Spanie s partnerom

30. okt 2022

Ahojte chcem sa podeliť o svoj problém. Máme polročnú dcérku ktorú dojcim a spi s nami na manželskej posteli. Manžel spal doteraz s nami ale posledné 4 mesiace bol jeho spánok zlý často sa budil nevedel spať niekedy sa celu noc pretacal. Tak skúsil spat v druhej izbe a tam sa mu spi perfektne no mňa to trápi a boli že spíme takto oddelene. Nie som na to zvyknutá a chcem spať s mužom nie sama. Vyzerá to že je zvyknutý mať viac miesta v posteli. A k tomu mu ani nevadí že spi sám bezomna akoby som mu nechýbala ale sex máme. Čo vy na to ako to mám riešiť myslíte že je zlé keď sa "hnevám" že nespí pri mne?

anjelicek26
30. okt 2022

Tak viac do tej postele patri manzel, ako to babatko... staci postielka pri tvojej posteli a zasa to bude "normalne", ked ti teda zalezi na spolocnom spani...moj muz chrape ako delo, skutocne zle, mame dve spalne, roky rokuce... vztahu to neubera, sexu je dost, proste sa navstevujeme 😂 Musime vstavat v rozdielne casy do prace, k detom, to bol jednoducho logicky dovod to nechat takto...

h2
30. okt 2022

Ahoj, chápem, že ťa to mrzí, ale ak sa 4 mesiace nevyspal a zrazu má tú možnosť, tak ho aj chápem. No a ak má ešte k tomu aj sex, tak jasné, že je to preňho lepšie. Neboj, toto nie je konečný stav. Keď začne dcérka spávať v postieľke, muž sa vráti k tebe.

petamich
30. okt 2022

moj manzel spi uz rok na gauci a niekedy aj ja a on spi s malym v spalni (ma vlastnu postielku), lebo v noci sa budi 1024x a nevidim dovod, aby sme boli obaja nevyspati, lebo je to proste narocne a potrebuje v praci fungovat 🤷‍♀️ ak ti intimita, sex nechyba a mate to poriesene k obojstrannej spokojnosti, tak za mna je to trochu sebecke, on sa nevyspi ale ty chces, aby spal s tebou, kazdopadne to je moj subjektivny nazor

loyda
30. okt 2022

Predpokladám, že manžel pracuje, čiže je podľa mňa logické, že sa potrebuje vyspať. Neboj, čochvíľa pôjde zo spálne dieťa a muž sa vráti, ale teraz je to za mňa normálne a logické

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ankare
30. okt 2022

Aj my s mužom spíme oddelene, lebo syna dojcim a budí sa veľakrát. Keďže ma manžel ťažku fyzickú robotu, musí byť vyspatý.
Neboj, nebude to trvať večne.
Držím palce!

andrejka1974
30. okt 2022

Nie nechaj ho nech sa vyspí ja som takto bola bežné bez manžela dokiaľ deti nemali rok ,on ťažko pracuje a potreboval sa vyspať neboj sa časom sa vrátite k sebe a pritom moje deti vždy spali v detskej postieľke od narodenia nikdy nespali s nami v posteli

komplikovana
30. okt 2022

ja svojho chlapa milujem nadovsetko, ale mam hrozne nervy ked ma budi svojim chrapanim a byt zobudeny milionkrat za noc, je ako keby som nespala vobec. Takze chapem tvojho muza- vobec to tak neber, ze mu nechybas, ale kedze chodi do prace, ten spanok potrebuje. Nehnevaj sa vobec za to.

