Vrecúškové aktivity pre 2 - 3 ročné deti

marienkamyd
13. sep 2013

Ahojte,

nechysta sa niekto menezovat vymenu vrecuskovych aktivit pre deti v tomto veku, lebo rada by som sa pridala, ale netrufam si menezovat celu skupinu. Dakujem.

evkalv
16. sep 2013

Ja by som sa tiež rada pridala...

mwt
4. okt 2013

aj ja by som sa pridala

weronnka18
10. okt 2013

Ahojte, dostala som tip, že by si sa zapojila do výmeny vrecúškových aktivít 😎
ja som sa nestihla zapjiť do tých, ktoré už teraz prebiehajú, tak som sa rozhodla, že zorganizujem ďalšie, snáď bude dosť maminiek 🙂 keď budem mať čas, možno ešte dnes vytvorím album, aké aktivity by to boli, no môžeš aj ty prispieť nejakým postrehom alebo aktivitou, ktorú by si chcela vyrobiť 😉
zatiaľ ďakujem a pekný deň

josenka
10. okt 2013

@weronnka18 Ahoj, aj ja by som sa pridala, tiež som všetko premeškala 🙂 . Malý má síce len 13 mesiacov, tak bude mať do budúcna... A ako som pozerala vek detičiek ostatných, tak zase o toľko staršie nie sú. A ten nápad vymeniť si niečo sa mi veľmi páči.

weronnka18
10. okt 2013

@josenka však ja to chcem také aktivity, že aj menšie detičky aby mali 🙂 a tiež sa mi zdá super, že človek nemusí robiť všetky tie veci sám, ale urobí len jednu viackrát a sa to povymieňa 🙂 tak super, spravím ten album a rozdelíme si potom aktivity 😉

janickacrazy
10. okt 2013

ahojte dievčatá, možete mi niekto vysvetliť, čo to znamená tie vrecúškové aktivity a ako prebieha tá výmena? Dakujem. 🙂

josenka
10. okt 2013

@weronnka18 Tak sa budem tešiť. 🙂

janickacrazy
10. okt 2013

@josenka Dakujem za vysvetlenie 🙂

silvia259
11. okt 2013

@weronnka18 Ahoj!Ja pridávam nejaké hry, čo som našla a čo by som mohla zrealzovať- ak by sa Vám niečo páčilo.

weronnka18
11. okt 2013

@silvia259 super, idem aj ja popridávať niečo čo som našla tu na mk a mohlo by sa hodiť 🙂 určite farby sú pre takéto detičky naj, pekné aktivity si vybrala 🙂

silvia259
11. okt 2013

@weronnka18 niečo z toho by som urobila. Hľadala som niečo, čo ešte nebolo vo vrecúškových aktivitách.

weronnka18
11. okt 2013

@silvia259 jasné, však o to ide, aby sme aj nové nápady mali, ja som tiež pozerala aj na iných stránkach, no dosť nápadov je aj tu, pridávam fotky 🙂

@janceh super, tie kocky vyzerajú skvele, ale aj tie ostatné dve veci 🙂

silvia259
11. okt 2013

@janceh páči sa mi hlavne tá posledná aktivita s kockami- tú som ešte nepoznala.

tisba
11. okt 2013

Myslite, ze by mohlo byt aj nieco taketo?
http://www.icanteachmychild.com/2010/07/stoplig...

mirusa2
11. okt 2013

@weronnka18 ahoj, ak je este volne miesto, rada by som sa pridala.. mohla by som spravit nieco z tych tvojich dvoch poslednych obrazkov - skladacku tvary alebo nejake tienove pexeso

labudka
11. okt 2013

Ahojte mám taký návrh, teda neviem ako býva dlhý čas na výrobu a rozposlanie vecičiek, ale či by sa nedali aktivity prispôsobiť ročnému obdobiu, čiže téma jeseň, zima, vianoce. Teda pexeso, priraďovačky, počítanie a pod v tejto téme, aby to bolo aj prepojené na aktuálne ročné obdobie, hm, čo vy na to kočky?

barbora21
11. okt 2013

@lenivka @labudka @tatrankalucka @chrumka84 @sunsun @zuzka9449 @bartonka1 @e.l.i.e.n.k.a @atomica87 @ellaeliska @avalsorim @tisba @josenka @weronnka18 @silvia259

Baby tak toto by sme mali byt vsetky, ktore sa teraz zucastnime vrecuskovej aktivity pre deti 1-3 roky.
Prosim ak to z vasej strany stale plati dajte "LAJK", aby sme vedeli s kym mozeme pocitat a kolko nas teda definitivne je. Ak dobre pocitam tak by nas malo byt 16 co myslim aj staci 🙂

barbora21
11. okt 2013

A este by bolo fajn aby sme vedeli ako stare deti mame...tak si len skontrolujte ci to sedi
@lenivka ???
@labudka 2 roky 8 mesiacov
@tatrankalucka 1 rok 4 mesiace
@chrumka84 1 rok 1 mesiac
@sunsun 9 mesiacov 2 tyzdne
@zuzka9449 1 rok 3 mesiace
@bartonka1 ???
@e.l.i.e.n.k.a 2 roky 10 mesiacov
@atomica87 9 mesiacov 1 tyzden
@ellaeliska ???
@avalsorim 1 rok 2 mesiace
@tisba ???
@josenka 1 rok 1 mesiac
@weronnka18 1 rok 7 mesiacov
@silvia259 ???
@barbora21 9 mesiacov 1 tyzden

lenivka
11. okt 2013

@barbora21 2roky 4mes - ako pozeram, my skoro vsetky tieto aktivity na fotkach uz mame doma 😵

lenivka
11. okt 2013

suhlasim s labudkou - tematicky jesen a uz aj vianoce - ak by nikto nebol proti - mohli by sme aj nieco z biblickych pribehov.

