Výmena vrecúškových aktivít 1 - 3 roky

lenusskaa
9. máj 2013

Ahojte baby,
mnohé z vás už určite niekde na nete zaregistrovali tzv. výmeny vrecúškových aktivít (busy bags, activity packs, ...). O čo ide? Dá sa dokopy skupina mamičiek (15 - 20 osôb), každá z nich si nájde nejakú aktivitu pre deti a vyrobí a pošle ju pre každého v skupine. Na oplátku dostane zas iné aktivity pre deti od ostatných mamičiek.
Inšpirácie na aktivity môžete čerpať tu:
http://rustspolecne.cz/
http://www.neposednenoznice.sk/2013/01/23-aktiv...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-... ...tu je dobre si popozerat aj albumy niektorych mamiciek, ktore sa vymeny zucastnili
tiez zadanim hesla "busy bags" do googlu atd.
Poprosím, keby ste sa snažili vybrať aktivity, ktoré NIE sú len o vytlačení obrázkov a ich následnom zalaminovaní!!
Túto výmenu by som chcela zamerať na vek 1-3 roky. Poznáte svoje deti, viete čo ich baví, s čím sa radi hrajú - skúste vyberať podľa nich 🙂
Čas na prihlásenie sa do výmeny je do 20.5., potom sa vyberú presné témy pre každú. Potom si necháme mesiac na vyhotovenie (cca do 20.6.), po tomto dátume by ste mi balíčky poposielali poštou, ja ich zozbieram, roztriedim a pošlem naspäť - naj by bolo, keby sa to stihlo ešte do prázdnin 🙂
Finančný limit na jednu aktivitu = 1euro (až nám to nezruinuje rodinný rozpočet 🙂 )
Ak máte záujem, napíšte mi do IP zo 3 tipy na aktivitu, ktorú by ste mohli urobiť aj s vašou mail adresou. Viac tipov preto, ak by sa niektoré opakovali u viacerých z vás, až je z čoho vybrať a až nám nepríde to isté len vo viacerých vyhotoveniach..
Lenka

anulicek
6. okt 2014

Ahojte dievcata... Balick poslane.. Takze najneskor vo stvrtok cakajteeee 🙂

ask
6. okt 2014

@anulicek Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 Tesim 😵

kajka18
8. okt 2014

@nenocka
@baasss
@nikam
@anulicek
@ask
@maryennn1
@tomaskovamaminka
ahoj dievcata 😉 no zacinam sa akosi v tejto skupinke stracat 😉 ideme teda nieco robit alebo nie? A co? A ake budu terminy? Aby som to stihla 😉 a kolko nas vlastne je?

anulicek
8. okt 2014

@kajka18 nejako sa nám to celé posúva.. Ja to vidím tak, že do polovice októbra by sme sa mohli dohodnúť a termín na odovzdanie by sme stanovili dodatočne... och och... Nejako sa nám to tu nerozhýbava... popozerám mená a záujem a dám report..

silsil
8. okt 2014

@anulicek ahoj, mozem sa pridat? ;)

anulicek
8. okt 2014

@silsil zatial je volne miesto

nenocka
8. okt 2014

kočeny, ja ak by som šla, tak by som už chcela niečo zložitejšie, keďže mladší synátor bude mať čochvíľa tri a starší päť rôčkov... tak neviem, či hľadať inú skupinu, či čooo 🙂

anulicek
8. okt 2014

@nenocka ja som na tom tak isto.. Riesila som, ci posunut tuto skupinu do inej vekovej kategorie, aby sme ostali partia... Alebo ist hladat inam ☹

josenka
8. okt 2014

@anulicek Anička, ja sa, žiaľ, nezapojím, čakala som do poslednej možnej chvíle, či sa moja situácia nejako utrasie, ale nedá sa, časovo mi to nevychádza. Naviac malý má iba dva roky, takže pre nás by boli aktivitky pre väčších náročné. Určite sem ale rada nakuknem a prajem peknú výmenu plnú aktivít, ktoré sa budú detičkám páčiť. 😵

tomaskovamaminka
9. okt 2014

@anulicek a ostatne, stale rozmyslam a nejako ma nevie osvietit, co take ponuknut:/ Napadlo ma toto, ale neviem ci na to uz nemame velke deti a nie je to zimne:/ https://www.modrykonik.sk/blog/tomaskovamaminka... ???

anulicek
9. okt 2014

@tomaskovamaminka Ahojik, teraz som pozerala obrázky a aktivitky na tú vianočnú výmenu.. a aktivitky neboli vôbec všetky vianočné 😀 takže si myslím, že nebude problém.. ale bolo ich 24 😀 to asi nedáme... ☹ dovyrábam doma.. 🙂

anulicek
9. okt 2014

Dievčatá.. ešte.. jednej z Vás príde knižočka z kartičiek odierkovaná na obidvoch stranách... nemala som už farebné predlohy a podarilo sa mi odierkovať na opačnej strane.. prepáčte... ☹

baasss
9. okt 2014

Ahojte baby 🙂 uz mate isto aj vy baliky doma, tak som chcela vsetkym vam velmi pekne podakovat za aktivitky a vynalozenu namahu 😵 😵 😵 myslela som si, ze ich ocenim len ja, ale decka ma milo prekvapili a su nadsene. Kazdy den nieco vytahuju a pekne sa s tym hraju, takze za seba pisem, ze som spokojna 🙂 . Uz som to aj pofotila a mam to v albume 🙂
No a najviac ktora aktivitka oslnila? Mladsie dieta sa vrhlo na casti tela ryb a vtakov ( @anulicek ) , starsie dieta hned po otvoreni balicka vybralo vtaciky od @ask a zobralo ich na prechadzku po ikey 😅 . Doma sa starsie hralo so sitym labyrintom @martina05 , obaja hikali nad peciatkami a tesili sa, ze take pismenkove konecne mame a oboch chytilo golo @anikag .
Ostatne omrkli a su v poradiii 😵 😵 😵 😵 😵 .
Este raz velka vdaka.

martina05
9. okt 2014

@baasss som rada ze sa pacil, mohol byt trosku komplikovanejsi, ale fakt som nestihala spekulovat. Mas to u mna, nabuduce sa polepsim🙂 🙂 🙂

martina05
9. okt 2014

@anulicek jevuz aj album na dalsiu vymenu???

baasss
9. okt 2014

@martina05 🙂 je v pohode, hrali sa s tym dlhsie ako len raz 🙂

ask
9. okt 2014

@baasss Ja este nemaaaaaam☹ Nestiham ani dychat, dnes som sice nasla zlty listok v schranke, ale nebola sanca ho vyzdvihnut, snad zajtra.... 😔 Urcite potom dam info, tesim sa ze vtaciky sa pacili 😵

nikam
9. okt 2014

Ani ja este nemaaaaam, mam taky frmol v praci, ze sa ledva stiham vobec premiestnovat. @anulicek ozvem sa na buduci tyzden a isto iste pridem.

baasss
9. okt 2014

@ask @nikam tiez by som este nemala, keby som sa nenavtirkala k Anke v nedelu 😅 😅 😎 😝 😵 😵

ask
10. okt 2014

@anulicek Prosim, mozes mi poslat cislo balika, mne este nic neprislo, pojdem sa spytat na postu☹

ask
11. okt 2014

@anulicek Nasiel sa🙂 Bol u susedy 😉 TAk sa predsa nasiel🙂 Nuz aj ujovia postarovia su prekvapeni z toho ze uz som v praci🙂

ask
11. okt 2014

@nikam @martina05 @anikag @ywett @ikuza @nenocka @baasss @maryennn1 :
Dievcata, velmi pekne dakujem za cas a energiu ktoru ste venovali vyrobe aktivitiek🙂 Moje prve dojmy:
Vyborne spracovana a naozaj plna informacii je aktivitka od @baasss . Klobuk dole, palec hore, vymakane, premyslene, naozaj krasna a prinosna aktivita, dakujem!!!
@martina05 Tesim sa z peciatok, super ze sa Ti ich podarilo pozhanat taku kopu aby sme mohli mat pismena🙂
@nikam Zvladla si to vyborne, myslim ze presne tato velkost a jednoduchost je uplne akurat pre nasich drobcov🙂
@nenocka Dakujem ze organy, za seba priznavam, ze by som uvitala jeden maly obrazok k tomu aby som sa vedela zorientovat s rozlozenim a aj nazvami 😅 Ale postudujem a urcite sa zorientujem spravne 😉 Myslim ze niekde na zaciatku si aj daval nejaky link, podla ktoreho pojdes, prosim hodis mi ho zas? Dakujem🙂
@maryennn1 Obrazky su velmi mile, verim ze aj maleho hladaca oslovia🙂
@anikag Vtacik golo je fakt zaujimavy, zasnem, kolko ma variacii na skladanie🙂
@ikuza Kostra je super! Dostatocne velka a nastastie pre mna ma pomerne roztomily vyraz, lebo ja som bojko😀
@ywett Dakujeme za suhvezdia, pokusim sa pozhanat vecsie hviezdicky, toto Luky nema sancu svojimi pidiprstikmi chytat a ukladat🙂 Ale predlohy vyuzijeme urcite 😵
@anulicek Casti zvierat su perfektne!!! Este aj ja sa poducim, dakujeme🙂
@anulicek Pismenka a obrazky nas urcite viackrat zabavia pocas dlhych zimnych vecerov, su velmi zaujimave, dakujeme🙂
@anulicek Pismenkove palicky su krasne! Prekvapilo a potesilo ma ze si pouzila magnet. Velke dakujem za vsetky tri super aktivitky!!! 😵

