13 mesačný synček nechce byť v kočíku

l222
30. nov 2019

Ahojte mamičky (a oteckovia 🙂). Mam takmer 13 mesačného synčeka, ktorý mi zo dňa na deň začal strašne plakať v kočíku. V kočíku som ho doteraz uspávala na poobedný spánok. Fungoval priam zázračne, už ako sa obliekal tak zíval, lebo vedel že bude spinkať a ako som vyšla na ulicu do 5 minút spinkal ako zabitý. Vydržal spať tak 1,5 hodiny. Doobeda ho uspávam kojenim. Budí sa cca o 6:30 a okolo 10 sa pýta spinkať. Zaspí dosť rýchlo a spinká tak 40 min až 1, 5 hodky. Cez deň vydrží v pohode hore tak 3,5 hodinky a potom už si šucha očká. Ale posledné 3 dni ako ho dám do kočíka tak začne strašne plakať a musím sa hneď vrátiť domov. Stále je unavený, pri kojení mi dnes už nezaspal poobede a tak bol hore až do šiestej, kedy som ho išla okúpať. To je vyše 7 hodín. No zaspal do 3 minút aký bol strašne unavený. Zaujíma ma, či sa to niekomu z vás stalo, žeby prcek začal toto robiť z ničoho nič. Ďakujeeem 🙂

irenka710
30. nov 2019

@l222 moja toto robila tiež približne v takom veku, prešla som potom na spánok v posteli,a po istom čase to prešlo a zas som ju chodievala kočikovat a pekne mi v ňom zaspinkala🤷‍♀️držím palce🍀

majamat
30. nov 2019

deti sa dost menia. moja uz v 10m spala 1x denne, potom po 12m opat trochu 2x denne, ale zachvilu sme sa vratili zas k 1 spanku za den. ak som ju dala 2x, tak doobeda zaspala o 11hod a aj neskor, potom poobede okolo 17hod, aj neskor a vecer az o polnoci.

l222
autor
1. dec 2019

@majamat no mňa tiež napadlo, že či ho nedávať spať iba raz. Len si to neviem predstavit, lebo on ten doobedny spanok strašne vyžaduje. Tým, že aj v noci dosť blbo spinka, tak mam pocit, že doobeda dospáva. Ak mi nieco ráno trvá a on musi čakať, tak to je úplne chodiace nešťastie. Len za mnou a na ruky a hneď do mňa hlavu zabara. Nieto ho ešte dat do ohradky. Chráň boh. To také revy, že koniec... Keby vydrzal do tej 12tej bolo by ľahšie dat 1 spanok

ibrunova
1. dec 2019

@l222 tak ho vezmi na chvíľu von bez kočíka, trochu pobehá, potom sa doma naje a akurát do 12 zaspí a bude mu to stačiť. Ale daj ho potom spať doma, nie v kočíku. Moji sa takto naučili, vždy o 12 v postieľke a potiahli bežne 3 hodiny.

majamat
1. dec 2019

@l222 kazde dieta je ine. no taketo zmeny su u robcov bezne. ja som mala pocit, ze neikdtore veci sa u dcery zo dna na zmenili, aj v jedle. raz nieco milovala, potom prisla faza, ze to nechcela.
ak nechce spat v kociku, tka skus uspavat inak. ak potrebuej spat 2x tak nech tak spi. u mojej dcery sme to zaviedli v 10m len prechodne a to preto, ze fakt potom zaspavala doobeda neskor a cely spanok cez den sa jej posuval a potom vecer az o polnoci zaspala, co je neskoro. tak som ju skusala udrzat pri vedomi do 12-13hod a potom sme isli von a ja som v zme a mraze kruzila po vonku aspon 2hodiny, nech mi dieta spi. sice som riadne vymrzla, ale keby idem domov skor, tak by sa mi zobudila. no po tom roku zaspala doobeda skor. trosku sa jej to polepsilo a tak som ju davala 2x. no to trvalo asi 2m. potom uz sa sama nadstavila na 1 spanok za den.

majamat
1. dec 2019

moja dcera bola celkovo nespavec.od narodenia problemy so spankom cez den. v noci to bolo v pohode. budila sa najskor 2x a neskor sme druhe budenie posuvali na 6hod., cize potom uz len 1x. a teda spanie sa v 1r vlemi meni. neskor dcera mala prave problem so zaspavanim vecer. neskoro zaspavala - o 23hod a neikedy aj neskor. ked prisli nove podnety a s tym aj zvysena unava - skolka, zaspavanie sa polepsilo.

l222
autor
1. dec 2019

@ibrunova ja by som aj, len on este len začína tak normálne chodiť a stále ho to ťahá na štyri 🙂 takže ešte sa s ním moc prechádzať nedá. Ale snáď čoskoro 🙂 Snaží sa chalaň :D

l222
autor
1. dec 2019

@majamat to poznám :D maly az posledné mesiace občas zaspi pri kojeni, ale on narodenia to bola katastrofa. 3x denne spával po 40 minut a aj to výhradne vonku v kociku, ktorý sa natriasal čo možno najviac. Blízko domu sme mali futbalové ihrisko, tak po ňom som dosliva behala s kocarom aby krpec spal. Dobre, že som ho odtiaľ nevytriasla, ale on spokojný :D A to za vetra, dažďa, snehu, krúp.. Cele dni vonku. Večerné uspavanie trvalo hodiny a aj tak od narodenia nespal dlhšie v kuse ako 4 hodiny. Čo už nič iné nefungovalo, tak som robila, čo som mohla. Až bude veľký mu to pripomeniem :D

majamat
1. dec 2019

@l222 presne a nech ti to vynahradi 😀 no raz to prejde a bude lepsie.