Quietbooks - výmena

ihrisko2009
23. feb 2014

Dievčatá, plánujem robiť výmenu jednotlivých stránok do quietbook. Cca 6 aktivít podľa náročnosti vyhotovenia. Nemám s tým zatial žiadne skúsenosti, len veľké nadšenie. Aktivity by mali byt primerane veku 4-5 rokov. Pridá sa niekto?

hrasiak
24. feb 2014

Ahojte 🙂 Ja sa k Vam nepridam, ale musim napisat, ze tie obrazky su velmi insprirujuce 🙂 Robim teraz cisto rucne quiet book pre svoju dceru, ma 20 mesiacov (aj preto by som tu nestihala), a v buducnosti by som jej nieco z tychto Vasich tipov spravila 🙂 Takze kludne dajte potom dalsie fotky, inspiracie nikdy nie je dost. A nieco z tej knihy pre mensie deticky, co robim doma pripajam 😉

sharonik
24. feb 2014

@hrasiak je to krásne, si šikulka🙂 uvidíme ako budú vyzerať tie naše hand made 😉

hrasiak
24. feb 2014

@sharonik dakujem 🙂 toto je tiez hand made 🙂 nemam sijaci stroj, takze vsetko pekne rucne (ale aspon je to dost pevne, mohlo by vydrzat 😉 )

komzikosaurus
24. feb 2014

ja by som spravila tie pismenka, ak je to mozne 🙂

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

@majaza dakujem, ze si sa tu toho ujala 🙂 mne nejak posledne dni nevysli podla planu, riesila som ine veci a na mk nezostal cas. Citam, ze sa to tu pekne rozbehlo, ak uz mate vytvorenu skupinku ani vam nebudem do toho vstupovat a skusim vytvorit dalsiu.

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Dievcata ak sa nenahnevate, vstupim este do diskusie s nejakymi navrhmi. Ja by som tu knihu chcela cielit na vekovu kategoriu 4-5 rokov. Malo by tam byt nieco na premyslanie (asi pocitanie do desat), jemnu motoriku a v neposlednom rade na hranie 🙂 mam krasne obrazky postahovane z netu, postupne ich sem popridavam. Ak niekomu tento vek nevyhovuje a chce lahsie aktivity, mozme sa rozdelit a vytvorit dve skupinky a teda robit dve knihy. Pricom nevylucujem, ze sa zapojim aj do druhej vymeny, kedze mam aj mladsiu dcerku 🙂 Ale primarne by som chcela teraz nieco vytvorit pre tu starsiu.

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Aktivita na pocitanie a jemnu motoriku - hladame cesticku 🙂

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Aktivita na hmatove pocitanie - priradovanie - muffinky

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Dalsie matematicke aktivity - hmatove pocitanie

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Este ma napadlo dat tam cislice a pod to budu deti robit retaze z cecok. Nieco podobne som nasla tu

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Jemna motorika

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Jemna motorika - mozno nieco na pripinanie, u mna jednoznacne vedie lienka so zipsom

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Ale aj toto je velmi pekne pripinanie

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Urcite by som tam chcela mat piskvorky

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Aj magneticke rybky by mohli zabavit skolkara

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Toto je srdcovka mojej dcery - rozpravka o psickovi a macicke. Tak preco to nespojit s treningom zapinania ? Psika vezmeme na vodzku a macicke uviazeme maslu 🙂

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Toto 'vysivanie' by som nazvala za malo penazi vela muziky 🙂 a pod to by sa mohol skryt nejaky pekny obrazok, alebo vrecusko na fotku dietatka

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

Toto je top vychytavka 🙂

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

A ja by som urcite na obal nasila domcek so psickom a macickou 🙂 nieco na sposob takychto prstovych manusiek.

hrasiak
25. feb 2014

@ihrisko2009 Dakujem za podnetne napady - nieco z toho uz mam dokonca hotove, nieco som aj planovala, ale piskvorky a prstove manusky su super novinka 🙂 Este raz vdaka, zas mam program na niekolko vela vecerov 😀 😀

majaza
25. feb 2014

@ihrisko2009
ale ides aj ty do toho, hej?
ja (my) praveze cakame na teba, ze to tu zdirigujes 🙂

sunsun
25. feb 2014

baby, ja lezim, zmorila ma chripka, ozvem sa o nejake 2 - 3 dni, ked mi bude lepsie...🙂

ihrisko2009
autor
25. feb 2014

@hrasiak a ako dalej s tymi strankami? Budes ten filc niecim vystuzovat? Alebo len presijes dve strany spolu? Aka je to hrubka filcu? Toto my musime domysliet. Preto by som chcela mat v skupinke aj niekoho kto sije na stroji, aby tie nase ''polotovary ´ zosil do knihy.

majaza
25. feb 2014

1 @ihrisko2009
2 @majaza
3 @sunsun
4 @maryennn1
5 @komzikosaurus
6 @kittykittyke
7 @sharonik
baby a co keby sme to tentokrat urobili tak, ze vyberieme top 7 aktivít a potom si to rozdelíme čo kto urobi??
čo vy na to?
môžem urobiť album s doteraz navrhnutými aktivitami a dali by sme hlasovanie?

komzikosaurus
25. feb 2014

@majaza ok

sharonik
25. feb 2014

@majaza ja súhlasím, nech ide o spoločný výber🙂

hrasiak
25. feb 2014

@ihrisko2009 ten filc je cca 1,5 mm hruby, ale je taky pevny, nie makky (neohyba sa velmi). Takze to nebudem nicim vypchavat, iba zosijem dve strany spolu a obsijem ich takou farebnou stuzkou. Potom taketo olemovane pospajane stranky chcem nasit na dalsiu hrubu farebnu stuhu - ale toto mozno este nejako vymyslim. Prva a posledna strana knihy nie je z filcu, ale je to vatelinom vypchany stvorec (vid. 1.moja sprava hned zhora na tejto strane 2, je tam nasita ta lienka). Myslim, ze ked budem v stadiu zosivania knihy (co je este dost daleko), tak potom budem riesit najma to "viazanie" vsetkych stran spolu, takze mozno bude ine ako ta stuha. To, ze to sijem v rukach, podla mna na pevnosti nevadi - robim drobny husty steh a dost na pevno, skor sa bojim, ci by to ta stredova stuha zniesla.... No ved uvidim.... uvitam tipy, ako to zosit cele dohromady 😉

majaza
25. feb 2014

@ihrisko2009 @majaza @sunsun @maryennn1 @komzikosaurus @kittykittyke @sharonik
baby, tak som vytvorila album, prosím zahlasujte za tie aktivitky, ktoré by ste chceli v knižke mať, môžete kludne aj komentovat, ak vam tam niečo chýba pridám, ak chcete niečo vyhodit, vyhodim 😀
snažila som sa to trochu tématicky zoradit, nech máme z každého rožku trošku 🙂

album nájdete v mojom profile...

sharonik
25. feb 2014

@majaza môžeš prosím ťa do albumu pridať ešte to pexeso, čô som pridávala na strane 1- tréning pamäti, díky

komzikosaurus
26. feb 2014

@ihrisko2009 ja to nechcem mat zosite do knihy ja to chcem ma v zakladaci , mam 2 potrebujem stranky vyberat