Bolo by fajn dievcata, keby ste sa kazda podelila so svojimi dojmami🙂 Mam pocit ze v tejto vymene su strasne malo ukecane baby 😅

nenocka
11. okt 2014

@ask aj ostatné žienky, doslúžila mi tlačiareň, preto aj trojzložkové karty sú len v e-podobe 😒 tu je link, ako orgány ukladať http://www.montessoridoma.cz/?p=15085

Inak, aj my veľmi ďakujeme za aktivitky - spokojnosť u mňa aj u chalanov 😉

katka102
11. okt 2014

Haló, aj ja som nejaká stratená. Už ste si všetko povymieňali, či sa dá ešte zapojiť?

ask
11. okt 2014

@nenocka V pohode, s tym linkom to uz zmaknem 😉 Dakujem🙂

anulicek
12. okt 2014

@katka102 stojime zatial na mieste.. Pptrebujem urobit prehlad a kocky by pomalicky mali zacat pridavat aktivitky. Myslim, ze sa da pridat...

anulicek
12. okt 2014

@kajka18 ak by si chcela, kludne ro mozes prebrat za mna a porobit sumar.. Mne to uz troska dlhsie trva.. Uz som v praci ☹

baasss
12. okt 2014

@ask vdaka za pochvalu 😵 😵 😵 potesila si ma velmi ..

tiez som trosku sklamana, ze sa baby nevyjadrili k aktivitkam. Pre moj osobny prehlad, ze koho co najviac sedi, s cim sa ktore deti radi hravaju a ako.. aby som vedela aj ja mojim ponuknut tie aktivitky a mozno ich trosku inou formou prezentovat, ked ich jedna forma omrzi. Tiez mi v tejto skupine velmi chybala spolupraca pri vytvarani aktivit, predstavenie prototypov, konzultacia, poradenie sa.. ale tak o to vacsie prekvapenie bolo 🙂 . Kazdopadne, u nas aktivitky stale funguju, decka sa s nimi hravaju a dokonca aj k babke na vikend si vybrali jedno vrecusko 🙂 . Takze som napokon spokojna.

@anulicek @kajka18 baby ja teda do tejto vianocnej vymeny nejdem 😔 , aj ja uz zarezavam a budem mat toho nakoniec ovela viac ako som si myslela a plus.. ja potrebujem spatnu vazbu (doteraz ziadne vyjadrenie k lapbooku ani santovi kupujucemu) a nie cakat mesiac na jeden lajk pod prispevkom, tak usudzujem, ze by som mala skor viac nervov ako radosti z tejto predvianocnej vymeny. Ale rada sa zapojim niekedy neskor, ked nebudem mat stres 🙂 . Dakujem za pochopenie. 🙂

kajka18
12. okt 2014

@anulicek no bohuzial tolko casu nemam 😢 som zapojena este do dvoch vymen a z toho este jednu organizujem... ak sa to tu teraz nehybe, nevadi... zapojim sa inokedy, ked sa to rozbehne 😉 hadam budeme este spolupracovat... netreba nic silit 😉

Inak do inej vymeny, co som rozbehla na fb mame este 3 miesta volne, takze kto by chcel, napiste mi spravu... budem sa tesit 😉

nikam
12. okt 2014

@anulicek Ja navrhujem dat teraz pauzu na isty cas. Suhlasim s @baasss , ze sme komunikovali minimalne, spatna vazba tiez nic moc (ja medzi hriesnikmi), navrhy na nove kolo nepribudaju, o to horsie to bude s realizaciou a dodrzanim terminov. A mne aspon nebude luto, ze sa teraz nezapojim 🙂
Co poviete na jarnu vymenu tak, aby sme ju stihli niekedy v marci?