Ako žiť bez manžela po rozvode?

10. jún 2020

Ahojte, s manželom sa rozvádzame. Ja to beriem miestami tak, že ok, že šak dobre, bude všetko ako má byť, zvládnem to s 3ma deťmi vo veku 4, 3 a 1 rok. Veď vždy nejak bolo aj bude, aj tak som bola na ne sama, vpodstate. Lenže potom príde chvíľa, kedy sa mi klepu kolená a len plačem, chýba mi veľmi. Najhoršie je, že on sa stavia k tomu, že ok rozvod a ani na deti si nebude robiť nárok. Ja viem, to nie je dobrý otec, keď to takto rieši, ale kedysi bol, že by nám dal prvé aj posledné 😩 dá sa niečo také zvládnuť? Už uvažujem nad liekmi, lebo takto sa zbláznim, príde mi občas zle, malatne.

pribinak
10. jún 2020

Keď cítiš že potrebuješ lieky, kľudne chod k psychiatrické nech ti dá antidepresíva, prečkas s nimi to najťažšie obdobie
Ty potrebuješ byt silná aj kvôli sebe sj kvôli deťom. Nie je to žiadna hanba takto si pomôcť.

Prežívaš stres, je to ťažké obdobie, deti to možno nevedia povedať ale cítia a vidia čo sa deje. Ak budeš ty kľudne a v pohode, bude to ľahšie zvládnuteľné aj pre ne

Držím palce

autor
10. jún 2020

@pribinak len zase nechcem do seba dať lieky a byť nejak otupoena keď viem, že deti ma tu potrebujú na 100% 😩 ja to proste všetko nezvládnem 😣😣😣 ďakujem, dúfam, že to nejak zvládneme ....

missdiva
10. jún 2020

Lieky by som si nedavala.
Dost ma prekvapuje, ze nad tym stihas pri troch detoch a praci rozmyslat. Neboj, zvladnes to, spomen si na dovod preco sa rozvadzate.

pribinak
10. jún 2020

Neboj. Dá ti slabú dávku, aby si nebola nejak veľmi nešťastná. Neboj, nebudeš civiet do steny

sisulia
10. jún 2020

Nedá sa čakať, že zo dňa na deň zabudneš na to čo ste mali, jasné, že ti to môže byť ľúto aj keď už teraz spolu nevychádzate tak ako kedysi. Máte spolu predsa aj tri deti, proste verím, že to nie je ľahké. Ak cítiš, že to možno na teba veľa tak skús zájsť najskôr k psychológovi aby ti pomohol sa s tým nejako vysporiadať a ak to nepôjde takouto cestou tak on sám potom usúdi či sú potrebné aj nejaké lieky. Ale ver, že všetko bude dobré a život nekončí, neznamená to, že teraz budeš do konca života sama, tak hlavu hore a držím palce

sunny8
10. jún 2020

Po lieky si určite nechoď je to záväzok na dlho. Dostaneš sa z toho prirodzene. Čo je to za muža keď vás dokáže opustiť ? Chcela by si takého otca ktorý sa o deti zaujímal iba keď je dobre ? Neviem kde bol u vás problém a čo je dôvodom rozvodu ale pozbieraj všetku svoju silu a bojuj za deti. Aj ja som už rok po rozvode a je mi oveľa lepšie ako bolo s exom. Milovala som ho a dlho mi chýbal ale takto to je správne. Veľa veci mi chtiac či nechtiac sťažoval stal medzi mnou a mojou rodinou čo nerobilo dobrotu. Aj keď ku mne osobne hnusný nebol a aj otec bol dobrý .. dnes už nie je ani ten dobrý otec. Ja toho človeka nepoznám a neviem prečo sme sa my dvaja dali dokopy. Prejdes cez to len to chce čas .. na neho som nevedela zabudnúť 11 mesiacov tak dlho to bolelo. Jedného dňa som zistila že necítim nič

daganov
10. jún 2020

nemáš nejakú blízku osobu, ktorej sa môžeš zdôveriť? Vyplakať v náručí? Mamu, sestru, kamarátku? Veľmi by ti to pomohlo. Neviem, čo je príčinou rozvodu, ale kým sa to čo i len trochu dá, lieky si nedávaj.

autor
10. jún 2020

@missdiva
@sisulia
@sunny8
Ďakujem baby za podporu ♥️

Proste sa idem zblázniť zo všetkého, ostala som sama, chýba mi veľmi, zrazu hľadám u seba chybu, pretože na všetko, čo si spomeniem bol on ten vynikajúci manžel, zrazu si neviem spomenúť na to zle čo sa dialo alebo hádky a tak ....😩
...bola to láska zo školy ešte takže sme boli vyše 6,5roka spolu z toho 2 roky manželia....

@daganov mám maminu aj sestru aj brata, kamarátku nie, ale oni sú na tom tak, že čo plačem veď bez neho bude lepšie aj deťom aj mne....je to také, že potom to skončí že neviem čo chcem a také...

autor
10. jún 2020

Asi ho ešte stále príliš milujem 😣😣😣

daganov
10. jún 2020

tvoje pocity sú úplne normálne, prechádzaš prirodzenou fázou po rozchode, prevláda u teba spomienkový optimizmus, kedy sa snažíš vytesniť to zlé a spomínaš len na pekné chvíle a máš pocit, že už v živote nič pekné nezažiješ a nikdy už nebudeš žiadneho muža milovať a nikto nebude milovať teba atď. Potom zrejme príde fáza, keď ho budeš nenávidieť za to, čo vám urobil a potom konečne triezvy pohľad na život. Možno ho ešte miluješ ale je pravdepodobnejšie, že miluješ svoju predstavu, teda to, akým mal tvoj manžel byť. Ale nebol, ináč by ste sa nerozvádzali.

lindusss2016
10. jún 2020

A preco sa vlastne rozvadzate?

janinah
10. jún 2020

Uff.tak to musí byť ozaj vážny dôvod,lebo ako kukám na vek detí,tak by som vydržala aspon dva roky,ak ti nejde o život,kým najmenšie pojde do školky..ale si už zrejme rozhodnutá ,len nie istá,či dobre robíš.Urobili ste na záchranu niečo napr. manž. poradňa? Nemáš snahu resp. záujem ešte zabojovať? Už len preto,že ty budeš odpadávať od únavy pri troch malých deťoch a on si bude mládenčiť bez starostí.

daganov
10. jún 2020

@janinah ja som to pochopila tak, že sa rozvádzať chce manžel a vôbec nedáva priestor na nejakú diskusiu, ale tak možno som to pochopila zle

meluela
10. jún 2020

mozno nemusis ist na lieky, mozes skusit terapiu, aj ta ti moze pomoct v tejto tazkej zivotnej situacii .. zajdi psychiatricke alebo klinickej psychologicke a ona/on posudi co by ti pomohlo a pomoze ti zorientovat sa sama v sebe

nikussss
10. jún 2020

Neboj zvladnes. Ak sa citis veľmi zle, necakaj, kym sa zrutis, chod si s niekym pokecat, uz to nie je stigma ako kedysi. A branie liekov neznamena, ze budes nepritomne otupene kukat do stropu, neboj sa. Ja som sa rozvádzala, ked bol syn maly, kamoska sa prave rozviedla so 4detmi :( prezili sme. Pre niečo sa to proste stalo. dako bude. Si vo fáze, ktorá prejde. Asi každý pochybuje ci lutuje,zvlast tesne pred rozvodom. Bude dobre.

katarinka89
10. jún 2020

@janinah nemám pocit že by sa sa utorka mala potrebu rozvadzat- iniciatíva asi bude na opačnej strane

katty2012
11. jún 2020

zvladnes to urcite, pokial budes zdrava... psychicky aj fyzicky. o to sa treba teraz najviac starat. smutok a plac k rozchodu patria. vzdy sme smutni, ked zomiera nas sen. rodina je velmi dolezita, ale priatelia tiez, je to ina kvalita... ked ich nemas, na podporu si mozes zobrat psychologa. lieky urcite nie. jedine co dokazu je, ze otupia tvoje emocie, potlacia smutok a bolest, a v tele a na dusi ti zostane nakopena, destruktivna energia z nevypovedaneho, nevyplakaneho, neodsmuteneho. chce to cas a cas a cas. ked si prejdes touto krizou so vztycenou hlavou, stane sa z teba silna zena, hrda na samu seba

tatisna
11. jún 2020

Ako mne by z toho preskocilo keby som mala ostat sama s 3 detmi. Ty mas aj jednorocne malicke, to je dvojnasobna zataz... Dufam ze mas aspon trochu spanku v noci, nevyspatost len znasobuje tieto stavy... Dufam ze aspon rodicia Ti povaruju obcas deti. A co svokrovci?

autor
11. jún 2020

@janinah áno, on sa chce rozviesť a ja nechcem žiadne cirkusy okolo toho, má 25 takže držať ho nemôžem. .

autor
11. jún 2020

@tatisna svokre to je jedno, bolo mi povedané že ju žiadne deti nezaujímajú.....hold to je to že skudentska láska nevydrží naveky a príde vystriezvenie....

autor
11. jún 2020

@tatisna deti su úžasné veselé zlaté, aj spať spia celkom ok aspoň starší, to ja mám skorej problém so spánkom, že ja sa budím zdeptana

heleninamama
11. jún 2020

Ak už o ňom musíš rozmýšľať, tak nie v zmysle, že bol úžasný chlap, prvá láska, dal by ti prvé posledné... Ale tak, aký je teraz. Chce sa rozviesť, nezaujimaš ho ty a ani detí. Akoby to boli dvojka rozdielny ľudia Bude Ti menej ľúto a skôr to prebolí.
Sústreď sa na dni, nepremyšľaj nad celým životom a budúcnosťou v horizonte rokov. Rob malé kroky.
Chce to čas, čas, čas. Taký je každý rozchod.

marysa21
11. jún 2020

V pohode sa to dá zvládnuť stačí chcieť a pôjde to sama pochádzam z takej rodiny otec odišiel ,keď som mala 6 rokov a brat 4 a sestra 9 mesiacov a mama to s pomocou rodiny dala a bola a je stále bez partnera a išlo to hlavu hore a ukážte celému svetu ,že to ide a buďte hrdá na seba a svoje deti a vynahraďte im aj otca .

autor
11. jún 2020

@heleninamama to, že mne to vôbec spať nedá, neviem sa sústrediť ani nič 🤦 v robote sa klepem, keď si sadnem čo i len na 5 minút trasie má...strašné minchybabten vnútorný pokoj, nemôžem sa zastaviť lebo by som sa zbláznila
..

autor
11. jún 2020

@marysa21 aj mamina je rozvedená už 15 rokov , ja som mala 8, sestra 5 a brat 3 roky ...ona to zvládla, aj ja zvládnem, najhorší je ten pocit, že vlastne on tie deti vôbec nechce, hodlci bol dobrým otcom kým sa toto nestalo že sa chce rozviesť, pretože, hrával sa s nimi, niekedy mal ešte viac trpezlivosti ako ja, ľúbil ich a bolo vidno, že to nie je hrane...

nini1010
11. jún 2020

Uz len to ze nema zaujem o tie deti je dokazom aka je to svina.Take malicke deti 😥 Ked si chlap najde frajerku uolne mu to vymyje mozog.

heleninamama
11. jún 2020

@anonym Nevedela som, že si v práci pri tak malých deťoch. Neviem, čo robíš a s kým, ale ak tam máš niekoho blízkeho, vyrozprávaj sa mu, to pomáha. A vnútorná triaška je žiaľ v takýchto prípadoch normálna. Je to šok pre celý organizmus. Môžeš aj prudko schudnúť. Ak nechceš lieky, skús bylinky, magnézium na nervy, ak môžeš chodiť po vonku, choď, nezatváraj sa doma medzi stenami.
Zvládneš to, ale môže to trvať aj pár mesiacov. A pri nespavosti si precitaj na nete niečo o rozchodoch, zistíš, že nie si sama v tom bahne, že si tým prešli aj iné ženy a nájdeš aj praktické rady.

autor
11. jún 2020

@nini1010 on nemá frajerku, len vraj deti to je na neho veľa, že z roboty domov a deti tu a také , vždy po práci prišiel domov alebo sme pre neho chodili my, na maily mám prístup dokonca aj do mobilu...takze vo frajerke si myslím to nebude...

nanka1986
11. jún 2020

Bože môj, nechápem v tak mladom veku a manželstve hneď 3 deti, jedno po druhom. To zatrasie aj vyzretymi ľuďmi, ktorí si už čo to prežili. Nieto párom krátko po 20tke 🙄

heleninamama
11. jún 2020

@anonym A ešte niečo. Raz som čítala, že chlap miluje deti, kým miluje ženu. A je to tak, oni sú iní. Ak má teraz iný objav, zabudne, že je otec, možno sa im časom bude vyhýbať, lebo mi pripomínajú teba... To všetko sa časom upokojí, aj on sa postupne znormalizuje, nerieš ho teraz. Aj tak by si nič nedosiahla, len budeš trápiť seba. Sústreď sa na to aby si sa dala dokopy a bolobpostarané o deti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre