Rozvod a odchod zo SR

natina_m
5. jún 2018

Prosim o radu,resp vyjadrenie skusenosti...

Som po rozvode, mam 2deti 4a2r, zijeme v garsonke,otec deti sa zachoval tak ako sa zachoval, som na rodicaku,cize prezivame,v okoli nic pre matku s detmi neni-praca,velmi ma taha do zahranicia-ist zit s detmi,viem ze to nebude lahke aj sa bojim,len chcem pre deti lepsi zivot ako je tu.

Je tu nejaka mamicka co tak urobila-odisla,zavrela za SR dvere?

Ako si zvykali deti?

Nebojim sa o seba,bojim sa o ne,ako by to vsetko vzali...

S

obsadenemeno
5. jún 2018

@natina_m deti si zvyknu rychlejsie ako dospeli..... toto by som ako problem nevidela.

ukulela
5. jún 2018

akurat otec s tym bude musiet suhlasit - s tym pocitas?

prasiatko30
5. jún 2018

Odist do zahranicia na blinc nie je lahke a uz vobec nie v tejto dobe na to aby ste sa nedostali do delikatnej situacie ty a tvoje deti v zahrancii kde nemas ziadne zazemie by si musela mat uz zajednanu dobru pracu, mat nejake rezervy aby si si dokazala prenajat byt v slusnej stvrti pri dobrych skolach. Kto bude s tvojimi detmi ked nebudu v skole a ty budes v robote? Ako pokial nemas nejaku fakt dobru kvalifikaciu a nerozpravas jazyk krajiny do ktorej sa chces vystahovat az tak ruzovo by som to nevidela

janush
5. jún 2018

súhlasim s @prasiatko30 ... ja by som počkala ešte na slovensku kým deti podrastú. Treba sa zamyslieť aj nad tým kto bude s deťmi ak budú choré, príp. ak budeš chorá ty... mať dostatočnu rezervu ak by sa ti nepodarilo nájsť prácu hneď, príp. ak by ťa prepustili... Jedine ak by si odišla k niekomu kto by ti pomohol.. ale musela by si jej/mu veriť, že ťa nenechá "v štichu" ak bude najhoršie.. inak by som neriskovala...

eliska13
5. jún 2018

@natina_m v zahraničí sú vysoké poplatky za škôlky, za nájomné, tiež si myslím, že otec bude robiť problémy kvôli odchodu a stretávanie s deťmi
Ako idea je to pekná, ale treba na začiatok kapitál a aspoň niečo mať isté pomoc od niekoho...deti by si rýchlo zvykli aj jazyk by sa rýchlo naučili..

zuzanka.zuzu
5. jún 2018

@natina_m v zahranici budes najskor tiez len "prezivat" a ako bonus k tomu jazykova bariera, ina mentalita, nonstop pocit cudzinca, rodina niekolko hodin letu od teba, slaba orientacia v zdravotnictve / skolstve / uradoch (take bezne denne veci co riesis aj doma) a este k tomu milion veci ktore ti ani nenapadnu ze ich treba riesit - ale fakt ze milion a ver ze vsetko sa doserie naraz... akoze zvladli ini zvladnes aj ty, ale preco preboha dobrovolne???
ani v SR nie je vobec zle. robotu a aj dobre platenu si vies najst. a obzvlast ak vies jazyk na takej urovni ze si trufas s 2 malymi detmi do zahranicia 😉

sissy27
5. jún 2018

@natina_m deti si zvyknú, to bude najmenší problém, aj jazyk sa naučia rýchlo. Ale:
- budeš potrebovať súhlas otca
- veľký obnos peňazí na začiatok, aby si vedela zaplatiť slušné bývanie, rátaj aj s kauciou na pár mesiacov vopred
- slušnú prácu, na zmluvu, zdravotné poistenie pre teba aj deti
- zabezpečiť starostlivosť o deti kým si v práci ; nerátala by som s nejakou ústretovosťou zamestnávateľa, že prišla chudinka nešťastná slovenka s dvoma malými deťmi, tak ju nenechám ťahať 12 hod šichty a ešte jej dám aj bonusy, víkendy voľné
V tvojej situácii sa mi zdá úplne šialenstvo odísť s deťmi do neznáma. Možno ak by sa dalo tak nechať deti ešte chvíľu tu napríklad s tvojimi rodičmi, ty choď, všetko zariaď, vybuduj zázemie, zisti čo a ako a potom si priveď aj deti.
Ak si si ale pod pojmom "odísť do zahraničia" predstavila ČR, tak to zas taký problém nie je. Ale ani také terno, že by si tam dosiahla niečo viac ako tu.

charlie1980
5. jún 2018

A to ako a kde ?
Lebo ak do CZ, tak to nevidim az take nerealne (s pisomnym suhlasom matky), ale ak do Kanady, Australie, Svajciarska, Svedska, tak to moze byt problem....
Ved napis viac, ako si si to predstavovala ? Napr.vlak zastane na stanici v Salzburgu, ty vystupis s 2 detmi, niekto ti pomoze s dvomi kuframi a potom co....? Aka je tvoja predstava, plany, zabezpecenie pre deti ?

charlie1980
5. jún 2018

*samozrejme pisomnym suhlasom otca😅

anjelicek26
5. jún 2018

Vsetko nad 200km je mozne len zo suhlasom otca, lebo mu obmedzujes sance sa vidat s detmi, takze ak ma pravo ich navstevovat, tak to bez toho bude unos bez ohladu na to, ze by to tvoju financnu situaciu vyrazne zlepsilo. Suhlasim s babami, ze zahranicie s dvoma malymi detmi nie je med lizat, ked ratam sme dedina a jasle a skolka a skolkarska strava na dve deti platim vyse tisic eur momentalne... srandy kopec proste, o nakladoch na byvanie ani nehovorim, ktore clovek ma, ak ide do lokality, kde je praca a dobre skolky, skoly a nie niekam, kde sa vrany otacaju...poriadne si to treba premysliet... aku mas kvalifikaciu? Od toho sa vobec da odrazit...

No a ako to vezmu deti? V tomto veku maju o par dni prvych kamaratov a o par mesiacov hovoria plynule, o to sa neboj. Na druhej strane pretnes kontakty s akoukolvek rodinou, kamaratmi, vsade budu musiet daleko cestovat (mna tych 900km par krat rocne zabija uz co sa tyka balenia)...

11mirka22
5. jún 2018

V profile máš, že čakáš bábätko... je to tak? Asi by si mala dať viac informácií o tvojej situácii, že ako na tom si a ako si to predstavujes s tým odchodom. Lebo takto je ťažko radiť.

anjelicek26
5. jún 2018

@11mirka22 to je fakt, v profile rocny syn a tehotna v 38.tyzdni hmmm

prasiatko30
5. jún 2018

Pisala ze ma 4a2r deti

11mirka22
5. jún 2018

@anjelicek26 ja chápem, že nie každá z nás tu má profil, ktorý zodpovedá skutočnosti, to je každého osobná vec, či je tu sám za seba alebo inkognito... Len aj z jej príspevku je ťažko vyčítať, akú radu potrebuje. Myslím, že je iba veľmi zúfalá a chcela by nejako radikálne zmeniť svoj život. Ale tak koli tomu odísť nablink do cudziny, no to si myslím, že by sa ešte do horšej situácie dostala. Možno by stačilo odísť do iného mesta, kde je viac príležitostí, aby sa zamestnala, aby dala dieťa do škôlky, aby zmenila vzduch, spoznala nových ľudí...

mtdk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika6
6. jún 2018

@natina_m z akého dôvodu hned utekať do zahraničia,stresiovať deti,chodiť ako blúdne ovce,kým sa tam zorientuješ,zato že si sa rozviedla a zanevrela na otca svojich detí,resp.on?
robota je všade,škôlky sú všade..
ked nechceš ostať v meste bydliska,zober sa a hladaj v najbližšom okrese,kde sa robota nájde..
nehovoriac o nízkom veku detí,kedy budú v kuse choré každý týždeň..

teduazemer
6. jún 2018

.

