Porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou u syna a zasadnutá učiteľka

ajinko
23. jan 2013

Milé mamičky, chcem sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s učiteľkami a ako by ste to riešili, lebo ja som naozaj už zúfalá, koľkokrát mi je aj do plaču,,, Malý mi septembrom nastúpil do 1.ročníka,,, Od začiatku prvého mesiaca máme problémy s učiteľkou, neustále ma upodozrieva, že si vymýšlam, že malý užíva lieky, odbavuje sa na ňom, píše mu nezmyselné poznámky, ako že mu mám kúpiť lepšie pero (používal STABILO), že behá po chodbách, že sa neustále bije so spolužiakmi, navrhla mu aj pokarhanie triednym učiteľom,,, Keď som sa malého spýtala na niektoré tie problémy, tak povedal, že mu spolužiaci sťahujú nohavice a smejú sa na ňom a on sa nedá a samozrejme do nich skočí a začne bitka, ale poznámku má iba Alessandro a ešte sa aj príde sťažovať mamička,, Desiatuje na chodbe a deti mu hádžu desiatu na zem a on je doobeda hladný, samozrejme to učiteľka nevidí, ale to že behá po chodbách to už vidí,, Skúšala som zmeniť aj školu, ale psychológ dotyčnú zástupkyňu tak doľakal, že ho odmietli prijať, a prestup do inej triedy nieje možný, pretože, kolegyne dotyčnej učiteľky jej samozrejme držia stranu.. Skúšala som aj rozhovor s riaditeľom ale prišla tam aj učiteľka a obaja žiadali odomňa prerušenie, s čím som odmietla súhlasiť,,na to riaditeľ povedal, že majú na mňa kadejaké páky, sociálku atď,,, robím všetko pre to, aby sa tento problém vyriešil, 4x mesačne chodím k psychologovi, 1x k pedopsychiatričke,,ja som už na nervy zo všetkého, s učiteľkou sa komunikovať nedá, všetko zapiera a pritom tolko detičiek ku mne pribehne a pýtajú sa prečo Alessandro musí sedieť na chodbe, alebo že mu učiteľ break dancu šlahol po hlave atď,,,všetko je samozrejme zapierané zo strany učiteľov a nič také sa nikdy nestalo,,,,

ajinko
autor
23. jan 2013

Ešte som zabudla dodať, že ho dáva za trest aj kľačať v kúte,, Ďakujem za každú radu

vadimka
23. jan 2013

@ajinko

nuz neviem....a nerozumiem ako a preco psycholog dotycnu zastupkynu vylakal..tomu mam ako rozumiet???
nebudem drzat nikomu stranu, lebo do problemu nevidim...ale trosku mi je podozrive, ze by vsetci pedagogovia plus psycholog boli proti jednemu sedem rocnemu chlapcekovi....to mi nedava zmysel a pravdu povediac ked vsetci maju nieco proti asi na tom nieco bude....a preco nechces pre neho odklad, ked vidis, ze sa trapi?

brnka
23. jan 2013

@ajinko preboha, je toto vsetko sa uz len cita strasne zle ☹ ☹ ☹ ..... a vas psycholog vam s tym nevie pomoct? a co tak skocit este do pedagogicko-psychologickej poradne - oni by sa potom mohli porozpravat s ucitelkou prip. riaditelom.

Moj brat pred X rokmi dostal od ucitelky doporucenie do pedagogicko-psychologickej poradne a ich zaver bol, ze je uplne ok, ze vystrenie by potrebovala ucitelka a ta odvtedy sklapla a dala pokoj.

brnka
23. jan 2013

Prip. najdi skolu, kde sa specialne venuju detom s ADHD

katy1979
23. jan 2013

Nemozes zmenit skolu? Ak mate papier ze ma Adhd. Tak hladat kde su ochotny sa mu venovat. Pani ucitelka si z neho urobila fackovacieho panaka. Zlata pani ucitelka. Ked su zadubeni aj s riaditelom a nemienia nic menit a hlavne riesit uz iba zmenit skolu. Popr.mu nemozes ist robit asistenta? Ci niekto z rodiny kto nepracuje?

abbie
23. jan 2013

@ajinko a psycholog vam nahodou nenavrhoval odklad?

