Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 2 až 3 roky

ivaha
16. okt 2013

Zakladam novu temu, resp novu skupinu na vreckove aktivity

sisi0211
24. nov 2013

Baby, ja mam toho uz tiez dost. Vcera som sila do 2:00 rana. V piatok cely den a aj vo stvrtok par hodin. Mam hotove tie zelene latky (dvojito, aby neboli tenke a po okrajoch obsite), nakreslene stromy, nasite "kosiky" a vsade nasite gombiky (kupila som pekne drevene farebne). Taktiez mam na 11 ks nasitu jednu cast patentiek. Chyba este nasit na druhu polku latok patentky, na vsetky jablka patentky a vsade suche zipsy. Skusala som vcera lepit suche zipsy ale nedrzia a skusala som aj nasit, ale ide to strasne. A nemam este vystrihnute jablka a kvietky. Prepacte, ale mam 100 chuti s tym prastit, lebo to je strasne casovo narocne a od utorka tu budem mat sefa zo zahranicia, takze budem dlho pracovat. Je mi to luto, ale bud urobim co stihnem a vy si dosijete ak nieco ostane: suche zipsy a patentky (pribalim), alebo ma vyradite. Bude mi to luto, ale po vcerajsej noci... 😢 ☹
@mimirinko @avalsorim @lindauciatko @ivaha @uhlopriecka @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @mamkabeika

sisi0211
24. nov 2013

Momentalny stav....

weronnka18
24. nov 2013

@sisi0211 super je to 🙂

josie3331
24. nov 2013

@sisi0211 uzasne, velmi si sikovna

aj na mojom sa vo velkom pracuje, mali by sme to v pohode stihnut, kocky budu prirodne, ked tak si ich budete moct ozdobit podla seba (aj deti vlastnorucne) 🙂

lindauciatko
24. nov 2013

@sisi0211 vyzera to super aspon taketo povzbudenie 🙂 ja som sila tiez 2 vecery do 3tej rano a este nemam hotovo

sisi0211
24. nov 2013

@weronnka18 @josie3331 @lindauciatko dakujem baby. Dnes som vystrihla vsetky jablka a kvietky a na jabka som nalepila stopky. Idem spat, dobru noc. 🙄

uhlopriecka
25. nov 2013

@sisi0211 @avalsorim @lindauciatko @ivaha @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @mamkabeika
hehe, ja tiez stresujem, uz asi tyzden ponocujem do 1-2 v noci a cez den striham a lepim kazdu volnu chvilu, maly furt kuka spievankovo 🙂 navyse, nevypocitala som si dobre material a cez vikend som to zliepala aj z dvoch - troch farieb. dierkujem vsetko zvlast, dierkovac mi nepredierkuje viac ako jednu vrstvu, prsty doranane. dierky do kartonu sa nedali inak ako zubnou vrtackou robit (vdakabohu tatino ma) a ked som isla lepit topanocky, tlacene verzie sa mi nezhodovali s vyvrtanymi otvormi. skoro som skolabovala. no a moj muz sa so mnou rozvadza (uz)!!!!

marusinka80
25. nov 2013

@sisi0211 ahoj, aby som ťa povzbudila - tiež mám toho dosť ...za sebou a ešte aj pred sebou, ale určite to stihnem. Naša domácnosť je už hore nohami - kopa na žehlenie sa len zväčšuje 🙂.
Mne stačí aj polotovar, ak by si niečo nstihla prišiť alebo vystrihnúť.

Do piatku to snáď ešte nejako vydržíme 😎. Veľmi sa teším na vaše hračky!

ivaha
autor
25. nov 2013

@sisi0211 ahojcek,urcite nam budu stacit polotovary,ak nebudes stihat 🙂

inac dievcata velmi obdivujem a vazim si maminky,ktore maju zlozitejsie aktivity,stihat to vsetko porpi detoch.Ja som nastastie zacala uz pred dvoma a pol tyzdnami a mala som velke stastie, ze este aj mala bola u babky a mohla som cele dni sit, lebo ako velka frajerka som slubila sestre a som este sila aj jej, a myslela som veru, ze to pojde rychelsie-ono ten pocet je veliky ked sa to zrataAle uz pomaly budem finisovat a uz sa ide pracovat aj na chobotnickach 🙂 verim, ze sa vam to bude pacit, nam sa urcite vase budu a pekne je, ze je v tom aj kusok lasky kazdej maminky,uz teraz sa mala tesi, ze jej ine maminky budu posielat vyrobene hracky a aj to co mam hotove, ani sa toho nedotkne, lebo je to pre druhe maminky a deticky pripravene.obidve si vazime vasu pracu 🙂

este jedna prosba vsetkym maminkam,lebo uz mi zacinaju chodit balicky
@uhlopriecka @avalsorim @lindauciatko @ivaha @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @mamkabeika
Prosim posielajte mi to v takych krabiciach, aby som vam to v nich mohla poslat naspat, teda aby sa tam skutocne vsetko zmestilo.Pisala som format A3, ale aj na vysku :lebo ak tam zmestite len svojich 21 na doraz a este k tomu mam pribalit vacsie, ako je ta vasa, napr tie palicky s kruzkami,tak to tam urcite nezmestim a pravdupovediaz zhanat 18 krabic u nas na dedine a este k nim aj papier velky baliaci......
Rada to roztriedim a pobalim a rozposlem, ved som sa sama ponukla, len vas prosim, aby ste mi to trosku ulahcili, aspon takto.Vdaka

ivaha
autor
25. nov 2013

A predstavte si, som myslela, ako bude mangel nervacit, ze vestok cas venujem tomuto ako narkoman 😀 a on ked videl,aka som zavislacka, sa normalne ponukol, ze mi pomoze tie balicky potriedit a pobalit,ked pridu 😉 , ze aby sa aj on zapojil.No som ani nevedela, ze co mu mam povedat, tak ma prijemne sokoval, som to fakt necakala-riesime este stale stavbu a nestihame ani tam doriesit co treba ☹ kym pridu mrazy a on sa chce zapojit k nam🙂 🙂 🙂

belucio23
25. nov 2013

@ivaha no Ivka, ja som to poslala len v krabici na šírku A3, mi nenapadli tie krúžky...

gega
25. nov 2013

@mimirinko @avalsorim @lindauciatko @ivaha @uhlopriecka @ninison @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @mamkabeika sisi0211
Ahojte ja mam ten labzrint posity chcela som este dat zaciatok a koniec kde gulicka zycina a konci len mam deti chore a je to hrozne bude Vam vadit keby tam nic nebolo? Ale budem sa snazit aby som stihla tam nieco dat popripade by som to poslala v pondelok vadilo by to?

sharonik
25. nov 2013

@avalsorim, @bajlinka_tn, @bartonka1, @belucio23, @evkalv, @gega, @ivaha, @josie331, @lindauciatko, @mamkabeika, @marusinka80, @mimirinko, @natabun, @ninison, @pillinka, @salonkaa, @sisi0211, @uhlopriecka, @weronnka18
Ahojte, moja hmatová knižka je zatiaľ tiež vo výrobe, idem ju kompletizovať.
Ešte vám dávam na zváženie, či dať jutový špagát stočený do nejakého tvaru alebo priamo vystrihnutý obdĺžnik z redšie tkanej jutoviny (vrecoviny) - vyzerá to ako mriežka. Lepšie sa asi bude lepiť aj držať tá jutovina. Moji malí odlepili špagát z prototypu hneď ako sa začali s knižkou hrať.
Keď bude kompletne hotový prvý výrobok pridám foto. Ešte ma napadlo, že ak deti prestane baviť v knižke len tak listovať a hmatať🙂, môžete si knižku rozobrať a každú stranu prestrihnúť na polovicu a budete mať niečo ako hmatové pexeso.

lindauciatko
25. nov 2013

@sharonik aj ja myslím že vrecovina bude lepšia. Držím palce.
@gega tak nech sa drobcom skoro polepsi nech to môžeš dokončiť.

Baby mne niekto vykupil ten igelit, tak 2 rybky budú s takym matnejsim, ale dá sa cez to čítať tak hádam bude ok.

lindauciatko
25. nov 2013

@ivaha prosím ťa takže každú hračku treba vložiť do malého zipového sáčku? myslíš že je potrebný návod na hru? Všetci ho posielajú? Laminovanie A4 stojí 1,02 dnes som tam bola.

ninison
26. nov 2013

@uhlopriecka @avalsorim @lindauciatko @ivaha @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @mamkabeika
ahojte kocky, tak aj ja sa hlasim. takisto som v casovej tiesni, ochoreli sme vsetci doma - najskor mala a potom aj ja a tatino, takze cely tyzden miesto vecerneho casu na domacnost a tvorenie sme uspavali dieta. pondelky utorky uz pracujem a vo stvrtok mame oslavu 1. rocika. zatial ale bojujem a nevzdavam 🙂 ak nebudem stihat, mozno by som postu odniesla az v nedelu (v BA auparku je posta otvorena cely vikend) a v uplne najhorsiom pripade by vypadli kosticky...ako vsak hovorim, zatial bojujem. 😉
pripajam aktualne fotosky a prosim o info kto chce panaka prisiteho a kto nie.
zaroven prosim o info ci chcete kartu vytlacit a zalaminovat vo formate A4 alebo A5.

ninison
26. nov 2013

@marusinka80 nadherne!

ivaha
autor
26. nov 2013

@belucio23 ahoj, balik prisiel v poriadku, no neslubujem, ze sa mi to podari nabalit ti naspet do tej krabice, asi skor nie, zda sa mi mala, ale pokusim sa 🙂
mala ked to zbadala, sa hned na to vrhla ,takze sa uz s motylmi hra 🙂
Musim balicky pred nou schovavat, ale bola som taaaka netrpezliva a zvedava,ze som to musela rozbalit 😀

PS je to dobre, ze si zvacsila tie telicka a podlepila tym ciernym papierom,dakujeme

ivaha
autor
26. nov 2013

@gega ja myslim, ze by to asi nevadilo, uvidime, ako budu stihat ostatne maminky,ale asi viac to bude mat tak na doraz, takze pondelok nie je taky strasny 🙂

ivaha
autor
26. nov 2013

@sharonik ahojcek, jutovina je perfektna 🙂
a este som videla , ale to by si asi kazda maminka pridala sama, taku akoby spongiu-drotenku na riady, na hmat je to uzasne, take drsne.Je to sktvorcove, hrube asi 4mm nie je to klasicka drotenka, ale taka tvrdsia,draplava, neviem ako to popisat.....To len ako napad, ked som to chytila do ruky,hned ma napadlo, ze by to bolo uzasne do knizky-takze pridavam ako inspiraciu pre maminky.
Este som sa chcela opytat, ako prosim budes riesit to spajanie, ci tymi drotikmi, alebo hrebenovou-ci sa to da aj rozobrat a znova zlozit, alebo to bude napevno-to len kvoli tomu, ze ma napadlo, ze by som mohla aj poprehadzovat poradie ,ked mala zavrie ocka a tak by hadala a aj ak by sme si chceli este vlozit nejake materialy a mali sme malo stran -no ked tak rozmyslam, my uz budeme mat hadam aj 20 stranovu tu knihu 😀 😀 .
dakujem

ivaha
autor
26. nov 2013

@lindauciatko ahojcek, myslim, ze navod na hru prida len tek, kto ma nejake napady ako rozne pouzivat hru a ak nebude maminkam uplne jasne ako sa hra pouziva, lebo nie vsetky maminy citaju uplne vsetko a pri nejakych zlozitejsich hrach im moze ujst podstata, teda asponm v inych vymenach som videla, ze si potom maminky dopisovali, ze nevedia ako sa hra pouziva. Takze je to na tebe ako sa rozhodnes 🙂

lindauciatko
26. nov 2013

@ivaha @sharonik a keby sa strany len predierovali a previazali tym jutovym spagatom? To by sa aj lahko doplnalo podla potreby. Na hrebenovke by sa mohli doskriabat

ivaha
autor
26. nov 2013

@ninison drzime palce, aby ste sa z toho rychle dostali a oslavu uz mali v poriadku 🙂
panaka si prosime ja aj setra neprisiteho a format obrazka si prosime tak aby sa dali lahko citat nazvy a aby tie organy a telicko na obrazku neboli mensie ako filcove, takze nechame na teba,tu vidis ako je to v skutocnosti 🙂
postu urcite mozes posielat az v nedelu 🙂

aj vsetky maminy, ak mate postu otvorenu-kludne aj v sobotu a nedelu mozte posielat, aj tak to skor ako v pondelok nepride, to len u nas je posta do druhej pripadne tretej a v sobotu vobec.

ivaha
autor
26. nov 2013

@lindauciatko ale to by sa asi tazko otacali strany, keby to bolo iba previazane, nejake kruzky by sa zisli, tie drotiky boli asi dobry napad , len neviem, ako presne vyzeraju,ci su napevno, alebo sa daju aj rozoberat.
Ale @sharonik je sikovna a da si zalezat aj na detailoch-ako som videla aj ine jej vytvory, takze to urcite spravi dobre 🙂

ivaha
autor
26. nov 2013

@ninison a este velmi dakujeme za mechurik 🙂 🙂

lindauciatko
26. nov 2013

@ivaha to bol len rýchly nápad (ked sa tu už riešil jutový motúz tak mi to napadlo), aj ja spolieham na @sharonik

mamkabeika
26. nov 2013

Žienky, 🙂 hlásim sa aj ja 🙂

Nakoľko mi nevyšli plány s drevom (lámalo sa to... 😒 ), pokúsili sme sa zohnať sololit. Ten mi však príde až zajtra. Povystrihované už mám takmer všetko, (večer hodím foto 🙂) len to bude treba nalepiť. Muž mi sľúbil, že mi pomôže, ale tento týždeň robí dvanástky, takže bude môcť až večer. Budem sa snažiť to tento týždeň stihnúť, urobím maximum, ale je možné, že na to budeme potrebovať ešte tento víkend. To znamená, že by sme to poslali v pondelok. Nečakala som tú komplikáciu s materiálom ani moju hospitalizáciu... Dnes som tiež chodila po lekároch, aj zajtra, tak je toho dosť.

@uhlopriecka @avalsorim @lindauciatko @ivaha @evkalv @sharonik @gega @salonkaa @mimirinko @bartonka1 @josie3331 @weronnka18 @marusinka80 @bajlinka_tn @belucio23 @natabun @ninison @pillinka @ninison

belucio23
26. nov 2013

@ivaha Ďakujem za info 🙂

sharonik
26. nov 2013

@ivaha Sa normálne červenám🙂

sharonik
26. nov 2013

@ivaha, @lindauciatko Klasickú hrebeňovku som už vylúčila, nielen kvôli cene (vyšlo by to okolo 50 eur). Na nete som videla podobnú knižku zviazanú iba klasickou bavlnkou na vyšívanie a nevyzeralo to zle aj bezpečné to myslím je. JA som sa rozhodla pre tie viazacie pásky (foto nižšie) - nie je to také pevné ako hrebeňovka, ale drží to, aj listovať sa dá. Keďže sa nemôžu opakovane použiť, priložím každej aspoň 2 náhradné kusy, inak dostať k každom elektroshope a určite sa nájde v mnohých domácnostiach. Kto bude potrebovať si knižku previaže alebo vymení za iné viazanie (napr. karika na kľúče alebo dá strany knižky do tzv. karisbloku s krúžkami). Určite vymyslíte niečo originálne🙂 Všetky strany budú predierkované, prázdne budú dve strany na konci knižky, tie čo ma výslovne žiadali ich tam budú mať viac.
Názvy k materiálom nebudem dávať, jednak deti si ešte sami neprečítajú a potom vadilo by to ak si budete chcieť potom čo sa deti zoznámia s materiálmi - zmeniť knižku na hmatové pexeso.
Prikladám foto knižky zviazanej a nezviazanej , aby ste videli, čo tam bude (ešte chýba chlpatka a jutovina - musím dneska chlpatku poobšívať, lebo by sa asi páralo). Snažila som sa skombinovať to aj trošku farebne (podľa toho čo som zohnala a mala), aby to bolo pestré a neskôr ako pexeso sa dalo využiť nielen na priraďovanie materiálov, ale aj farieb. Tak dúfam, že sa vám to bude páčiť (a hlavne vašim ratolestiam🙂