eliska13
6. jún 2018

@natina_m moja spolužiačka išla tak isto po rozvode, sklamaná, nechcela tu robiť za pár eur našla si na webe inzerát v AT staršej pani, ktorá hľadala spoločnosť pomoc pri nakupe...žije so synom u nej robí pol úväzok a ostatné je s pani.Ma to ako druhu rodinu deti tej pani žijú v zahraničí.Ked odchádzala takmer nevedela jazyk zariskovala, ale je tam 5 rokov a vrátiť sa nechce.
Všeličo sa dá...len to musí mať hlavu a pätu.Tym, že nemala peniaze hľadala prácu kde bude bud opatrovať deti či starších

dzupi898
6. jún 2018

o deti by som sa nebála, tie si isto zvyknú skôr ako ty. len by som to neriešila tak povediac hŕŕŕ... najskôr by si sa aj tu mala ako tak postaviť na nohy a potom premýšľať o takýchto radikálnych rozhodnutiach

mpg
6. jún 2018

@dzupi898 je to tak, že keď má niekto zo súčasného života zlý pocit, medzi prvé riešenia prichádza do úvahy odísť. Ale treba si to dobre premyslieť, lebo zlé rozhodnutie prinesie
(ako som minule si pozerala plagát o filme o Dubčekovi) krátku jar a dlhú zimu...

littleslovak
6. jún 2018

Deticky si zvyknu, ak ti odchod schvali exmanzel.
Nazaj by som zacala vyberom miesta kam sa odstahovat a porovnavat. Mozno to nebude musiet byt za hranice, lebo naozaj CR dieru do sveta nespravis, to staci na SR do ineho okresu ist (predpokladam, ze chces byt dalej od ex - tak skus len iny kraj vzdialenejsi od neho). Ak zvazujes zapadnu Europu potom narazis na tie financne a organizacne veci ako tu uz boli spominane... pracu a ubytko riesit vopred, co zial znamena v pripade podnajmu minimalne 2-3 mesacnu kauciu pripadne este 2-3 mesacnu proviziu realitke za sprostredkovanie. V AT alebo DE deti neapises do jasli a skolok kym nemaju pobyt, pobyt mozu mat az sa prestahujete a mate byt na ktory si pobyt mozete nahlasit (pozor, kopec spekulantov prenajima bez moznosti prihlalasenia sa, za menej penazi napriklad). Take jasle ci skolka alebo au-pair na zapade stoji kopu penazi + nie je to ako na SR ze v skolke je jedlo samozrejmostou. Napr v AT za obedy zaplatis, fajn, ale olovrant a desiatu im do mnohych zariadeni musis nabalit z domu. To su naklady navyse. Treba si vsetko vopred zistit, co moze trvat aj par mesiacov kym sa budes moct odstahovat...

bluka2
6. jún 2018

A bude potrebovať súhlas otca, ak má deti do starostlivosti zverené výlučne ona?

bluka2
6. jún 2018

Ja to tak negatívne nevidím. Základ je mať dobrý príjem teda dohodnutú robotu, vybrať krajinu, kde základné veci dávajú zmysel (napr. cena škôlky neprevyšuje príjem) a zvyšok sa doladi aj na mieste

robin30
6. jún 2018

Ja som odisla s detmi a nelutujem ani den vtedy mali 13,8,7rokov

eliska13
6. jún 2018

@bluka2 myslím, že ano eď ako sa bude s nimi stretávať cez víkendy, prázdniny...nikde nepíše, že ich má výlučne ona

sisaka
6. jún 2018

Treba špecifikovať ake zahraničie. U nás v Kanade by si si s 2 detmi ani neskrtla, jedine s veľkou podporou štátu. Škôlka pre 2 deti a nájom by ta vyšli viac ako by si zarobila, ak nie si lekár, právnik, manažér a pod. Pri súčasných cenách a stave pracovného trhu Kanadu neodporúčam nikomu s malými detmi ani párom nie to single rodičom
Keď ostaneme v teoretickej rovine - o deti sa nemusíš báť, take malé si zvyknú skôr ako ty

ukulela
6. jún 2018

... dalsia vec - pises, ze zijete z ruky do ust z rodicaku, odchod za hranice chce mat pripravenu riadnu financnu rezervu.

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz