Vrecúškové aktivity pre deti od 3 - 5 rokov - druhé kolo

branki
15. feb 2014

Ahojte,
prve kolo sme uspesne zvladli, tak otvavaram kvoli priehladnosti novu diskusiu. Vymena sa zacne v marci, dovtedy mozme diskutovat o navrhoch. Termin ukoncenia este dohodneme. Pocet ostava 20. Uvitame aj novych clenov, kedze z prvej vymeny sa nezucastnia vsetci. Takze mame este volne kapacity.

branki
autor
17. feb 2014

@labudka @ellaeliska s vami mozem ratat? nech viem , ci mozem prijat este niekoho, lebo su uz iba 2 miesta volne

branki
autor
17. feb 2014

oprava este mame 5 miesto volnych, som vas mala dvakrat zaratanych 🙂 ked nas nebude dost, myslim, ze mozme aj v tomto pocte ostat,uvidime, ci sa ku nam este niekto prida

ellaeliska
17. feb 2014

Mozem, ale este neviem co by som vyrabala....

natabun
17. feb 2014

takze moje navrhy : 1. obrazok , asi netreba popisovat 🙂
2. geoboard, detto
3. 4. hra so zvukmi - ilustrovany obrazok s dejom -zalaminovany, v nasom pripade presne ako je tu, trieda MS, CD so zvukmi - 6 zvukov, ktoré su sucastou obrazku plus karticky- ukazka tie kolieska. po zazneni zvuku by dieta priradovalo "koliesko s predmetom" na daný obrazok. napr. by odznela gitara, vezme orazok a este vizualne musi najst na obrazku...

labudka
17. feb 2014

@branki - Ospravedlňujem sa, ale ako som už písala v predchádzajúcej diskusii, mne to tentokrát nevíde, čakajú ma náročné mesiace, nech sa vám dobre tvorí dievčatá. 😉

branki
autor
17. feb 2014

@labudka aha prepac nepostrehla som, skoda , tak nech vstetko vyjde podla planu 😉

branki
autor
17. feb 2014

@natabun ta posledna vyzera velmi zaujimavo 😀 idem pridat do albumu

jonki
17. feb 2014

@branki dakujem za pridanie 😵 moje navrhy su :
http://rustspolecne.cz/2012/03/akce-pytliky-hma...
alebo http://rustspolecne.cz/2013/02/i-spy-ryba/ namiesto abecedy by som davala predmety dostupne bezne v domacnosti...cca 20 ks.

jonki
17. feb 2014

takto vyzeraju rybky ktore som sila do inej vymeny :
https://www.modrykonik.sk/blog/jonki/album/na-n...

@natabun ja uz geoboard mam a ochvilku mi pride dalsi z inej vymeny, takze cokolvek ine bude fajn 🙂
idem vas rychlo docitat od zaciatku 🙂

sharonik
17. feb 2014

@jonki my máme obe navrhnuté aktivity, hmatové vrecká dokonca dvojmo, tak by sme uvítali niečo iné 😉

jonki
17. feb 2014

takze este moj treti navrh 😉
http://rustspolecne.cz/2012/08/barevne-knofliky/

@sharonik bolo by to ok?

budem tu asi az koncom tyzdna.....

branki
autor
17. feb 2014

@ellaeliska super, pozri v albume inspiracii ci by si tam nieco nenasla 🙂

moninka1
17. feb 2014

dievcata, rozmyslam co pridat do vymeny, najma aby to bolo aj nieco originalne. a tak mi napadlo, ze s prichodom jari prichadza aj as bublifikov. viem vyrobit domacu verziu megabublifuku. bol by o to zaujem? vsak je to predsalen nejaka ta fyzika 😅 , cize aj montessori kozmicka veda 😀

moninka1
17. feb 2014

@branki ak to nie je blbost, pridas mi prosim do albumu aktivitu megabublifuk ?

branki
autor
17. feb 2014

@moninka1 za mna ano, my zboznujeme bublifuky 😉 ale pridaj este jednu by sa mohlo hlasovat

moninka1
17. feb 2014

@branki tak mi prosim este pridaj nanuky - priradovanie farieb, material-filc+spachtle (len to som ponukla uz aj vo vymene pre 10-20m deticky a neviem, ci sa nas vela nenachadza aj tam - cize to nebude realny vyber 😖 ). este porozmyslam ... 😕

iivkaa1
18. feb 2014

Baby v inej vymene robi jedna mamina grafomotoricku knizku,mne sa paci...tak ci by ste aj nieco take nechceli aj Vy..ak nie najdem ine nieco 🙂 Asi to uz niekto ma,no neviem ci vsetci....

@branki @sharonik @miskanasa @janka9898 @slniecko379 @liesi @ajabaja @ivaha @sliver @gega @moninka1 @ajabaja @ivaha

ajabaja
18. feb 2014

@iivkaa1 knizka je zujimavy napad, mne by sa to pacilo ako opakovatelne pouzitelne, teda zalaminovane listy viazane.

ajabaja
18. feb 2014

@gega urcite by to bolo super, myslim porovnavanie. najam, ak by sa ti podarilo zohnat vecicky v roznych velkostiach, vsetci sa predsa radi hraju s miniaturkami 😉

iivkaa1
18. feb 2014

@ajabaja ano zalaminovane a nejako zviazene.
.bud hrebenovka alebo tie kruzka 🙂

vmb
18. feb 2014

baby, ja sa musím pohrabať v PC, dokonca týždňa určite dám viacero návrhov, poprosím o strpenie. ďakujem

sliver
18. feb 2014

môj prvý návrh je knižka s číslami

sliver
18. feb 2014

alebo knižka s kreslením alebo knižka s počítaním

ajabaja
18. feb 2014

Ahojte. Tak aj ja pridavam prve dva navrhy.
1. skladanie geo tvarov z paliciek so suchacmi. u nas aktualne s uspechom
2. pocitanie s palickami. foto je z netu, ja by som pouzila roznorodejsi material.

natabun
18. feb 2014

@jonki aj my mame dve rybky a hmatove vrecuska 🙂 ale ak y sa dievcata rozhodli pre to, tak by som mohla pre vas vyrobit ine....

branki
autor
18. feb 2014

@sliver @iivkaa1 mne sa tie aktivity pacia, len vas poprosim este o jeden navrh, kde by nebolo len laminovanie, lebo mate velmi podobne aktivity 😉 nech si baby vedia vybrat

vmb
18. feb 2014

skúsim či by sa vám niečo takéto zišlo:
číslo - koľko lienok ešte chýba
indiánska mozaika - tvorenie obrazcov z trojuholníkov
snehové vločky - tvorenie obrazcov
guličkový labyrint - ušitý
lienky - čísla a bodky - správne spárovať počet (ako domino)
vrchnáky z PET fliaš na doplnenie počtu do misiek
Na všetko nemám obrázky, pokúsim sa neskôr dodať
Keby ste mali nejaké iné návrhy, môžem sa o ne pokúsiť 😉

branki
autor
18. feb 2014

@vmb ahoj ja si myslim, ze uplne staci, Idem ti to pridat do albumu

miskanasa
18. feb 2014

@branki niečo také? vobec nic ma nenapda....🙂 prvá foto- počítanie a druhá foto, výrazy tváre na magnetkách....alebo ak má niekto nejaky napad, rada sa ho ujmem🙂

branki
autor
18. feb 2014

@miskanasa ahoj na pocitanie sa mi zda, ze uz mame strasne vela aktviit, tie vyrazy su chutne, tie ti mozem pridat.

Ja pridam napr. tieto isnpiracie
1. abeceda, tu napr. este nemame v tomto kole
2. cosi z anatomie kostra, alebo vnutornosti
3.golo stavebnica (nieco na styl tangram)
4.hra na styl ubongo
5. toto je roztomila hra aj s navodmi na hru pre rozne vekove skupiny aj s predlohami pridavam link: http://picklebums.com/2013/11/15/catch-a-bug-fr... len je to v ang.jazyku