Spoločenské hry od 6 rokov

roselyn
8. máj 2019

Poradte nejake hry (najma kooperativne), ale aj klasicke, nie velmi narocne a casovo tiez nie velmi dlhe na hranie pre deti od 6 rokov. Dakujem. Hlavne Vase oblubene a odskusane. 😉 Dakujem.

noemi155
8. máj 2019

Dooble, človeče, pexeso, cink je veľmi veľa hier, kde sa zahrajú deti spolu s rodicmi

kvojtanikova
8. máj 2019

@roselyn u nas sa hrava tiez hra podobna dobble, Carcassonne, Fazule (toto sa da hrat aj kooperativne, resp. daju sa pri tom ucit zrucnosti podelit sa s niekym, ponuknut mu nieco na vymenu) a mame velmi radi aj Piratske kocky, kde precvicujeme aj scitanie a odcitanie (pre mensie deti mozu body pocitat rodicia). Tiez hravame Speed Cups, ale tu je troska problem ked hraju dospeli s detmi, lebo sa stava, ze dospeli to poskladaju rychlejsie ako deti, ale da sa to hrat tak, ze si stanovime cas povedzme 1minuta a kazdy kto to v danom case postavi spravne, ma bod. Dcera vo veku 6 rada hravala aj Brainbox Abecedu, alebo Zvierata. Kazda z tychto hier sa da zahrat tak za 15-20 min. (Carcassonne mozno dlhsie, ale tiez sa viete dohodnut, ze nebudete hrat vsetky karty ale povedzme 15 tahov kazdy)

olivia_0309
8. máj 2019

@roselyn veeelmi dobre su Zelvi zavody🐢🐢🐢moje deti v skolke ich maju velmi radi, potom je to Double zvieracie, alebo Grabolo hmatove aj ciselne miluju👍🏼👍🏼👍🏼

olivia_0309
8. máj 2019

@kvojtanikova ako pises aj Speed Cups a Cink ich bavia, hlavne ten zvoncek🙈

biokozmetika
8. máj 2019

Naši radi hrajú dobble, uno, cink, brainboxy podľa veku, clovecko, ubongo a akékoľvek kartové hry, ľahšie hry so šachom 😉

selema
8. máj 2019

@roselyn u nás je top Uno, Dooble, Z rozprávky do rozprávky, Tik-tak bum a Cestujeme po hradoch a zámkoch.

roselyn
autor
8. máj 2019

Dakujem 😁 Idem popozerat, ktore nepoznam. My sme doteraz hravali clovece, pexeso, brain box, domino.

patka06
8. máj 2019

U nás obľúbený je Labyrint, nie je to klasika hádzanie kockou, toto je mini verzia a je aj veľký

https://www.alza.sk/hracky/labyrint-d1081571.ht...

roselyn
autor
8. máj 2019

@patka06 to je ten svietiaci?

patka06
8. máj 2019

@roselyn svietiaci?? Nie ten náš nesvieti ...je to hrací plán a posúvacie kartičky z kartónu a plastové figúrky

simcika
9. sep 2019

@abbey1 Ešte taká vec že zákaz netreba brať tak doslovne keď by tvoj syn hral ja neviem a 5 h a ty mu povieš že má hrať hodinu a on si vždycky nájde cestu k tomu aby hral viac tak mu povieš dobre dohodneme sa že na ďalší deň budeš hrať menej..

Lebo veď odporúčajú aj psychológovia že zober mu tých 20 min. aby si ich začal vážiť a ono to nefunguje u nás. A zase nebudem ho zahlcovať až takže príde domov rozbitý. mám dosť keď príde z futbalu o 19 tej.

abbey1
9. sep 2019

@simcika Nehnevaj sa, ja vôbec nechápem, o čom mi píšeš.

ivanapetrasova
9. sep 2019

@abbey1 myslím že @simcika chcela odpovedať do inej témy 🙂 🙂

abbey1
9. sep 2019

@ivanapetrasova To mi došlo, ale i tak nechápem. ;)