Vrecúšková výmena pre staršie deti od 6 do 12 rokov

teuska
28. okt 2013

Mal by niekto zaujem o vrecuskovu vymenu pre starsie deti? Myslim tym vek 6-12 rokov.

teuska
autor
9. máj 2014

@vmb ten hlavolam vyzera uzasne, uz sa tesim 🙂

sueh
9. máj 2014

Takze mamicky, ktore mate zaujem este raz davam do pozornosti fotoblog, kde sa to lepsie a prehladnejsie pozera. Kuknite pripadne oslovte vo Vasich skupinach. Dakujem
https://www.modrykonik.sk/blog/sueh/album/vrecu...

vmb
11. máj 2014

@sueh čo povieš, ja by som to uzavrela s takým počtom ako nás je. Ak sa bude chcieť niekto počas výmeny pridať, umožníme mu to.

anikag
11. máj 2014

Ahojte aj ja by som sa rada pridala ak sa este da

vmb
11. máj 2014

@anikag Jasné, pridaj sa k nám. Vitaj a pridaj nejaké aktivity 🙂

sueh
11. máj 2014

Tesim sa ze sa este niekto pridal, sem navrhy a pridam ich do fotoblogu.

vmb
11. máj 2014

@josenka @angika @laurinkam @ellaeliska @lenusskaa @ajourvictoria @kasami @anikag poprosím vás, máte ešte záujem o túto výmenu? Ak áno, napíšte sem a prípadne už by ste mohli pridať nejaké návrhy. Želám príjemný týždeň a ďakujem veľmi pekne 😉

josenka
11. máj 2014

@vmb Ďakujem - ja som už na prvej strane písala, že sa nezúčastním, prajem ale pekné aktivity. 🙂

laurinkam
11. máj 2014

@vmb dakujem za ohlasenie, zatial sa nezucastnim - mozno dalsie kolo😉.

ivaz
11. máj 2014

Ahojte kočky, mňa by výmena pre túto kategóriu zaujímala. Predpokladám, že by to mali byť už náročnejšie veci. Šesťročné deti už poznajú všetky písmená aj číslice, vedia čítať.... Takže z jazyka by to už nemalo byť zamerané na písmenká ale skôr na gramatiku. No neviem, či tieto aktivity sú atraktívne pre deti. Čo sa týka aritmetiky, deti určite vedia sčitovať a odčitovať, čiže by boli adekvátne aktivity na násobenie, delenie, zlomky.... No a pri kozmickej výchove je veľa možností, tu sa dá popustiť uzda fantázie.
Keďže ale mám dojem, že v tejto skupine máte skôr mladšie detičky, prispôsobila som tomu moje návrhy.
1. Domino abeceda
2. Divadielko – O zlatej rybke a O troch prasiatkach
3. Hlavolam na odčítanie – boli by dva (je to zalaminované a podlepené machovou gumou, kvôli lepšej manipulácii)
Čo vy na to?

vmb
12. máj 2014

@ivaz Vitaj, máš krásne návrhy a radi ťa tu privítame. @sueh poprosím pridať návrhy do albumu. Ďakujem

anikag
12. máj 2014

AHoj moj navrh je
1. Geoboard
2. Kruhy s pismenami - malé a veľke tlačené plus štipce

anikag
12. máj 2014

Este ma napadlo ak by bol zaujem aj o nejake hry tak viem pripravit hry Cink, Cink junior, Speed cups viac info o hrach na nete 🙂 ale v skratke hry na postreh a rychlost

sueh
12. máj 2014

Jej ja by som bola urcite za tie spolocenske hry, vdaka

ivaz
12. máj 2014

Ďakujem za prijatie do skupiny, idem kuk na vaše návrhy. 😉

vmb
12. máj 2014

@anikag ak ťa môžem poprosiť fotku tých hier, ja by som bola tiež za ne 🙂 ďakujem

anikag
12. máj 2014

@vmb myslim ze su v albume navrhov od sueh link vyssie

ellaeliska
12. máj 2014

Nezucastnim sa,nemam teraz cas...ide leto a vonku je tolko prace....

lenusskaa
12. máj 2014

@vmb tiez sa nezucastnim, vela ponukanych alebo podobnych aktivitiek uz mam

ivaz
13. máj 2014

Kočky, vzhľadom, že by to mali byť aktivity pre deti 6-9 rokov, pridávam k mojim návrhom ešte tieto dva:
1. Slovensko a jej susedia – aktivita, by obsahovala mapu Slovenska a jej susedov, kartičky s ich vlajkami, hlavnými mestami a znakmi +vlajky by sa dali vyskladať z machovej gumy.
2. Súhvezdia – mapa, kartičky so súhvezdiami, podložka a hviezdičky na skladanie podľa predlohy.

ivaz
13. máj 2014

A koľko nás teda je? 5? Či viac? Ja by som navrhovala doladenie návrhov tak do konca mája, jún výroba a potom distribúcia. @sueh, čo ty na to?

sharonik
13. máj 2014

@ivaz tieto aktivity sa mi páčia obe, no druhú už budem mať z inej výmeny🙂
@sueh ak nás bude tak málo, možno by sme sa mohli dohodnúť aj na dvoch aktivitách, nie?
Ja by som potom buď pridala buď
- nadstavbu k tým semienkam, teda napr. orechy alebo ovocné stromy a kôstky alebo ešte sa mi páči toto
- hľadanie písmena v slove (je to skôr pre tých 6-7 ročných, ale celkom fajn) - viď foto
- hru farebný kód - viď foto 2 a 3
@vmb, @anikag, @teuska, @natkap, @natabun

sharonik
13. máj 2014

@vmb, @anikag, @teuska, @natkap, @natabun, @ivaz, @sueh
Ak dobre rátam je nás teraz 8, to by aj mohlo stačiť🙂

ivaz
13. máj 2014

Osem je celkom fajn, pokiaľ doladíme návrhy, tak sa možno niekto pridá a bude nás 10. Ináč pri malom počte som taktiež za dve aktivity na osobu.

teuska
autor
13. máj 2014

ja som aj za 2 aktivitky 🙂

sharonik
13. máj 2014

@sueh pridaj mi prosím Ťa ešte tie dve aktivity vyššie do ponuky v albume, ďakujem 🙂

ivaz
13. máj 2014

@sharonik, u teba sa mi najviac páčia semienka, aj nadstavba by bola fajn. A bolo by super rozšíriť aktivitu aj o kartičky s produktmi z danej suroviny. Bol by problém?

sharonik
13. máj 2014

v tej ponúkanej sú aj kartičky využitia plodiny, cca 3-5 obrázkov na jednu plodinu🙂
@ivaz

ivaz
13. máj 2014

@sharonik, super 😉

vmb
13. máj 2014

súhlasím so všetkým. Svoje návrhy ešte dodám