Ako spať v spálni s dvoma deťmi, aby sa navzájom nebudili?

mykky
4. feb 2012

Máme doma mesačnú dcérku a od príchodu z pôrodnice spím s ňou oddelene, aby nebudila v noci moju dvojročnú dcérku, ktorá ešte spí s nami (v postielke). Teraz, keď udreli takéto mrazy máme v izbe, kde spím s maličkou, dosť chladno, lebo je to podkrovná izba a je zle izolovaná. Ja ešte kojím a malá sa budí 2-3 krát za noc. No a keď spinká tak si dosť nahlas stonká a chrapká 🙂. Bojím sa, že keď budeme spať všetci spolu, tak zobudí sestričku a nebudeme spať už vôbec ☹

briketa
4. feb 2012

@mykky, dvojrocne dieta ma zvycajne este babatkovsko-tvrdy spanok a ani na riadny novorodenecky plac sa nezobudi.
vyskusat najprv bez akychkolvek trikov a mozno budes milo prekvapana.

pancake
4. feb 2012

ja súhlasím s briketou. prvy mesiac po pôrode som spala oddelene aj ja a potom som sa nasťahovala naspäť do spálne a čuduj sa svete môj 2,5r.syn sa ešte nezobudil na dceru aj ked už prešiel rok. a dcéra ked sa v noci zobudí tak to počujem jedine ja a ostatní členovia rodiny tvrdo spia 😀 😀 (muž a syn) dceru nakojím 2-3krát v noci a ona po chvílke zaspinká. ale aj ked bola menšia a plakávala, tak sa syn ani raz nezobudil. 😉

henulienka
4. feb 2012

Prvý mesiac bol taký všeliaký, budili sa navzájom, ale ja som si povedala, že nechcem spať oddelene, ak to čo i len trochu bude možné, chcem spať v spálni. No a po mesiaci si krpci na seba zvykli a teraz sa už nebudia jeden na druhého. A zlatí sú ráno o šiestej ( vtedy vstávajú), keď je všade tma a oni sa "rozprávajú" Máme aj my noci, keď odchádzam s malým do obyvačky, ale to len keď majú soplíky, alebo tak.
Takže moja rada - skúsiť to a uvidíš, rátaj však s tým, že si musia aj oni na seba zvyknúť.

kvietocek7
4. feb 2012

myslim,ze sa nemas coho bat. Vyskusat mozete spolu v jednej izbe. Mozno tym,ze budes mat malinku pri sebe v posteli vies jej dat skoro cucnut a to ju jednoznacne upokoji a starsia sa urcite neprebudi. To by musela byt v driemotach ale ona ma hlboky spanok. Ak dobre spavala predtym teraz sa na tom vela nezmeni a postupne si zvyknete 🙂 my sme tak mali ako u vas a este aj mavame, sem tam nam pridu deti alebo ich nechame spat pri nas. Mame tam postielku aby sme sa netlacili v posteli.A da sa,deticky sa nerusia...

katren
4. feb 2012

@mykky vobec sa neboj, my tak spime tiez....2 postielky okolo postele a spime vsetci spolu 😉 my sme to zaviedli hned od zaciatku, aby si na seba zvykli hned a Dominicka sa vobec nebudi ako sa Misko zobudi....a ked sa zobudia naopak, tak im to tiez nevadi 😉

danka.k
4. feb 2012

@mykky my tiez spime od zaciatku spolu v izbe... prvu noc sa budil, ale to skor asi zo zvedavosti a inak mozu okolo neho chodit aj traktory nic ho nezobudi 😀 😀 zato maleho drobca zobudi aj ten najmensi zvuk 😀

tinika
4. feb 2012

moj 2r syn sice zaspava u seba v izbe ale v noci sa stahuje bud sam k nam alebo plače tak ide po neho tato alebo ja a ked sa zobudi mladsi tak starsi vačšinou spi, on sa zobudi ked uz krmim mladsieho len tak sam a zaspi dalej

evickapooh
4. feb 2012

a co ked ju zobudi?ved nemusi rano do skolky?moze spat dokedy chce...ale inac si myslim ze by ju nezobudila,nasa Leuska spinka s nami od narodenia aj Noemka ,a len parkrat ju zobudila potom si zvykla na jej plac ...

terina25
4. feb 2012

moj syn sa narodil,keď mala dcéra 17 mesiace.a od synovho narodenia sme spali všetci spolu v spálni.On spal s nami na manž.posteli a dcéra v postieľke.keď sa syn v noci zobudil,tak som mu hneď strčila prsník do úsť a hneď bol ticho,takže dcéra ani nemala šancu sa zobudiť na jeho plač.kojila som bohužiaľ ale len 2 mes.,tak potom to bolo horšie,lebo som mu musela robiť aj v noci UM.ale dcéra sa nezobudila ani vtedy.vobec jej to nevadilo.a teraz má dcéra 3 roky a syn 19 mes.a stále spíme pekne všetci spolu v jednej izbe.syn sa budí stále v noci,hoci je už ,,veľký,, a dcére to nevadí ani teraz.zvykli sme si a nemenila by som to.určite ju nedám spať inde od nás.a tak to bude možno kým nepojde do školy 🙂 chcem si ich oboch užiť čo najviac.takže ja na tvojom mieste sa nebojím.určite si na seba zvyknú.

hori
4. feb 2012

jasne, ze na vsetko sa da zvyknut... ale nase spia oddelene, lebo by namiesto zaspavania vrestali na striedacku do polnoci... tiez sa obavam, ze v jednej izbe by sme to neprezili, nastastie to nemusim riesit... u nas by asi skor velka budila malu...

macamac
4. feb 2012

neboj,skús a uvidíš 😉
myslím,že by sa nemuseli navzájom budiť a rušiť 😉
a nezáleží na vekovom rozdiely,ale na tom,ako tuho dieťa spí. každý máme iný spánok. niektoré deti zobudí aj vánok, iné nezobudí ani tornádo 😀
skús. držím palce 🙂

zuzana581
4. feb 2012

Podla mňa sa nemusíš vôbec obávať toho, že by mladšia budila staršiu. Deti majú silný spánok.

gabuci
4. feb 2012

U nás to bolo tak:prišla som z pôrodnice,doma ma čakala dcérka,ktorá mala 2 roky a 8 mesiacov.Poobede zvykla ešte spinkať.Spali sem v spálni pred tým spolu,ona mala už vlastnú posteľ,detskú postieľku sme pripravili pre bábätko/Ona sa tešila,že má novú,tak nám bez problémov dala detskú./Ráno sme išli domov z nemocnice,poobede som ju chcela dať spať,maličku som položila do detskej a za chvíľku staršia vyšla von,že nechce tam byť,došla som na to,že bála sa od toho ako počula bábätko ako dýcha ked spinká.Od toho dna nespala,no nevadilo,nechýbalo jej to,lebo ráno neskoro sa budila ,aj tak večer neskoro chodila spať.Večer bez problémov som okúpala malu,prebalila,kojila a položila do postieľky.Medzitým staršia vypila mliečko a tiež išla spať.Pobozkala som ich rovnako,pohladkala,dobru noc a privrela som dvere,my sme zostali v obývačke vedľa s manželom.A dievčence pekne zaspali,aj bábätko v perinke aj slečinka moja malá.Bez problémov,v noci,vlastne nadránom okolo piatej ked sa bábo zobudilo a pýtalo si jesť,staršia sa nebudila,akurát sa otočila na druhú stranu a spinkala krásne dalej.Zdôraznujem,že nikdy nespali v manželskej posteli v noci ani jedna,ked aj staršia sa mi narodila,tak ked skoro ráno som kojila tak manžel už išiel do práce,vtedy som malu nechávala pri sebe sem-tam ked sa mi nechcelo vstávať,položiť ju naspäť,takisto menšiu ked ráno vtávala a staršia ešte spinkala,ale s tým problém nebol,že by nevedela staršia spať od bábätka,rýchlo si zvykla na to,že niekoho tam má v izbe.Ked sa náhodou zobudila tak sa spýtala prečo plače malinká a hovorila som jej ,že chce papať a ona spala dalej.No málokedy sa zobudila,aj to len na malý moment a už som ju počula ako spinká.Netreba sa obávať.

