Nezodpovednosť 7 ročnej dcérky

manamani1
13. jan 2012

Akoby ste riešili, keď doteraz bolo čo sa týka zodpovednosti na jednotku, vždy všetko spravené, upratané...a zrazu...moja dcérka pozabúda veci v družine, doma, v škole! Začalo to, časopisom z ktorého sa mala naučiť básničku, potom na krúžku si zabudla mikinu aj mobilný,a dnes to bol peračník v družine. Toto za 1 týždeň. Neuveriteľné. Takže mobil vypnutý, a ďalej neviem ako riešiť....

manamani1
autor
13. jan 2012

@montinka preco vie niekto napisat uplne normalnu odpoved, akoby to riesil a ako riesi taketoveci, ale tak v kazdej diskusii su vyninmky! 😉

manamani1
autor
13. jan 2012

SLOVA AUTORKY:
@miruska320 :
Ono to vždy ide od drobností,až deti začnú zabudať aj hodnotnejšie veci a niektoré deti si potom myslia,však mamine to vtedy nevadilo tak čo......Tiež som neni za tresty pre deti,ale zodpovednosť treba v dieťatku vypestovať -
toto je aj moj nazor!

cherry1981
13. jan 2012

@manamani1 Nehnevaj sa ale podla mna zbytocne prehanas, ja mam 8 rocneho syna a uz tolko veci nechal v skole, sveter, zosity, minule peracnik, a skoro celu tasku, keby ho dcera neupozornila, ze nema tasku tak ide bez nej. A nikdy som to neriesila ako nezodpovednost. Iba mu vzdy poviem, nech dava vacsi pozor na veci. Nech si to skontroluje ci ma vsetko. A napriklad pises, ze jej nedas kluce, nas ma kluce na krku stale, a dokonca si aj odomkne. Samozrejme mu vzdy poviem, nech dava na ne pozor abysi mal cim odomknut..Tak isto mi vie ist do obchodu kupit ked mi chyba nejaka drobnost.
Inak Ty sem tam nieco nestratis alebo nezabudnes? 😕 Ja teda ano 😉

montinka
13. jan 2012

@manamani1 nad tym ze nieco zabudne sa urcite nerozculujem. 😉

manamani1
autor
13. jan 2012

@zajo79 tak si precitaj anjprv o comtu je rec,nie o trestani,ale o veciach, ktore doteraz boli samozrejmostou,a zrazu sa nieco deje...

zajo79
13. jan 2012

ved normalne sa spytaj..ze ci ju nieco trapi.. ze ci je vsetko v poriadku...a aj tak ju lubis aj ked zabudne, ale je to skoda, lebo namiesto toho si jej mohla kupit nieco ine... a viacej by som sa k tomu nevracala.

anjelicek26
13. jan 2012

@manamani1 - krizu ci paniku zlyhat vo vychove si vyrabas sama. My sme spokojny s tym, ako to je a potrebu zakladat temy - pomoc moja dcerka stratila nohavice a topanky z telesnej, ako moze byt taka nezodpovedna (o tych dvoch rozstrihnutych pancuskach z minuleho tyzdna, uz vobec nehovoriac)- potrebu nemam.

zajo79
13. jan 2012

@manamani1 ved sa jej to spytaj!!!!! a ries to s nou..nie s nami...

manamani1
autor
13. jan 2012

@cherry1981 v prvom rade, kedze aj ty mas dcerku, je bohovsky rozdiel mat dceru a syna, vidim to na svojom okoli! Po druhe nejedna sa o zabudnutie. Ale deju sa veci, ktore by mali byt samozrejmostou a doteraz aj boli. nejedna sa o trestanie!!!!!!!

nela82
13. jan 2012

@manamani1 malo by mat..ale nemusi-to je rozdiel 😉 Vies niekedy ma to stve a niekedy som rada,ze nie je nic horsie...Jednoducho si tym musi asi kazdy prejst..A co sa tyka tej krízy vo vychove....vychova je najtazsia vec v zivote...

manamani1
autor
13. jan 2012

@zajo79 porozpravali sme sa,vobec som nekricala!

anjelicek26
13. jan 2012

Inak ked si spomeniem na detsvo, tak x-krat ostali nejake knizky v lavici a v papuciach som isla zo skoly tiez par krat, niektore veci ostali v nenavratne... napriek tomu zo mna vyrastol celkom schopny clovek a zabudat sa mi nestalo uz dobre davno 😅

ukana
13. jan 2012

@manamani1 , presne si to povedala, primerane Veku! ...trvá to už tak hrozne dlho? ak len týžden, daj jej ešte čas a viac ju kontroluj a pripomínaj, predsa len boli prázdniny a mala volnejší režim a teraz jej to chvílu trvá...kým nabehne na školský režim 😉 u nas je to vždy po prázninách problém pár dní, po letných prázdninách aj dva tri týždne, kým nabehne na " zodpovedný režim" 😝 😅 vtedy si zabudne aj hlavu a po pár týždnocho to prejde 😉

montinka
13. jan 2012

@anjelicek26 veru pretoze toto k detom patri

anjelicek26
13. jan 2012

@manamani1 - btw. kricis aj teraz, kazdy tvoj prispevok je zakonceny vykricnikom, mam pocit, ze mas dost zlost na nu 😖

manamani1
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 ak sa titemanepaci, vyjdi z nej 😉 ...a nad tvojimi prispevkami sa len usmievam, ked som riesila svoju tehu pred par tyzdnami a od teba mi prisla sprava,ze to moze byt rakovina...🙂))))))...takze tak berem aj tvoje prispevky teraz v tejto teme... 😉

zajo79
13. jan 2012

@manamani1 kto hovoril o trestani? No ja urcite nie...

tak pre deti je teraz narocny cas, uzatvaraju sa znamky, ma toho asi dost v skole... a po vianociach byva aj v praci pre dospelych narocnejsi rozbeh

manamani1
autor
13. jan 2012

@ukana jasne, je to dalsia verzia,moze byt....

traktor
13. jan 2012

prva vec, co sa mi nepaci, je ze sa ti pacia len odpovede, ktore ti akoby pritakavali.ak niekto odpovie inak, tak uz to nie je *dobry koment*.., dalsia vec,..naco tolko !! a ??..diskutovat sa da aj v pokoji a pohode..tato tema nie je zla, da sa tu dobre diskutovat, len treba prijat aj iny nazor 😉 ..a teraz k teme..taku situaciu aku mas ty zazivam aj ja..ale pri nasom Paťkovi..bol velmi zodpovedny, vsetko bolo vzdy ok, daval si na svoje veci pozor ..a teraz?zabudne si bundu, capicu, zosit v lavici..pera straca stale..zmenil sa, ale je to dieta..ano, vediem ho k zodpovednosti, obcas to cloveka zamrzi, ze si na veci neda pozor..ale ma take obdobia, raz je to dobre, raz mam pocit, ze sa aj sam zabudne vratit 😅 ..ale..na tie deti je toho fakt dost vela..tych povinnosti maju kopu..skola, kruzky + aj doma musia nieco riesit..takze..len trpezlivo vysvetlovat..a ak sa predsa len stane..no hlavne, ze mi dieta prislo v poriadku..ono sa to upravi..a bude to lepsie 😉

nikolca
13. jan 2012

@manamani1 boooože to je tragedia,trošku uvolni a neklad na to dieťa privelké naroky!!ved má len sedem rokov!!!!čo od takého dieťaťa očakávaš?vari že bude upratovať miesto teba?ked doteraz upratovala a zrazu prestala?Môj syn tiež zabudal no asi je cely po mne!!!Dokonca nejeden raz išiel do školy a aktouku nechal doma!!!Teraz už chodi do piatej triedy a sem tam sa stalo že večer do školy sa zabudol nachystať,ráno mu to ani na um neprišlo,ked išiel do školy pred chalupou sa behom vrátil domov,nahádzal knihy do kapse a rýchlo utekal na autobus 🙂 a čo je pre mna najdôležitejšie?To že máva na vysvedčeni len jednotky a dvojky,natože je piatak a chalan tak si myslim že ma výborne výsledky aj ked sa veru doma od učenia nepretrhne 😉,a tolko knih od kedy chodi do školy postracal,aj žiacku knižku a potom som kade tade po papiernictvach zhánala druhu,aj ked bol druhák komplet telesný úbor stratil ☹ a nikdy som to nejak tragicky nebrala 😉

