Sú to už kontrakcie?

dominika69
7. aug 2012

ahojte kocky termin mam 10.8.2012 ale dnes v noci som vobec nespala pre silnu bolest v krizoch, boa to tak normalna bolest znesitelna .... neviem ci to boli kontrakcie alebo poslickovia no boli a stale su nepravidelne zacalo ma uz pobolievat aj v podbrusku ale tiez je to nepravidelne brucho mi tvrdne cely den od 9 rana do 14:00 som necitila pohyby teraz je to uz ok..... volala som do porodnice a povedali mi ze mam prist zajtra rano.... co mam robit podla vas? dakujem

gabrielapatrik
7. aug 2012

Ahoj Dominika, čo máš robiť? Čakať :D... Skontroluj si všetko či máš nachystané - zbalené...
Ja som mala deň pred pôrodom také bolesti v krížoch, že som bola na každého "jak pes"... V noci o 03.00 mi v spánku odtiekla plodová voda... Som sa osprchovala, umyla si vlasy, rýchlo peeling spravila, oholila celé telo :P... Oprášila tašku od prachu :D, pribalila minerálku a o 05:00 som išla do pôrodnice... Išla som skôr, kvôli Epidurálke...
Držím palce...

dominika69
autor
7. aug 2012

@gabrielapatrik a kedy si porodila? ja sa strasne bojim...

cawes
7. aug 2012

@dominika69 ahoj mam ten isty problem. uz 3 den trpim na bolesti v krizoch a v podbrusku ako pri menstruacii. Dnes rano som sa zobudila s tym ze som mala hlienovu zatku na nohavickach ktora sa mivelmi intenzivne uvolnuje cely den. Pritom mam cely den silne bolesti. Pozeram na cas kedy mi pridu take silne bolesti ci kontrakcie neviem presne co to je a pocitam si to. K tomu chodim stale na velku. Taska je pripravena tak uvidim ako na tom budem vecer. Ja mam termin 12.8. Ty 10.8. Myslim ze uz sa nejedna o poslickov. Sleduj si cas a ked bude horsie sup do nemocnice.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielapatrik
7. aug 2012

@dominika69 Nebóój, ja som sa strašne bála, keď to bol planý poplach, pár dní pred pôrodom, ale keď to prišlo, nemala som ani stres ani strach, brala som to všetko tak samozrejme, porobila som čo som mala a išla do pôrodnice... Nečakala som, že to bude také úžastné, bola som jednou s tých čo mali ukážkový pôrod...
Porodila som na obe presne 12:00 🙂...

dominika69
autor
7. aug 2012

@cawes tebe aspon ta zatka odtiekla ale mne nic len tie bolesti tak ja neviem....

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cawes
7. aug 2012

@dominika69 nie vzdy ale musi odtiect, a aj ked odtecie tak to moze este trvat tyzden. Ak si nie si ista chod vecer do porodnice na vysetrenie. To ta vysetrit musia, ja pojdem tiez ak budem mat bolesti aj vecer ved takto sa neda ani zaspat.

dominika69
autor
7. aug 2012

@gabrielapatrik dakujem pekne..... bolo 18:20 citila som bolest v podbrusku a krizoch ktora presla po 60sekundach 18:40 sa to zopakovalo a teraz 19:00 zase to budu asi kontrakcie ci?

vonicka
7. aug 2012

ja som mala slabulinke kontrakcie cely den, boli vo velmi pravidelnych 5min, intervaloch. A to, ze to boli kontrakcie som vedela naisto, kedze mi porod vyvolavali. Predtym som sa tiez sama seba pytala, ze ako to zistim a niekolkokrat som si myslela, ze toto by to uz mohlo byt, ale nebolo. Ja som nemavala pri menzese bolesti v podbrusku, takze to neviem porovnat, ale krize ma bolievali a ta bolest bola rovnaka, trochu intenzivnejsia. Takze jedine, co ti viem poradit je to, ze to musi byt pravidelne. 20 minutove intervaly by to podla mna mohli byt, ale pockala by som si na castejsi interval ak to nemas daleko do porodnice. Ak si prilis zvedava, zbehni na pohotovost a daju ta na monitor. Ale moja rada je - uzivaj si posledne chvile doma 🙂 Ja som si zial posledne dni uzila v nemocnici a bolo to dost zle. Drzim palce! 🙂 Neboj sa porodu, ja som sa tiez strasne bala a nakoniec to nebolo az take hrozne, druheho sa uz bat nebudem 🙂

gabrielapatrik
7. aug 2012

No vieš čo poviem Ti pravdu, že s tých kontrakcií som blázon, mňa tak tie kríže boleli a bruško, že keď sa ma lekár pýtal ako často mám kontrakcie, tak som zapotila, že stále :D :D :D... Ale viem, len to, že čoskoro pôjdeš... Hlavne kľud....

cerstvamamina
7. aug 2012

ja som išla do nemocnice ked som mala kontrakcie každé tri minúty a aj tak som si tam posedela :D ešte nejakých 6 hodín kým sa drobec narodil,,. takže sa naozaj neponáhľaj, zbytočne, tam aj tak budeš sama a nikto sa o teba zaujímať nebude. a ešte ťa aj sfúknu keď nahodou hlasnejšie zavzdycháš

dominika69
autor
7. aug 2012

@gabrielapatrik prave o to ide ze ja som s tych kontrakcii jelen ja uz ani neviem ci to su kontrakcie alebo nie

dominika69
autor
7. aug 2012

@vonicka do nemocky mam nejakych 8 km takze este pockamm uvidim co z toho bude

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielapatrik
7. aug 2012

Je tu so mnou kamarátka čo študuje zdravotnú školu a tvrdí taktiež, že sú...

cerstvamamina
7. aug 2012

to je pravda, ja som len napísala svoju skúsenosť

dominika69
autor
7. aug 2012

@gabrielapatrik takze to mozem cakat v noci?

vonicka
7. aug 2012

Podla mna v noci sa udeje vacsina prirodzenych porodov. Ja som mala moj vyvolany, o 7 rano mi dali tbl. ale aj tak si maly pockal 2 dni na spln a na noc 🙂))

dominika69
autor
7. aug 2012

@vonicka sestricka mi na ctg povedala ze vraj kedy voslo vtedy pojde aj von 😀

gabrielapatrik
7. aug 2012

V noci, ráno, je to individuálne...
Myslím na Teba, prajem veľa síl a aby Vám to všetko dobre dopadlo... <3

dominika69
autor
7. aug 2012

@gabrielapatrik dakujem krasne za tvoje pismenka 🙂

gabrielapatrik
7. aug 2012

Nie je zač, veľmi sa teším, keď napíšeš už ako čerstvá maminka... Ako sa bude volať dcérka????

cawes
7. aug 2012

@dominika69 myslim ze kazdych 20 minut su urcite kontrakcie. Ak sa naozaj necitis dobre tak chod teraz na kontrolu. Kamoska mala nepravidelne kontrakcie isla do nemocnice len na kontrolu okolo obeda a o 17 bol maly na svete. Je to individualne ci budes cakat 3-6-10 hodin. Ak ti tvoj instikthovori nemocnica tak chod. Najedzsa daj si sprchu zober veci a chod istota je gulomet.

dominika69
autor
7. aug 2012

@gabrielapatrik tak rozhodla som sa pre Deanu

dominika69
autor
7. aug 2012

@cawes este chvilku pocka a ak budem mat kazdych desat tak samozreme ze pojdem

gabrielapatrik
7. aug 2012

@dominika69 Prekráááásne....

dominika69
autor
7. aug 2012

@gabrielapatrik dakujem len dufam ze ju nebudu volat diana

cawes
7. aug 2012

@dominika69 urcite potom napis ze co a ako. Tesim sa s tebou a sama sa neviem dockat kedy ma to chyti.

dominika69
autor
7. aug 2012

@cawes drzim ti tiez palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre