Darček na 1 rok pre nášho syna

natali0902
27. jún 2018

Ahojte mamičky blíži sa nám prvý rok nášho malého a chcem vás poprosiť o radu čo mu kúpiť na jeden rok keď ma podľa nás všetko ale chceme aby to bolo niečo pamätné ,cenné . Viete mi prosím poradiť poprípade čo vy ste kúpili svojej ratolesti ďakujem za každú radu 🙂

stanulienkat
27. jún 2018

nic

stanulienkat
27. jún 2018
janickacrazy
27. jún 2018

my sme kúpili odrážadlo v tvare autíčka, malý bol nadšený

janulicka24
27. jún 2018

dievcatkam sa zvyknu kupovat nejake zlate nausnicky alebo takto ale chlapcovi neviem :/ mozno keby ste mu kupili nejake drahsie hodiny a dali mu ich ked bude starsi? a nejaku hracku aby mal aj teraz nejaku radost

karmen118
27. jún 2018

Dcérka dostala hojdacieho koníka a od starých rodičov puky wutsch odrážadlo, inak klasika drobnosti, oblečenie, menšie hračky. Pamätné budú hlavne fotky z oslavy ;). Keby bol starší, tak možno zlatú retiazku s príveskom, ale bude mať ešte len prvé narodeniny...aj tak by z toho nič nemal.

jamika27
27. jún 2018

nič 🙂 možno keby niečo potrebuje tak áno, ale myslím, že si to nebude pamätať, tak to je zbytočné. Má veľa hračiek. Podľa mňa je podstatnejšia oslava (menšia, väčšia) tortička, spoločne strávený čas, spoločné fotky, spoločné zážitky. My momentálne malému nekupujeme ani na vianoce darčeky. (keď bude väčší a bude to viac vnímať, tak hej. Ale keď si predstavím, že pod stromčekom má darčeky od dvoch babiek, od troch tetiek, od strýkov, od krstných ....

pininka
27. jún 2018

My sme kazdemu na rok kupili trojkolku, tu multifunkcnu, poskladali sme sa. No moja mama dala synovi este zlatu retiazku na ruku. Samozrejme ze ju v zivote nemal a neviem ani naco by ju mal nosit. Ale vraj je to pamiatka. No ja som skor za funkcne veci ktore deti vyuziju.

belllinka
27. jún 2018

@janulicka24 Drahšie hodinky na 1. rok??? 😂 Som myslela, že si robíš srandu, ale asi nerobíš 😂

beky1813
27. jún 2018

Odrazadlo. Aj tak si to nebude pamatat.

homolca
27. jún 2018

z mojej skusenosti...berte to s humorom...my sme dostali vela...vela blbosti...odrazadlo krasne, ale nedociahol na zem nohami, trojkolka bola raz vonku a hned rical ako drak lebo bol pri vyfuku kazdeho auta, asi sa bal alebo nieco....deka s menom nevyuzita v skrini, leporelo zaujalo az tak ze ho roztrhol bohuzial a potom ozuzlal...tešil sa z velkej tatrovky, ale po mesiaci len zavadzia v byte, nosit na ihriskko je smrt, som ovesana ako vianocny stromcek...najlepsi darcek bol asi od starych rodicov : zalozili mu stavebne sporenie s prvym vkladom... ale kazde dieta je ine, vy najlepsie viete co ho potesi

kvetinka75
27. jún 2018

podľa mňa je zbytočné okolo toho robiť taký cirkus. Dieťa si z toho nič nebude pamätať. Úplne by stačili fotky, aby ste mali pamiatku, keď bude syn väčší. A klasika - torta, pozvať rodinu, posedieť, zabaviť sa, stráviť spolu čas. To je podľa mňa to, čo by si deti mali pamätať a nie nejaké dary a hlavne drahé.

lapersefona
27. jún 2018

Rocny drobec nie je narocny. Podla mna staci uplne nejaku malu drobnost. Ako si spominala nakhodnotneksi darcek je s vami straveny cas a zazitky. Harmonicka rodina je to naj pre dieta.

Zaroven si myslim, ze je potrebne dieta viest k skromnosti, cim viac darcekov dostava, tym menej si to vazi a menej sa dokaze zabavit s hrackou.

saxana000
27. jún 2018

Poukaz na plavanie s detickami

anabeth
27. jún 2018

presne- nič- oslavu, lásku, rodinu- čím viac ľudí tým lepšie, krásne fotky, rodinné hry, nech vidí, cíti ako rodina drží spolu
nerozumiem tejto darčekovej mánií- a nie nie som žgrloš- ale narodeniny sú u nás o zážitkoch, výletoch, rodine- a dobrom jedle 🙂
čo deti potrebujú kupuje sa im priebežne- včetne hračiek, kníh, odrážadiel a čo nemajú, to asi nepotrebujú
bola tu pred časom taká diskusia- že dieťa má staršieho súrodenca a všetko už má, že čo mu kúpiť- bolo tam snád 60 komentov a mamička na všetko- to už má, to mu kupujeme bežne ( knihy, oblečko)- fakt choré- a tak dieťa v dvoch rokoch dostane auto na dialkové ovládanie a nevie sa s nim ani poriadne hrať,
čo dostane na desiate narodeniny?
a potom máme generácie rozmaznaných detí, ktoré nič nepotrebujú dokázať, chcú ale všetko mať, nemajú ohľaduplnosť, city, pochopenie

h2
27. jún 2018

@natali0902 Ahoj, na prvé narodeniny sme mu nič také špeciálne nekupovali, ale na prvé Vianoce (mal cca 4 mesiace) som mu kúpila krásneho veľkého plyšového maca. Totiž, aj môj otec dostal na svoje úplne prvé Vianoce macíka, otec ho mal ako svoju najobľúbenejšiu hračku a ten maco prežil až doteraz, hrali sme sa ním aj my so sestrou, keď sme boli malé, aj môj syn. Môj otec už, bohužiaľ, nežije, ale maco je stále u nás. Na Vianoce bude mať 82 rokov. 🙂

yanni
27. jún 2018

Nič. Takému malému dieťaťu je to uuuuuuplne jedno. Dokonca aj druhé či tretie narodeniny. Ja som v tom veku za praktické darčeky. Ak ešte nemáte, tak nech sa všetci poskladajú na kvalitnú sedačku do autá - reboarder. Lebo či tu čítam, ako na SK vozia deti, tak Mi vstávajú dupkom chlpy aj tie, ktoré nemám.

natalkahe
27. jún 2018

My sme robili oslavu teraz cez vikend a kupili sme mu krasnu zdobenu tortu, ma krasne fotky,velmi sa z nej tesil..a darcekov dostal od rodiny, oblecenie, hracky, my sme mu uz nekupovali..co potrebuje kupujeme priebezne..

natali0902
autor
27. jún 2018

Ďakujem vám za napísanie premýšľala som nad tou zlatou retiazkou aké pre také malé dieťa moc mi to nesedí neviem si predstaviť že to má nosiť ..inak oslavu narodenín bude mať krásnu v štýle Mickey mouse máme veľa fotiek a aj trojkolku aj odrážadlo ale niečo ohľadom plávania by bolo fajn 🙂

nina19833
27. jún 2018

Retiazku by mal na pamiatku a ešte teraz by ju nemusel nosiť. No keď bude starší, tak ju bude možno nosiť a spomenie si, že ju už má od prvého roka svojho života.

janickacrazy
27. jún 2018

@natali0902 moj najstarší syn dostal zlatú retiazku s krížikom ešte na krst, nikdy ju nenosil, lebo najskôr bol malý, potom do školy to mali zakázané, lebo telocvik, potom ked bol vačší, tak on to nosiť nebude, lebo to nosia len dievčatá a teraz je mu už malá, krátka, takže za mna o ničom darček, absolútne nevyužitý

maria584
27. jún 2018

Tiež som za to, že NIČ. Všetci sa len predbiehajú, kto kúpi krajší, väčší darček. A tomu dieťaťu je to fakt jedno. Spravte mu normálnu oslavu s tortou, pár fotiek. To úplne stačí.

lenqua_12325
27. jún 2018

Zoberte ho do ZOO, aspoň uvidí zvieratká a je to rozumný darček... aj tak narodeniny ešte nechápe 🙂

lenqua_12325
27. jún 2018

My sme oslavu robili až v 2 rokoch a to už malá teda vnímala a tešila sa. Z torty včielka mája bola nadšená, iné darčeky nevnímala len tortu lebo tam boli vy modelovanie zvieratká.... Teraz čakala kedy bude mat tretie narodeniny a to bolo radosti.
Na tretie si už vybrala co chcela, tak sa potešila. Sama vybrala tortu aj motív výzdoby aj darčeky aké chce povedala.

anabeth
27. jún 2018

@janickacrazy presne-
mám za krabičku takýchto darčekov- mojich, mojho muža aj našich detí- nikto to nikdy nenosil- nikomu nič nepripomínajú, majú menšiu hodnotu ako ked sa kupovali- to už radšej rovno založiť vkladnú knižku 🙂 🙂 🙂
a chlapcovi to bude úplne ale úplne šumafuk, neverím, že to ešte vobec niekto zvažuje alebo praktikuje, ved šperk si predsa každý vyberie sám, primerane svojmu vkusu

mirkov
27. jún 2018

Pamatnu mincu. My mame ediciu Zdenek Miller. Krtek

michala.s
27. jún 2018

ja som malej spravila knihu a rastovy meter dostala, od babky skladaciu vezu, od tety hupacku od krstnej mojkaca na spanie

natali0902
autor
27. jún 2018

@michala.s rastový meter super nápad 🙂

natali0902
autor
27. jún 2018

@mirkov o Tom som ešte nepočula nájdem to niekde na internete ? 🙂

natali0902
autor
27. jún 2018

@janickacrazy vďaka aj za takú to skúsenosť s darčekom retiazkou