Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

libka1
2. sep 2014

@nelita02 mne sa to zda vela. Ja dam toast so syrom a k tomu par kuskov zeleniny. Ale tvoja je mozno lepsi jedak, moja by z toho co pises zjedla tak akurat brumika a zbytok by dovliekla domov. Preto jej nedam sladkost, lebo by zjedla len tu... 😒 A malinovku by tiez vypila. Zajtra dam len vodu a uvidime ci nebude pytat malinovku.

sirell
2. sep 2014

@nelita02 kludne daj vsetko, lebo treba mysliet aj na olovrant, t.j. povedz jej ze brumika ma na olovrant.. prvaci chodia na obed cca o 12 tej, potom idu von a ked pridu do vnutra, tak su uz "vyhladnuti", takze ten brumik jej pride vhod aj ked pojde domov uz o tretej.

sirell
2. sep 2014

@nelita02 nemusi vediet, budu sa ucit v 1. rocniku na prirodovede

bublinkajasminka
3. sep 2014

n aj my sme vcera zacali - dnes desiata - rohlik s maslom a sunkou - zeleninu protekcne odmieta tak ma k tomu este croasant 7 days 🙂

babulina
3. sep 2014

ja som zabalila na desiatu chlebik s maslom a paprikou, banan a motivacne mini cokoladku

tarra6
3. sep 2014

No ja mám tiež hlavu napuchnutú, čo dávať jesť. Čo na raňajky, a čo potom pribaliť. Šunku nezje ani za nič, len suchú salámu, syr vôbec len tvrdý aj to len jeden druh, nátierky v škôlke jedla, doma nezje ani keď jej budem na krku stáť. No hrôza. Ráno som jej dala chlebík s maslom a suchou salámou do desiatového boxu (ten bol vymodlený) a do druhej malej nádobky nakrájané cherry paradajky a kúsok papriky. Tričko má šedé, nejako sa tam tá paradajka stratí asi. No ale čo zase zajtra, a potom .... 😒

miri.b
3. sep 2014

Tak nase dnesne menu> platok celozrnneho slatinskeho chleba s maslom, salamom a paprikou, jeden maly spaldovy medovnik a polovica jablka, obed bude mat v skole, na zajtra upeciem mufiny a zase nejake ovocie 🙂

wighy
3. sep 2014

Ja som dnes nabalila rohlik so syrom sunkou a ruccolou, trosku hrozna a croissant. A flasu cistej vody. Ci rohlik zje netusim ostatne urcite

A budem obmienat "sladke". Mapeciem muffiny zamrazim. A vecer vzdy jeden vyberiem a v skole bude mat cerstvy. Napeciem pagaciky ktore lubi tiez zmrazim a vyberam vzdy kolko bude chciet Ovocie -jalbko hozno hruska ine moc nezje. Nesch si vyberie na co ma chut a podla toho budem balit. Uvidime aka bude realita

babulina
4. sep 2014

my sme uz dostali prvu domacu ulohu, poctivo listuju slabikar, no pekne sa im to rozbieha, vcera som si absolvovala prve rodicko, stravila som tam skoro dve hodiny, ale pani ucitelka s vychovavatelkou su velmi prijemne, mile, vidno ze maju radi deticky, dokonca si pamataju uz aj ich mena aj vedela priradit rodica k dietatu, maju moju poklonu za to

verca
4. sep 2014

Jej, tak som rada, ze som nasla tuto temu, pridavam sa k vam a hned dvojmo :D kubko mal odklad a lilka isla o rok skor, teraz bude mat 23.9 6 rokov, ale bolo nam doporucene dat ju do skoly, tak preto nam to takto vyslo. No uvidime, co to bude :D a to v novembri cakame babo, takze ak sa nezblaznim, tak budem rada :D
Inak sa aj ja trapim nad tym, co im budem davat na desiatu, vcera to bol chlebik s medom a mrkvu som im dala a dneska mali zase sladku desiatu, lebo mi ranajkovali bryndzu a tak mali spaldovy chlebik s nutelou a zase mrkvu 🙂 a cista voda a banan 😀 Tesim sa na vase inspiracie 😎

elenita
4. sep 2014

jej, ahoj @verca, ja to mam tiez dvojmo, ale s dvojickami 😉
Inak a dnes mi sli do skoly len s bananom, nakrajanymi jablckami a celozrnnymi susienkami...vcera doniesli takmer celu desiatu. Ale obed zjedli cely 😎
Ranajky mame doma vzdy syte, tak skusime takto....
Tiez sme uz mali ulohu, mali sa "naucit" tie prve dve strany zo slabikara s pismenkami...a hovorit, ze A ako auto, X ako xylofon....a kto to povie vsetko pekne, dostane slniecko 🙂
Moji pismenka uz krasne poznaju vsetko, len Luci sa nevie naucit DZ a DŽ 🙂
A obaja uz dostali dve peciatky vcera, tak boli nadseniii 😵
Ja som sa najviac bala, ako zvladnu tu samooblsuhu, lebo skrinky maju na klucik, a na obed chodia s cipovou kartou, ale vsetko bez problemov 😎
Zatial, tuk tuk 😀

pudlik
4. sep 2014

@nelita02 ahoj u nás v škole je ponuka okrem obedov, tak aj desiate. tak nemám starosti. Dám len čaj a pre istotu cereálny keks, alebo ovocie. ak by mu bolo málo.