katecameron
5. feb 2012

u nas pri 19mesacnom vekovom rozdiele malej vobec nevadilo ked drobatko aj zaplakalo mohla som si svietit aj v noci a ona sa nezobudila

edita84
5. feb 2012

ahoj ja som sa toho tiež bála ale našťastie moja dcéra spí jak zabitá a vôbec sa v noci nebudí. podla mňa si aj tvoja malá musí zvyknúť na sestru a bude to v pohode ako tu písala briketa väčia dcérka má tvrdý spánok 🙂

tigris20
6. feb 2012

my sme v jednej izbe 5 a nikto nikoho nebudi🙂 takze nemaj strach,ked zacne plackat najmensi rychlo mu dam papat a uz spinka 🙂

zuzana17
6. feb 2012

Neboj, oni si na seba zvyknú a možno ju ani nezobudí. Len vyskúšaj a ničoho sa neboj. Ak ju aj zobudí, ona zaspí 😉 .

zuzin78
6. feb 2012

neboj, my sme vsetci v jednej izbe a starsiu na zaciatku mladsia nezobudila , aj ked bola hore kazdu hodinku.

neboj deti maju tvrdy spanok. 😉

salma22
8. feb 2012

my spime vsetci spolu a ziadnen problem zatial nieje......nebudia sa navzajom mala zaplace na papanie a starsia buva ako zarezana 😀 este si aj pochrapkava
ja s chrumkou sa ulozim uz o siedmej do hajan a starsia chodi neskor buvat s drahym

kate1616
14. jan 2013

Podobný problém máme aj my ale pretrváva až dodnes. Bývame v dvojiz. byte s dvoma detmi 2 a pol a 10 mes, a tie sa niekedy navzájom budia. Aj ked tá staršia si na nu zvykla a naopak.

skoricaxx
14. jan 2013

Ahoj v noci je to v pohode, len pri zaspávaní musím malú ked place zobrať preč nemožem ju nechat v postelke bo to by syn nezaspal rozdiel 2 ,5roka ale v noci nech je aký kryk ani ho nehne.

zaza218
14. jan 2013

Ja ked som zistila,ze som znova tehotna tak sme malu dali do samostatnej izby aby som nemusela riesit ci bude vediet spat. Teraz sme to iste spravili synovi,.Spia spolu v jednej izbe a zvykli si na to. Dokonca ani jeden z nich sa uz v noci nebudi na mlieko

susanne5
24. feb 2013

ahoj@mykky , aj ja mam male babo, 2 mesacne a budi sa v noci na kojenie, spim aj so starsim syncekom v spalni a on sa nezobudi, iba ked mala hlasno plakala, aj to po dlhej chvili. vyskusaj a uvidis, a ked sa ti starsie dieta zobudi bude take unavene ze aj rychlo zaspi, aspon moj bol. 🙂

ninka123
11. jan 2021

@mykky úplne v pohode spávajte v jednej spálni, prišla som s dvojičkami, keď mala staršia dcéra 18mes., v noci sa nebudila.. Ani manžel 😁

elizabeta56
9. okt 2022

Tak my mame teraz 2 tyzdnove babo a to veru starsieho budi v noci a maly zacne strasne vrestat,ked ho zobudi. Dlho ho potom uspavame znova. Zial nemame inu miestnost,tak musime spat vsetci spolu. Ale syn celkovo zle znasal,ked som bola v porodnici a z krasne spiaceho drobca sa stalo dieta,co nechce zaspavat,len vrieska a budi sa v noci. Dufam,ze si zvykne.