Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 3 až 6 rokov

myska2233
1. okt 2013

Ahojte maminy.... veľmi sa teším, že tu fungujú výmeny vrecúškových aktivít... Rada by som vytvorila skupinku už pre staršie detičky teda vo veku 3-6... ktoré budú zamerané okrem rozvoja motoriky, myslenia, zmyslov atď aj na nejakú aktivitku spojenú s učením. Tým nemyslím, že všetky tie čo ste doteraz vytvorili nie sú ale mám skôr na mysli niečo ohľadom napríklad čísiel, písmen atď...
kto by mal záujem kľudne sa môžte pridať...
výmenu by sme mohli zrealizovať do Vianoc a budeme mať rovno darčeky pod stromček, čo vy na to?

lucikusik
1. okt 2013

@emily_666 @myska2233 Numbers Flip Book je dobrý nápad. Len ja by som skôr prijala slovenskú veziu aj písanie slovenských číslic a keby tam tie krúžky boli v jednej farbe.

lucikusik
1. okt 2013

@bibes ten solárny systém je krásny .... len by to bola asi aj poriadna makačka urobiť to 20-krát

lucikusik
1. okt 2013

@zuzzka1 Vyzerá to dobre. Pre nás môže byť.

lucikusik
1. okt 2013

@silvia259 Môže byť

myska2233
autor
1. okt 2013

MAMINY TAKŽE POČKÁME S NAHLASOVANÍM DO PIATKU 4.10. POTOM TO UZAVRIME... TIE, KTORÉ STE UŽ ROZHODNUTÉ, ČO BUDETE ROBIŤ KĽUDNE MI NAPÍŠTE DO IP... HROMADNE PRIDÁM INFO... DO 6.10. BY SME UŽ MOHLI MAŤ DEFINITÍVNE ROZDELENÉ KTO, ČO BUDE ROBIŤ ABY SME MOHLI ZAČAŤ S VÝROBOU... aby nám to do Vianoc stihlo prísť keďže vieme, že slovenská pošta v období Vianoc zvykne štrajkovať... veľa zdaru

lalus
1. okt 2013

@myska2233 ahojte, aj ja by som sa mohla pridať... mohla by som vyrobiť tú abecedu s obrázkom a slovom v hrebeňovej väzbe... príspevok o 20.14 😉 ale asi len na obyč papier, nie na tvrdý, lebo na ten neviem čo by mi povedala tlačiareň 😝

myska2233
autor
1. okt 2013

@lalus to by bolo super...môžem ťa teda k tomu napísať?

lalus
1. okt 2013

@lucikusik to strihanie je fajn, môj strihá rád 😉
a okrem toho má rád napríklad rôzne bludiská, cestičky a pod, spájanie bodov, obťahovanie tvarov, hľadanie rozdielov medzi obrázkami... aj to môže byť tip, ak niekto nevie čo robiť.

lalus
1. okt 2013

@myska2233 môžeš 😉

janceh
1. okt 2013

Ahoj Holky, mohla bych se k vam jeste pridat? 🙂

myska2233
autor
1. okt 2013

maminy vytvorila som album s aktivitami a aj autormi čo sú už rozhodnutí... postupne budem pridávať keby ste mali akékoľvek otázky kľudne píšte alebo diskutujte aj pod fotkami v tom albume...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/myska2233/al...
@janceh ak máš záujem radi ťa privítame 🙂

mulaska
1. okt 2013

nase symetricke motyle - jemna motorika, pozornost, koordinacia oko - ruka, nazvy tvarov, pocitanie /pocet tvarov/..atd... neskor subezne kreslenie oboma rukami - synchornizacia hemisfer..... /prip. zatial pre maminku 🙂 /
zdanlivo lahke, nakreslit to iste na druhe kridlo. zrkadlovo... 😉 😉 😉
je to sest obrazkov, mozem to spravit aj na a5 rozmer a dat do kruzkov....
moze byt?

lalus
1. okt 2013

@mulaska krásne 😎

ywett
1. okt 2013

Ahojte, ja by som mohla abecedu, zalaminovane pismenka a boli sme farebne< rozdelene na samohlasky a spoluhlasky..k tomu by mohli byt predlohy a z toho by sa skladali slovka..mam aj velku aj malu abecedeu nachystanu, co ty na to? Resp. vy?

lucikusik
1. okt 2013

@mulaska Super nápad ... ak to bude ešte aj zviazané, tak paráda.

mulaska
1. okt 2013

@lalus
@lucikusik dakujem babulky, zial strajkuje mi tlaciaren.... tak som vybrala nieco z nasich cb aktivit 😉 ..

lucikusik
1. okt 2013

@mulaska ja mám len čiernobielu, takže tiež musím vyberať čb

lucikusik
1. okt 2013

@ywett znie to dobre, len neviem si to úplne predstaviť. Mohla by si pridať foto?

myska2233
autor
1. okt 2013

@mulaska píšem ťa teda na motýliky 🙂 prípadne ak by si mala viac motívov možno by bolo fajn urobiť viac rôznych ako 6 druhov motýľov, nie?! ale to len ako inšpi...

ywett
1. okt 2013

Odfotim a pridam...len to je asi pre starsie deti

lenusskaa
1. okt 2013

@myska2233 ak by si potrebovala foto razitok do albumu, tu je moj (uz pouzity) prototyp.. ospravedlnujem sa za nekvalitnu foto, ale momentalne mi to nejde lepsie odfotit 😢

dudri
1. okt 2013

môžem pripajat ? vejarove slovo na 3pismenka i 4 pismenka.

myska2233
autor
1. okt 2013

maminky prosím vyjadrite sa na aktivitu strihanie... je to super aktivitka ale asi ako jediná má nevýhodu, že niektoré deti si k tomu sadnú postrihajú a je po aktivite ☹ nebolo by lepšie niečo iné trvácnejšie??? to sa len pýtam... vy si rozhodnite...
http://rustspolecne.cz/2012/03/akce-pytliky-str...

myska2233
autor
1. okt 2013

@dudri supeeeeer... jasné berieme ťa do party 🙂

myska2233
autor
1. okt 2013

STOOOOOP
a práve nás je 20... takže ak sa už nijaká mamina neodhlási tak stopujem prijatie do skupiny....

mia551
1. okt 2013

@myska2233 miska, a ty co budes robit...? 😉

mia551
1. okt 2013

@myska2233 ja by som asi urobila tie stipce (obrazok som pridala na prvej stranke temy dnes doobeda...)

katika74
1. okt 2013

aj ja by som mala zaujem, uz je neskoro?

myska2233
autor
1. okt 2013

@mia551 je málo číselných tak asi niečo s číslami buď to hmatové počítanie alebo to šrobovanie... a dá sa to urobiť aj na počítanie kedže je 5 pozícií ale mohli by sa kočky vyjadriť...
a asi niečo so štipčekmi by sa mohlo urobiť, aby si trošku aj prstíky pretrenovali

myska2233
autor
1. okt 2013

baby toto chce do výmeny vyrobiť @breky , vraj sa to vyskytlo už vo výmene tak je otázka, že či to môže byť alebo nie...