wighy
5. sep 2014

Takze u nas mame za sebou prvu domacu ulohu. Vceru uz mali nebolo toho vela takze dalo sa to zvladnut 🙂. Som zvedava ako dnes. Isto im na vikend nieco daju

babulina
5. sep 2014

u nas zatilal iba dobrovolne ulohy dostavaju, prekvapivo vsetky pismenka si prejst, ale to uz vieme zo skolky tak v pohode, u nas pani ucitelka nam hovorila na rodicku ze sa nas bude snazit odbremenit od uloh, ze iba citanie nam ostane na doma a ak by nejaky ziacik mal vaznejsie problem s niecim tak da na precvicenie konkretnej veci, plosne pre celu triedu ulohy davat nebude

verca
5. sep 2014

@babulina tak to super, taky pristup sa mi paci, no uvidime, ako to bude u nas. Dneska moja mala chytila zachvat plaču kvoli učiteľovi na TV, lebo je to vraj chlap ☹ no strašne sa zmenila, ako som zostala tohotná, asi začína žiarliť, no nebude už len ona jediná princezná, no hádam ju to prejde.
Dnešné menu do školy chlebík vo vajíčku a uhorka k tomu 🙂 teším sa na ďalšie vaše desiatové inšpirácie 😀

rodinnevikendy2
6. sep 2014

INDIÁNSKY SPLAV PRE RODINY S DEŤMI
pozývame všetkých nielen prváčikov 🙂 🙂 🙂
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

🙂 🙂 🙂

meissa
6. sep 2014

Ahojky my sme mali dva dni domace ulohy...celkom jednoduche zatial. Na desiatu dostava chlebik lanovy s maslom, sunkou, tvrdy syr, list salatu a polovicu jablcka na mesiaciky. Ovocie budem obmienat....ziadne sladkosti!!! Voda len cista...nema nic proti. Zatial pohoda 🙂 A samozrejme uz reci o novych chlapcoch :D

babulina
7. sep 2014

Tak u nas padlo prve nechce sa mi listovat slabikar 🙂 ale nkoniec sa dala presvedcit a celkom sme sa aj zabavili, len mame drobny problem a to mladsieho syna - ten chce byt pri tom vsetko len mam pocit ze ninku svoju pritomnostou vyrusuje najma svojimi opickami, ako riesite mladsich surodencov?

mmacca
7. sep 2014

@babulina Tak toto je aj u nás problém. Menšia jej dnes vytiahla peračník z tašky a schovala jej ho. 😖
Keď sa robia úlohy je s tatinom, ak tato nie je poruke, pomôže pozeranie rozprávky.

haslerka1975
8. sep 2014

@zuzana8 nenechaj sa ovplyvnit an 1, ani 2.stranou. poznam decembrove deti, ktore sli do skoly ako 5 rocne a rodicia ani nevedeli, ze su skolaci, a poznam aprilove, ktore isli do skoly ako 6 a stvrtrocne a bolo to zle...je to absolutne individualne, a nie podla datumu narodenia...

zuzana8
9. sep 2014

@haslerka1975 ahoj haslerka, no nedala som ju do školy...zvažovala som, ale vybrala som jej školu s anglickým jazykom od 1.triedy, takže to bude náročnejšie. Ak by som ju dala do normálnej školy, tak by už bola prváčkou, lebo by to zvládla. Ale chcem ju dať na Českú v BA, kde majú dva jazyky od začiatku, tak nech je viac pripravená...a chodila do súkromnej kde boli pomiešané deti - malé a veľké a teraz chodí do štátnej predškolskej, aspoň uvidím ako si rozumie s rovesníkmi...takže tam bolo viac aspektov, prečo som sa tak rozhodla.

marianeta
10. sep 2014

ahojte maminy prvákov.Ako vám to ide s Vašimi dietkami? U nás čistá katastrofa.Som normálne zúfalá ,je to len druhý týžden,ale už je kopa problémov. Na hodinách odmieta pracovať,proste neurobí ani čiarku.Dnes ráno som musela za triednou ,kt.povedala,že su slabšie deti ale s takýmto odmietaním sa teda ešte nestretla.Nemáte osobnú skúsenosť alebo tip ako na také dieťa?

babulina
10. sep 2014

@marianeta netusim co s tym, podla mna toto je len v rukach ucitelky ako ho spravne namotivuje, a ma dovod preco nic nerobi resp nejake zdovodnenie?

