Začíname sa snažiť o druhé dieťa (december 2009)

maurizia
11. dec 2009

ahojte, ani neviem ako a padlo u nas toto rozhodnutie. teda musim sa priznat, ze mi dost lepi 😀 ako to budem zvladat a tak..takze hladam spriaznene duse na rovnakej vlnovej dlzke a dufam, ze sa niekto prida 😅

silvia123
11. dec 2009

Uvažujem nad tým, ale tiež mi dosť lepí 😀 😀 človek nevie čo bude v budúcnosti, ale to všetko robí ten blbý televízor, keď si ho zapnem stále počujem len kríza, kríza, kríza, prepúšťanie a nič pozitívne...

maurizia
autor
11. dec 2009

no ja som uz douvazovala, mojmu manzelovi tikaju biologicke hodiny tak intenzivne, ze sa tomu neda dalej celit 😀 😀 🙄

silvia123
11. dec 2009

😅 manželovi... zlaté... Ale veď nejako bolo a nejako bude, ak bude človek stále len čakať, tak sa na to neodhodlá nikdy, vždy sa nájdu dôvody prečo áno a prečo nie. Ak nechceš mať jedináčika, tak asi je najlepšie si to odkrútiť čo najskôr, aby si aj deti medzi sebou dobre rozumeli. No už musím končiť, zajtra idem na vianočné nákupy, tak sa idem vyspať. Maj sa krásne maurizia a myslím, že teba netreba presviedčať, ty už si rozhodnutá a aj sa na bábo určite tešíš, jedine sa zrejme bojíš či budeš zvládať výchovu dvoch malých detí, ako to budeš stíhať, prípadne možno tá ekonomická situácia a finančná pravda? Tak držím palce, nech to zvládneš čo najlepšie všetko, ber to tak že už máš nejakú tú skúsenosť s prvým dieťaťom a s druhým ti to pôjde lahšie no nie?

maurizia
autor
11. dec 2009

jasne silvi, u nas prve nebolo ani nahodou planovane, teraz som rada samozrejme... tazi ma predstava tak obrovskej zodpovednosti, ako je novy zivot. no uvidime..tak dobru noc. 🙂

mywiel
12. dec 2009

Maurizia kolko mas rokov? 😕 😉

lindda
12. dec 2009

cafte tato tema ale patri do snaziliek 😉

vinka
12. dec 2009

No neviem ako môže sa niekto snažiť a pritom sa bojí,že to nezvládne.myslím si,že ked sa chce tak sa dá a netreba sa báť.Alebo nieje sa čoho báť.detí su radosť(aj ked moje strááášne hnevajú) 😀 😀 😀

voskovka
12. dec 2009

ženy....ak možem napisať svoj nazor....nikdy by som už nezopakovala to že dve deti hned posebe....moji maju 2roky a 5m...a idem zblbnuť...nezvladam to...som sama skoro cely den.mm chodi večer...
je to ...ťažke....žasnem nad maminkami čo maju viacero detičiek....
je dobre ked ma niektopomoc-ako babičky a maminy...

ale to je moj nazor...nechcem vas ovplyvnovať.ja osobne by som počkala....lebo teraz je to take že nedokažem rovnako davať lasku obom..lebo ten menš ipotrebuje viac pozornosti,čo ma mrzi koli staršiemu...
takže podla mna realne je ked staršie detia chodi do školky,kedy by som sa mohla plne venovať menšienmu...dufam že ma rozumiete...
tak pekne snažilkovanie mamičkam čo chcu druhe a pevne nervy... 😵

maurizia
autor
12. dec 2009

takze, mywiel mam tri kriziky na chrbte,
tato tema moze a nemusi patrit do snaziliek..na zaklade mojej predchadzajucej skusenosti mam dovod predpokladat, ze sa dlho snazit nebudeme. aj ked zivot nie je ciernobiely takze uvidime..
voskovka drz sa. ono to je tazke ale zase .ked sa zacnu spolu hrat a tak..mozno sa to potom zlepsi 😉

jonatanka
12. dec 2009

maurizia ja mam dvojcatka a nemusis sa bat , vsetko sa zvladne ked sa chce, kriza tu nebude vecne, popri detoch, ti bude doma veselsie, reci typu voskovky si nevsimaj, chce to si len vediet zorganizovat a dve deti budes zvladat lavou zadnou, ja som to mala z detmi zo zaciatku perne ale potom som si nasla svoj system a slapeme ako svajciarske hodinky 😀 , prajem vela stastia pri snazeni sa, nech mas doma coskoro o jedno zlaticko viac 😉

maurizia
autor
12. dec 2009

dik jonatanka 🙂

filomenka29
12. dec 2009

voskovka ja ta perfektne chapem, som v tej istej situaciii co ty a zazivam uplne to iste co ty...akoby si mi citala myslienky...a mas pravdu najhorsie je to, ze kvoli malej ani moj nema uz tolko pozornosti ako maval a velmi ma to mrzi, je vzdy na vedlajsej kolaji...ale voskovka ked zacne mala lozit tak moj bude mat spolocnicku a kamaratku s ktorou sa bude hrat kazdy den, tak dufam, ze neskor nam to pomoze a mali sa budu venovat sebe a my si konecne vydychneme 😀
maurizia ak chces druhe dieta tak v prvom rade by si sa mala TESIT a CHCIET [nie ti lepit] a potom nie je co riesit 🤐

babula90
12. dec 2009

ja yb som 2 ročný rozdiel nezvládla a mala by som pocit, že sa poriadne nevenujem ani jednému. Máme až 7 ročný rozdiel a hoci sme chceli menší- tak 5 rokov, nemôžem si ho vynachváliť!!! Pre malú je jej veľká sestra ako boh 🙂 , majú krásny vzťah, hoci na zač.žiarlila, teraz mi ju oblečie, môžem ich nechať spolu sa hrať a ja si porobím, má to veľa výhod. A to, že sú rovnakého pohlavia, je tiež super.

voskovka
12. dec 2009

jonatanka-ja som napisala svoj nazor,tak sa laskavo do mna nepuštaj!ty máš dvojčata,ktorym robiš tie iste veci naraz je rozdiel požiadavky dvojročneho a 5mesačneho,moja mila!tak ja som v predchadzajucej odpovedi napisala že nikoho nechcem ovplyvnovať-to znamenalo že ma nik nemusi brať na vedomie....že nikomu nerozkazujem!

voskovka
12. dec 2009

a to znamena že reči mojho typu si môžu aj nemusia všimať bez tvojich rozkazov!bez uražky.... 😉

voskovka
12. dec 2009

filomenka- 😵 som rada že suhlasiš somnou...

babula90
12. dec 2009

ja sa musím zastať voskovky, má pravdu, dvojčatá sa spolu zahrajú, sú rovnakého veku,a le 2 ročné batoľa a 5 mesačné bábo dá určite zabrať- každý potrebuje iné a mama si ani chvíľku neoddýchne, aj režim môžu mať odlišný. A prečo by si nemala všímať niekoho názor a niekoho áno? 😕 prečíta si hádam všetko. 😝

voskovka
12. dec 2009

babula....dakujem... 😉 😵

babula90
12. dec 2009

voskovka, ešte Ti chcem napísať, že teraz si určite velmi unavená, ale neskor to bude len lepšie, ten rozdiel, malý sa bude ťahať na staršieho brášku, je fajn, že sú obaja chlapci, aj kamoška má chalanov s 2 roč. rozdielom a v predškolskom období to bolo už super! Len škoda tej 1 materskej 😠

saskarisko
12. dec 2009

Ahojte,
ja mam medzi detmi vekovy rozdiel 1 a 10 mesiacov, a niekedy su dni, kedy si poviem, ze je to des a neviem, kde je sever. ale celkovo mi tento rozdiel velmi vyhovuje 😉 myslim, ze sa im obom venujem dostatocne a aj rovnako.
Voskovka - vydrz, bude to len lepsie, a to kazdym dnom. Mne ma mala pomaly 7 mesiacov, a uz teraz sa dokaze blaznit so svojim starsim bracekom. a aj naopak. uz sa len tesim, co bude, ked este podrastie 😀

voskovka
12. dec 2009

ved ja sa tešim až budu väčši....žedavidko bude velky braško...ved už teraz ked david robi na maleho vyšklebky,tak adamko sa mu smeje o dušu....
ok,ja som nazor napisala,je to tema o pracovani na babenku...tak nech sa každy rozmysli na to načo sa citi....
krasne mamičkovanie,zlatučke a zdrave detičky....možno v nejakej inej teme...pekne sviatky a deturencom vela darčekov...