renata5
23. jan 2013

@vadimka pomohla si jej az mi slzy vyhrkli

ajinko
autor
23. jan 2013

@vadimka no lebo posudok bol robený ešte pred troma rokmi a ten som jej doložila a povedala som že odvtedy sa toho dosť pomenilo a že k lepšiemu a ešte aj užívame lieky,,nehovorím že psyhcolog je proti nemu, len proste jej zavolal a povedal, že tam je zmena k horšiemu!! a prečo to teda nepovedal mne ke´d k nemu chodíme 4x do týždňa?? a prečo k horišiemu ke´d robíme všetko čo nám on povie?! a tak mi zástupkyňa zavolala a povedala, že takých detičiek tam už majú dosť a nevezmú ho,,, No do škôlky som ho nechcela dať preto, že v jednej ho učiteľka bila a tie čo sú mimo mesta moc nechcú brať detičky z mesta,,no a navyše mal vtedy 7 rokov,,,,

ajinko
autor
23. jan 2013

@brnka My navševujeme CPPPaP a tam nám bol pridelený psychológ, pracujeme s ním už 3 roky a okrem liekov sme sa nepohli,,,len stále nás posiela kade tade na vyšetrenia,,,škola s ním nemá nejakú ochotu spolupracovať, vraj sa to poslednú dobu trošičku zmenilo a mali sme mať konzultáciu aj s tr. učiteľkou aj riaditeľom ale nakoniec to učiteľka odvolala,,

ajinko
autor
23. jan 2013

@brnka neviem o žiadnej takej škole akurát sanatórium v starej lubochni a tam by bol bezomňa ale to zas nechcem lebo mu pred vyše rokom zomrel otec a nechcem aby mal pocit, že prišiel aj o matku,,

sakura77
23. jan 2013

@ajinko paneboze ja som v soku....v skolke ho ucitelka bila????? 😕 😕 😕 😕 😕 tu ho davaju klacat?????? paneboze,to nie je normalne....daj si urobit posudok od psychologicky,plus z neurologie,robi sa na to specialne eeg,aby sa potvrdila ADHD a s tym sa k nemu musia troska inak chovat. a brat na to ohlad-samozrejme v pripade ak su normalni... 😒 ..a zvazovala by som prestup po polroku do inej skoly...

ajinko
autor
23. jan 2013

@katy1979 ja som kvôli tomu na úrade, aby som sa mu mohla venovať, žijeme spolu iba dvaja nemáme ocina, a som to aj navrhovala ale tá to rázne zamietla že ako si to predstavujem, že niesom školený pedagóg, a že to nieje len nad dieťaťom stáť a dozerať aby nerobil zle, ale že vo vedľajšej triede sa s ním učiť,,,no to má akési čudné predstavy lebo som si to zisťovala a asistent je v priamo pri vyučovaní,,,a keď som jej to opätovne navrhovala tak sa nevyjadrila,,,aj som jej vravela, že nebude vyrušovať, ani šarvátky nebudú medzi deťmi bude kľud ale,,,,no bohvie prečo ma tam nechce

ajinko
autor
23. jan 2013

@abbie navrhol ale ja som nesúhlasila, bolo na to aj viac dôvodov, aj rodinných aj finančných,,

renab
23. jan 2013

@ajinko pokiaľ donesieš papier z CPPPaP, učiteľ ho musí akceptovať. žiadaj o integráciu. poradiť by ti mali práve v poradni.

ajinko
autor
23. jan 2013

@sakura77 máme to už diagnostikované, áno aj prestup som riešila ale neprijali ho,,aj som sa navrhovala učiteľke že budem chodiť na hodiny ale nič,,všetko zbytočné

ajinko
autor
23. jan 2013

@renab už je aj integrovaný,,poznámky síce už prestala písať, ale jedáva stále na tej chodbe akoby bol prašivý

sakura77
23. jan 2013

@ajinko ach jaj...tazke toto...a ake su podmienky na ziskanie toho asistenta?

maznacik007
23. jan 2013

a tvoj maly je integrovany preto ci nie, ako neviem ako tu poradit ale ak je to take zle ze nezvladal ani skolku a on nema nahodou aj poruchy spravania? a co berie stratteru? niekedy treba aj upravit liecbu.... a hlavne vela trpezlivosti a niekedy to zasa nejde inak len najst alternativu klasickemu vzdelavaniu.... mozno speci skolu alebo zaplatit alternativu...
ja sa na to pozeram aj z pohladu byv. pedagoga a zaroven rodica s takymto dietatkom zatial len skolkarom a neviem ak uz ma dieta teraz pred polrokom take problemy a zaroven taku nalepku ze ho nevezmu do inej skoly neviem...
ja by som zvazila navrat do skolky a mozno aj specialnu skolku pre taketo deticky neviem odkial si, a proste intenzivne zacat na tom doma pracovat, nestaci par navstev do mesiaca je to denna narocna sichta s takymto dietatkom...
a od septembra by som ho dala do triedy pre taketo deticky ... kde ich bude menej a predsa len ten pristup by mal byt iny...

ajinko
autor
23. jan 2013

že až v januári si môžu podať žiadosť, ale vraj tam majú takých detičiek viac tak sa nebude môcť len tomu môjmu venovať,,,tak ke´d ich tam majú viac tak prečo tam ten asistent nieje?? Keď som vybavovala presun na tú inú školu, tak mi vravela zástupkyňa že vraj z tej našej školy vyhadzujú detičky s týmto syndrómom a posielajú ich k ním, že tam majú trištvrte školy s detičkami s touto poruchou a aj chcela malého zobrať, ale potom volala s psychologom a odmietla mi to,,,

renab
23. jan 2013

@ajinko nemôžeš robiť asistenta svojmu dieťaťu v škole, lebo by si musela byť zamestnancom školy a naozaj by si musela mať pedagogické vzdelanie.

ajinko
autor
23. jan 2013

@maznacik007 malý je integrovaný a už chodí do školy, aj užíva Stratteru, ale ve´d ja s ním pracujem denne len ide o to, že ja s ním problém doma nemám,,,rozmýšlala som aj nad súkromnou školou ale žiaľ poberám dávky v hmotnej núdzi takže na ňu nemáme,,a žijeme iba dvaja v domácnosti takže,,psycholog povedal,že už teraz by mu návrat do škôlky viac ublížil ako pomohol,,,

maznacik007
23. jan 2013

@ajinko skus to snimi vyjdenat ze ak ho vratis pred polrokom do skolky tak mu vybavia od septembra asistenta... a daj si to pisomne od nich...

ako vies aby sa malemu nedali znizenu znamku zo spravania k polroku ... lebo to uz sa s nim potiahne... a neda sa najst nejaka ina mala skola ... aj v okolitych dedinach, a daj si spravit aktualne nalezy o malom... aj s tym zlepsenim co nastalo

ajinko
autor
23. jan 2013

@maznacik007 sme vypisovali dotazník conersovej,,ale veď už to neije možné žiadna škôlka ho nevezme a jednak to ani nechcem lebo psycholog to už neodporúča,,zníženú známku by mali prediskutovať aj s psychologom a aj to odôvodniť,,,a pokiaľ viem, integrovaný je aj preto, aby bol trošku zohľadňovaný vzhľadom na túto poruchu,, čo sú to za nálezy?? to sa kde dá urobiť???

kingstonka
23. jan 2013

a ked teba nechcu za asistentku, tak nemozete poziadat o pridelenie? 😒 je mi z toho smutno, taka neochota zo vsetkych stran- zjavne ani ten sycholog velmi nepomaha, ked len liekmi to riesi-ten sa neda zmenit? bolo by dobre keby ti nejake mamicky deti s adhd poradili

maznacik007
23. jan 2013

@ajinko nalezy som myslela od toho psychologa co s nim pracuje si pisala ze ste mali tri roky stare tak ze by ti napisal cerstve,
a ako je maly na tom co sa tyka vztahu k spoluziakom, ublizuje im, ma taketo zaznamy v ZK alebo v klasifikacnom... vies ono ked mu dava pokarhanie TU tak evidentne si robia cestu na znizenu znamku zo spravania... a v skole ti co navrhuju ako to riesit...
ma aj problemy v spravani ... co na to hovori jeho pedopsychiater... treba to fakt komplexne riesit .... my sme mali takehoto prvacika tiez ked som este ucila ale tam nebolo len ADHD ale najma vyrazne poruchy spravania...

brnka
23. jan 2013

@ajinko mozno keby si napisala odkial si, dievcata Ti tu budu moct poradit vhodnu skolu .....

ajinko
autor
23. jan 2013

@maznacik007 som sa pýtala ale on povedal, že netreba však so školou už komunikovali a ešte sa robili nejaké testy či nebude mať problém s učením ale to vyšlo super takže nie,, učiteľka tvrdí, že nemá kamarátov, ale ja chodím s ním na obed a stále sa tam s niekým zdraví a tľapkajú si a stále čosi riešia a rehocú sa,,,keď mu spolužiak stiahne nohavice a začne sa na ňom smiať, hodí mu desiatu na zem a poskáče mu po nej tak je jasné že malý to rieši tak že zaútočí, ja sama by som vyskočila na to dieťa,,v škole mi už nič nenavrhujú, ja to nemám čo riešiť, ja mám super vzťah a žiaden problém s malým nemám, to učiteľka nevie ako postupovať pri malom nakoľko nemá žiadne skúsenosti čo je dosť čudné ke´dže má len tri roky do dôchodku a nemá ani ochotu komunikovať s psychologom!! užívame len 25 Stratteru takž e si myslím, že sú aj vyššie "levely" a malý zas nieje taký nezvládnuteľný, len zrejme ona s ním nevie pracovať

ajinko
autor
23. jan 2013

@kingstonka že až od januára a to bude asistenka pre celú školu, ve´d oni nemajú iba môjho Alessandra!! tak ke´d majú tých detičiek viac prečo tam toho asistenta už nemajú??

ajinko
autor
23. jan 2013

@brnka máme tu tri školy v meste,,v jednej som bola a tam som ho vlastne aj chcela dať, ale tam ma v´daka lekárovi odmietli a tá ďalšia je plná rómov tam ho isto nedám,,niesom rasista ale viem, že kde je rom tam je zloba a keby mal malý s touto diagnozou takýchto spolužiakov tak to by bol koniec

brnka
23. jan 2013

@ajinko hmmm, tak to naozaj velky vyber nemas ☹