Prváčika nebaví učenie

rebelka3333
2. okt 2017

Ahojte baby mám 6 ročného chalana prvacika škola ho vôbec nebaví učí sa nasilu a to písanie katastrofa ja som s toho na nervy .... ako sú natom vaši prváci?

pribinak
2. okt 2017

bola si za ucitelkou? ako to vyzera s nim v skole?

Ci sa u neho nejavi nejaka porucha ucenia? pokial to nie je zdiagnostikovane, tak vtedy je to pre rodicov a pre deti hotove utrpenie.

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska53
2. okt 2017

@rebelka3333
Vascinou to tak byva,chlapcom sa viac nechce.. Nas frfle,ale vzdy nejak spravi. Ulohy si ale zvacsa spravi v skole.
A hrava sa na ucitela,uci pisat segru. 🙂

uglybetty1234
2. okt 2017

@rebelka3333 ahoj, ja mam tiet cerstveho prvaka. Jeho pisanie je katastrofa, naozaj skrabopis. Ale nerobim z toho vedu. Ked maju ulohu, tak mu dam cvicne 2- 3 riadky a ide naostro. Sice tarba laba, ale co uz. Nie kazdy je krasopisec. Je aj lavacik, mozno to ma nejaky suvis.
Ulohy som mu davala uz posledne dva roky, aby chapal ze je to normalne ich robit. Par ciarok kriviek pismeniek atd. Teraz mu nerobi problem robit ulohy. Ma zlatu ucitelku, som s nou velmi spokojna. Zatial maju aj uloh tak pomenej, tak cca 2 riadky pisania a nejake cvicenie so slabikara. Plus ja sa ho pytam este pomimo toho.

sipopa
2. okt 2017

u nas je susedka mala cerstva prvacka a tiez to s nou nema jej mama moc lahke. ale ona ma poruchu pozornosti, nema nieco take aj tvoj maly?

momo68
2. okt 2017

ja mám syna má 13 rokov chodí do 8 triedy a sám sa neučí vôbec musím ho kontrolovať ked tak nerobím som skušala aj sme mu povedala že nebude na počítači a internet mať v tel. ked dostane zlu znamku tak sa neučí vôbec nič aj ked mi povie že je nachystaný do školy ked ho idem skušat posledne učivo rýchlo to začne čítať aby mi s toho niečo povedal mna už ide s toho poraziť na ten vek a ako s prvakom predmet po predmete a pritom nie je hlupi jemu stačí učivo prečítať a vie to ale sa mu vôbec nechce

rebelka3333
autor
2. okt 2017

Nemyslím že by mal neaku poruchu lebo napríklad počítanie mu ide super aj písmenka pozná len to písanie úplne trápenie pre neho ja ani neviem ako ho to mám učiť keď to snim trénujem učíme sa to a on aj tak zo nevie napísať 😖

rebelka3333
autor
2. okt 2017

A najhoršie je že nemám na to nervy potom na neho už kričím a on je vystresovaný a ešte horšie to je

zdenocka
2. okt 2017

@rebelka3333, ja mam tretiaka, a uz mam dnes 4 perseny v sebe 😖

momo68
2. okt 2017

@rebelka3333 moj ked bol prvak čítať vedel , počítať len to písanie bolo zo začiatku na nervy a aj dnes je prenho výtvarna horší predmet ako matika alebo hociaky iný ale nakoniec písal v 1-4 triede krajšie ako dievčata ale dlho sme to trenovali v takej 5-6 ahore zasa píše hrozne lebo už písali toho viac a rýchlo no katastrofa
ale ked ešte vidím ked mu niekto zo spolužiakov pošle poznamky tak píšu ešte horšie možno je to aj tak že chceme aby mali to písanie krasne bez chybičky

