Bol to falošný výsledok?

5. feb 2024

Ahojte ja sa svami chcem podeliť o svoju blbú skúsenosť ktorej nechápem takže poslednú menštruáciu som mala 22.12-23.12 ale zvyčajne mávam 4 dni takže menštruáciu som nemala v januári dostavila sa dnes ale to ešte včera som mala pozitívny test aj keď si myslím ze falošne pozitívny bol znacky pepino a dnes som si spravila a bol negativny a nato hned menštruácia keďže z mužom vždy pred stykom a po styku kondóm skontrolujeme a robíme to už rok a darilo sa odkedy sa malý narodil nemá z vás niekto skúsenosť co mohlo spôsobiť falošný výsledok

st_277
5. feb 2024

a nemoze to byt “falošna menstruacia” ? mozes byt tehotna a krvacat, z tehotenstva. Urob si este 2 testy a pripadne chod doktorovi, tiez som si myslela ze mam menstruaciu a bolo to tehotenstvo

tanyan
5. feb 2024

Možností je veľa... Zlý test, biochemické tehotenstvo, mikro-potrat, meškanie kvôli chorobe alebo užívaným liekom... Ak chceš vylúčiť / potvrdiť tehotenstvo, tak choď k lekárovi, aby ti zobral krv.

cookie29
5. feb 2024

skusenost, ktorej nerozumiem
skusenost, ktoru nechapem

to bolo gramaticke okienko.
Falosny vysledok pozitivny je malo pravdepodobny, pretoze test reaguje na pritomnost HCG hormonu a ten je v tele, len ak si napriklad tehotna alebo si pouzivala lieky na stimulaciu ovulacie. Dalsie moznosti su:

-nádory produkujúce hormóny
- dysfunkčné patologické stavy vaječníkov (cysty, rakovina vaječníkov);
- mimomaternicové tehotenstvo;
- stav po spontánnom potrate;
- užívanie trankvilizátorov, antikonvulzív, liekov obsahujúcich hCG;
- prítomnosť bielkovín alebo krvi v moči.

takze bud to bolo biochemicke, alebo bol test premoceny, citany po stanovenej lehote a pod.

autor
5. feb 2024

@st_277 no urobila som si dnes test a bol negatívny

autor
5. feb 2024

@tanyan no skôr ten zlý test si myslím

paciko9
5. feb 2024

No ja som som takto mala pozitivne testy aj doma aj u doktora. Z krvi ani naznak tehotenstva. Nakoniec som mala dakeho bacila.

medda_beda
5. feb 2024

Možno biochemické.Známej takto vyšiel test a menštruácia jej prišla.
Alebo cysta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre