Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

petrabalaz
10. sep 2010

ako sa tu pekne rozrastla diskusia.uz som tu davno nebola.

@majkokova - no my mame oblecko z lidla uz asi 3-4 roky a sme s nim velmi spokojni.ja som si prave kupila v lidli prilbu.stara uz dosluzila.a vyzera dobre. inac toto pocko ma uz riadne stve.ani na bike ani na korcule sa moc neda ist.uz nech je babie leto.

majkokova
12. sep 2010

@petrabalaz aj my sme ho odskúšali, je fakt dobré a za babku.

boli na dovolenke včera sme sa vrátili z francúzskej Riviery, celú sme ju prešli na bicykli a teraz môžem len odporúčať, bolo fantasticky :D a o rok ideme zas na inú destináciu a tiež na bikoch 😉
ten croozer je fakt fantastický a hlavne to spinkanie, viki v ňom spinkala skoro stále a úplne v pohodičke.

zuzana06
12. sep 2010

ahojte, chcem sa spytat, ci planujete vozit deticky vo voziku aj v zime, rozmyslam totiz, ako vyriesit fusak, ci by sa nedal pouzit taky fusak, ako je do autosedaciek, aby sa to dalo medzi nozickami zapinat
🙂

sue
12. sep 2010

@zuzana06 my nakoľko sme zo severu SK, tak v zime nebicyklujeme - je totiž u nás buď kopa snehu alebo veľa prší a v takom počasí nebicyklujeme...

tilly
12. sep 2010

@zuzana06 do vozikov sa robia fusaky na styl lodger bunker, tak si myslim, ze aj lodger by pasoval 😉 len jeho nadobudacia cena je takmer 100 eur, ale je to super fusak 😉

zuzana06
13. sep 2010

@tilly dakujem za info, ved prave, ze original je dost drahy, tak skusam nejaku lacnejsiu alternativu
ja planujem vozit malu vo voziku aj v zime, pretoze pouzivam vozik aj ako kocik, takze sice nebudeme tiez bicyklovat, ale toho,ze bude vela snehu sa asi tiez nemusim obavat

zuzana06
13. sep 2010

http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p..., nasla som toto, ma to celkom prijatelnu cenu, ak by to nahodou nebolo dobre 😉

tilly
19. sep 2010

uz mame croozer 😀 a na zimu do neho dam lodger, tiez ho mienim pouzivat ako kocik

majkokova
20. sep 2010

@tilly a to ako s ním budeš chodiť? 😲 veď je dosť široký, či nevadí? my sme ho využívali na dovolenke aj ako kočík a veru sa mi s ním dobre nechodilo ☹ strašne mi zadrhávalo predné koliesko, neviem čím to bolo, ale riadne som nervačila 😠 veru 😀

tilly
20. sep 2010

uvidime... uz som to skusala s tym buggy kolieskom a bolo to ok..

majkokova
1. okt 2010

tak to mám asi ja v tom niaku chybu, alebo som ho zle zapojila, ale ako kočík by som ho nechcela, ako pohodlnný je poriadne to o tom potom, ale ja na kočíku nabehám denne aj 5km a idem s ním všade na poštu do obchodu a s týmto by som sa neprepchala cez dvere 😅

tilly
25. okt 2010

to mi vadi, ze by som nepresla cez dvere... takze ho tiez momentalne nepouzivam, len na dlhe trasy na beh...

ena
25. okt 2010

Ahojte, ma z vas niekto aj vozik CHARIOT? Pre jedno alebo hoci aj pre dve deti. Ak ano, ste spokojne?

tilly
25. okt 2010

@ena to je super vozik, ale drahy 😔

ena
25. okt 2010

@tilly: ved to, ja som minule v meste videla CX 1 tku a som sa normalne par metrov vratila povypytovat sa, lebo mi to nedalo 🙂 Velmi sikovny vyzeral byt, fakt len ta cena.... 😖

tilly
26. okt 2010

hej, vyzera to super a da sa to pouzivat aj ako kocik, ked ti dieta nespava v kociku...