manamani1
autor
13. jan 2012

@zajo79 pisala som viacerymi o trestani, ze nie o tom je tema, ale chcela som nazor cca. ako to riesia maminky, ked sazniecoho zacina "vykoľajovať" 😉

cherry1981
13. jan 2012

@manamani1 Podla mna sa sama so sebou nevies vyrovnat. Co si s nou nepohovoris a mozno na to aj prides. Ja som o trestoch nepisala. Ja svoje deti netrestam 😀 A tymto koncim dobru noc 😕

zuzana581
13. jan 2012

@manamani1 ty si nejaká podráždená, mám pocit, možno sa tu do teba niekto už pustil, ale tak s tým musíš rátať, ak napíšeš do verejného fora, že nie všetci budú s tebou súhlasiť. Ja tiež nesúhlasím, lebo viem, že proste 7 ročné dieťa je stále dieťa a zodpovednosti sa nedá naučiť, ani nijak prinútiť, na zodpovednosť musí dieťa proste vyzrieť. Základ je, aby zodpovedné chovanie videla v rodine a ostatné príde. Tak ako sa nedá malé dieťa naučiť chodiť na nočník (aj keď si niektoré maminy myslia, že áno), lebo na to musí dozrieť, že má zadržať a pustiť až na tom správnom mieste, tak sa nedá naučiť ani zodpovednosti. Musí na ňu dozrieť. Nebuď zbytočne útočná. Trošku povol a ber to z lahkosťou. Nebude to tak večne. Samozrejme dcére stále dohováraj a zapájaj ju doma do vecí, ktoré majú prebúdzať v nej zodpovednosť, ako napríklad, musíš pozbierať taniere z večere. Dnes je to tvoja uloha, alebo podobné.

nela82
13. jan 2012

@traktor presne si to vystihla 🙂 Doma v súkromy to riesime aj my-no trocha ma potesilo,ze to nie len moj syn zabuda 😀

manamani1
autor
13. jan 2012

@traktor kukni pod sebou prispevok kolko je tam ??? a!!!! ak to je tvoj najvacsi problem 😉 ...vidis ale niekde suhlasim aj s tebou ze vedies ho k zodpovednosti,lebo tie baby ktore tu pisu, ze 7 rocna nema mat zodpovednost, samozrejme nedam "paci sa mi",ved kazdy na to da co sa mu paci a s cim suhlasi, nie je to logicke?ak by sa mi kazdy prispevok pacil, asi by ich tu nebolo tolko, a tema by bola uzavreta.hmmm?

anjelicek26
13. jan 2012

@manamani1 - pokial viem, tak tehu nie si a tieto zvysene markery rakovinu mozu znamenat, mozes zatvarat oci alebo ist k lekarovi, je to na tebe, moze to byt aj pco... Prepac, ale fakt mam pocit, ze tebe nemoze nikto nic napisat, lebo akonahle to nezodpoveda tvojej predstave, tak je zle. Toto nie je pritakavanie, to je diskusia.

manamani1
autor
13. jan 2012

@nikolca boooze, takto cez pismenka to znie uplne inak, preco ma nechapete?

manamani1
autor
13. jan 2012

@cherry1981 Dobru noc.

radustek
13. jan 2012

maminky ved manamani1 chce len poradit preco sa tu do nej navazate......ak sa dieta nevedie zodpovednosti uz od mala potom sa to tazko robi...teda neviem ako to je s detickami co chodia do skoly ale mam syna 5 rocneho a vecer mu nachystam vecicky rano sa sam pooblieka a pred odchodom sa ma este opyta ci mam teplacky a papucky pre nho...kazde dietatko je ine....

manamani1
autor
13. jan 2012

@zuzana581 Samozrejme dcére stále dohováraj a zapájaj ju doma do vecí, ktoré majú prebúdzať v nej zodpovednosť, ako napríklad, musíš pozbierať taniere z večere. Dnes je to tvoja uloha, alebo podobné.- s týmto súhlasím...a toto bol ciel diskusie, aby ste mi poradili.