Poradíte aktivity pre deti od 1 roka?

renata5
30. júl 2012

maminky poradte mi ako sa mam hrat s mojim rocnym synom chcela by som vediet ako sa hravate vy??

luciferkax
30. júl 2012

S prvým synom som stavala kocky, puzzle, čítala knihy a kreslils. Dodnes sa nevie hrať sám, vyžaduje moju prítomnosť pri hre. S druhým synom sa nehrám, chce sa hrať sám, vyberá hrnce, varechy, búcha, trieska, behá hore dole :D

lubina
30. júl 2012

Robili sme vsetko mozne, stavali kocky, puzzle, citagli riekanky, pocuvali CDcka, tancovali-to so starsou dcerkou.Mladsia sa najradsej hra so starsou, mna uz ani tak nepotrebuje 😖

vefi89
30. júl 2012

ja som sa hrala s malým málo. bol samostatný, neobsedel, všade snoril, sondoval, nechcel sa so mnou hrať. maximálne, ak sme si rpečítali knižku, alebo nakreslili niečo. vždy sa prebavil sám. a tak je tomu viac menej do teraz, ubaže teraz nad všetkým vydrží dlhšie 🙂

mamina6410
30. júl 2012

teraz je pekne, cize hlavne piesok, odrazadlo, bazen,behal s kosackou, vsetky hracky na tahanie ho bavili, on musel byt stale v pohybe, cize kreslenie a podobne veci u nas nehrozili a nehrozia ani teraz, ked uz je vacsi, ked sme byvali doma, tak hlavne kocky, hudobne nastroje a maly zboznoval lopty, s tymi sa dokazal zabavat cele dni , ci vonku kopal o stenu sam, alebo vnutri sme si kopali a gulali.

jendralka
30. júl 2012

kocky - staviame a burame vezicky, auticka - kde sa daju otvarat dvere, odrážadlo, gulame si lopticku, knizky so zvieratkami, ... a potom vyhadzujeme hrnce, prehadzujeme magnetky na chladnicke ...

dananada1
30. júl 2012

Ahoj,moji chlapci dvojičky,ty sa hrali len sami spolu a mňa nepotrebovali,a tretí syn to isté hral sa sám s hrncami a podobne a teraz sa pekne zahrá sa vyberá si hračky s poličky a hrá sa a samozrejme kreslí,ale na stenu juchúúúúúúú.Ono je to tak,že aj v tomto je každé dieťa osobnosť sama o sebe.Asi čítať knižočky a kadejaké kladivká na búchanie a kocky,podľa toho,čo ho zaujme,ale najlepšie je podľa mňa,keď sa zahrá sem tam sám aspoň si buduje kreativitu.asi som ti moc neporadila,čo?

lenka311
30. júl 2012

v tomto veku sa vôbec nevedela zahrať sama dlhšie ako tých 10min. Najradšej sa hrala so mnou.. Mala vtedy rada rôzne veršovačky spojené s ukazovaním - napr. mám dve očká na pozeranie /ukážeš na oči/, dve ušká na počúvanie /na uši/ dve nožičky na chodenie /ak je v sede, chyť mu nožičky a potas s nimi, ak vie chodiť, zadupkajte/, dve ručičky na maznanie a objímte sa... Tých veršovačiek je veľa - pozri tu: http://www.kasulec.unas.cz/riekanky.htm
Potom si rada prezerala knižky, ale nie čítať, len pozerať a ukazovať čo za zvieratko tam je, kde má uši, oči, nos.... 😉
Mala rada chevu /väčšie kocky ako lego/ - stále si chcela stavať z toho vež /len som jej musela podávať po jednej kocke a ona to zapájala/, potom klasické kocky, tie najradšej búrala...
Dlho sa mi vedela zabaviť ňúraním v kuchynskej linke /všetko rozbitné vyššie aby nedočiahla/ - varešky, žufanky, hrnce, varila so mnou, potom vysávanie /zohnala som ešte jednu tyčku s tým nádstavcom - vysávali sme spolu, takisto prach, handričku sebe, čistú aj jej.... - takto som si aspoň porobila...
A zabaviť sa dieťa dá veľmi hrou - dones mi toto, tamto, napr. dones mi toho macka čo má fialový kabátik.... atď.. zapoj fantáziu, ono je zvlášne že na trhu je straašne veľla hračiek, no najradšej sa aj tak hrajú s nami 😀 😀 😀 a s našimi "hračkami" na varenie a upratovanie 😀 😀 😀 /čo po nejakých plastových riadikoch, keď kovové hrnce sú parádnejšie a ešte tam vareška aj trieska... 😎 😎 😎