vlastulka
27. okt 2010

Ak by ste mali niektorá záujem o novorodeneckú vložku do cyklovozíka, dajte vedieť cez IP, mám na predaj 😉

dracik1
28. okt 2010

ahojte, nemate nahodou skusenost s TRAIL GATOR - vlečná tyč ? rozmyslame, ze kupime detom, ale vzhladom na to, ze potrebujeme 2ks a je to dost drahe, rozmyslame ci mame zainvestovat, dakujem

bobusa1
28. okt 2010

@dracik1 My mame tu tyc, podla mna je to super vec, aj ked draha, ale povedala som si, ze vsak potom predam. Uz sa tesim na jarne vylety- ja s mensou v cyklovoziku a mm so starsou na tyci (ked nebude vladat tahat sama).

dracik1
28. okt 2010

@bobusa1 , dakujem, da sa ta tyc nejako zmensit?a schovat? uz ste absolvovali nejake vylety? kde ste to prosim kupili? cyklovoziky.sk?

bobusa1
28. okt 2010

@dracik1 , my sme si to objednali v tunajsom cyklosporte, ale vyslo by ma to lacnejsie v nejakom e-shope. Tyc sa da zlozit na polovicu a schovat tak, aby nezavadzala, cize, ked dieta vladze, tak taha same, ked nevladze alebo ho chces mat pod kontrolou, tak len pripnes a tahas.

zuzana06
31. okt 2010

@ena ahoj, my mame vozik chariot, je super, dokonca ho pouzivam aj ako kocik a mienim ho pouzivat aj cez zimu,
v septembri sme boli bajkovat v chorvatsku a nasa mala slecna bola uplne spokojna a vysmiata aj po dlhsich vyletoch

dokonca uz ani normalny kocik ani nepouzivame

ena
31. okt 2010

@zuzana06: a ked ho pouzivas ako normalny kocik, ak ides do obchodu a pod, nezhadzujes vsetko z regalov? Vojdes do dveri a pod? Nevadi, ze predne koleso je napevno a nie otocne?

zuzana06
31. okt 2010

@ena ked idem na prechadzku, tak mame normalne 4 kolieska, na tej fotke su otocene dohora, to jedno koleso davame len ked ideme do prirody, to je tzv joggingovy set(vid foto).
cez dvere prejdeme v pohode, este sa nam nestalo, ze by sme niekam nevosli, dokonca mozem povedat, ze sa ovlada jednoduchsie nez klasicky kocik, dokonca aj jednou rukou 🙂

ena
1. nov 2010

@zuzana06: jej tie kolesa na boku su super, takze ich potom staci len preklopit a odmontovat velke predne?
No ja som ten kocik videla minule v meste a fakt ma oslovil, dovtedy som len croozer vacsinou registrovala..

zuzana06
1. nov 2010

@ena presne tak, do mesta mam tie male kolieska, moj muzicek ich vola, ze tescovozikove a ide sa 😎

a ked ideme na bajk, tak na predu nie su ziadne a je tam ta tazna tyc, a ked niekde zastavime, tak znova naklikneme tie male kolieska a mozeme normalne kocikovat, ja som to tu o par stran dozadu uz pisala, ze som s nim maximalne spokojna, my sme sa tiez rozhodovali medzi croozerom a chariotom,a fakt nelutujeme tie peniaze je uzasny a hlavne je paradne odpruzeny, to sme ocenili, lebo nasa slecna uz inak ani zaspavat nevie 😉

tilly
14. nov 2010

nadherne pocasicko je... sme dnes boli s croozrom tri hodky, maly krasne obsedel, kazdy sa za nami otacal 😀 ludia asi nevedeli kam skor pozriet, lebo starsi ma taky speci honda bike, mensi v croozri.. zlati boli

zuzana06
14. nov 2010

aj my sme vyuzili krasne pocasicko na cyklovyletik, nech je takto krasne este aj cely mesiac 🙂 🙂 🙂

ma.cka
20. jan 2011

kocky, chcela by som sa spytat - tie co cyklovoziky uz mate - ako je to "vnutri" vozika riesene. Ja by som ho totiz chcela na to, aby som sa mohla s malym niekam presunut, co v lete riesime najma na bicykloch, a potom tam niekde aj pobudnut 🙂 . No - a ze ci si tam vie aj lazkat a pospat. V case, ked by sme ho chceli zacat pouzivat by mal mat 8-9 mesiacov. Dik