Strach zo školy

2671974
18. okt 2016

Dievčatá,moja sestra ma 15rocnu dcéru ktorá začala chodiť na gymnázium,aj keď to nebola jej vysnivana škola,no a teraz to trvá asi tri týždne co prestala chodiť do školy,že sa bojí ma strach.Keď ju mama ráno odprevadili tak ide,ale keď je mama v práci tak ostáva doma.nepomáha nič,vyhrážanie atď.Ma navštíviť psychologickú?ďakujem za radu

pribinak
18. okt 2016

Triednu ucitelku a uz davno mali byt u psychologa

danielahamar
18. okt 2016

asi sa niečo deje cestou do školy, treba to začať riešiť

zuz02
18. okt 2016

Urcite to musi riesit. Uz aj kvoli dcere a aj kvoli tomu, ze prvy rocnik na strednej plati este povinna skolska dochadzka. Urcite treba ist do skoly a zistit u triedneho ucitela, v com vidi problem. Niektore skoly maju aj vlastneho sk.psychologa. Urcite by som ako rodit uz nieco podnikla a necakala a podchytila to hned na zaciatku.

lintu
18. okt 2016

Že ju mama odprevadí je jedna vec, či sa v tej škole počas tých dní aj reálne nachádza, je vec druhá... Čoho sa bojí? Náročnosti učiva? Spolužiakov? Žiakov z iných tried? Učiteľov? Či...? Treba začať riešením toho strachu. Možno má naozaj opodstatnený dôvod na svoju reakciu.

katrinka8
19. okt 2016

Určite treba riešiť - možno je v tom aj nejaká šikana alebo niečo podobné, pre nič za nič by takáto reakcia nenastala.

hettinka
19. okt 2016

@2671974 podla mna dievča na škole byť nechce, asi ho rodičia dotlačili, možno nezvláda učivo, možno ju to nebaví a nechce tam byť
odporúčam psychológa a následne uvažovanie o tej správnej škole pre dieťa - tej vysnívanej
ja učím na gymnáziu a štúdium je veľmi náročné ... veľa žiakov tam nemá čo robiť, ale rodičia ich tam silou-mocou držia a decka sa len trápia ... na čo je to dobré?

moja dcéra je tiež na gymnáziu, ale ona tam chcela ísť a robila všetko pre to, aby sa tam dostala ... napriek tomu je zvykanie na množstvo učiva a tempo náročné, ale zatiaľ sa drží, aj ked so známkami zakolísala, ona bola jednotkárka, aj išla bez prijímačiek, tak tie dvojky-trojky z testov veľmi zle znáša. Ale už sa to zlepšuje, len musela zistiť, čo ktorý učiteľ očakáva.

sardinka336
19. okt 2016

@2671974 a dovod jej strachu? nechcela ist na gymko, spoluziaci...neviem...Zase to tu budeme zistovat ako z chlpatej deky 2 strany kým to z teba vypadne? Ci ako dieta 3 týždne nechodi do školy a mama nema ani šajnu ze PREČO nechce? Jazyk tej 15 ročnej snad nevyrezali a vie povedat čo a prečo a boh vie aku ma aj vychovu, vztah s mamou, lebo u nas doma neexistuje, ze sa nejde do školy bez dovodu alebo sa len tak ostava doma. Keby tam ne zlyhala komunikácia a zaujem o dieta tak je mozné ze by dievča toto nevystrajalo. My chodime do práce a deti do školy, o tom sa nediskutuje. Diskutuje sa o tom na aku školu chce dieta chodit podla jeho zaujmu. Niekde vo vztahu rodič - dieťa nastala vazna chyba a ak to nepodchytí v čas tak škody sa budu len zväčšovať. Ak si matka nevie sama poradit tak odbornika je určite na mieste.

2671974
autor
19. okt 2016

Ďakujem dievčatá.Áno ona nechcela ísť na gymnázium,chcela ísť na farmaciu no bežali ju a mama ju na intrak nepustila.Oni nemajú zlý vztach ,len Terezka je uzavretá ja som jej to povedala,Terka nič nepovie nič.Už som ju dotlacila k psycholigovi,je to naozaj ťažké ale riešiť to treba

2671974
autor
19. okt 2016

@danielahamar a pred troma týždňami ju cestou do školy zachytilo auto.ale len ju odsotilo no zlakla sa,Len ona nechce vôbec nič povedať čo ju trápi.

sardinka336
19. okt 2016

@2671974 prave preto treba vyhladat odbornu pomoc. Dievča jednak chodi na školu na ktoru chodit nechce, to je to iste akoby ste chodili do prace ktoru neznašate a ešte aj ten neprijemny zažitok s autom, zrejme ju to vylakalo viac nez je zdrávo a cela táto frustrácia z toho čo prežíva dolahla na jej psychiku. Niekto je psychicky silnejší a niekto slabší a potrebuje pomoc. Ale nutit dievča do školy ktoru nechce tiez nevidim ako šťastne riešenie.

lintu
19. okt 2016

a okrem školy nemá problém chodiť von? lebo toto je len samá dedukcia za dedukciou, ale ak sa jej stalo niečo nepríjemné mimo školy, tak by mala asi problém s chodením von vo všeobecnosti.... 15ročná si už snáď vie spojiť súvislosť, že trebárs to auto môže do nej ťuknúť kdekoľvek a nie len po ceste do školy....

hettinka
20. okt 2016

dievča si ešte plní povinnú školskú dochádzku ... ak nebude teraz chodiť do školy, rodičia môžu byť časom aj stíhaní
a o rok, ked ju splní a nebude chodiť poriadne do školy, ju prose vyhodia zo školy a basta ... dnes a už nikto s nikým nebaví v tomto ohľade