Môže žiačka odísť zo školy z 8.ročníka v prípade ak ho opakuje?

filomenahh
3. sep 2019

Ahojte baby mam kamarátku a jej decera prepadla v 8 ročníku takze opakuje zase 8 ročník mala byt už 9čka ....kamoska bola u mna na káve a hovorila mi že decera chce odísť z 8 ročníka len že podľa mna sa to nedá ...v januári bude mát 16 rokov a že dá sa to spraviť tak že pôjde len na 2 ročne štúdium prosím vás dá sa to či nie lebo podľa mna to je blbosť aby preskočila 9 ročník aj keď prepadla ...chcem jej to vyhovoriť

limetka69
3. sep 2019

tento ročník dokončí a je voľná, teda ešte rok na strednej, povinná šk. dochádzka je 10 rokov tuším. mám známeho čo končil základnú v 6 ročníku, ale opakoval ho kým nebol "deviatak"

filomenahh
autor
3. sep 2019

@limetka69 aha ďakujem veľmi pekne ale hádam sa u vedomí a pôjde aj do 9 ročníka

limetka69
3. sep 2019

@filomenahh tak ona už 9tačka je, neviem, či sa to dá, snáď niekto múdrejší odpovie 🙂

limetka69
3. sep 2019

@filomenahh ak môžem, takú študentku by som hnala na učňovku na remeslo nejaké aj bez 9.r a ude sa mať lepšie ako nejaké študované baby, stačí sa pozrieť na kaderníčky, kozmetičky, aj keď na prijímačky by ju aspoň ako tak v 9.r pripravili

stela01
3. sep 2019

@filomenahh mám známu a jej syn 2 x opakoval 8 ročník a odtiaľ smeroval na učňovku.
10r škola , alebo do 16 r vek dieťaťa .

filomenahh
autor
3. sep 2019

@limetka69 to som jej aj ja tam hovorila a povedalam mi že nevie či ju zoberú má 3 ročne štúdium hádam to poriešia volako len mi to nešlo do hlavy že ako môže vist z 8 ročníka ale ďakujem za info 😁

filomenahh
autor
3. sep 2019

@stela01 ďakujem veľmi pekne už mam v tom jasno 😆

elementissa
3. sep 2019

@filomenahh no aj keď bude 2x v ôsmej triede, tak ešte do deviatej musí ísť, aby dokončila 10 ročnú povinnú dochádzku - lebo ma za sebou 8 rokov a teraz 9.rok opakuje ôsmy ročník a desiaty rok ešte musí byť v škole - takže v deviatke. Ešte som nepočula o tom, že by sa dalo zo základky odísť v 8.triede...ako,dá sa, ale to by musela prepadnúť znova, aby aj desiaty rok povinnej školskej dochádzky strávila v ôsmej triede a potom by ju tam už nikto nemohol držať. Na mnohé učňovky sa robia talentovky, tak nech sa ukáže, čo je v nej, nemyslím si, že by bola vyslovene hlúpa, určite jej nejaký predmet iba nesedí a nemá trpezlivosť nad tým sedieť, tak sa na to vykaslala a preto prepadla. Nech si nájde niečo, čo ju bude naozaj baviť a to nech ide študovať. A treba ju povzbudiť v tom, aby sa teraz snažila, aby mohla z tej ZŠ čím skôr vypadnúť

nika3136
3. sep 2019

@filomenahh
Vieš čo, ja by som také dieťa ťala.
Áno, je voľná princezná, ale čo si myslí? Že skončí školu a bude sedieť na zadku? Ak je voľná nech sa ide o seba starať, najväčšia frajerina je zdrhnúť, skutočne.
Ak jej nevyhovuje táto ZŠ, nech prestúpi na inú, ale s deckom by som ani nediskutovala.
Do školy by chodila a ak nie, už by mala zbalený kufor.
Prepáč, asi ti nešlo o to, ale dohovor kamarátke, ja viem, že deťom sa učiť nechce, sama som chcela riešiť odklad strednej školy v 4.ročníku, lebo som mala priateľa v Čechách, ale no!!
Veď život nie je med lízať, pokazí si život dievčina.
Nech sa vyučí remeslu, trebárs šitiu, veď v dnešnej dobe počítačov a internetu môže pokojne predávať takto a nemusí robiť na nikoho iba sama na seba. Ale bez školy jej nedajú ani mobil na splátky, vidina vlastného bývania nulová.

limetka69
3. sep 2019

@elementissa nechcem sa hádať, iba sa pýtam zo zvedavosti, ten 10 rok nemusí byť na sš?

stela01
3. sep 2019

@elementissa dá sa , dokončí 1 r na strednej škole.

Tak ako robiť , brigádovať môžu ísť až keď majú napr 1 ročník strednej .

renab
3. sep 2019

Bez dokonceneho zakladneho vzdelania ju sice na SŠ prijat mozu, ale v priebehu 1. rocnika by si mala dokoncit zakladne vzdelanie.
Z osmeho rocnika sa odchadza len na bilingvalne gymnazia.

ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renab
3. sep 2019

@nika3136 a kde by si ju zbalila? To sa lahko povie, ale je 10 rocna povinna skolska dochadzka a dovtedy sa o dieta starat musis.

limetka69
3. sep 2019

@renab ako som pisala vyssie, mam znameho ktory skoncil skolu zakladnu v 6r, lebo dalej sa nedostal asiel normalne na sou lesnicke a tam to dostudoval do konca, a ona neodchadza z osmicky, ale z deviatky, 9 rokov tam proste je, ak odsedi aj tento rok, vyvedte ma niekto z omylu

stela01
3. sep 2019

@limetka69 pani píše že bude mat tým pádom 9 r základnej školy , ale v 01.2020 už dieťa bude mat 16 r . 😉

namornicka
3. sep 2019

@elementissa ja si myslím, že aj keď ti predmet nesedí, treba ho dať aspoň na štvorku. Je to aj o tej zodpovednosti. Lebo aj v ďalšom štúdiu alebo práci sa nájde niečo čo mi “nesadne” a neodídem odtiaľ preč. Je to aj o schopnosti prekonávať prekážky.

renab
3. sep 2019

@limetka69 u nas na ucilisti to funguje takto. Deti si musia ukoncit zakladne vzdelanie.

limetka69
3. sep 2019

@stela01 nejako sa strácam, ja viem, ale ja sa pýtam, či vážne musí do 9.r aj keď už bude mať 9 rokov na zš za sebou 🙂 reagujem na
@ibrunova
@renab
a ich komenty, že z 8čky ideš len na bilingválne... 🙂

limetka69
3. sep 2019

@renab ďakujem 🙂

stela01
3. sep 2019

@limetka69 ona budúci rok konci lebo bude mat 16 r .
Tým pádom ukončila povinnú školskú dochádzku v 16 r života . Musí ukončiť samozrejme cely ročník a potom už ide na strednú

filomenahh
autor
3. sep 2019

@stela01 presne lebo že ona mala kamosku ktorá prepadla v 1 ročníku na žs a že v 8 ročníku jej dávali papieri že už tam je podstate 9 rokov a že môže odísť len babá mala aj prípravku ale že to sa nepočíta keď je to navrhli mala 16 rokov no pokračovala do 9 ročníka a bude mat teraz 17 rokov

nika3136
3. sep 2019

@renab
Pozri sa, dieťa má aj povinnosti, nie len práva.
Má sa správať v súlade s dobrými mravmi a poslúchať rodičov, ak si pubertiačka myslí, že je schopná sa sama o seba starať (súdiac z toho, že si myslí, že školu npotrebuje a nechápem, čo iné chce robiť), tak je schopná aj sama bývať. Ak si myslí, že nie je právo na vyhodenie z domu, môže sa súdiť.
Ak by som si s ňou nevedela rady, išla by na osobitnú školu, aj také sú možnosti pre nespratníkov. Aby mne ako rodičovi decko rozkazovalo či dokončí základnú školu...
Mala som brata lajdáka, prešiel len tak tak, ale prešiel. Teraz je skvelý murár, angličtinu a slovenčinu nepotrebuje.
Je dôležité vysvetliť jej načo to vzdelanie je, lebo keď to teraz zanedbá kvôli svojej blbosti, do konca života bude ľutovať.

belasy_motylik
3. sep 2019

Dá sa, naša bývalá žiačka odišla z piateho ... a rovno na materskú 😀.

stela01
3. sep 2019

@belasy_motylik 🤦🏼‍♀️😱

filomenahh
autor
3. sep 2019

@belasy_motylik toto ne 😂😂😂🙈

namornicka
3. sep 2019

@limetka69 mne sa to zdá cudne. Každá stredná škola má v podmienkach prijatia ukončenú ZS (okrem bilingvalnych). Ale zas hádať sa nejdem, ak napises ktorá lesnícka tak to môžeme pozrieť.

stela01
3. sep 2019

@namornicka áno ale veď zo zákona je ukončenie napr 16 r vek študenta .

aniele
3. sep 2019

Naše pestúnske deti mali tento problém, lebo k nám prišli v opakovanom treťom ročníku. Takže v osmičke chodili 9. rok. Bolo to s nimi vtedy veeeľmi veselé, takže synovi ani nedovolili ísť do deviatky. Ovšem z osmičky podľa legislatívy mohol len na dvojročný učebný odbor (to bol v BB jediný na stavebnom učilišti, pre dievčatá ani nič nebolo). V prvom ročníku mu trochu svitlo, požiadali sme o možnosť skúšok za 9. ročník, tiež to mohli len na jednej ZŠ v meste. A potom sme prestúpiť na trojročný, kde už potom dostal aj výučný list. Dcére vyhoveli a mohla ísť do deviatky, takže mohla na trojročný.

limetka69
3. sep 2019

@namornicka podla mna musia bgyt skoly kde beru takych dementov, a on nim teda bol, :D ako bol v pohode, len sral na skolu, hoci v hlave mal a ucnovku dokoncil, idem ju najst