Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 2 až 3 roky

ivaha
16. okt 2013

Zakladam novu temu, resp novu skupinu na vreckove aktivity

ivaha
autor
31. okt 2013

@bartonka1 davala som ako navrh termin do konca novembra, ak ma niekto skor hotove, urcite sa da poslat skor, ale koniec novembra by podla mna mohol byt konecny termin, aby sme urcite darceky mali na vianoce doma. Niektore maminky s tym suhlasili.Ja som sa ponukla, ze mozem vyzbierat a vytriedit balicky a poslat naspat, ak by maminky suhlasili,tak aby som mala aj trosku casovu rezervu, na balenie a triedenie a zaslanie.

evkalv
1. nov 2013

No baby tak prisiel mi filc a hotova katadtrofa sice je ze 166g. Ale nie je to ziadna vyhra mala to byt A4 ale evidentne su to strihane ,,akoze" A4-ky z velkeho kusu a z kazdej strany chyba a este to je aj krivo nastrihane..mala som to presne rozkreslene a teraz mi nic nevychadza nakoniec som zistila ze tie utierky na riad z lidla su ovela hrubsie, kvalitnejsie a trvacnejsie....tym ze ten filc neprisiel presne v rozmere A4 musela som tvary zmensit...no nwviem neviem zajtra sa s tym dat pohrat malej a uvidim ale som presvedcena ze radsej nakupim utierky z lidla a postriham vascie a trvacnejsie kusy ako keby som nala skusat dalsi filc aj za cenu ze uz nebudu az tak vyrazne farebne...tie farebne vam pribalim tiez len su mensie a pre male deti to bude asi zlozitejsie...☹ ☹ ☹

ninison
1. nov 2013

@evkalv evi, odkial si kupovala filc? ja mam momentalne objednany tak som zvedava co mi pride...

evkalv
1. nov 2013

@ninison z modreho konika -galanteria lubka...predtym som nikdy nerobila nic z filcu takze som nevedela co mam od toho ocakavat...ale tento typ filcu je nanic na tento typ aktivity... ale nevadi poradim si a nabuduce budem aspon vediet...

ivaha
autor
2. nov 2013

skuste dievcata pouzit handry na podlahu, ja som sice videla len v takej broskynovej a bielej, ale su urcite ovela hrubsie a pevnejsie ako tie utierky z lidl,ja si to zvyknem nastrihat a pouzivat namiesto mokrych hubiek do kuchyne na stol,kuch linku a tak .Av tej stoklase, co idem objednavat maju vselijaky a aj hruby filc,skuste pozriet.Idem si aj ja objednat pre vlastne tvorenie a dakujem za skusenosti, idem urcite do hrubsieho.Myslela som tiez ze staci 166g ale objednam radsej hruby.

ivaha
autor
4. nov 2013

ahoj maminy,tak mam konecne trosicku casu, pridavam konecny pocet maminiek a ich aktivitky.Niektore este nie su uplne na 100%,napr strom-sova, kedze je problem s materialom.Posielajte veselo svoje prve prototypy a hned ich dam do nasho albumu https://www.modrykonik.sk/blog/ivaha/album/vyme... Obcas tam aj mrknite,aj ked nemate upozornenie,pridala som nieco a prebiehaju tam nejake male diskusie k jednotlivym vyrobkom.Mozte pridat aj svoje komentare k svojmu vyrobku a otazky na maminky

1. @avalsorim laminovana predloha s obrazkami-kruzkovanie
2. @sisi0211 strom alebo sova rozne gombiky a cvoky
3. @lindauciatko rybka s pokladmi-hladanie
4. @evkalv navliekanie na gombikové snurky podla tvarov alebo farieb
5. @sharonik hmatova kniha
6. @gega labyrint
7. @salonkaa retaz
8. @mimirinko puzzle na palickach
9. @uhlopriecka vysivanie=navliekanie snurky do otvorov +topanocka
10. @bartonka1 auta znacky
11.@ivaha farebne nanuky s cislami
12.@ivaha hmatove pexeso-vrecuska
13. @josie3331 tangram s kockami
14. @weronnka18 voda, vzduch,cesta
15. @marusinka80 navliekanie kruzkov na palicky
16. @bajlinka_tn tvary s otvormi na kolíky
17. @pillinka skladanie motyla
18. @natabun emocie laminovanie
19. @ninison ludske telo
20. @belucio23 tvaricky z filcu
21. @mamkabeika 3D karticky

Termin ukoncenie by som stanovila na 29.NOVEMBRA=posledny termin odoslania balicka.Ak vym nevyhovuje, prosim dajte vediet.Zaroven sa chcem ponuknut, ze by som aktivitky zozbierala a rozposlala,teda by ste posielali balicky mne.ja by som ich vytriedila a kazdej mamine poslala uz zostavu vsetkych aktivit dokopy.Ak uz budu aspon prve vase vyrobky hotove, budeme vediet zhruba velkosti a vahy, dohodneme sa ake velke balicky,resp krabice by sme si urcili na zaslanie a aj postovne by sme vedeli blizsie urcit.Tj kazda maminky zaplati raz za odoslanie svojho balika so vsetkymi svojimy vyrobkami mne a druhy krat za balik ktory jej odoslem uz so vsetkymi roztriedenymi aktivitami.Ak suhlasite, rozposlem vam cez IP moju adresu a ak budete chciet, mozem aj moje tel cislo.
Termin 29 nov by som rada aj preto, aby som mala casovu rezervu na roztriedenie a odoslanie balickov, aby ste ich urcite mali na vianoce doma,niekedy trva aj 5 dni, kym balik pride a ten tyzden pred vianocami duplom.Tak ak budete mat niektore skor hotove,ozvite sa a stanovili by sme si uplne presne podmienky odosielania. Obracjte sa na mna kludne s akymi kolvek otazkami.Dakujem ahojcek

belucio23
4. nov 2013

@ivaha len chcem podotknúť, že nemám tváričky z filcu, ale motýle 🙂 pracujem na prototypoch, len mi došiel materiál a musím počkať na jeho dodanie aj na predajňu.

lindauciatko
4. nov 2013

ahojte,
ja som bola minulý týždeň mimo, boli sme v nemocnici kvôli črevnej viróze, teraz som to pre zmenu chytila ja, takže sa ozvem až budeme v poriadku.

@ninison ak súhlasíš s tým aby si robila pre mňa niečo iné ako ľudské telo, dokedy ti mám dať vedieť? Vďaka Ten magnetický rybolov sa chystám spraviť deťom sama. Šiť je jediné čo ako tak viem.

pillinka
4. nov 2013

@belucio23 @ivaha to sme my dve s belucio23 vymenene, len ja robim tie tvaricky z machovej gumy, ako sme sa dohodli...

sharonik
4. nov 2013

Dievčatá neviete niekto poradiť dobrú laminovačku za rozumnú cenu?

ivaha
autor
4. nov 2013

@pillinka @belucio23 prepacte dievcata, v albume to mam spravne, len tu som to zabudla zmenit

ivaha
autor
4. nov 2013

opravujem, zbudla som vymenit dve maminy
1. @avalsorim laminovana predloha s obrazkami-kruzkovanie
2. @sisi0211 strom alebo sova rozne gombiky a cvoky
3. @lindauciatko rybka s pokladmi-hladanie
4. @evkalv navliekanie na gombikové snurky podla tvarov alebo farieb
5. @sharonik hmatova kniha
6. @gega labyrint
7. @salonkaa retaz
8. @mimirinko puzzle na palickach
9. @uhlopriecka vysivanie=navliekanie snurky do otvorov +topanocka
10. @bartonka1 auta znacky
11.@ivaha farebne nanuky s cislami
12.@ivaha hmatove pexeso-vrecuska
13. @josie3331 tangram s kockami
14. @weronnka18 voda, vzduch,cesta
15. @marusinka80 navliekanie kruzkov na palicky
16. @bajlinka_tn tvary s otvormi na kolíky
17. @belucio23 skladanie motyla
18. @natabun emocie laminovanie
19. @ninison ludske telo
20. @pillinka tvaricky z filcu
21. @mamkabeika 3D karticky

belucio23
4. nov 2013

@sharonik ja som si objednala Peach, je za 15 eur a uvidíme, myslím na doma stačí

avalsorim
10. nov 2013

@sharonik ja som včera vyskúšala laminovačku značky peach a zvládla to super. a dala som jej poriadne zabrať 🙂

mamkabeika
10. nov 2013

Ahojte maminky 🙂 Budem potrebovať váš názor aby som mohla konečne objednať materiál. Kartičky by som rada robila z dreva, ale radila som sa s odborníkom a ten povedal, že to musí byť pevnejšie drevo - lepený hranol (kVH/BSH) alebo preglejka. Tieto materiály sú však lepené, a preto by som rada vedela váš názor. Prípadne, aký iný druh materiálu by ste navrhovali vy. 🙂 Ďakujem
@avalsorim
@sisi0211
@lindauciatko
@evkalv
@sharonik
@gega
@salonkaa
@mimirinko
@uhlopriecka
@bartonka1
@ivaha
@josie3331
@weronnka18
@marusinka80
@bajlinka_tn
@pillinka
@natabun
@ninison
@belucio23

ivaha
autor
10. nov 2013

@mamkabeika ja suhlasim s drevom aj lepene moze byt.Mala by som jednu prosbu, kedze ja beriem aj pre sestru, teda budeme mat kazda, ale ak sa da, by som prosila spravit ich uplne identicke, aby ked sa deti stretnu, si karticky spojili a mohli s nimi hrat to pexeso, teda dve uplne rovnake skupinky.Dakujem velmi pekne

mamkabeika
11. nov 2013

@ivaha jasné 🙂 tie kartičky budú identické 🙂

gega
11. nov 2013

Ahojte tak nakoniec labyrint bude zelenej farby v tvare obdlznik opytam sa ake by ste brali cesticky ? Ak mate nejake navrhy poslite foto dakujem 🙂

ivaha
autor
11. nov 2013

@gega uz som raz posielala, ale aby si nemusela hladat-mne sa takyto typ cesticiek paci.A este na tom obrazku v albume je na zaciatku a na konci prisity kruzok farebny, aj to sa mi zda dobre, aby dietatko vedelo, kde je koniec.Gulicku aku budes davat?Myslim ze asi sklenena by sa najlepsie posuvala 🙂

gega
11. nov 2013

@ivaha gulicka je sklenka a cesticku som spravila taku ako mate v albume taku jednoduchsiu kedze deticky su mensie lepsie im to pojde tiez som rozmyslala ze dam nieco na zaciatok aj koniec len neviem co? Nejaky kvietok alebo nieco tam nalepit?

gega
11. nov 2013

@mamkabeika ja to necham na vas 🙂 isto to bude super 🙂

ivaha
autor
12. nov 2013

@gega super 🙂 , posli foto, dam do albumu

gega
12. nov 2013

@ivaha posielam labyrint takto bude vyzerat. Tie kombiky neviem ci budu ale isto dam nieco na zaciatok aj koniec 🙂

ivaha
autor
12. nov 2013

Mala je od soboty u babky, tak mozem naplno vyrabat 🙂
Fialove uz hotove 😀

ivaha
autor
12. nov 2013
ivaha
autor
12. nov 2013

1. @avalsorim
2. @sisi0211
3. @lindauciatko
4. @evkalv
5. @sharonik
6. @gega
7. @salonkaa
8. @mimirinko
9. @uhlopriecka
10. @bartonka1
11.@ivaha farebne nanuky
12.@ivaha hmatove pexeso-vrecuska
13. @josie3331
14. @weronnka18
15. @marusinka80
16. @bajlinka_tn
17. @belucio23
18. @natabun
19. @ninison
20. @pillinka
21. @mamkabeika
Maminky, vsimla som si az teraz, ze v prvej vymene, do ktorej patria aj mnohe z vas, sa uz robi hmatove pexeso, neviem, ci by ste ho chceli dvakrat, alebo ho mam naplnit niecim inym. Pripadne vam este mozem ponuknut ako alternativu chobotnicku na priradovanie cisiel,aby ste mali nieco ine.Na tvrdsom papieri-pripadne zalaminovanom je pevne nalepena hlavka a travicka a suchym zipsom treba popripevnovat chapadla podla bodiek na nich.Mozem dat chapadielok aj menej ,napr 8, aby to nebolo take preplnene.Aj podklad bude iny, bledomodry, pripadne taky "morsky" modry.Je to velkost A5.Prosim ozvite sa, ktore si budete priat radsej chobotnicku, kedze uz sa pexeso pre vas vyraba.Dakujem
PS tato chobotnicka je moj prvy prototyp

sharonik
12. nov 2013

@ivaha Ja by som teda radšej chobotničku🙂 Máš aj nejaké foto ako to bude vyzerať?

ivaha
autor
12. nov 2013

uz skusam asi pol hodinu a vobec sa mi nedaju pridavat fotky, ani do albumu ☹ ,neviem, co sa deje

ivaha
autor
12. nov 2013

Tak konecne sa mi podarilo pridat aj foto-Chobotnicka
zatial tam nie je ten suchy zips, rozmyslam ako to spravit, lebosuchy zips je dost pevny a pevne drzi, tak aby sa chapadla hned nepotrhali, ci tam nedam len hacikovu cast sucheho zipsu a tak sa budu pripevnovat.

lindauciatko
12. nov 2013

@mamkabeika ahoj keďže v týchto materiáloch sa nevyznám, dám na tvoj úsudok, isto vyberieš správne!