sunsun
11. okt 2013

baby, ja ked pozeram vek nasich deticiek, tak si myslim, ze mozno by bolo celkom fajn nas rozdelit aj na dve skupiny... lebo je nas dost s detmi okolo roka a potom 2,5-3 ... , lebo ako pise @lenivka , ze skoro vsetky aktivity na obrazkoch maju doma, tak zasa ja by som ocenila jednoduchsie aktivity pre mensie dieta....,nech to nemusim rok schovavat v skrini, kym to pouzijem... 😉

lenivka
11. okt 2013

ja by som tiez suhlasila s rozdelenim, my by sme uz nieco narocnejsie asi chceli..

slnieckko
11. okt 2013

baby prepacte ze otravujem nejdem sa zapojit len sa chcem spytat vidim ze tu mate mnohe deti okolo 1 roka, ako sa s nimi taketo pomerne zlozite hry podla mna hrate? moj ma rok a 2 mesiace nevie vobec obsediet, sustredit sa na nejaku hru ked mu ukazujem kocky alebo knihu nula bodov, stale je v pohybe ako ich motivujete k tomu aby sa na tu hru sustredili? alebo mate vsetky take kludne deti ze sa o to zaujimaju same? mne to pride ako scifi ukazovat mu skladacky alebo nieco tvorit ked nevie chvilku sediet a pozerat, viem je to bokom od vasej temy ak nechcete neodpovedajte chapem to, len by som sa s nim tiez chcela do niecoho takeho zapojit a hrat sa aj inac nez buchanim hrncami

e.l.i.e.n.k.a
11. okt 2013

..my sme tu asi najstarsi 🙂 suhlasim s rozdelenim na 2 skupiny..

weronnka18
11. okt 2013

@barbora21
@lenivka
@sunsun
@e.l.i.e.n.k.a tie aktivity na fotkách som sem dala len ako inšpiráciu, keď už niekto také máte, tak sa môže aj niečo iné vytvotiť, ide o to, aby sme si v tejto skupinke roztriedili úlohy... ja by som to nedelila - zvolila by som aktivity aj jednoduchšie, aj zložitejšie, veď predsa aj 2 ročné dieťa sa ešte sem tam môže hrať s jednoduchšími a naopak menšie dieťa spozná aj tie ťažšie... o tom je aj montessori, že starší sa učia od mladších a naopak... takže preto je to že 1-3 roky, 3-6 rokov - lebo napr niektoré 2 ročné dieťa už môže vedieť aj to, čo nevie 3ročné... aktivity nemusia byť tie, čo som sem pridala fotky - to bol len návrh, keď máte iné, šup sem s nimi 🙂 ja ešte niečo popridávam, ale kluuuudne môžte aj vy 🙂

weronnka18
11. okt 2013

@lenivka
@labudka tématicky môžme niečo aj z jesene, aj z vianoc - keďže to budeme tvoriť teraz postupne, s tým by nemal mať nikto problém si myslím 🙂

weronnka18
11. okt 2013

@mirusa2 môžeš sa pridať samozrejme a super, že už si aj napísala, čo by si mohla vytvoriť 😉

weronnka18
11. okt 2013

@slnieckko tak je možné, že máš aktívnejšie dieťatko - ešte ho nezaujímajú také činnosti, pri ktorých by sedel a vlastne to od ročného dieťatka ani nemôžeš očakávať - môj Miško je celkom kluďas a pri niektorých veciach vydrží dlhšie, no pri niektorých aj 10-15 minút... všetko to záleží od toho, čo ho momentálne zaujíma... keď tvojho krpca zaujíma svet okolo, tak to využi nejak tak, že behajte veľa po vonku a spoznávajte svet alebo doma si spravte telocvik - náš Miši si to aj sám také zábavky vyhľadáva - keď vešiam prádlo, tak chodí hore dole popod sušiak 😀 alebo teraz má zábavku, že lozí na gauč - máme pri gauči takú plastovú nádobu a tú používa ako schodík a takto lozí aj 10krát za sebou... alebo skús nejakú aktivitu s loptami - kúp nejaké farebné, pritom sa postupne naučí farby... no celkovo si myslím, že rok a 2 mesiace je akurát taký vek, že tie detičky sa ešte nevedia až tak bavkať dlho, tak potrebujú vkuse nejaké nové podnety - učia sa chodiť, skúmajú... skús mu zatiaľ dať na hranie hrnce, poháre, príbor a také "somarinky" a skúšaj všetko čo máš v byte, pokedy ho niečím nezaujmeš 🙂 a pamätaj, že keď už pri niečom obsedí 5 minút, aj to je velikánsky úspech!! chce to len trpezlivosť a trochu detský pohľad na svet - zabudni, že si dospelá a pozeraj sa na svet tak trochu nevinnými detskými očami - mysli nato, že tvoj synček ešte toho toľko nevie a veľmi veľa sa chce naučiť... 🙂