sante81
30. júl 2012

môj sa sám nezahra do teraz, a to bude mat 3 roky, a tak sme stále vonku, na záhrade, tam ma k svojej činnosti nepotrebuje, zahrá sa hoci aj s kamienkami, pieskom, trávou, s haluzami, ale ked sme doma, tak potrebuje asistenciu pri všetkom, a najhorsie to bolo cez zimu, ked spal poobede do 16tej, potom bola kosa vonku a tma a tak som mala o činnost v detskej izbe postarané. tych hier čo sme navymyslali bolo vela, knizky, auticka, hrnce z kuchyne, utierky, odrazadlo, furik formicky, lega, schovávačka, nahanačka, puzzle, lopty, rozprávky, atd atd

cherryl
30. júl 2012

vdaka za dvojcata ,od 9mes.sa mi zahraju sami navzajom v izbe plnej hraciek 😀 teraz aj celu hodinu potom sa hram s nimi kocky ,spievanie ,skryvanie sa,pesnicky take naucne ,s velkymi tatrovkami a potom sa znova zahraju sami .Ak sa inak neda a potrebujem varit ,zehlit pustim ich do kuchyne za 2hod.mam vsetko spravene a chalani sa maju stale s cim hrat a to im teda nedovolim vybrakovat vsetky skrinky maju len urcite povolene a v niektorych suflikoch mam naukladane ich hracky

linddi
30. júl 2012

A prečo by sme ťa mali zniesť pod čiernu zem 😅

zigzag
30. júl 2012

no moj si tiez vyzaduje moju pozornost, ale sem tam ho viezaujat aj nieco pricom ma nepotrebuje... moj najradsej chodi, skuma, vyhadzuje veci zo skrin, a tak, pootom spolu upratujeme, lubi vysavac 😀 a tiez stavame kocky, pozerame knihy, na balkone stipce ukladame, a take kadeco, priznam sa,ze ja tiez uz neviem co nove vymyslat,,, dalej rad sa na odrazadel vozi, teda ho tlacim, na tatrovke sa vozime a tak co pride , pusim mu vezu a on ju rad celu poprepina 😀 a najradsej je vonku... beha a hadze kamienky... ale to musim davat pozor,lebo by ich aj pojedol 😅

presporkovo
10. sep 2012

Zoberte deti medzi rovesníkov a prídte si zacvičiť na Fitloptach 🙂. Zábava a zdravý cnrbatik ... 🙂 Hlavne,ked uz sa nam bude zoskaredievat vsetkych pozyvame do Stareho mesta do Presporkova.

lenka009
3. mar 2013

www.studiomiracle.sk detske kurzy, najde si tam svoje naozaj kazdy, vrelo odporucam, som max spokojna 😉

rodinnevikendy2
26. apr 2013

Odporúčam rozprávkový animačný víkend pre rodiny s deťmi s plávaním detí
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...

barbishkamiracle
1. máj 2013

Detske Kurzy- aktivity pre deticky od 4mesiacov do 3 rokov
Aspon 1 x tyzdenne si mozete spravit program s dietatkom na cviceni maminy s detmi. Je vhodne uz od 12mesiacov. Obsahuje prekonavanie prekazok, tancovanie, cvicenie na fitloptach, podporuje motoriku, zlepsuje chodzu a drzanie telicka 🙂.

dzudka
30. sep 2013

Odporucam www.dlhacik.sk baby ball od 7 mes az do 3 r skupinky tri podla veku deti rozdelene...

riverparkdanceschool
21. mar 2014

Mamičky, príďte vyskúšať našu NOVINKU - Bublifit cvičenie pre deti už od 3 mesiacov do 24 mesiacov! Jednotlivé kurzy sú rozdelené podľa veku dieťatka, pričom hlavným cieľom Bublifit cvičenia pre deti je zdravý rast a správny psychomotorický vývin dieťaťa. Lekcie cvičenia rodičov s deťmi prebiehajú hravou formou, sprevádzané detskými piesňami, riekankami a pohybovými hrami. Využívame tradičné pomôcky ako fitlopta, overball, padák, laná, kruhy atď, ale i netradičné ako varešky, drevené megakorálky, penové stavebnice, fľaše, škatule a iné naoko nevyužiteľné veci :O). Neváhajte sa k nám pripojiť! Infomácie nájdete tiež na webovej stranke našej tanečnej školy Riverpark Dance School.

lexilaracroft
23. nov 2016

@luciferkax moja mala tiez ie radsej samostatma a hra s kuchynskim riadom nebere konca kraja