kiki234
30. okt 2022

Pri manzelsku postel mala postielka a do nej babo. My sme tak isto takto fungivali. Zacal plakat pri nocnom stoliku som mala pre istotu plienku, zobudil sa, vzala som ho, skontrolovala plienu ak bola plna vymenila som dala prso o 5 min druhe za 5 min som ho dvihla odgrgnut a rovno smer postielka.. Dokopy sme boki hore tak 12 minut. A vsetci spokojni 🙂 ked som prestala dojcit chlapec isiel do svojej izbicky. Nepises ze dieta budi muza to znamena ze sa vyspite takto vsetci. Navise nebudes musiet odnaucat babo spat s tebou 🙂

monicka976
30. okt 2022

Aj u nas sa po par mesiacoch muz prestahoval na gauc, lebo ho maly non stop budil svojim nocnym vstavanim, ktore sa hybe v rozmedzi 5 az 300 krat za noc 😂 bol brutalne unaveny v robote a takto ma pokoj a je oddychnuty. Na nasom vztahu to nic nezmenilo, len sa spolu nad tym zasmejeme a odratavame, kedy drobec podrastie 😊 ale neboj, ani moj netrpi ze spi sam 😂 ma tam najvacsiu telku v dome, krb, maskrty po ruke a hlavne ticho a klud, takze je max spokojny 😂😂

hilda08
30. okt 2022

No my spíme v jednej izbe štyria, vecer kazdy na svojom mieste ale počas noci sa vzdy obe deti presunu k nam, moj muž ma nastastie taky spanok, ze jeho nezobudí aj ked maly reve o dušu, ked ho starší zobudi, ze chce pit (to je asi tak raz za dva mesiace) rano si to ani nepamätá😅 ale keby sa mal každú chvilu budiť, dopriala by som mu spat inde nech sa vyspi, naco mame byt dvaja nevyspati..ale mrzelo by ma, ze sme oddelení

mikadooo
30. okt 2022

Netráp sa. Mám tri deti postupne narodené, a štyri izby. Nechci vedieť, koľko kombinácií tu bolo, aby sme sa všetci dobre vyspali 😂. Je to len fáza. Jedného dňa sa všetko vráti do normálu. Dôležité je, nájsť miesto pre ten sex a každý deň aspoň 1 objatie a pusa 🙂. Ak od teba ináč nebočí, všetko bude časom fajn. Môj muž má ľahký spánok, viem, že by sa nevyspal, tak načo ho mám trápiť?

drake122
30. okt 2022

Polročné dieťa nemá čo spať na manželskej posteli.

mimi3008
30. okt 2022

@drake122 😲😲😲lebo???

mamusa123456789
30. okt 2022

Tak môj manžel nespi pri mne v posteli s prestávkami už 7,5 roka... Chodí do práce a nemusíme byť obaja ako vygrcnute rezance, keď stuplik prestane v noci budiť milión krát tak sa zas ku mne vráti a aj keby sa nebudila milión krát, tak tam asi nespi lebo spinka tiež v posteli so mnou a bratcekom... Takže keď drobček podrastie a pôjde do svojej izbičky tak sa ti manžel vráti, nemôžeš od neho chcieť aby bol nevyspatý a chodil v takom stave do prace zarábať peniaze aj pre vas

elanor
30. okt 2022

je dolezite spolu "spat" a nie spolu spat.
My drichmeme kazdy zvlast na opacnom konci baraku uz 15 rokov. A rozhodne sa to nechystam menit. Stary desne chrape, to sa neda vydrzat, asi bych ho do rana udusila vankusom. A ja zase desne kopem jak stajersky kon, ked sa v spanku otacam a potrebujem svoj priestor. Ked ma niekto obmedzuje, kopem este viac. To by zase udusol vankusom on mna 😀
Takze z hladiska bezpecnosti, pohodia a dobreho spanku mame oddelene spalne.
Pri detoch plati to iste. On ma svoje, ja svoje s detuchami. Jaky ma zmysel, aby boli hore obaja, a obaja boli nevyspati, nervozni, k nicomu? Ak sa nieco deje, som hore v noci pri deckach ja. Ked som rano rozbita na milion kuskov, prizre decka on, a ja si hodim slofika (robi z domu, takze pohodicka, klidek, tabacek). Ked este chodil do officu, neexistuje aby som ho nechala v noci hore, aj ked chcel pomoc, poslala som ho nasilu spat, no jak by soferoval xy km do roboty nevydrichmany?? Potrebuje stareho zdraveho a hlavne ziveho. Ked bolo treba, napisala som opatrovatelka, kocka dofcala, hrala sa s detmi a ja som si hodila cez den slofika.

Takze nerob dramu tam kde netreba. Teraz s teboz plieskaju poporodne hormony a si iba zbytocne precitlivena. Hod sa do klidku, to teraz najviac treba. Ty sa mozes lepsie venovat babatku, ktore ta teraz potrebuje, a tvoj sa tiez v klude vyspi do roboty.

brona235
30. okt 2022

@mimi3008 lebo ma spat v postielke od narodenia.
Suhlasim s @drake122

miadi
31. okt 2022

Chlap sa po 4m konexne dobre vyspi no jeho zena sa hneva citi sa opustena nedolezita nemilovana. Trochu sebestredne nie ? Ved nech sa vyspi. Nebude dieta vecne spat s tebou . Kto sa chce hnevat dovod si vzdy najde. Tak si vyber ci chces v sebe zivit negativne alebo pozitivne pocity. Pre pesimistu je pohar polo prazdny pre optimistu polo plny.

pragmaticka
31. okt 2022

Ak ti to vadí, tak sup bábätko do detskej izby, moja išla presne v 4.mesiacoch.bez plaču si zvykla. A nielen muž mal svoju posteľ ale aj ja som sa lepšie vyspala a bábätko tiež. Keďže som sa na každé mrvenie budila. Ona zase tiež vkuse hore, možno cítila mlieko? Neviem. Ale teda ak ti to vadí, je tu aj táto možnosť.

matkahelka
31. okt 2022

ja v prvom rade nerozumiem tejto "mode" ucit deti spavat v manzelskej posteli. a potom tie deti spavaju s rodicmi takmer do puberty, lebo sa to nevedia odnaucit. mam 2 deti, obe od narodenia v postielke. a tiez dojcim. mame vsak 2 spalne a spime oddelene uz roky, pretoze moj muz neskutocne chrape. ked sme spavali spolu, on ma budil chrapanim a ja jeho tym, ze som donho stuchala, aby nechrapal. takto oddelene sa vyspime obaja. ak chlap chodi do prace, dieta sa v noci casto budi, nerozumiem, preco by mal byt vzdy zobudeny aj chlap a teda nevyspaty by ste boli obaja. poriesil to uplne ok, ze odisiel mimo, aby sa vyspal.

ivangeline
31. okt 2022

Aj my sme oddelene z prakt. hladiska ale tiez mi to vadi. Raz za cas sa uz muz zastavi do spalne. xD Pri prvych m babatka som zas ja viac na gauci s babom. xD
Podrastu a zas budeme spolu. 🙂

zuzanapjat
31. okt 2022

Dieťa má mať postieľku, napríklad prisunutú k posteli. Ja sama som sa nedokázala vyspať, keď som skúšala tento trend s dieťaťom medzi nami. Chlapci nemali ani 4 roky a sami si žiadali vlastnú izbu. 7 ročný spal sám vo svojej izbe od 3 rokov a 4ročný spí s ním v izbe už polroka. Pripomínam - chceli to sami takto. Predtým mali len postieľku prisunutú k manželskej posteli. Manželia majú spať spolu, toto by som nezniesla... Nechápem čo to je za sebatrýznenie... nik sa poriadne nevyspí. S deťmi mám skvelý vzťah. Večer im prečítam rozprávku a teším sa do spálne k manželovi. Cítia sa bezpečne napriek tomu, že oni sú na prízemí a my na poschodí. NIKDY nepovedali "bojím sa."

derdia
31. okt 2022

My tiez spime, kadejako, lebo manzel chrape. Smejeme sa, ze v dome bude mat svoju izbu😊lebo ja potrebujem ticho, a neviem spat pi chrapani.. Ale nic sa nedeje, nepripisujem tomu vaznost, vzdy vecer sme spolu a veneujeme sa jeden druhemu... Pre mna je spanok nesmierne dolezity.... A mam ho dobry len ked je ticho😌

gertrudaosem
31. okt 2022

Čo riešiš?
Nespíš sama. Spiš s dcérou.
Vieš ho trošku pochopiť? Že sa potrebuje vyspať a nie tlačiť sa s vami v posteli plus budiť sa? Prepáč ale podľa mňa si trošku sebecka.
Sex máte. Tak nechápem tvoj problém. Ber to ako to je. Však nebudeš s dcérou spat do jej 33 rokov.

mandzula
31. okt 2022

Aj s nami dcera spavala v posteli, hoci sme mali postielku prisunutu k manzelskej, v noci aj tak skoncila u nas, a cuduj sa svete, dokaze byt teraz sama v detskej izbe, nezretardela z roho, kazde dieta je ine, riadme sa podla jeho potrieb, nie podla rad z MK. Muz robil na zmeny, prvorade bolo vyspat sa, a kedze som dojcila a prebalovala x-krat za noc, odstahoval sa spat inde. A ked rano odchazdal do prace, aspon nas nezobudil.
Netreba z toho robit dramu, je to len prechodne obdobie.

darkdarka
31. okt 2022

U nás to bolo na vlas rovnako len môj vydržal trošku dlhšie, asi do 10m 🙂 najprv ma to trochu mrzelo, ale tak máme so synčekom iný režim a keď príde k nám niekto prespať a spíme všetci spolu tak sa aj ja horšie vyspím keď je tam s nami takže som si zvykla a lepšie mi to už takto vyhovuje tiež... Dieťa je malé len raz a potrebuje ta viac než muž, pár mesiacov/rokov v živote ujde rýchlo, keď vyrastie, budeš spať zase s mužom, o nič neprídete 🙂

marzuz89
31. okt 2022

Ty sa vazne hnevas na manzela? A za co prosim ta?

Ze potrebuje svoj priestor vo vlastnej posteli a nema ho tam, lebo tam mate babatko a on sa uz nezmesti? Ak by chcel, moze sa hnevat on na teba 🥴 Manzelia maju spat spolu a babatka maju spinkat bezpecne vo svojej postielke. To nie ty si zostala sama. Ale on bol svojim sposobom vystvany 😉 navyse za mna je vrchol nezodpovednosti mat babatko v otvorenej posteli. Je uz pohybliva, moze lahko spadnut a ublizit si.
Ak ju potrebujes mat pri sebe, prisun postielku bez bocnice a vrat si do postele manzela. A nebud nafucana na neho, ked ste ho de facto vyhodili, co ine mal robit, ked tak stiesnene spat nedokaze? 😉 Viem si predstavit, ze strach o dcerku mu nedovoli zaspat. Ja by som nespala tiez, mat babatko len tak volne na posteli.

jaskolka
31. okt 2022

Obe deti spavali(aj teraz dcéra) spi v postieľke, a napriek tomu muž spal nejaký čas v obývačke. Teraz syn už je v svojej izbe, ale dcéra je stále v postieľke, v noci sa 1x dojči.
Nevidím nijaký problém, že muž spi inde, robí od 6.00 do. 19.00,plis fusky ešte, tak nech sa vyspi.
Robíš si zbytočne stresy, silou mocou lipnut na tom, že "musí" spať spolu s tebou, aj keď sa nevyspi, je hlúposť. To bude lepšie, keď bude nevyspatý, nervózny, otrávený, ale ty budeš spokojná, lebo ste spolu v jednej posteli? Veď nespi mimo bytu, len mimo postele. Dieťa pod rastie, dajte mu vlastnú posteľ (vlastnú izbu) a problém bude vyriešený.
Je x párov, kde spia celý život oddelene, či už kvôli bábätku, kvôli chrápaniu, alebo kvôli iným návykom (jeden je skovranok, iný sova).

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. okt 2022

Ďakujem vám aj takáto podpora pomôže🙂.... A pre niektoré múdre mamičky, nehnevam sa naňho ale na tú situáciu že už po dvoch rokoch vzťahu mám spať sama chýba mi nehnevam sa naňho. Dieťa kojim pretože sa často budí a keby som k nej vstavala nezvládla by som cez deň fungovať. Nie som sebecka netaham ho k sebe spí sám a samozrejme že viem že je to preňho lepšie.