babula90
12. dec 2009

pre dieťa niet lepšieho, ak má súrodenca! je to krásne.
prajem tiež všetko dobré 🙂

maurizia
autor
12. dec 2009

filomenka vsak clovek sa moze tesit a chciet a pritom mu moze aj lepit 😉
no presne ako pises babula, aj ja citim, ze este nie sme uplni, pokial sa da, mali by sme dopriat dcere surodenca. a ja si tiez myslim, ze moze byt super vychutnat si kazde dieta zvlast, no ale nemam 18 ani 25 tak by sme to nechceli prilis odkladat. skratka sice z popudu mojho manzela ale dohodou..na to treba predsa dvoch a dost casto sa stava,ze jeden to chce viac a druhy je vahavejsi..tak ma neodpisujte 😀

babula90
12. dec 2009

chapem Ta, moj muz by chcel aj tretie, aj ja som chcela, nic nam nebrani v tomu,a by sme mali aj 4 deti, ale az ked sa mi narodilo druhe som zistila, co tvrdili kamosky, ze to uz nebdue take jednoduche a mali pravdu, mala bola narocna, malo spala, kojim doteraz a som neskutocne unavena. a MM je starsi o 8,5 roka, takze aby si ho v skolke nemylili s dedkom 😀 Maurizia, je mi len luto, ze moja prvorodena vyrastala 7 rokov bez surodenca, ale priiroda to zariadila inak. Pre dieťa je surodenec najvacsi dar, aky moze v zivote ziskat!!!
Ked sme boli na Vianoce len traja, vzdy som mala taky zvlastny pocit, ze sme akysi neuplni... v jedalni 6 stoliciek a obsadene boli len 3 ☹ , ešte stále máme voľné 2 miesta, tak neviem ako to nakoniec skončí....

maurizia
autor
12. dec 2009

presne babula,vela zalezi od toho, ake mas dieta. niektore su pokojnejsie, ine maju tazsiu povahu..podstatne je aj, ci su deti zdrave a tak..clovek si to dopredu aj tak nikdy nenaplanuje, aby to bolo perfektne.
no aj mojho ocina si v skolke mylili s dedkom, ked sa nam pritrafil 4ty surodenec 😀 toho sa asi boji aj MM..

jonatanka
12. dec 2009

voskovka, prepac ale ja som sa do teba nepustila, iba som vyjadrila svoj nazor rovnako ako ty svoj a o tom je cele toto forum 😉 , takze si prosim odpustnarazky na mna, dakujem ti 😀

babula90
12. dec 2009

veru, niektoré maminy si pochvaluju MD, deti spia, ale moej nespali ani ako novorodenci, mali koliky, bolo to ťažké, ale už je to za nami...moj muž má 44, ale vyzerá ovela menej, ani nie je plešatý ako niektorí mladší 😀
ja som si myslela, že to zvládnem ľavou zadnou, 😀 , ale bola som vyhúkaná po tolkych rokoch ako prvorodička 😔 keby sme mali malú ako prvorodenú, tak druhé ani nemáme, taká je temperamentná 😀 ,a le vdaka nej som aspon stihla. 😎

jonatanka
12. dec 2009

babula ja som to tiez nemala jednoduche, nemal mi kto pomoct, poradit, nic, ja by som aj teraz pristala na dalsie babo, no uvidime co drahy v praci a potom sa zacneme snazit 😉

maurizia
autor
12. dec 2009

jonatanka ja by som brala druhe uz take odrodene oddojcene, tak rok keby malo 😀 keby sa dala ta faza preskocit...niekto si to pochvaluje no ja si to materstvo viac uzivam az teraz 😅 tak nech sa drahemu dari v praci a nech Ti deticky posluchaju, aby ste si to nerozmysleli 😎

jonatanka
12. dec 2009

dakujem, mne estehodiny netikaju ale drahysa uz citi stary 😀 , tak on by najradsej uz aj hned teraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre