Ako začať sama žiť po rozvode?

1321987
9. dec 2017

Ahojte. Poprosím radu

3009
9. dec 2017

@1321987 akú radu čakáš?

judar
9. dec 2017

tak sa rozveď a chod k matke bývať

1321987
autor
9. dec 2017

Ako začať sama žiť.

pribinak
9. dec 2017

@1321987 dieta do jasli/škôlky a ty do prace. Tam prídeš na ine myšlienky, nebudes mat cas myslieť na hovadiny.
Daj si určiť vyzivne, spor dcere peniaze.

sissy27
9. dec 2017

@1321987 normálne. Zavoláš mame, vysvetlíš situáciu, dohodneš sa s ňou kedy môžeš s drobcom prísť, ak nemáš vlastné auto tak si zariadiš odvoz vecí, prípadne aj pomoc (buď kamošky, známi alebo si zaplatíš firmu), doma zbalíš osobné veci svoje aj dieťaťu aj všetko, čo uznáš za vhodné, naložíš do auta, u mamy vyložíš.
Financie tiež treba prebrať s mamou, do akej miery ťa môže a chce finančne podporovať, máš dvojročné dieťa, tak sa porozhliadni po škôlke a prípadne po nejakej práci. Medzitým napíš žiadosť o rozvod, doruč ju na súd v mieste trvalého bydliska, zároveň požiadaj o zverenie dieťaťa do svojej opatery, úpravu styku dieťaťa s otcom a výživné na dieťa, prípadne aj na seba. Súd určí termín pojednávania a dá ti vedieť.

pribinak
9. dec 2017

Ak to nezvladas, daj di par sedeni u psychologicky. Najdi si nejake kamosky s detmi a aktívne tráv cas s dcérkou o

prevenar
9. dec 2017

@1321987 zacni tym , ze vela rozmyslaj nad tym preco si si vybrala zrovna toho muza ,ktoreho si si vybrala za otca svojho dietata. na svete je vela muzov, ze preco zrovna ten. predpokladam ,ze sa jednalo o dobrovolny zvazok. zhodnot svoj vyber a do buducnosti ho skus vylepsit ...aby si nemusela byt sama s dietatom, ktore nebude poznat normalnu rodinu u mamy. vzdy je jednoduchsie takymto situaciam predchadzat , ako ich potom riesit a hladne je dobre zacat od seba..

loliki
9. dec 2017

@1321987 si slobodna mamicka a chces sa dat rozviest?

rhiannon
10. dec 2017

@loliki ona nenapisala, ze je slobodna mamicka. Ale ze hlada slobodnu mamicku, lebo ona sa nou planuje stat (zatial je zjavne vydata)

1321987
autor
10. dec 2017

Áno vydata

loliki
10. dec 2017

@1321987 a co ta privadza k takymto myslienkam, ze rozvod? Budes radsej s 2 detmi sama? Nie su to len hormony? Neda sa to inac riesit? Manzelska poradna, psycholog...? Myslis si, ze po rozvode to bude suprovejsie? Ake su pre teba vyhody rozvodu?

cecilia68
10. dec 2017

@loliki Prečo s dvoma? Má jedno dieťa...

loliki
10. dec 2017

@rhiannon treba sa presne vyjadrovat, ak by dala v nazve otaznik, tak hlada, ale dala bodku, teda ona je....
Chcela som poukazat, ze ten nadpis je nejasny a da sa rozne - aj nespravne chapat. Asi to pisala unahlene a nepremyslene, alebo rozladena pod vplyvom tehotenskych hormonov.

cecilia68
10. dec 2017

@loliki halóó...ona nie je ani tehotná....si v poriadku?

loliki
10. dec 2017

@cecilia68 ok , citala som, ze 1 dieta a caka dietatko v maji, nevsimla som si rok.😉 diky, pojdem k ocnemu.

stastnablcha
11. dec 2017

dievca drahe byt matka bez chlapa je narocne, ja som si to nevedela ani predstavit kym sa mi to neudialo. aj ked to nebolo planovane, manzel zomrel a tak som sama ostala. je to nesmierne narocne, ono sa povie ze ine zvladli, zvladnem aj ja. jasne ze zvladnes, ale za aku cenu. v tomto si rozmysli a ak chces ist k mame tak sa dohodni aj s nou, ako ti pomoze a ako to budete zvladat obe.. drzim palce