Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

womankc
7. feb 2014

@mariana_m my máme dnes zápis, ja dávam ale odklad, teda predpokladám , že bude . Horšie čo mňa trápi, že prišla minulý týždeň, že mamá ja idem do školy a budem školáčka a do školy nejdú len deti ,č o neposlúchajú. No kto im takéto pikoviny vraví 😠 a teraz sa bojím, že ak bude odklad / čo bude asi na 99% / tak, aby nebola z toho mimo, aby si to nepospájala zle v hlavičke nahnevaná som

babulina
7. feb 2014

@womankc u nas je uz poriesene, dcera je zapisana, pani ucitelky pri zapise rovno nam povedali, ze o odklade ani nemame uvazovat, citim to rovnako ako matka, a dcera sa neskonale tesi do skoly, ze stopnut to teraz tak to by bol maly koniec sveta

mariana_m
7. feb 2014

@womankc My sme šli tiež neskôr, sme ročník 2007, lebo dcérke zle vychádzajú roky. Ale nebola tam vôbec sústredená,tak sa bojím toho, čo bude v škole. Škoda, že tu nemáme školu aj pre nadané deti, mladšia, 2009 ročník mohla ísť tiež, zvládla to úplne v pohodičke, tešila sa z toho. Myslím, že ked jej to rozumne vysvetlíš, tak to pochopí.

rodinnevikendy2
7. feb 2014

Srdecne Vas pozyvame na rozpravkove prázdniny s vasimi detmi 🙂

Podte s nami emoticon

Organizujeme rozne rozpravkove pobyty pre rodiny s detmi pocas celého roka.
Najblizsie pocas jarnych prazdnin SASOVINKY SNEHOVINKY s babyplavanim
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

a Velka noc VELKONOCNE JARNE CAROVANIE
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

demartka
7. feb 2014

O odklad môžete požiadať na zápise.My detičky najprv vyskúšame,ak zbadáme nedostatky,nasleduje rozhovor s rodičom-buď odporúčame odklad-na základe výsledkov testovania alebo odporučíme do psychologickej poradne,prípadne môže aj logopedička navrhnúť odklad,aj detská lekárka-vysoká chorobnosť.Niekedy rodičia žiadajú odklad bezdôvodne,pre naozaj šikovné detičky,napr.aby šli do školy s mladším susedom a pod.Treba k tomu pristupovať zodpovedne-nie každému dieťaťu odklad pomôže dobehnúť,čo nezvláda.Dôležité je pracovať na tom,aby dieťa za ten rok odkladu pokročilo,aby dobehlo rozdiel.Nemá význam dieťa nechať doma a nevenovať sa mu,prípadne ho nechať v škôlke,kde už nie je nič,čo by nevedelo a posunulo ho to vpred.

gretkab
8. feb 2014

@nelita02 My uz mame zariadenu, lebo kedze pred rokom sme zariadovali starsiemu, tak aj ona "nutne potrebovala" 😉.

adelusha
8. feb 2014

@vulka aj ja suhlasim s bzucom, netreba nic urychlovat nasilu. Moj syn mal v novembri 6, uz dva roky pozna celu abecedu a vie aj pisat velke tlacene pismena (ucil sa sam podla magnetiek a zialbohu chytil zlozvyk, taha ciary zdola nahor), slabikoval spontanne sam uz davnejsie. Podpisuje sa menom aj priezviskom tiez uz dlho a viac nic. Pred vianocami ho pochytilo ze chce pisat (Jeziskovi a vian. pohladnice 🙂 ), ale musela som mu stale diktovat po pismenku, lebo tiez nechapal hlaskovanie, zvycajne napisal iba vsetky spoluhlasky z daneho slova a samohlasky az na par vynimiek vynechal. Tak som vyhlasila ze koniec pisania, ked mu na to mozog este nedozrel. Myslim ze najprv musi pochopit skladanie slov pri citani, az potom ich rozkladanie.

adelusha
8. feb 2014

@vulka Prave pozeram ze aj ty mas Jakuba, tiez sme mali zapis v stvrtok 😉

vulka
8. feb 2014

@nelita02 My neriešime. Mǎme dvojizbák. Deti majú maličký detský stolík, ktorý ostane mladšej dcére a syn si bude robiť úlohy pri mojom pracovnom stole. Ale nachystáme mu dajakú " školácku" poličku.

babulina
8. feb 2014

@nelita02 ja som pred dvomi tyzdnam objednavala komplet nabytok do dtskej izby, ninka mala iba taky stary na donicenie a teraz bude mat ozajstnu izbu, este stolicku sme nenasli k stolu ale to mame problem dohodnut sa s muzom, lebo ja chcem stokke trip trap a on chce klasiku otocnu asi mayer active kid

zuzka1.
8. feb 2014

aj my sa pridavame, zapisany je maly, testy v skolke mali so pedo psychlogickou, pomocky objednane - tuto moznost ponuka skola, zoznam co dokupit sme dostali - tak hor sa na september.

gretkab
9. feb 2014

@babulina my mame mayer a ja som s nimi spokojna (ale neviem porovnat s inymi).

babulina
9. feb 2014

@gretkab a mas aj rastuci stol k nej? Lebo sme si polozili otazku ze na com nam je rastuca stolicka bez rastuceho stola, ten sme totiz objednali klasicky spolu nabytkom

martinkah
9. feb 2014

Ahojte, pridám sa aj ja, náš Martinko bude tiež od septembra prvákom, v auguste bude mať 7 rokov, mal odklad. Od piatku už má aj aktovku, Herlitz Midi Transformers, je super. Najprv sme objednali trojkomorovú tašku od Topgal, ale vrátili sme ju, poslali nám nejaký krivý nepodarok a keď pozerám na túto Herlitz, zdá sa mi oveľa lepšia pre prváka ako ten obrovský neprehľadný batoh.

gretkab
10. feb 2014

@babulina Ja som na rastuci stol nedostala odporucenie - znamy tvrdil, ze ho deti "zhumplovali" a potom poriadne nedrzal. Cize stol mame klasicky. Ale rastuca stolicka znamena, ze tu stolicku vies regulovat jej vysku a hlbku sedu (=posuvat chrbtovu opierku). Jedine, co som spravila tym padom je, ze pod nohami ma stolcek, aby mohol mat nohy polozene (nemal ich vo vzduchu) - kedze vysku stole regulovat neviem.

babulina
10. feb 2014

@gretkab som napochybach, lebo tie co su detske otocne ale nie su oznacene ako rastuce maju automaticky mensiu hlbku (neda sa to teda posuvat ale su default prisposobene na mensie deti), vyska im ide nastavit a su neporovnatelne lacnejsie. Myslis si ze ta mayerska je v takej kvalite ze by prezila 5-6rokov pouzivania?ci ma vobec zmysel do nej investovat, lebo predavacka nam rovno povedala, ze i tak ju decka rozhegaju pripadne sa tak znici ten potah za ten cas, ze i tak ju budeme musiet menit, tak som zostala taka zaskocena

gretkab
10. feb 2014

@babulina No nasa vyzera, ze prezije 20 rokov 😉 - ale teda zatial ich mame len cosi cez rok. (tak snad hovorime o tej istej) My mame takuto: http://www.mayer.cz/index.php?action=produkty&c... .

babulina
11. feb 2014

@gretkab ano to je ona, dakujem za referencie, musime zvolat rodinnu radu

lubica7
11. feb 2014

Tak aj my to mame uz zasebou.Malemu sa pusa nezastavila.Ucitelka sice zacala,ci nahodou neuvazujeme o odklade lebo maju moc deti a o ten dalsi rok to vyzera,ze bude malo ale jednym dychom aj dodala,ze je velmi sikovny a do skoly sa iste hodi. Tak dufam,ze este nepride niekto zamnou s nejakym vyjednavanim 🙂

wurmm
13. feb 2014

Ahojte, aj ja sa k vam pridam, my mame tiez doma predskolaka, od septembra ideme do skoly 🙂 Maly sa uz nevie dockat, on bude mat v septembri 7, na zapise sme uz tiez boli, tam deticky vystupovali skolkari pre terajsich prvakov a prvaci pre skolkarov, bolo to celkom mile 😵

bublinkajasminka
13. feb 2014

ahojte rada sa k vam pridam do skupiny 🙂 🙂 mam yasminku a ide od septembra do skoly 🙂 🙂 boli sme na zapise v januari ideme na cirkevnu zakladku , uvidime co a ako 😉

bublinkajasminka
13. feb 2014

co sa tyka aktovky, yasmi mala vybratu pomaly dva roky tuto z vykladu, tak na vianoce u jezisko priniesol 🙂
http://www.samdex.sk/skolske-tasky/step-by-step...

yasmi z nej vmala veliku raodst 🙂
pisaci stol mame aj stolicku sme minule kupili tiez otocnu lebo obcas dovolime hry na notebooku tak nech ma na com sediet..a stol bol uz k detskej izbe 🙂

bublinkajasminka
13. feb 2014

yasmi nevie citat cele slova, tiez iba velke pismena pozna a hlaskuje

babulina
13. feb 2014

@bublinkajasminka a aku znacku stolicky mate? ak to nie je tajne 🙂

bublinkajasminka
13. feb 2014

@babulina vobec to nie je tajne a je to uplne neaka lacna kupena v sconte

bublinkajasminka
13. feb 2014

my sme totiz chceli ruzovu lebo mame bielo ruzovu detsku izbu tak tam sme nasli 🙂

babulina
13. feb 2014

@bublinkajasminka u nas tiez bude musiet byt ruzova 😉

najjulinka
18. feb 2014

Už sa teším, ked Lucka nastupi do školy... Pobavíme pani učiteľku. Už som zohnala cvičné zošity... Určite pani učiteľka si spomenie na tie vlastné, ked bola prváčka 😀

janulka29
18. feb 2014

Ahojte.aj my nastupujeme od septembra do školy.zápis Saška zvládla na 1.teraz riešim akú tašku jej kúpiť.pozerala som od topgal CHI 657 alebo CHI 649.nemáte niektorá skúsenosti s týmito taškami?vďaka za odpovede. 🙂

hausknechtova
18. feb 2014

@najjulinka akde sa daju tie zosity zohnat daujem