kateklaudia
2. okt 2017

Napíšem len v skratke náš prípad. Druhorodená dcérka, živá, neposedná, odvážna, občas až prehnane aktívna...
S lekárkou som to priebežne konzultovala od veku 4 rokov, ale vždy sa to uzavrelo, "že ona má takú povahu".
V škôlke som sa pravidelne informovala o jej správaní a zapajaní sa do predškolských aktivít, odpoveď bola vždy "všetko je v poriadku, len viete ona je taká živá...".
Na jar dovŕšila 6 rokov, na jeseň išla do školy a od prvého dňa sme riešili jej negatívny postoj k učeniu, vyrušovanie, nezvládanie učiva a mnoho iného... Venoval sa jej školský špeciálny pedagóg, ja doma nad rámec úloh, ale po dvoch mesiacoch to išlo už len dolu vodou...
Zobrala som ju do špeciálno-pedagogického centra na testy a na základe odporúčania odborníkov sme ihneď museli pristúpiť k riešeniu dodatočného odkladu školskej dochádzky, na základe školského zákona. Od pol roka navštevovala predškolské zariadenie /nie tam kde chodila do škôlky/.
Teraz v septembri opäť nastúpila do prvého ročníka a odklad jej 100% prospel, dozrela a je ako vymenená, pracuje samostatne, učivo chápe, dokonca "ťahá" slabších žiakov.
Dalo by sa o tom písať veľa, keďže sa toho veľa zomlelo aj po zdravotnej stránke... Každé dieťa je iné a každé dieťa sa vyvíja po psychickej, mentálnej aj neurologickej stránke iným tempom. U nás bol hlavným problémom školská nezrelosť, z neurologického hľadiska sa vyvíja pomaly, ale ináč je v poriadku, nateraz dozrela a zvláda školu, verím, že to bude už len lepšie. Odporúčam konzultovať s učiteľkou aj odborníkmi, oni najlepšie poradia, niekedy stačí len iný prístup, či motivácia. Želám veľa úspechov 🙂

rebelka3333
autor
2. okt 2017

@momo68 to iste aj moj pre neho kreslenie a vyfarbovanie ako za trest bere a to ešte nepíšu iba sa učíme A písané a proste to nejde ... to sa bojím už dopredu ako mi pôjdu ďalšie písmena keď toto už je problém

rebelka3333
autor
2. okt 2017

@zdenocka neviem či aj ja vy som si nemala niečo nasadiť 😀

hettinka
2. okt 2017

@rebelka3333
Dieťa je malé, učí sa len prvé čiary, všeliaké písmenká sú, kostrbaté a to je normálne. Jednému to ide lepšie, inému horšie, ale takéto dieťa treba chváliť aj za snahu a malé pokroky. Uvedom si, že v prvom ročníku získava vzťah ku škole na celé dlh obdobie a asi si sama uvedomuješ, že toto nie je bohviečo - "A najhoršie je že nemám na to nervy potom na neho už kričím a on je vystresovaný a ešte horšie to je..."

Jasné, že sa chudák už dopredu bojí, že mu to nepôjde, je v strese, že sa budeš hnevať a nechce... na nervy si nasaď magnézium 😉, ja som tiež nervák a neraz som hore-dolu po chodbe alebo po balkóne chodila a predýchavala. A tiež som aj nakričala na decko, ale vždy to bolo ešte horšie ... najmä také rozpité slzy na zošite su ale že dosť neestetické ( dcére stačilo málo a revala ako tur)

Pred písaním skús, aby ste sa obaja naladili do pohody, najskôr trošku rozcvičte ruku, porobte čiarky, krúžky a potom na to ... syn na začiatku škriabal ako kocú, rýpal, tlačil do papiera, no a potom zrazu sa niečo zlomilo a začal krásne písať ...
Zájdi za učiteľkou,a ký je v škole, možno to ty tak vidíš, ale nepíše až tak škaredo ...však daj foto, ako to vyzerá, posúdime 😂

zdenocka
2. okt 2017

@rebelka3333, kupim si Sedativ, to my lepsie zabera 🙄.
Nas tretiak ma oslabenu jemnu motoriku, cize krasopis nehrozil. Ale vzdy ma dost nastartovalo, ked doma napisal pekne, a v skole... Doma to prepisoval, dufala som, ze sa to zmeni, pochopi... No nepochopil. Zakazdym mi musi precitat, co napisal. Pokial precita, nechavam to tak. Ked neprecita prepisuje. Taktiez nema rad kreslenie, v prve triede dobiehal ostatnych, no stale je na chvoste. Ja nedavam doraz na krasopis, musi vediet po sebe precitat, a pismenka musia mat svoj tvar. Ma svoje limity, kt. ja respektujem. U nas sa to vyrovnava citanim. Zboznuje knihy, cita kazdy den aj 100 stran, a s porozumenim. Je to jeho hoby, knihu si berie do ruk rano, vecer... S pisanim tragediu nerobim, sama pisem na pc.

alicka850
2. okt 2017

Ja si dievcata hlavne myslim, ze to netreba tak prezivat, ved tie deti su uz vystresovane z vas podaktorych, ako tak citam...ved je mesiac od zaciatku skoly, jasne, ze tie deti este nebudu tip top pisat. Moja je druhacka a minuly tok o takomto case este snad ani nechyrovali o pisani, mozno nejake rovne ciarky. Pamatam si, ze lastovicky na male l sme raz oplakali, ale inak v pohode, ked to neslo, trenovali sme viac pisanie, ale nie do dokonalosti. Rucka sa casom vypise.

rebelka3333
autor
2. okt 2017

Babi ďakujem Vám možno na neho ozaj tlačim zajtra pošlem foto 😀 inak mi zo príde že dosť rýchlom tempom idu v tej škole ...

rebelka3333
autor
2. okt 2017

Aspoň že je tento Modrykonik je lebo priateľ ten to nechápe.... on si stoho nič nerobí že sak ani on nevie písať poriadne pisanym 😠

uglybetty1234
2. okt 2017

tiez pridam zajtra fotku... mozno ta to potom ukludni :D

momo68
2. okt 2017

@rebelka3333 my sme si to písanie zvladli aj ked sme sa tomu musely venovať dlhšie ale ta vytvarna ostala prenho postrahom, možno je to zbytočne aj prehanať ja som to chcela aby to mal krasne všetko a teraz aj tak píše ako kocur

emilia25
2. okt 2017

u nas je to asi tak ze moj maly zas nechce vobec pracovat.pisali opacne lastovicky na prvy krat mu to neslo tak uz mal z toho nervy ze on to nevie ze je to tazke no katastrofa po par vyskusany to uz ma za par sekund urobene ale ta vytrvalost a trpezlivost mu strasne chyba je moc frustrovany potom ked mu to nejde hned.ako aj s bicyklom ucili sme sa bez koluesok tolko razy bol hodeny o zem s placom ze to bikdy nedokaze a dnes jazdi ako sagan bez koliesok.

rebelka3333
autor
2. okt 2017

@emilia25 tak toto ani nehovorím iba počúvam mami ja zo neviem to nejde vidíš neviem to napísať snažím sa ho aj chváliť aj keď zo neni bohvie čo ale Asi sa musíme hlavne dať do pohody dnes som normálne revala že to nezvladam .... ale musíme si Adi na to všetko nové zvyknúť alebo ja už neviem

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilia25
2. okt 2017

@rebelka3333 u nas ulohy ma raz dva.dnes som uz aj tlacene slova napisala aby mi ich cital no slo to pomaly.musime byt len trpezlive ked uz budu vediet pisat tak snad ich to aj zacne bavit.ja mam este 3tiaka a s nim sa tiez ucim tam nam robi najvecsi problem tiez diktaty este ze to neni samostatny predmet by mi z neho rachol hned.ale inak vsetko ostatne v pohode.teraz nam pribudla anglictina tipu prelozte si to doma z googla ucia sa iba frazy teda valia cele vety este ze si co si pametam aj ja z tej skoly inak chudence deti a hlavne rodicia.

rebelka3333
autor
2. okt 2017

@novana snažím sa ho chváliť hovorím mu jak on to zvládne a tak ... čakala som že aspoň trochu sa bude tešiť do školy a asi takto vyzeral prvý deň

rebelka3333
autor
2. okt 2017

Ja len pevne dufam že ho to prejde že si len potrebuje zvyknúť jemu to trosku trvá zvykať si na nové veci nové prostredie ....

zuzka38
2. okt 2017

@rebelka3333 môj je šťastný a každý den sa tesi, dokonca ho bavi pisanie co som myslela ze bude problém.. Ja som taká rada ze rad chodu do školy..

rebelka3333
autor
2. okt 2017

@zuzka38 tak to buď rada 🙂 dufam že aj nám sa to zmení

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebelka3333
autor
2. okt 2017

Veď viac ako 15 min . Ho ani neudržím na stoličke 😀
@novana inak on je veselý chlapec len táto škola ...