Bábätko nechce spať inak ako na mne

zdenkatomas
23. feb 2017

Ahojte. Môj syn ma 7 týždňov a nechce spinkať inak, ako na mne alebo ockovi. Prvé dni prespal aj v postieľke (mal este zltacku, tak bol viac spavy), ale posledné dni to uz nedokáže. Od kúpania do ďalšieho kŕmenia zväčša vydržal (kým my sme este vedel pozerali tv napr), a potom uz zostal v posteli s nami, lebo naspäť ist nechcel, ale posledné dni uz ani to. Skúšali sme vydržať a chodiť za ním ho pohladit, dať dudlik atd, ale vydržal byt hore aj plakať aj dve hodiny. Viem, ze potrebuje veľa spánku a čím dlhšie je hore, tym ma väčší problém zaspať. Ale on nezaspi inak, ako na nas. Ani vedla nas sa mu nepáči. Akonáhle zaspí na nas a supneme ho do postieľky, alebo vedla nas, do pár min je hore. Zažili ste niekto nieco podobne? Je nádherne mat dieta na sebe/vedla seba, ale všetci sa potrebujeme vyspať a tiez si chceme chvíľku oddýchnuť a nie mat večierku o 8 s ním 😊

beatrix85
6. sep 2019

@zdenkatomas Ako si kto naučí tak má. Rodičia nesmú byť otroci dieťaťa, to nikomu neprospeje. Môjho synčeka som od narodenia učila na postieľku a aby vedel zaspať sám v postieľke, keď sme doma, v kočíku keď sme von, celú noc prespal od 8 mesiacov. A teraz bude mať dva a pol roka a spí stále fantasticky. Keď si chcem pospať s ním tak sa ku mne pritúli a spinkáme spolu alebo ide sám po rozprávke čo mu prečítam. Ale keď cestujeme zaspí mi pokojne aj na kolenách vo vlaku, vonku na lavičke či kdekoľvek inde. Všetko je to výchova, ostatné sú výhovorky. Chvíľku plačú ešte žiadne dieťa nezabilo.

ktochytavzite
6. sep 2019

@jonnie to co za hlupost ze 9m s rebou a ptm ho vytesnuhes,to nieje dovod,zdrave a spokojne dieta sa vyspi v postielje,bud bude matcreflux alebo brusko alebo hovdaco trapit bude

katka1981
9. sep 2019

@beatrix85, a mal tvoj syncek reflux a koliky? Skus byt takato mudra, ked ti bude dieta grcat, vrieskat, a trepat sa od bolesti. Asi tolko k tvojmu uzasnemu komentu. Bezproblemove dieta nema problem spat. Ale ked dieta trpi, ajked ma 3 roky, tak sa budi zo sna v bolestiach. Mala si len stastie na dieta, nie tvojou super vychovou tak dobre spalo a spi.

beatrix85
9. sep 2019

@katka1981 koliky mal keď bol maličký, dávala som mu kvapky a potom od 5 mes. sme prešli na vhodné UM a napr. mal možno skrytý reflux, to neviem ale po každom jedle čkal. Aj tak som ho naučila výborne spávať. Aj ked zuby išli. Vedel že mama natrie gélom ale viac sa robiť nedá a treba spinkať. Problémy si robia rodičia od narodenia keď podskakuju ako na strune keď dieťa len na chvíľku mrnkne. Choré. Odporučam knižku A DOSŤ! vyborne vysvetlené to tam je.

katka1981
9. sep 2019

@beatrix85, nema vyznam sa s tebou o tom bavit fakt. Ja som naucila dceru spavat podla tej knihy neboj sa, zaspavala sama , 5x za noc sa napriek tomu budila, do 6 rokov a dovod? Celiakia. Dieta kt. ma bolesti spat nenaucis. Mam dve deti, viem porovnat. Nie tvojou zasluhou ti dieta spalo. Neves ani co su zuby, ze natries gelik a je dobre. Lebo ked bolia zuby, ziadny gelik nepomoze, nepomoze ani Paralen, dieta vreska, salie od bolesti, asi tak. Pekny vecer prajem.

ktochytavzite
10. sep 2019

@beatrix85 presne ako pise @katla1981 ,kludne dieta naucis spat,horsie to je s drazdivymi detmi ale s nejakym problemom.🙂

yoxinka
10. sep 2019

@beatrix85
Tvoje bábatko nikdy nič nebolelo a bolo úplne v pohodičke, lebo bábo s bolesťami nie je schopné pochopiť “mamička mi dala gélik, viac urobiť nemôže musím spinkať”. Mám tri deti, zažila som také bolesti zubov, že dieťa celú noc ležalo na mne a vzlykalo a fňukalo (po nurofene aj po géliku). Reflux, kedy bábatko grckalo kyslý obsah do pusinky a kričalo od bolesti, ako ho pálila záha, také dieťa nepoložíš do postieľky, lebo ho utrápiš, musíš ho nosit. Takže gratulujem k bezproblémovému bábatku, ale nemachruj a nedeptej utrápené mamičky, radšej nepíš nič.

beatrix85
10. sep 2019

@yoxinka no tie deti často majú reflux z MM a tie matky ani nenapadne prestať kojiť ale trápia to babatko. Často správnym UM sa reflux dá riešiť. Len zasluzile kojicky nechcú a chcú sa chvastat ake sú utrapene. Stačí mi vidieť keď môj syn padne napr. z odrážadlá postaví sa a ide ďalej. Druhe dieťa len capne na zadok a vresti ako najate. Je to aj o výchove.

yoxinka
10. sep 2019

@beatrix85
Vieš čo, si dokonalá matka, všetko robíš najlepšie a tvoja výchova je bezchybná, nemám žiadne argumenty, aby sme mohli ďalej debatovať 🤷‍♀️.

spuntikmathiasko
11. sep 2019

@beatrix85 tak to mate super dieta. Rozdiel je len v tom, ze nie Vy ste si ho naucili tak spavat, ale On chcel a vyhovuje mu to. Mam 3 deti - kazde so spanim uplne ine, kazde kojene. Prvy syn prespal noc ako 3,5 rocny, 9 mesiacoch hore kazdych 30 minut, 1,5 roku o 1 v noci vyspaty do 4 sme sa hravali v obyvacke, nehovoriac o zuboch, v zivote nikdy nebol schopny zaspat bez unavneho uspavania. Dcera od prichodu z porodnice bola schopna spat v muestosti s 10 ludmi a nevadilo jej nic, kde som ju polozila tam spala, nik pri nej nemohol lezat, ziadne uspavanie len sama a 3 syn je presny stred medzi nimi dvoma. Cize nie ja som si naucila, ale kazde z nich potrebovalo k tomu aby bolo spokojne nieco ine.