marianeta
10. sep 2014

@babulina No ona hovorí a to potvrdím aj ja ,že je dosť hravý, no a jeho zdvodnenie je ,že ho to nebaví. Ale on aj doma odmieta robiť úlohy a vždy je okolo toho plač.Proste si nedá vysvetliť ,že ak sa posnaží a nebude sa pri tom okúňať tak to ma za chvílu hotové.lenže on je aj dosť negatívny a stale hovorí ,že je to ťažke a on to nedokáže,a marna snaha mu dohovárať,že je šikovný a dokáže to.On mal inak aj v školke problem čokolvek spraviť myslím čo sa týka kreslenia proste ho to nebavilo a nebaví.Neviem ako prebieha vyučovanie,rada by som sa aspon raz zúčastnila,že by som pri nom bola no bojím sa to aj navrhnúť,pretože v tejto škole už rodič nesmie dieťa vyprevádzať pred triedu,neviem či to tak funguje aj inde ale tu len po vchodové dvere.No skratka učitelka sa vyjadrila,že mu dá niekolko týždnov a ak sa to nenapraví tak to budeme musieť riešiť cez psychologa čomu sa nebránim,ale nechcem aby ho vratili do školky lebo to by urobili viac škody ako osohu.
Mna inak zaráža dnešný prístup k žiakom.Za mojich čias sa teda také to veci nerobili,že by decká vracali do skolok.Aj ked boli slabší no všetci prešli aj stredné školy.Dnes sa tým moc zaoberajú a aj z malej nepozornosti žiaka dokážu spaviť mega diagnozu pre ktoru dieta nie je sposobilé chodiť do školy.
Trochu som sa rozpísala.

gretkab
10. sep 2014

@marianeta Ja som davala svojmu starsiemu odklad a pre neho to bolo to najlepsie, co som mohla urobit. Keby bol siel do skoly ked mal, podla mna by to bolo obdobne, ako u Tvojho - o rok neskor bol sikovny, v podstate bezproblemovy prvacik. Mladsia je teraz prvacka a sla normalne ako mala - ona bude podla mna v pohode, ale je taka ustrachanejsia (napriek tomu, ze bezne nie je, skor divoka).

Takze napriek tomu, ze vratenie do skolky urcite nie je idealne riesenie, ak by dieta malo mat problem dalsich 8 rokov, tak mozno zacat nanovo buduci rok a zazit pocit uspechu nemusi byt nevyhnutne zle.

marianeta
10. sep 2014

@gretkab ano iné je dať dieťaťu odklad,že nenastúpi a iné poslať ho po pár mesiacoch do školky a potom to absolvuje znovu.No to viem hned z kraja ,že moj syn by protestoval rovnako.V školke mi praveže odklad neodporúčali a zápis prebehol rovnako bez problémov,ak by si pri zápise všimli,že niečo nieje ok tak by mi to navrhli,no tam krasne spolupracoval.

gretkab
10. sep 2014

@marianeta Tak len drzim palce. Za pokus by mozno stalo zistit, co sa mu nepaci a preco a skusit odstranit to, pripadne zmenit skolu, ak by sa mu ina pacila viac. Ale este je v skole kratko, snad sa to utrasie. Inak podla mna s navratom do skolky musi suhlasit rodic.

cibka1
10. sep 2014

Ahojte maminy prvákov. Pridávam sa aj ja. My sme začali zhurta. Už včera mala naša tri strany úloh. Ale zvládla to, myslím, že ju to baví. Od prvého učenia sme zaviedli odmeňovanie. Na kancelársky papier sme za každé zvládnuté učenie a domácu úlohu dali razítko .- srdiečko a ked bude papier zaplnený, kúpime nejakú drobnosť alebo maškrtku. A vždy je až taká pyšná, keď jej pribudne nová. Na desiatku krajec chlebíka, so šunkou, paštékou, džemom alebo medom, mliečny rez, jablčko, horalka, ... Nemáme problém. Uvidíme, ako to pôjde ďalej. @marianeta skús tiež malého odmeniť. Za každý deň, keď bude v škole dobrý a za každé pekné učenie. Pre väčšiu motiváciu by som mu dávala razítka častejšie, nech sa mu čím skôr zaplní papier a čo najskôr dostane odmenu,niečo po čom túži, hoc aj drahšiu vec, len nech je motivovaný. Zvykne si. Držím palce

marianeta
10. sep 2014

@cibka1 No dnes pracoval,tak má len dú pochválila som ho a povedala,že takto sa mi to páči a tak to má byť každý den.Na otázku či to bolo také hrozne povedal že nie.Dnes mal za odmenu,že ho muž vzal na bikros dráhu.Tak uvidím zajtra či bude štrajkovať alebo nie.
No dať mu to po čom túži tak na to by som musela vyhrať jackpot v euromilionoch.

hausknechtova
10. sep 2014

@marianeta Ahoj ako vidim mame uplne rovnaky problem ☹ aj u nas prebehol zapis bez problemov nastup do školy ulne v poriadku aj malej sa v škole pači a minuly tyžden vo štvrtok my učitelka vravela či chodime na logopediu lebo špatne rozprava nevieme povedať R a občas sa mala mazne a že je dosť hrava.Doma s nou problem nemam pisat chce aj učiť sa ked si opakujeme čo bolo v škole tak ju to bavi.Tiež nemam chuť ju vratit do školky nepači sa mi tato myšlienka a tiež si to neviem predstaviť tak dufam že sa to zmeni a všetko bude dobre aj vam držim palce