobis do zivota velke komplexy lebo nebude dokonala tak ako ty chces.

A to ci MAM alebo NEMAM deti , je mimo tuto temu.. ale opakujem. ja budem na svoje dieta vyzreta, o tebe sa toto rozhodne povedat neda

pici
15. jan 2012

@manamani1 poziadakj aj o zmenu nazvu temy. a dopln ze nech sa vyjadruju len zeny co maju deti. :D

manamani1
autor
15. jan 2012

@pici ak budem potrebovat pomoc mozem sa obratit na teba? a toci dozries pochbujem... 😉 ..krasny zivot bezstarostny a uz z porodnice aby si si zobrala genialne dieta,ak sa podari🙂)))..papa 😉

pici
15. jan 2012

@manamani1 ano mozes, ale je to zbytocne, lebo ty druheho nazor nedokazes prijat.nemusis ty o nicom pochybovat, ja som na dieta pripravena. si sarkasticka, ale mna nevytocis, iba zo seba robis uplne neschopne diskutujucu... :D

lussy666
15. jan 2012

ja viem, ze by sa to nemalo, ze ked nemam k teme co povedat nemam ani pisat, ze sa diskutujuci nemaju urazat a pod...ze mam byt rozumna a mat nadhlad...vacsinou to tak je....ale teraz....precitala som celu diskusiu a rady, ktore mohli byt poskytnute boli...takze ja len podotknem

manamani1
autor
15. jan 2012

@lussy666 ok, admin tobude riesit, ja viac nemám co dodat, precitaj si pravidla.. 😉

pici
15. jan 2012

@manamani1 vies aj nieco ine ako zalovat? ved ty sa chovas ako male decko, co chces potom od dcery?

manamani1
autor
15. jan 2012

@pici moja, su urcite pravidla. a s tebou koncim...maj sa krasne, ahoooooj 😉

pici
15. jan 2012

@manamani1 my sme spolu ani nezacali, lebo ty nevies diskutovat, prijat kritiku. uprimne mi je tvojej malej velmi luto. nie ona potrebuje psychologa, ale TY!

bobocka
15. jan 2012

@manamani1 ja mam 29 a veci si zabudam stale.denne mavam paniku,ze kde mam penazenku a kluce.(inak uz aj v chlebniku som kluce nasla 😀 )mam kamaratku co je sialene inteligentna,studovana a stale sa z nej smejeme ,ze si raz niekde hlavu zabudne.den co den nieco hlada.
mas malu dceru,ktora je v novom prostredi.je spravne mat na nu iste naroky a pozadovat aby bola zodpovedna a veci nezabudala,no ked sa to stane,tak z toho nerobit koniec sveta,no byt trpezliva a prizvukovat jej to tolko,ze raz nezabudne.ma zrkadielko,tak jej na zadnu stranu nalep ci nakresli obrazky najdolezitejsich veci(este asi citat nevie) a pripomen,nech si to pozrie kym zo skoly neodide.ona sa to nauci.zodpovednosti sa clovek nauci,nejde to zo dna na den.
a uprimne ja moc nesuhlasim s tym ako ty samotnu situaciu znasas a reagujes na zabudlivost svojej dcery.je to male dieta a zodpovednosti sa uci.tak ako sa ty stale ucis a vzdy budes ako byt co najlepsim rodicom.je na mieste si priznat chybu a je na mieste poziadat o pomoc. a ked pride kritika,tak ju prijat.pre teba je to osobna zalezitost,ty si zainteresovana,no tretia osoba to vidi zretelnejsie,cistejsie a niekedy vie lepsie posudit,ci je dana situacia zvladana dobre,alebo treba zvolit inu metodu.
a teraz pride kritika nie na samotne vychovne metody,ale na tebou zvolenu komunikaciu tu na teme.to,ze si nezhody nedokazes sama s komentujucimi poriesit ,ale zalujes kazdu sebemensiu vec adminom svedci o nezrelosti.

manamani1
autor
15. jan 2012

@bobocka dakujem za inteligentny prispevok...ano zmenila som trosku stylk dcerke, co mi tu baby pisali,a konkretne aj tvoj prispevok sa mi paci. moje reakcie boli preto take, lebo sa tu zacalo pisat o trestani a tyrani, a mojej psychickej labilite...tak ma to nasralo,ale vela uzivateliek mi pisalo IP, a kde mi aj pisali,ze uplne inac komunikujem.ale dostala som prave pred par minutami aj IP od uzivatelky, ktora sem neprispievala a upozornovala ma na jednu dotycnu 😉 ...tak ako som ja reagovala, reagovalo okrem mna mnoho uzivateliek,len kazdy sa zameral na autorku...a to ci sa stazujem,albo nestazujem, su urcite pravidla.na spodku stranky.a kto ich nema precitane, alebo ich nevie dodrzat, sem nepatri- asi tolko...

bobocka
15. jan 2012

@manamani1 ja chapem,ze su iste pravidla.ale uprimne si si ani ty nedala servitku pred usta a niekedy si teda sakra ostro reagovala. a osobne sa mi absolutne nepaci tvoj postoj voci @pici .akoze to,ze nema dieta ju neopravnuje sa do takejto debaty pridat? to je trosku plytke nemyslis? mozno nemoze hovorit z vlastnej skusenosti,vsak to nemozem ani ja,mam dva a pol rocne dieta a aj tak som nazor napisla.ci na tuto otazku maju pravo reagovat len rodicia skolopovinnych deti?