Prváčikom/kou od septembra 2014

voskovka
23. okt 2013

Mamicky rada by som zalozila tuto skupinku pre maminky prvacikov sice este mame cas ale ani sa nenazdame a prejdu vianoce a budu sa robit zápisy.Budem rada ked sa nas tu zijde co najviac aby sme si pomahali ci uz s ulohami,radami a tak.dakujem 🙂

alex06
12. jan 2015

My píšeme diktáty skoro každý druhý deň. Začali písať aj písomky z matematiky. Pani učiteľka známkuje všetkými známkami. Známkovanie majú dosť prísne ( aspoň sa mi to zdá) za1 chybu dáva jednotku a za
2 chyby už dvojku. Taktiež im dáva aj prepisy a odpisy z učebnice a tiež im ich známkuje. Idú dnes na písmenko Z v šlabikári aj v písanke.

bublinkajasminka
22. jan 2015

ahojte - máte aj vy polročné previerky? my máme dnes zo slovenciny a zajtra z matiky...robila im pripravu nato pred dvoma dnami, zo sloviny mala 1* a uvidim ako to dopadne dnes...slovina je oki, ale priklady obcas sa pomyli, to dnes este poriadne dotrenujeme doma...

eliska1986
22. jan 2015

Ahojte maminky ako tak čítam tak mi ide mraz po chrbte z toho známkovania.Myslím,že to známkovanie u prváčikov je dosť prísne.My zatial máme len pečiatky.Uvidim ako dopadneme my,či mi bude učitelka skusať dcerku,lebo sme dlho marodili,mala zápal plúc.

bznka
22. jan 2015

- piseme aj diktaty, aj pisomky -aj polrocne previerky mali....ani som o nich netusila kym mi to dieta nepovedalo ze pisali
- diktaty nam tiez nehovori ale vies ze ich mozu pisat hocikedy

- znamkuje zatial len jednotkami na slovencine /ale zacne uz aj ine znamky davat...inak nedala nic, len napisala pocet chyb/
- matematiku mame inu ucitelku ...a ta uz znamkuje vsetkymi znamkami

- slabikar skoncili sme pismenko R

elenita
23. jan 2015

Ahojte, my tiež už máme za sebou polročné previerky....v utorok mali z matematiky a v stredu zo slovenčiny...u nás sú hodnotení stále iba pečiatkami, usmiate, rovné a smutné slniečko...tak bude aj na vysvedčení...z previerok už vieme aj známky - v žiackej majú zapísaný aj počet bodov a úspešnosť v percentách.
A dnes majú Hviezdoslavov Kubín 🙂
V pondelok klzisko.
Takže stále máme čo robiť 🙂

martina1912
23. jan 2015

Ahojte, my máme polročné previerky za sebou v pondelkok mali zo slovenčiny Emmka dostala jednotiku a v utorok mali z matematiky taktiež dostala jednotku 🙂 🙂

Naši začali včera písmenko K.

dada2007
25. jan 2015

ahojte aj my máme doma prváčku 😉 .....až teraz som našla túto tému.
Rada si prečítam, ako to je na iných školách, v iných triedach 🙂 Lilianke sa v škole páči, pani učitelka je super a s deťmi si sadla, sú super partia 🙂 a tiež už má za sebou polročné previerky- z matematiky, slovenčiny, prírodovedy aj angličtiny.....všetko má za A

alex06
27. jan 2015

Ahojte. Neviete mi poradit nejaku basnicku na HVIEZDOSLAVA. Moja dcera chodi do 1rocnika a v stredu na buduci tyzden maju vediet basnicku. Vdaka

herminka44
27. jan 2015

Ahojte tak mi mame tiez prvacku ale nemame prirodovedu ani anglictinu ich voobec neznamkuju vlastne ked sa aj dcery spytam tak dokopy par slovicok a len maluju.tiez pisali pisomky o ktorych som nevedela ze budu pisat.a HVIEZDOSLOVOV?zatial tiez nic o nom neviem🙂

babulina
27. jan 2015

Nasa ma basnicku http://najmama.aktuality.sk/aktivity/riekanky-a... odtialto kuriatka

zarara
27. jan 2015

ahojte, viete mi niekto poradiť či môžem dieťa nahlásiť do ZŠ bez súhlsu otca? nevieme sa dohodnúť kde bude dieťa chodiť do ZŠ. Ja chcem školu blízko svojho domu on blízko svojho. žiada o striedavú starostlivosť.

herminka44
27. jan 2015

@zarara kamaratka byva o dve dediny dalej a dala ho sem k nam.viem ze otcovi to povedala ale ze by to boli nejake papierovacky to nie tak myslim,ze netreba suhlas.

herminka44
27. jan 2015

@zarara podla mojho nazoru ked ide o striedavu strostlivost tak dieta by malo chodit do jednej skoly nie?

zarara
27. jan 2015

@herminka44 ešte nie je schválená, nesúhlasím so striedavkou, budeme mať pojednávanie kvôli tomu. Ale zápis do ZŠ je už teraz. Neviem čo robiť.

herminka44
27. jan 2015

@zarara podla mna chod tam kde ty chces aby chodilo.ved aj keby bola striedava starostlivost tak nezalezi kam chodi ci?alebo ked tak sa skus s riaditelkou porozpravat ci to treba.ten suhlas.

zarara
27. jan 2015

@herminka44 asi máš pravdu, urobim to tak a uvidím čo mi povedia 🙂

herminka44
27. jan 2015

@zarara drzim palce!!! 😉 aj s buducim prvacikom🙂

alusha
28. jan 2015

@zarara otec musi bud podpisat papier, alebo dat nejake splnomocnenie ze suhlasi, aby dieta chodilo do tej skoly. Aspon u nas sme to museli podpisat obaja.

herminka44
28. jan 2015

tak uz aj mi drtime HVIEZDOSLAVA...

maminaadriana
14. feb 2015

ahojte maminy, viete mi povedat, co sa vasi prvacikovia ucia v skole na etike a co na nabozenstve ?? neviem sa rozhodnut, co detom vybrat :-/ dakujem

kristinaanna
14. feb 2015

@maminaadriana v podstate to isté len iným spôsobom 😉 ja osobne som za etiku, náboženstvo by sa malo riešiť v mimoškolských činnostiach, náboženská výchova supluje nedeľnú školu, pripravujú sa na 1.sv príjmanie neskôr na birmovku, napr. u nás evanjelici chodia na etiku. 🙂

bublinkajasminka
15. feb 2015

my mame povinne nabozenstvo dvakrat v tyzdni lebo sme cirkevna skola...maju normalka ucebnicu kde si hovoria take mile v eci, pozeraju filmy a bavi ju to

dada2007
15. feb 2015

@maminaadriana naša chodí na náboženstvo. Na etiku chodia detičky tých, čo sú neveriaci alebo evanjelici.
Naša má pracovný zošit Cesta lásky a tam si vymalovávajú obrázky....o rodine, o priatelstve, o božom dare, atd. O tom čo si vymalovávajú, o tom im katechétka porozpráva......plus si čítajú príbehy(asi biblia). Mali sa naučiť základné modlitby, inak pohoda.

ivka225
17. feb 2015

@maminaadriana Nemyslim, ze je to tak ako hovori @dada2007 , ze "Na etiku chodia detičky tých, čo sú neveriaci alebo evanjelici." Pravda je taka, ze na etiku chodia deti rodicov, ktori ich prihlasili na etiku. Pokial ide o rozhodovanie, su to dve rozne veci. Etika je veda, nabozenstvo je ideologia.

dada2007
17. feb 2015

@ivka225 ja som to povedala laicky, po lopate 🙂 nechcela som tým nikoho uraziť 😉 ale je jasné, že ak je niekto evanjelik, nedá dieťa na katolícke náboženstvo a opačne....samo, je to na každom ako sa rozhodne.

maminaadriana
18. feb 2015

dakujem vam velmi pekne za odpovede 🙂 my sme prihlasili deti pri zapise na etiku, kedze aktivne do kostola nechodime a tak nam ta etika prisla taka prirodzenejsia, ale posledne dni, ako ostalo to sialenstvo okolo sexualnej vychovy na skolach ma manzel zneistil tym, ze ci sme spravili dobre, ci nebudu deti viac chranene, ak budu chodit na nabozenstvo, ak by bola sexualna vychova a etika v jednom...

gucz
18. feb 2015

@maminaadriana na etike sa deti učia len o priateľstve, láske k blížnemu a o slušnom správaní. Žiadna sexuálna výchova, neboj 😉

bublinkajasminka
19. feb 2015

ake pismenko preberate v slabikari? my stale k este sme nemali R

bublinkajasminka
19. feb 2015

a mate matematiku prvy alebo uz druhy pracovny list, my stale prvy

akika722
19. feb 2015

@bublinkajasminka my druhy z matiky-str.7 a píšu písenko malé n /potom pôjdu na D -mame hupsov šlabikar