Oslovenie druháka v kolektíve

enka81
6. dec 2014

Mala by som na Vás takú otázku, pre niekoho banalita, pre niekoho nie, budem akceptovať každý názor. Môj syn je druhák, chodí aj do družiny. Volá sa Paľko, po manželovi, tak ho aj všetci voláme, keď neposlúcha alebo je zlý, oslovím ho Pavol. Triedna učiteľka ho volá Paľko, keď nepočúva Palino, čo je stále pimerané. Ale jeho pani družinárka ho často oslovuje Palo, co sa mi nepáči. Minulý rok, keď som preňho prišla, volala naňho cez celé ihrisko :Paloooo. Vtedy ma to zarazilo a aj som ju slušne poprosila, ze my ho oslovujeme Paľko, maximálne keď hnevá Pavol. Tento rok je to ale znova. keď preňho prídem, povie - Paľko, prišla pre teba mamina. Ale nedávno som prichádzala k družine a cez zatvorené dvere počujem: Palo,... keďže je sam v triede s tým menom, vedela som, ze to patri jemu. Je malicherné chcieť po nej, aby ho volala inak? Ak áno, ako by ste jej to vysvetlili?

enka81
autor
1. jan 2015

@adri266 dakujem za podporu, ono, jemu sa to nepaci, vie sa ohradit, ale nie v druzine, ja som mu to vysvetlovala, ze musi povedat sam, vie o tej moznosti, ale necham na nom uz, ako sa rozhodne,

sy_13
1. jan 2015

@enka81 nečítala som celú diskusiu a možno niekto niečo podobné už napísal. pochopila by som ešte keby si trvala na to, aby ho volala Pavol, nie Paľko a ani Paľo. mám známu, a tá má doma Juraja a Matúša a upozorňovala na to všetkých, aj učiteľky. žiaden Jurko, Ďurko, Matúško.....len Juraj a Matúš. keď som ja chodila do druhej triedy, tak nás učiteľ volal priezviskami.

drakvak
2. jan 2015

@enka81 Najlepšie by bolo, keby sám družinárke povedal, aby ho nevolala Paľo,že sa mu to nepáči... teda, ak to aj jemu vadí. Ja som učiteľka a pýtam sa detí ako chcú, aby som ich volala. Moja dcéra predškoláčka má s tým tiež problém, že ju učiteľka v škôlke volá Naďa a nie Naďka. Ja jej vysvetľujem, že to je jej celé meno, tak to má v rodnom liste, ale zase na druhej strane sa mi nepáči ak učiteľka robí rozdiely a niektoré deti volá zdrobneninou a iné nie - toto podľa mňa mojej dcérke vadí najviac, že iné sú Terezka, Elinka, Klárka, Sofinka a ona Naďa... pamätám si v škole na mamičku ako pýtala kolegyňu, aby jej syna volala Viliam a nie Vilo ani Vilko a kolegyňa to bez problémov rešpektovala. Deťom niekedy ani nenapadne, čo my mamy riešime 😉 Máš právo sa ozvať, družinárka ho pred Tebou možno bude volať ako chceš, ale v priebehu dňa zase Paľo... sú ešte aj také učiteľky, ktoré aj na prvom stupni volajú deti po priezvisku, bohužiaľ 😒

ssussie
2. jan 2015

U nas je velky Peto a maly Petko, bohuzial ucitelka v skolke ho vola Peto... Maly ale nereaguje, lebo Peto je u nas niekto iny, tak hadam to aj ucitelka pochopi 🙂

hajajanka
2. jan 2015

Zase sa raz na x stranach riesi problem, ktory problemom nie je 😝

ramone_666
3. okt 2018

Mať tvoje problémy a prezidentov plat. Podstatné je, aby sA to páčilo tvojmu synovi. Palo je úplne normálne oslovenie.

Čo mňa nadvihuje 2m do luftu sú susedovci: majú dcéru Rebeku a oslovujú ju Bekinka. Jak nejakého psa. Akože ich vec ale znie to príšerne!!!

Svoje meno nemám ktovieako rada. Oficiálnu podobu znesiem veľmi málo. To ozaj musí byť. Odjakživa ma všetci volajú Barborka alebo Baška.

marekbb01
17. aug 2019

Ahojte chcel by som vedieť ci je podla vás normálne ked stará mama oslovuje male dieťa svoju vnučku jednu aj druhú ty moja pička?! Pretože ked som nato reagoval a vynadal zato tak som bol este ja za najhoršie pritm nemám pocit pretože by ma zaujímalo aky priklad tym dava tym deťom zoberme si príklad ze pride ta mala jedna ci druhá von a nejakej kamarátke to male dieťa povie ty si moja najlepšia kamaratka ty moja pička a bude tam rodič toho druhého dievčatka ako by pozeral na tu vnučku ze preboha ak to vola jej dieťa... Rad by som chcel vedieť ako vy ste nato zareagovali priatelia a ako by ste riešili ďakujem vam za názori

zorag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz